Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526425 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Typ117

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Corolla Verso
« Válasz #6525 Dátum: 2019.05.03 21:10:50 »
Ilyenem nekem is volt, hogy ABS szenzor hibát írt átlagos OBD II olvasáskor. ToyoTeam-nél megnézték rendes Toyota szoftverrel, ott derült ki, hogy yawrate sensor hibakód. Cserélni kellett.
Az micsoda?

Nálam azt írják, hogy C0371 forgás szenzor hiba. Erre tippelték a Bosch szervízben, hogy talán Abs érzékelő. Megyek majd nemsokára vele úgyis a Toyoteamhez, ők biztos fogják tudni, de ha valaki tudja, érdekelne mi ez.

Azt hiszem ez az lesz. Azt írja a google, hogy ez a giroszkópos érzékelő figyeli a kocsi helyzetét, végülis akkor ez valamilyrn szinten abs jeladó is lehet, de nem a kerék szenzor. Mennyi volt ennek a cseréje nálad?
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.03 21:17:21 írta Typ117 »

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6526 Dátum: 2019.05.03 21:42:25 »
"ma munkából hazafelé kigyulladt egyszerre 3 sárga lámpa TRC OFF + VSC + ABS :-(
(2007/1,8-as benzines)"

Sziasztok,

Szóval ma a Kwikfit-nél lecseréltettem a fékfolyadékot és az ottani olvasóval megnézték a hibát.
Nekik azt hozta, hogy a bal első ABS szenzornál van mechanikai hiba.

Szóval a szenzor működik rendben, nem azzal van baj, hanem a féltengely csuklónál / ABS gyűrűnél van valamilyen  mechanikai hiba, amit a szenzor érzékel.
Viszont igazából ők sem értik, mert ha mechanikai hiba van/lenne ténylegesen akkor a lámpáknak folyamatosan világítaniuk kellene, mert a mechanikai hiba ugye folyamatosan jelen van, nincs olyan, h egyszer van egyszer nincs, ellenben a lámpák szakaszos jelzésével.

Azt mondták szét kell szedni és belül megnézni ugye...

Viszont ezt már Toyotánál fogom.
(természetesen a hibakódot nem tudta a srác megmondani, mert a kollégája kitörölte a kiolvasás után :-(
De mindegy is, mert már azóta, kb 25 km megtétele után, ismét világít megint a 3 lámpa. Meg amúgy is nekik ugye nem gyári szoftverük van.)

Szóval egyenlőre ennyi.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Corolla Verso
« Válasz #6527 Dátum: 2019.05.04 00:20:45 »
Az micsoda?

Nálam azt írják, hogy C0371 forgás szenzor hiba. Erre tippelték a Bosch szervízben, hogy talán Abs érzékelő. Megyek majd nemsokára vele úgyis a Toyoteamhez, ők biztos fogják tudni, de ha valaki tudja, érdekelne mi ez.

Azt hiszem ez az lesz. Azt írja a google, hogy ez a giroszkópos érzékelő figyeli a kocsi helyzetét, végülis akkor ez valamilyrn szinten abs jeladó is lehet, de nem a kerék szenzor. Mennyi volt ennek a cseréje nálad?
C0371 az Yaw Rate Sensor, más néven perdületi szenzor. A fedélzeti menetvédelmi elektronika ez alapján fékezi az egyes kerekeket, ha sodródást érzékel. Olyasmi mint a giro szenzorok a telefonodban.  Márkaszervízben 98k HUF és 3 nap alatt van ott, ebayen 100$ alatt találsz bontottat, viszont 1 hét mire megkapod. Toyodiy-com-on nézd ki alvázszám alapján a kocsidat, mert a facelift-es és az előtte lévő esetében különböző cikkszámú volt a szenzor. CoV-ba ugyanaz való mint a T25-ös Avensisekbe. Azt nem tudom, hogy a 20/30-as végűek felcserélhetőek-e, de ilyesmivel inkább nem kísérletezik az ember. A régit Magyarországon gyártotta a Bosch, az újabbat Németországban. A csere egyébként nem bonyolult, ToyoTeam rakta be az enyémet, pár perc alatt megvolt, elvileg plug&play.
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.04 00:22:25 írta Silent »

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #6528 Dátum: 2019.05.05 16:36:57 »
Üdv!
90%, hogy a kuplung kiemelővillájának acélrugója az. Ha a kuplungra teszed a lábad (nem nyomod be) elhallgat, akkor annyi a megoldás, hogy a kapcsolóházon lévő gumiharangot elhúzod, és a rugót ügyesen (nőgyógyászok előnyben) bekened zsírral (wd40, egyéb olajok nem hatékonyak).

