Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526487 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #6540 Dátum: 2019.05.10 20:54:12 »
Sziasztok!

Most jutott csak eszembe így kb 3 év elteltével, hogy a csomagtér rolóját mennyire utálom :) És az a kérdésem, hogy ennek valóban így kell működnie? Egy mai autónál csak meg kell érinteni és szépen behúzza magát, itt meg teljes erővel csapódik vissza, ha nem figyelek, még a kihúzása is nehézkes, mire beakasztom a két oldalon egy kézzel, ez máshol szintén rendesen megoldott. Ez csak nálam ilyen, vagy tényleg ilyen? :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #6541 Dátum: 2019.05.10 21:43:15 »
Sziasztok!

Most jutott csak eszembe így kb 3 év elteltével, hogy a csomagtér rolóját mennyire utálom :) És az a kérdésem, hogy ennek valóban így kell működnie? Egy mai autónál csak meg kell érinteni és szépen behúzza magát, itt meg teljes erővel csapódik vissza, ha nem figyelek, még a kihúzása is nehézkes, mire beakasztom a két oldalon egy kézzel, ez máshol szintén rendesen megoldott. Ez csak nálam ilyen, vagy tényleg ilyen? :)
Egy utolsó szériás Avensisben ís így működik. Ne akard megérteni. Van még pár ilyen dolog a Toyotáknál.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #6542 Dátum: 2019.05.10 22:06:56 »
Egy utolsó szériás Avensisben ís így működik. Ne akard megérteni. Van még pár ilyen dolog a Toyotáknál.

Akkor ok, elfogadom, ez van :) Ennyi idő elteltével nagyon sokminden van, amit nem értek...

Typ117

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Corolla Verso
« Válasz #6543 Dátum: 2019.05.13 15:06:59 »
Felhívtam a Toyota hungaryt van-e valami visszahívás a kocsira és azt mondják légzsák vezérlőt kell cserélni a kocsiban. Be is jelentkeztem, de több mint 3 hétre volt csak időpont.
Az autó új kora óta volt 1 magyar tulajnál, de az előző tulaj nem kapott erről értesítést. Manapság nem leveleznek ilyen ügyben? Aki már nem márkaszervízbe hordja olajcserére annak nem szólnak külön?

Másnál is volt ez a légzsák vezérlő visszahívási akció?

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6544 Dátum: 2019.05.13 15:42:45 »
- elvileg lekérik a központi nyilvántartásból az érintett alvázszámok tulajait, amikor van visszahívás és küldenek levelet.
- gyakorlatilag nem működik a dolog, úh. jobb rákérdezni amikor márkaszervizben jársz.
(talán)OFF tipp:
Én letiltottam ezt az adatszolgáltatást (okmányirodában vagy ügyfélkapun lehet), mert enélkül x HUF / címért bármilyen marketingcég ill. a T. Kormány lekérhet címlistát és küldhet "tájékoztató" anyagot.A kötelezően előírt adatszolgáltatások teljesítésére ez nem vonatkozik, tehát a választási értesítőket, bünticsekkeket, stb. továbbra is küldik ha letiltod.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Corolla Verso
« Válasz #6545 Dátum: 2019.05.13 16:42:18 »
Felhívtam a Toyota hungaryt van-e valami visszahívás a kocsira és azt mondják légzsák vezérlőt kell cserélni a kocsiban. Be is jelentkeztem, de több mint 3 hétre volt csak időpont.
Az autó új kora óta volt 1 magyar tulajnál, de az előző tulaj nem kapott erről értesítést. Manapság nem leveleznek ilyen ügyben? Aki már nem márkaszervízbe hordja olajcserére annak nem szólnak külön?

Másnál is volt ez a légzsák vezérlő visszahívási akció?
Enyémhez megrendelték az alkatrészt, szólnak ha mehetek. Elvileg elég sok 2005 környéki járgány érintett benne.

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6546 Dátum: 2019.05.13 16:49:41 »
Ennek fényében a 4+ akcióban adott optifit már nem is tűnik drágának. :hmmmm:
Ott 123k beépítéssel elöl-hátul, ami kb. csak 25-30k-val drágább. Ami lényegében csak a márkaszervizes óradíj különbözet és a gyári alkatrész minőségbiztosítási rendszer költsége.

Igaz, megnéztem, s tényleg csak párezer ft a különbség..
Bárdiból még elérhető márka olcsóbban:
Textar,nipparts,brembo
Melyik lehet még jó választás szerintetek?

