Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526529 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6675 Dátum: 2019.09.02 11:05:14 »
Sziasztok,

Szétmáló csomagtérajtó nyitó/kilincs gumira van ötletetek? Lehet újat beszerezni? Vki cserélt-e már?

Köszi

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6676 Dátum: 2019.09.02 11:31:51 »
Sziasztok,

Szétmáló csomagtérajtó nyitó/kilincs gumira van ötletetek? Lehet újat beszerezni? Vki cserélt-e már?

Köszi

Az a baj, hogy ez a gumi rá van öntve a kilincsre/kapcsolóra, így egyben tudsz venni drága pénzért.
Én lebontottam a hátsó ajtót, kiszereltem a kilincset, lefaragtam róla az összes gumit,csak annyit hagytam,hogy ne lifegjen a kapcsoló, aztán vágtam rá biciklibelősőből egy téglalapot, a csavarnak a lyukat kicsit szűkebbre lyukasztottam, hogy ráfeszüljön, s mehetett a helyére.
Teljesen jó volt, de egy év után a gumibelső is elkezd töredezni, ezért kapott egy réteg duct tape-t, azóta teljesen rendben van:)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Corolla Verso
« Válasz #6677 Dátum: 2019.09.02 11:44:13 »
Sziasztok,

Szétmáló csomagtérajtó nyitó/kilincs gumira van ötletetek? Lehet újat beszerezni? Vki cserélt-e már?

Köszi
Az Avensis-Lexus vonalhoz bevált párdolláros ebay-es cucc nem jó véletlen CoV-ra? Avensisé is egyben van látszólag, mégis cserélhető.

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6678 Dátum: 2019.09.02 13:30:42 »
vágtam rá biciklibelősőből egy téglalapot

Szia
erre én is gondolam már, csak féltem/félek, hogy befolyik a víz

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6679 Dátum: 2019.09.02 16:14:33 »
Szia
erre én is gondolam már, csak féltem/félek, hogy befolyik a víz

Magam éppen tegnap bővítettem a tömítés képességét a vasparipámon, azon az általad kérdezett kilincsen.
Zártcellás öntapadó hőszigeteléssel. Ott garantáltan nem folyik be  folyadék.  ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #6680 Dátum: 2019.09.02 16:29:59 »
Sziasztok,

Szétmáló csomagtérajtó nyitó/kilincs gumira van ötletetek? Lehet újat beszerezni? Vki cserélt-e már?

Köszi

Sziasztok, Én ebayről vettem pár éve egy gumiborítást, tökéletesen működött. Amit vásároltam, azt már nem találtam meg, de "Trunk Hatch Liftgate Switch Latch Button Cover Replacement For Toyota Lexus" névvel rendeltem. Ráguglizva most is található ugyanezen a néven termék, ránézésre ugyanolyan, mint amit én vásároltam. A le-fel szerelés kicsit macerás volt, egy bit-fejet tekertem egy fogóval, így éppen csak hozzá lehetett férni a két csavarhoz. Illetve a kapcsolóról is le kellett kapargatni a korábbi gumi maradékát. Nem egy drága dolog, egy próbát mindenképpen megér! Kaptam hozzá két csavart, ezek pár hónap alatt rozsdásak lettek, talán ezek helyett mehetett volna vissza másik, de ettől még ezerszer selymesebb érzés egy csomagtartó nyitás...;o)

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6681 Dátum: 2019.09.03 08:42:50 »

Szétmáló csomagtérajtó nyitó/kilincs gumira van ötletetek? Lehet újat beszerezni? Vki cserélt-e már?

Sziasztok,
Köszönöm szépen mindenkinek az ötleteket.
Átgondolom az opciókat :-)



Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6682 Dátum: 2019.09.05 11:25:15 »
Sziasztok,

Másik problémám:
Az elmúlt napokban, reggeli induláskor, kuplung felengedés közben rángat az autó.
Aztán amikor bemelegszik, akkor már nem csinálja. Napközbeni elindulásoknál sem tapasztaltam.