Itt találsz hozzá magyarázatot

Mégegyszer köszi a tippet, tényleg ez adta a hangot. Viszont felülről lehetetlennek találtam, hogy kézzel oda be lehessen nyúlni és megzsirozni, így wd40 került oda, egyből el is csendesedett. Zsír spray-vel majd befújom, hogy tartós legyen a hatás

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6529 Dátum: 2019.05.05 20:33:08 »
Tegnap megvettük a kinézett Corolla Versot, reméljük minden rendben lesz vele és sokáig megmarad. :)

Lenne is egy kérdésem: ha az egyik oldalon a második sor szélső ülésénél a felső előredöntő kar nem csinál semmit, de a lenti húzóval lehet dönteni, akkor a támlán belül elszakadt valami huzal? vagy valami ki tud ott akadni? még nem volt időm megkeresni hogyan kell szétszedni, ha valaki tudja, segíthetne hol kezdjem. Mintha olvastam volna egy ilyen hibáról itt korábban, de a keresővel nem találtam rá.

Hello,
én voltam, aki jelezte ezt a problémát. A felső kar hajlamos a törésre. A bowden valószínőleg rendben van, a felső műanyag kart kell kicserélni, annak a bowden vég tartója törhetett le (ez egy sz*r konstrukció). Ez a csere egy egyszerű művelet, ami fájó, hogy a kar 14000.- Ft (én még gyűjtöm a "kedvet" hozzá). Igazából lehet élni a felső kar nélkül, csak akkor zavaró a hiánya, ha a hátó üléssor kinyitásához a csomagtartó felől billentenéd a támlát.
Üdv.:
Gbak

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6530 Dátum: 2019.05.05 20:37:10 »
Ezért kétévente illik cserélni (nálam az évi sok km miatt 60e km) és akkor nem nagyon jutsz olyan helyzetbe, hogy ilyet tapasztalnak  :yes:
Hello,
ráadásul pár ezer forint a költsége a fékfolyadék cserének. Nem éri meg hanyagolni! Korroziós problémákat is okozhat a rendszerben a sok vizet felvett folyadék.
Üdv.
Gbak

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6531 Dátum: 2019.05.05 20:49:45 »
Csakis 5W30.
230e km-rel vettem, úgy gondoltam, hogy nem várom meg a gyári csereperiódust, így mindvégig 10.000 km-enként cseréltettem.
Most ~310e-nél jár az óra szerint.

Az olajminőséghez néhány gondolat:
Állásfoglalást kértem a TMH-tól az enyémbe való motorolaj HTHS-indexéről. (lényeges tulajdonság: érdemes figyelni!) Az 5W30-as gyári Toyota olajnak 3,2 az értéke. Érdemes ehhez közeli értékű olajat keresni (természetesen a gyári ajánlást a legmesszebbmenőkig figyelembe véve). A HTHS érték mutatja meg, hogy az adott olaj inkább a kenőképességre van kiélezve, vagy az üzemanyag takarékosságra (az utóbbi vékonyabb, az érték 3,5 alatti).
Motorolaj adalékot nem javaslok, hallottam pár horror sztorit már.
Üdv.
Gbak

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6532 Dátum: 2019.05.05 21:02:39 »
Találkozott már valaki olyan vonyító (kissé villanyautós) ::) hanggal, ami ~2100 fordulat környékén az utastérben is hallható? Alapjáraton is hallani, de ott nem olyan zavaró. Először vízpumpára gyanakodott a szerelő, mert látszott némi rászáradt glykol szivárgás a szíjtárcsa alatt. Csere meg is volt, de nem az okozta a hangot + a feszítő görgő csapágy is, ha már ott jártunk...

Egy biztos, valami a szíj hajtott egységek közül, ami még maradt: klíma, generátor, szervó szivattyú

mert lekötve a szíjat a hang megszűnik.

Ötlet valakinek?