Typ117

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Corolla Verso
« Válasz #6547 Dátum: 2019.05.13 16:52:08 »
Szerintem tudták az előző tulaj elérhetőségét, mert most megkértek, hogy írjak egy levelet, hogy mostantól a miénk a kocsi és átjavítják a nyilvántartást.
Nem tudom mikor jelent meg ez a visszhívás, a kocsi kb két éve járt márkaszervízben karbantartáson. (Aztán hazafelé eltört a féltengely úgyhogy 3 nap múlva megcsinálták azt is )

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Corolla Verso
« Válasz #6548 Dátum: 2019.05.13 17:33:29 »
Igaz, megnéztem, s tényleg csak párezer ft a különbség..
Bárdiból még elérhető márka olcsóbban:
Textar,nipparts,brembo
Melyik lehet még jó választás szerintetek?
Az lenne az érdekes, ha lehetne tudni, hogy ki a gyári beszállító. :hmmmm:
Utángyártottakkal szemben szkeptikus vagyok, mióta az egyik nekiállt nyekeregni fékezéskor. Fene se akarja hallgatni azt a nyihegő lada csikorgást amíg elkopik. :nonono:


Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6549 Dátum: 2019.05.16 16:18:36 »
Az lenne az érdekes, ha lehetne tudni, hogy ki a gyári beszállító. :hmmmm:
Utángyártottakkal szemben szkeptikus vagyok, mióta az egyik nekiállt nyekeregni fékezéskor. Fene se akarja hallgatni azt a nyihegő lada csikorgást amíg elkopik. :nonono:

Na és milyen márka nyikorog neked? Ez is segítség lenne...
Most ott tartok, h a ferodo elég drága mindenhogy, a Brembo cuccok viszont kedvezménnyel barátiak, s az azért talán elég jó minőség..

barizo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Corolla Verso
« Válasz #6550 Dátum: 2019.05.16 22:40:52 »
Felhívtam a Toyota hungaryt van-e valami visszahívás a kocsira és azt mondják légzsák vezérlőt kell cserélni a kocsiban. Be is jelentkeztem, de több mint 3 hétre volt csak időpont.
Az autó új kora óta volt 1 magyar tulajnál, de az előző tulaj nem kapott erről értesítést. Manapság nem leveleznek ilyen ügyben? Aki már nem márkaszervízbe hordja olajcserére annak nem szólnak külön?

Másnál is volt ez a légzsák vezérlő visszahívási akció?
Szia
Én meg februárban jártam a márka szervizben és akkor ott derült ki a visszahívás (2005.12 havi) . Bár már a nyilvántartásokban én szerepelek semmilyen értesítést nem kaptam róla



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

barizo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Corolla Verso
« Válasz #6551 Dátum: 2019.05.16 22:45:16 »
Na és milyen márka nyikorog neked? Ez is segítség lenne...
Most ott tartok, h a ferodo elég drága mindenhogy, a Brembo cuccok viszont kedvezménnyel barátiak, s az azért talán elég jó minőség..
Tavaly cseréltettem az első féket a Verson. Így gondolkodtam mint te, hogy a Brembo korrekt minőség , kedvezménnyel elérhető áron
Nos az új szett bírt vagy 2-3000 km-t, aztán ütött, rázott
És igen tudom hogy hogyan kell egy új féket ‘bejáratni’, hímes tojás kent kezelni
Úgye ilyen dologban már elég nehézkes a gariztazas
Úgyhogy bukó volt, utána Ate tettünk fel
Köszöni tökéletes
Én nem ajánlom a Brembot (szerelom sem ).
Ahogy pl szinte napra pontosan 3 évet bírt ki az ExidePremium akksi is [emoji3525]
Majd fele annyiért Rocket van bent . Ezidáig ő is bírja a 3 évet...



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #6552 Dátum: 2019.05.16 23:21:44 »
Majd fele annyiért Rocket van bent . Ezidáig ő is bírja a 3 évet...
Akksinál nem lehet általánosítani. Bármelyik gyártónál jöhet egy cellazárlatos. Meg az is kérdés, hogy hányszor (és mennyire) merül le egy bekapcsolva maradt lámpa miatt.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6553 Dátum: 2019.05.17 07:25:17 »
Akksinál nem lehet általánosítani. Bármelyik gyártónál jöhet egy cellazárlatos. Meg az is kérdés, hogy hányszor (és mennyire) merül le egy bekapcsolva maradt lámpa miatt.

 :yes: :yes: :yes: de talán még fontosabb, hogy hogyan és milyen hamar kerül vissza bele az energia. :yes:

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6554 Dátum: 2019.05.17 13:23:07 »
Akksinál nem lehet általánosítani. Bármelyik gyártónál jöhet egy cellazárlatos. Meg az is kérdés, hogy hányszor (és mennyire) merül le egy bekapcsolva maradt lámpa miatt.

Bezony. Motorban nekem 7 évet bírt az exide..


Ami a féket illeti, ATE márkát rakatott bele egy fórumtárs,neki jó. Ahol vette, azt mondták, ATE nem jó, Ferrodo a tuti.
Máshol Nipparts, Brembo, TRW , Ferodo és ATE ajánlatot kaptam, h ezek jók.

Ez alapján a Nipparts a legolcsóbb és ha jó is, akkor ez a nyerő, mig ATE a legdrágább.

Nehéz kérdés, azt hiszem..