Szóval csak most, hogy hűvösebbek lettek az éjszakák tapasztalom és kizárólag reggel. Aztán egy pár km után már nem csinálja, de addig, ha meg kell állnom (lámpa, kereszteződés stb), akkor induláskor igen.
Nagyon-nagyon lassan felengedve és sokáig csúsztatva kell felengednem a kuplungpedált ahhoz, h ezeknél a reggeli indulásoknál ne jelentkezzen a rángatás.

Szóval csak hidegen és csak egyesben tapasztalom. Máskor nincs gond.

Szerintetek?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6683 Dátum: 2019.09.05 12:04:01 »
Sziasztok,

Másik problémám:
Az elmúlt napokban, reggeli induláskor, kuplung felengedés közben rángat az autó.
Aztán amikor bemelegszik, akkor már nem csinálja. Napközbeni elindulásoknál sem tapasztaltam.

Szóval csak most, hogy hűvösebbek lettek az éjszakák tapasztalom és kizárólag reggel. Aztán egy pár km után már nem csinálja, de addig, ha meg kell állnom (lámpa, kereszteződés stb), akkor induláskor igen.
Nagyon-nagyon lassan felengedve és sokáig csúsztatva kell felengednem a kuplungpedált ahhoz, h ezeknél a reggeli indulásoknál ne jelentkezzen a rángatás.

Szóval csak hidegen és csak egyesben tapasztalom. Máskor nincs gond.

Szerintetek?

Szerintem is!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Szistu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corolla Verso
« Válasz #6684 Dátum: 2019.09.05 22:00:56 »
Nekem ugyan így hidegben, de meleg motornál csinálta. Vagy idővel javul ha csak megégett a felület, vagy romlik ha a szerkezet deformált alakot vesz fel bizonyos hőfok alatt. Ne legyen igazam, de utòbbira tippelek. Èn meguntam a remegèst, ès betèt+szerkezet csere után nyugton van. A csomi ajtóba ilyen gumit vettem, ès patentül illeszkedett. "Hatch Liftgate Switch Cover for Toyota Prius Lexus 4runner Trunk Door Switch Release Cover w/Screws"  azòta nem ragad, jobb mint ùj korában.

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6685 Dátum: 2019.09.09 11:17:04 »
Nekem ugyan így hidegben, de meleg motornál csinálta. Vagy idővel javul ha csak megégett a felület, vagy romlik ha a szerkezet deformált alakot vesz fel bizonyos hőfok alatt. Ne legyen igazam, de utòbbira tippelek. Èn meguntam a remegèst, ès betèt+szerkezet csere után nyugton van. A csomi ajtóba ilyen gumit vettem, ès patentül illeszkedett. "Hatch Liftgate Switch Cover for Toyota Prius Lexus 4runner Trunk Door Switch Release Cover w/Screws"  azòta nem ragad, jobb mint ùj korában.

Szia,

Nem vettem észre, hogy megégettem volna, szóval valószínűleg vmi más gondja lesz, talán az, amit írtál. Még egy ideig várok, aztán eldöntöm mi lesz vele.
köszi a tippet a csomagtartó nyitóra, elég jónak néz ki így elsőre :-) (szerintem e-mellett maradok)

András

csepi66

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #6686 Dátum: 2019.09.15 21:01:15 »
Sziasztok ! Új vagyok a csoportban és segítséget szeretnék kérni. 2009- es corolla versom van 1.6 benzines. Az utastér világítást rövidre zártam és biztosíték csere után sem működik a világítást szabályzó egység. Segítséget szeretnék kérni , hogy hol található a szabályzó modul vagy relé. Előre is köszönöm.

parijani

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Corolla Verso
« Válasz #6687 Dátum: 2019.09.16 08:26:26 »
Sziasztok!

