Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526523 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6645 Dátum: 2019.08.11 22:21:13 »
OFF
Ok, tudom, hogy ez a CoV részleg, de ha nem kell mindenképpen 7 személyes, én megnézném a RAV4-et is  ::)
Azoknak a belsejét nézegetve ez a porladás sem jellemző, és annyira kicsinek sem tűnik. Viszont jó magas, nem túl nehéz és még csak nem is mondanám alulmotorizáltnak. Kétkerékhajtással, 1.8 motorral a fogyasztása is elfogadható szerintem.
Én most érdeklődtem a topicjában, de nincs túl nagy mozgás éppen :(
ON
« Utoljára szerkesztve: 2019.08.11 22:23:22 írta vd1234 »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #6646 Dátum: 2019.08.11 23:40:43 »
Sziasztok!
Autó vásárlás előtt állok!Csak Toyota jöhet szóba,viszont az Avensis és Corolla Verso között nem tudok dönteni:)
Mondhatjuk hogy nagyjából ismerem a típust (E12 esem van/volt) Esetleg ha pro és kontra érvekkel segítenétek azt megköszönném:)
Valamint van két konkrét példány is: https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1_8_linea_terra-14677062
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/avensis/toyota_avensis_1_8_edition_120_760_km-14710153
Nekem volt anno T 25 Avensisem (2,0 benzines), és most COV van. Ha nem terveztek több gyereket, és nem szállítasz sokszor nagyméretű tárgya(ka)t teltház mellett, akkor nem érdemes a Versot választani. Az egyterű (különösen a 7személyes verziója) nagyon jó dolog annak, aki ki tudja használni, de ha nem, vagy csak ritkán, akkor nem kapsz ellentételezésül semmit, mert minden egyes utadon lomhább lesz és fél-egy literrel többet fog fogyasztani az azonos motorizáltságú Avensishez képest. Ha "csak" sok hely kell, akkor elég az is. Nekünk azért kellett váltani, mert jött a 3. gyerek, és az Avensis álötszemélyes autó, 3 gyerekülést pedig szabályosan nem lehetett benne elhelyezni. Két gyerekig viszont tökéletesen elég.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #6647 Dátum: 2019.08.11 23:43:10 »
OFF
Ok, tudom, hogy ez a CoV részleg, de ha nem kell mindenképpen 7 személyes, én megnézném a RAV4-et is  ::)
Az már más műfaj. Még többet fogyaszt, ráadásul jó nagy kerekeken jár, 4 évente szívhatod a fogadat a gumiárak miatt...
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6648 Dátum: 2019.08.12 06:04:01 »
Az már más műfaj. Még többet fogyaszt, ráadásul jó nagy kerekeken jár, 4 évente szívhatod a fogadat a gumiárak miatt...

Válaszolok a RAV4 topicban  :)

Typ117

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Corolla Verso
« Válasz #6649 Dátum: 2019.08.12 16:49:50 »
szombat reggel a belvárosban vettem észre, hogy nem működik dudám. akárhol nyomtam a kormányt, nem szólt.
délután hazafelé is kipróbáltam és úgy tűnik azóta meg jó ha próbálom..

2005ös CoV-on a duda még hagyományos vezetékes, ami össze van kötve a kormánnyal, vagy ez is a can-bus rendszeren megy és egy számitógép továbbítja a parancsot?

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6650 Dátum: 2019.08.13 07:32:13 »
Sziasztok,

Tegnap parkolás közben észrevettem, hogy nem működik a jobb oldali tükör.
Kipróbálva, a bal oldali sem működött.

Nem tudom mi történhetett velük.
Van nekik külön biztosíték, ha igen akkor hol és melyik? Valaki tudja?

Vagy esetleg van más tipp, hogy mi lehet a probléma?
(eddig jó volt, pár napja még működött mindkettő)

Köszönöm!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6651 Dátum: 2019.08.13 08:06:22 »
Sziasztok,

Tegnap parkolás közben észrevettem, hogy nem működik a jobb oldali tükör.
Kipróbálva, a bal oldali sem működött.

Nem tudom mi történhetett velük.
Van nekik külön biztosíték, ha igen akkor hol és melyik? Valaki tudja?

...

Szia!

Ezen kb. 35 mp-nél a 12-es számúra gondolok:



Előtte van, hogy ez az egész merre található. A fedelében is kellene lenni valami jelmagyarázatnak.
Pár dolog még megy róla, ha jól értem. Ha azok működnek, akkor máshol lesz a gond, például kapcsolónál, mondjuk ahol váltasz a tükrök között, esetleg (bár nem tudom, pontosan hogyan van CoV-nál).

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6652 Dátum: 2019.08.13 19:01:02 »

Pár dolog még megy róla, ha jól értem. Ha azok működnek, akkor máshol lesz a gond, például kapcsolónál, mondjuk ahol váltasz a tükrök között, esetleg (bár nem tudom, pontosan hogyan van CoV-nál).


Köszi a videót.
Megnéztem, de így külön nem találtam olyan biztosítékot, ami a tükrök mozgatásában lenne érdekelt.

Minden működik az autóban, csak a  tükröket nem tudom állítani.
« Utoljára szerkesztve: 2019.08.13 19:02:33 írta Andras2018 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6653 Dátum: 2019.08.13 20:17:01 »
12 Remote control mirror...?