Hello,

jelentem nekem is "villanyautóm" van  :winkiss:
A kormány szervóra gyanakszom. Meg fogom mutatni szakértőnek. Jelzem mire jutottam.
Esetleg lehet a generátor is, nekem fordulatszám függő a hang intenzitása.
Üdv.
Gbak

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Corolla Verso
« Válasz #6533 Dátum: 2019.05.05 21:33:58 »
Állásfoglalást kértem a TMH-tól az enyémbe való motorolaj HTHS-indexéről.
És nem hajtottak el a búbánatba márkaszervizhez? Engem eddig minden alkalommal lepattintottak, lényegében tájékoztatás nélkül.

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6534 Dátum: 2019.05.06 09:58:51 »
Hello,

ha jól emlékszem a webes felületen találtam a kapcsolatot. Igaz kicsit hosszabb időbe telt, de udvarias választ kaptam. Amennyiben megtalálom, közzéteszem.
Üdv.
Gbak

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Corolla Verso
« Válasz #6535 Dátum: 2019.05.06 10:21:11 »
Mégegyszer köszi a tippet, tényleg ez adta a hangot. Viszont felülről lehetetlennek találtam, hogy kézzel oda be lehessen nyúlni és megzsirozni, így wd40 került oda, egyből el is csendesedett. Zsír spray-vel majd befújom, hogy tartós legyen a hatás
Szívesen. Zsírspray előtt érdemes féktisztítóval lepucolni a WD40-et, úgy jobban tapad majd.

Typ117

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Corolla Verso
« Válasz #6536 Dátum: 2019.05.06 11:33:23 »
Hello,
én voltam, aki jelezte ezt a problémát. A felső kar hajlamos a törésre. A bowden valószínőleg rendben van, a felső műanyag kart kell kicserélni, annak a bowden vég tartója törhetett le (ez egy sz*r konstrukció). Ez a csere egy egyszerű művelet, ami fájó, hogy a kar 14000.- Ft (én még gyűjtöm a "kedvet" hozzá). Igazából lehet élni a felső kar nélkül, csak akkor zavaró a hiánya, ha a hátó üléssor kinyitásához a csomagtartó felől billentenéd a támlát.
Üdv.:
kössz,
azóta szétszedtem és egy kicsit tudom bővíteni a közös tudást:
egy fajta ilyen felső kart gyártanak, amiben jobb és bal oldalt is van alulról bovden beakasztó. jobb oldali és bal oldali üléshez. Nálam az egyik ilyen kar teljesen szét volt törve, de a másik úgy repedt szét, hogy csak az egyik beakasztója törött le, így azt a másik oldalra át tudtam tenni. Így legalább az egyik oldali újra működik felül is.
Ja és a középső ülésnél nem találtam alternatívát, vagy ha az eltörik, akkor ott is van valahol egy alul húzható zsinór mint a széleken? Sajnos az is tiszta repedt, de még nem esett szét

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6537 Dátum: 2019.05.07 00:38:01 »
Hello,

sajnos a középső ülésnek nincs alternatív döntőmechanikája. Esetleg hegesztesd meg, ha még nem késő.
Üdv.
Gbak

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6538 Dátum: 2019.05.07 10:04:05 »
Sziasztok!
A bal féltengelyt cseréltetni fogom, Japanpartsot mindenki jónak ítélte.
Hamár viszem, ránézetek a fékekre is, tárcsa elvileg még bírja, de bevásárolnék.
Kértem ajánlatot normális márkára, ami nem gagyi, legyen franko.
 Ferodot ajánlottak:
Első betétszett 16e
Hátsó betétszett 12,5e
Első tárcsák 29e
hátsó tárcsák 23e
Jó márka?
Jó ár?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Corolla Verso
« Válasz #6539 Dátum: 2019.05.07 11:30:16 »
Első betétszett 16e
Hátsó betétszett 12,5e
Első tárcsák 29e
hátsó tárcsák 23e
Ennek fényében a 4+ akcióban adott optifit már nem is tűnik drágának. :hmmmm:
Ott 123k beépítéssel elöl-hátul, ami kb. csak 25-30k-val drágább. Ami lényegében csak a márkaszervizes óradíj különbözet és a gyári alkatrész minőségbiztosítási rendszer költsége.