Pár napja vettem észre néhány problémát az autónkon (R1, 2004, 1.8 benzin) amelyeket szeretnék mihamarabb orvosolni, ovosoltatni:
- a tetőantenna tömítése eltört, ezt cserélném: kérdés, hol lehete ilyen tömítést beszerezni, illetve a cserét hogyan lehet megoldani? Érdemesebb-e az egész antennát cserélni, mivel már eléggé el van öregedve?
- az első szélvédő felső részén jelentek meg rozsdafoltok, ezzel mit lehet kezdeni
- egy útfelújításos szakaszon jártunk vele munkába és meg is lett az eredménye, a motorháztető tele van kavicsfelverődéssel, a rozsdásodás megelőzésére mit lehet ezekkel kezdeni?

Köszi!

Üdv: Jani

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Corolla Verso
« Válasz #6688 Dátum: 2019.09.16 19:11:00 »
- az első szélvédő felső részén jelentek meg rozsdafoltok, ezzel mit lehet kezdeni
- egy útfelújításos szakaszon jártunk vele munkába és meg is lett az eredménye, a motorháztető tele van kavicsfelverődéssel, a rozsdásodás megelőzésére mit lehet ezekkel kezdeni?
üdv,
Tető széle:
1. kiátkozni azokat, akik a szélvédőt cserélték, de nem kezelték le ott, ahol megsértették a fényezést az ablak körül....
2. szélvédőt kiszedetni,
3. környezetét lepucolni és felmérni, mennyire sérült a lemez, elég e alaposan rozsdátlanítani (több körben rozsdamarózás, aztán lecsiszolás után újra ellenőrizve), utána vékonyan gittel javítható e, vagy vágni/pótolni/hegeszteni is kell (remélhetőleg nem)
4. fényezés (lehet, hogy az egész tetőt és az A oszlopokat is kell)
5. szélvédő visszarakatása (vagy állapottól függően cseréje)

Motorháztető:
1. ha még nem indult meg a rozsdásodás, akkor elég megvédeni a horganyzott felületet, színazonos javító festék + lakk
2. ha már megindult, akkor el kell távolítani a rozsdát (rozsdamaró, átalakító) és aztán egyes pont
3. ha tényleg tele van sérüléssel és tökéletes eredményt vársz, akkor inkább egész elem fényezése, fényező megoldja.

parijani

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Corolla Verso
« Válasz #6689 Dátum: 2019.09.17 09:43:45 »
üdv,
Tető széle:
1. kiátkozni azokat, akik a szélvédőt cserélték, de nem kezelték le ott, ahol megsértették a fényezést az ablak körül....
2. szélvédőt kiszedetni,
3. környezetét lepucolni és felmérni, mennyire sérült a lemez, elég e alaposan rozsdátlanítani (több körben rozsdamarózás, aztán lecsiszolás után újra ellenőrizve), utána vékonyan gittel javítható e, vagy vágni/pótolni/hegeszteni is kell (remélhetőleg nem)
4. fényezés (lehet, hogy az egész tetőt és az A oszlopokat is kell)
5. szélvédő visszarakatása (vagy állapottól függően cseréje)

Motorháztető:
1. ha még nem indult meg a rozsdásodás, akkor elég megvédeni a horganyzott felületet, színazonos javító festék + lakk
2. ha már megindult, akkor el kell távolítani a rozsdát (rozsdamaró, átalakító) és aztán egyes pont
3. ha tényleg tele van sérüléssel és tökéletes eredményt vársz, akkor inkább egész elem fényezése, fényező megoldja.

Köszi!

Akkor megyek fényezőhöz, a szélvédőt cserélték (márkaszervízben, számla is megvan...), de akkor még nem a mi tulajdonunkban volt az autó.
Már csak a tetőantenna cseréhez szükséges infót szereznem, hogy hol lehet gumit venni, miként lehet leszedni.