De igen, ezért mondom, hogy a kapcsolóknál néznék körül, valószínűbb, hogy ott akad el az áram, ami vált közöttük.
« Utoljára szerkesztve: 2019.08.13 20:18:41 írta vd1234 »

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #6654 Dátum: 2019.08.14 19:37:41 »
Sziasztok!

Megtörtént nálam is, aminek meg kellett történnie, eltört a féltengely, a baloldali. Hazavontattuk, szerencsére 2-3 km-re a lakástól. Állítólag hiánycikk, ti mit javasoltok, hol próbálkozzak? Most fogok keresgélni, de ha valakinek van jó tanácsa, szívesen veszem. Szerelőm van, csak féltengely kéne... Köszönöm előre is.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Corolla Verso
« Válasz #6655 Dátum: 2019.08.14 19:48:47 »
Sziasztok!

Megtörtént nálam is, aminek meg kellett történnie, eltört a féltengely, a baloldali. Hazavontattuk, szerencsére 2-3 km-re a lakástól. Állítólag hiánycikk, ti mit javasoltok, hol próbálkozzak? Most fogok keresgélni, de ha valakinek van jó tanácsa, szívesen veszem. Szerelőm van, csak féltengely kéne... Köszönöm előre is.
TTG-t kérdezted? Márkaszervíz szintén nem szokott kifogyni, ha a többieknek nincs, akkor tőlük is lehet ha minden kötél szakad.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6656 Dátum: 2019.08.14 20:23:17 »
Sziasztok!

Megtörtént nálam is, aminek meg kellett történnie, eltört a féltengely, a baloldali. Hazavontattuk, szerencsére 2-3 km-re a lakástól. Állítólag hiánycikk, ti mit javasoltok, hol próbálkozzak? Most fogok keresgélni, de ha valakinek van jó tanácsa, szívesen veszem. Szerelőm van, csak féltengely kéne... Köszönöm előre is.

Szia!

A legjobb a rosszban, hogy hála Istennek  nem baleset lett belőle!

Pár találat van jófogáson:
https://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=corolla%20f%C3%A9ltengely

Nekem ez nagyon szimpatikus, igaz, nem a legolcsóbb:
https://auto.jofogas.hu/pest/Toyota_Corolla_Verso_1_6__1_8_Benzin_BAL_komplett_feltengely_Uj_95134850.htm
« Utoljára szerkesztve: 2019.08.14 20:24:54 írta vd1234 »

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #6657 Dátum: 2019.08.14 20:48:51 »
Szia!

A legjobb a rosszban, hogy hála Istennek  nem baleset lett belőle!

Pár találat van jófogáson:
https://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=corolla%20f%C3%A9ltengely

Nekem ez nagyon szimpatikus, igaz, nem a legolcsóbb:
https://auto.jofogas.hu/pest/Toyota_Corolla_Verso_1_6__1_8_Benzin_BAL_komplett_feltengely_Uj_95134850.htm

Igen és hogy a lakóhelytől nem messze történt, most akartunk balatonra menni amúgy.
Köszönöm, nekem 100 feletti összegről beszéltek, szóval még ez is megfelelne :)

szerk.: Ami új és ennyiért van az után gyártott gondolom, ugye? Azok is megbízhatóak?
« Utoljára szerkesztve: 2019.08.14 20:58:08 írta andrew82 »

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #6658 Dátum: 2019.08.14 20:49:56 »
TTG-t kérdezted? Márkaszervíz szintén nem szokott kifogyni, ha a többieknek nincs, akkor tőlük is lehet ha minden kötél szakad.

Nem, de ez is jó ötlet, köszönöm!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6659 Dátum: 2019.08.14 21:24:08 »
Igen és hogy a lakóhelytől nem messze történt, most akartunk balatonra menni amúgy.
Köszönöm, nekem 100 feletti összegről beszéltek, szóval még ez is megfelelne :)

szerk.: Ami új és ennyiért van az után gyártott gondolom, ugye? Azok is megbízhatóak?

Néhány, kb. csak márkaszervizben beszerezhető alkatrészen kívül az enyémbe is utángyártott cuccokat teszek.
Szerintem biztos, hogy ez a féltengely is utángyártott.
Megbízhatóság:
Tavasszal kellett lecserélnem a külső féltengelycsuklókat az enyémen. Nem a legolcsóbbat tettem bele, de nem is a legdrágábbat, egy Technic márkájút tettem mindkét oldalra. Azóta semmi kattogás. Azt sajnos nem tudom, meddig lesznek jók, majd kiderül. Mindenesetre nem félnék ettől sem.

Azt is lehet, hogy veszel egy csupasz tengelyt 27500-ért és egy külső csuklót, és összerakjátok a gyári belsővel (arra esetleg új porvédő). Zsír hozzá párszáz forint csuklónként, de a külső csukló szetthez szokott lenni a dobozban.
Szerelőnek legegyszerűbb dolga a komplett tengellyel van. Váltóolaj le, féltengelyanya le, kerék is,  talpas gömbfej és külső kormányösszekötő le, féltengely kb kinnt is van. Új féltengely vissza (ha nem cseréled a váltóban a szimmeringet, és meg kell zsírozni a szokásos helyeken), talpas és kormányösszekötő vissza, kerék, váltóolaj (legjobb, ha friss) vissza. Nem árt egy futómű ellenőrzés a talpas miatt, és ennyi, elég hamar megvan.