Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1527223 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #6660 Dátum: 2019.08.14 21:42:01 »
Néhány, kb. csak márkaszervizben beszerezhető alkatrészen kívül az enyémbe is utángyártott cuccokat teszek.
Szerintem biztos, hogy ez a féltengely is utángyártott.
Megbízhatóság:
Tavasszal kellett lecserélnem a külső féltengelycsuklókat az enyémen. Nem a legolcsóbbat tettem bele, de nem is a legdrágábbat, egy Technic márkájút tettem mindkét oldalra. Azóta semmi kattogás. Azt sajnos nem tudom, meddig lesznek jók, majd kiderül. Mindenesetre nem félnék ettől sem.

Azt is lehet, hogy veszel egy csupasz tengelyt 27500-ért és egy külső csuklót, és összerakjátok a gyári belsővel (arra esetleg új porvédő). Zsír hozzá párszáz forint csuklónként, de a külső csukló szetthez szokott lenni a dobozban.
Szerelőnek legegyszerűbb dolga a komplett tengellyel van. Váltóolaj le, féltengelyanya le, kerék is,  talpas gömbfej és külső kormányösszekötő le, féltengely kb kinnt is van. Új féltengely vissza (ha nem cseréled a váltóban a szimmeringet, és meg kell zsírozni a szokásos helyeken), talpas és kormányösszekötő vissza, kerék, váltóolaj (legjobb, ha friss) vissza. Nem árt egy futómű ellenőrzés a talpas miatt, és ennyi, elég hamar megvan.

Én messze elkerülöm a márkaszervizeket, szerintem loptak is már tőlem...

Köszönöm, okosabb lettem :) Azért nem állnék neki, de jó tudni ezeket, ha viszem.

Ronin 8

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Corolla Verso
« Válasz #6661 Dátum: 2019.08.14 22:21:14 »
Nem kéne általánosítni a márkaszervízekkel kapcsolatban.Vannak ott is profik csak nehéz őket megtalálni. Meg be is lehet menni ha nincs meg a bizalom.Bárdiba meg a többi alktrészesnél meg annyi féltengely van hogy el is adnak belőle.....

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6662 Dátum: 2019.08.15 08:28:57 »
12 Remote control mirror...?

De igen, ezért mondom, hogy a kapcsolóknál néznék körül, valószínűbb, hogy ott akad el az áram, ami vált közöttük.

Szia,

Ebben tudtok segíteni, hogy hogyan?
Gondolom leveszem a kapcsolót és megnézegetem a kábeleket/bekötéseket?
Hogy veszem le? :-) A kapcsoló szélénél kell alányúlni és onnan kipattintani?  vagy a nyomógombot kell kipattintani belőle és onnan bontható?
Valaki vette már ki azt a kapcsolót házilag?

Köszi

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Corolla Verso
« Válasz #6663 Dátum: 2019.08.15 09:24:21 »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Corolla Verso
« Válasz #6664 Dátum: 2019.08.15 09:40:45 »
Szia,

Ebben tudtok segíteni, hogy hogyan?
Gondolom leveszem a kapcsolót és megnézegetem a kábeleket/bekötéseket?
Hogy veszem le? :-) A kapcsoló szélénél kell alányúlni és onnan kipattintani?  vagy a nyomógombot kell kipattintani belőle és onnan bontható?
Valaki vette már ki azt a kapcsolót házilag?

Köszi
Autóvillamosságissal nem járnál jobban? Csak mert azok általában értenek hozzá és óvatlan kárt is csak ritkán csinálnak. Ráadásul a szaki nemcsak áll és pingvinezik majd, míg te csak ott állsz és pislogsz majd, ha a fórumon kapott tipp nem jött be.

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6666 Dátum: 2019.08.15 10:18:15 »
Autóvillamosságissal nem járnál jobban?

Szia,

Épp azért írtam be, hogy lássam az opciókat, hátha nem nagy dologról van szó.
Egyébként a kérdésedre a válasz eredménytől függetlenül egyértelműen igen!
« Utoljára szerkesztve: 2019.08.15 10:43:35 írta Andras2018 »

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6667 Dátum: 2019.08.17 14:55:10 »
Sziasztok,

Tegnap parkolás közben észrevettem, hogy nem működik a jobb oldali tükör.
Kipróbálva, a bal oldali sem működött.

Nem tudom mi történhetett velük.
Van nekik külön biztosíték, ha igen akkor hol és melyik? Valaki tudja?

Vagy esetleg van más tipp, hogy mi lehet a probléma?
(eddig jó volt, pár napja még működött mindkettő)

Köszönöm!

Sziasztok,

Sikerült megtalálnom a hibát :-), egy 20A-es biztosíték ment ki, kicseréltem és rendben minden :-)

Köszi mindenkinek.

András


Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6668 Dátum: 2019.08.17 21:12:40 »
Sziasztok!
Én is sokat morfondíroztam a féltengelycserén megelőzendő a törést, s mert a gumituskó egyik felén már
nem volt bilincs, így esélyes volt. A Mayer 150e-et mondott rá, így más megoldást kerestem.
Bárdi, Japanparts márka kedvezményes áron, gyárival egyezik, de nem eloxált a tengely,és jóval vastagabb is.
A cserét pedig a motorszerelőmmel csináltuk meg, simán emelővel. Némi olaj folyt ki, s kisebb sokk volt, hogy
egy litert kellett visszatölteni,pedig tavaly volt olajcsere, szóval az autódokit pesten kerüljétek,én sem megyek oda többet.
Cakumpakk kb 60e ft.
Tengely:
https://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatreszek/szemelygepjarmu/TOYOTA/COROLLA/2007/1_8/B/eroatvitel---valto-kuplung-feltengely/feltengely-alkatreszek/feltengely-komplett?sid=57048867


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10230
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6669 Dátum: 2019.08.17 22:55:14 »
Szia!

Így is van, ennek a többszörösét spóroltad meg  :clap:

Belső csuklót miért vettétek szét?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #6670 Dátum: 2019.08.17 22:56:10 »
Nekem 135 volt a Mayernél tavaly. Mivel nincs privát szerelőm, legfeljebb az alkatrészár lehet alternatív nálam, ezért kíváncsiságból megnéztem az Unix és a Bárdi árait, amit  meg mertem volna venni, az 55-60e körül volt - igaz, ez kedvezmény nélküli ár - ez nyilván olcsóbb, mint a márkaszervizes ár, de ebből azért a 60-as végösszeg nehezen jön ki, hacsak nem ingyé volt a szerelés...
« Utoljára szerkesztve: 2019.08.17 22:57:47 írta music »
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6671 Dátum: 2019.08.18 08:14:23 »
Sziasztok!
Én is sokat morfondíroztam a féltengelycserén megelőzendő a törést, s mert a gumituskó egyik felén már
nem volt bilincs, így esélyes volt. A Mayer 150e-et mondott rá, így más megoldást kerestem.
Bárdi, Japanparts márka kedvezményes áron, gyárival egyezik, de nem eloxált a tengely,és jóval vastagabb is.
A cserét pedig a motorszerelőmmel csináltuk meg, simán emelővel. Némi olaj folyt ki, s kisebb sokk volt, hogy
egy litert kellett visszatölteni,pedig tavaly volt olajcsere, szóval az autódokit pesten kerüljétek,én sem megyek oda többet.
Cakumpakk kb 60e ft.
Tengely:
https://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatreszek/szemelygepjarmu/TOYOTA/COROLLA/2007/1_8/B/eroatvitel---valto-kuplung-feltengely/feltengely-alkatreszek/feltengely-komplett?sid=57048867



Meglepő lett volna, ha eloxáltat tudsz vásárolni, a fent jelzett termékcsoportból!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6672 Dátum: 2019.08.18 10:34:13 »


Belső csuklót miért vettétek szét?

Nos,mivel nem volt felemelve az autó, megpróbáltuk hátrafele álló pajszerral kipattintani, ami ugye nem volt célravezető,közben
húztuk, hátha kiugrik. Nem ugrott,de a bilincs engedett, s a belső bennmaradt, a többi kijött:))
Utána kénytelenek voltunk lekapni az alsó műanyag motorvédő borítást, s csak 1 mozdulat volt..

Nekem 135 volt a Mayernél tavaly. Mivel nincs privát szerelőm, legfeljebb az alkatrészár lehet alternatív nálam, ezért kíváncsiságból megnéztem az Unix és a Bárdi árait, amit  meg mertem volna venni, az 55-60e körül volt - igaz, ez kedvezmény nélküli ár - ez nyilván olcsóbb, mint a márkaszervizes ár, de ebből azért a 60-as végösszeg nehezen jön ki, hacsak nem ingyé volt a szerelés...

Nos igen, a céges flotta előnye a Bárdi kedvezmény, így kb amennyivel olcsóbb volt, annyi volt a szerelés.

Meglepő lett volna, ha eloxáltat tudsz vásárolni, a fent jelzett termékcsoportból!

Abszolút igazad van, szakszarűtlenül fogalmaztam. A gyári felületkezelés vált már le a tengelyről, az újon meg nincs.
« Utoljára szerkesztve: 2019.08.18 10:36:11 írta Győző »

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #6673 Dátum: 2019.08.18 17:39:45 »
Sziasztok!
Én is sokat morfondíroztam a féltengelycserén megelőzendő a törést, s mert a gumituskó egyik felén már
nem volt bilincs, így esélyes volt. A Mayer 150e-et mondott rá, így más megoldást kerestem.
Bárdi, Japanparts márka kedvezményes áron, gyárival egyezik, de nem eloxált a tengely,és jóval vastagabb is.
A cserét pedig a motorszerelőmmel csináltuk meg, simán emelővel. Némi olaj folyt ki, s kisebb sokk volt, hogy
egy litert kellett visszatölteni,pedig tavaly volt olajcsere, szóval az autódokit pesten kerüljétek,én sem megyek oda többet.
Cakumpakk kb 60e ft.
Tengely:
https://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatreszek/szemelygepjarmu/TOYOTA/COROLLA/2007/1_8/B/eroatvitel---valto-kuplung-feltengely/feltengely-alkatreszek/feltengely-komplett?sid=57048867

Ilyesmi lesz nekem is szerintem, mar folyamatban van.
Ha valaki jo szerelot akar en mondok ;)

Typ117

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Corolla Verso
« Válasz #6674 Dátum: 2019.08.27 08:02:43 »
Ilyesmi lesz nekem is szerintem, mar folyamatban van.
Ha valaki jo szerelot akar en mondok ;)
egy jó szerelőről tudni szerintem sosem árt. szóval engem érdekel