Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1546087 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #6480 Dátum: 2019.04.23 20:31:57 »
2+ liter / 10e km.
Egyelőre semmilyet.
5e km/1 liter esetén én nem bántanám. Persze ha megállt itt és nem növekszik az olajfogyasztás.
Mennyit terveztek még az autóval? 100e km/5 év? Több? Kevesebb? Az alatt biztos nem szedetném szét a motort. Ha ennél lényegesen többet, akkor elgondolkoznék.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Corolla Verso
« Válasz #6481 Dátum: 2019.04.24 17:11:11 »
5e km/1 liter esetén én nem bántanám. Persze ha megállt itt és nem növekszik az olajfogyasztás.
Mennyit terveztek még az autóval? 100e km/5 év? Több? Kevesebb? Az alatt biztos nem szedetném szét a motort. Ha ennél lényegesen többet, akkor elgondolkoznék.

Pont, hogy "mostanában", az utolsó pártízezer km-en növekedett meg ennyire.
Legutóbb, amikor a TTG-nél jártam javasolták, hogy legközelebb vigyem hozzájuk olajcserére, Eneos fog belekerülni, ha abból is elmegy 2 liter egy ciklusban, akkor esetleg gondolkodjunk el a felújításon.

Célom, hogy addig használjam az autót, amíg csak tudom.
A közeljövőben biztosan nem szeretnék autót cserélni, felesleges pénzkidobásnak, amolyan "rossz befektetésnek" érzem addig, amíg kiszolgál a jelenlegi.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6482 Dátum: 2019.04.25 10:28:47 »
talán ostobának tűnik a kérdés, de légyszi' ne kövezzetek meg, teljesen hülye vagyok a gépészethez.

Szóóóval... az "x olajfogyás normális" kitétel úgy értelmezendő, hogy nullától x-ig normális, vagy valamennyi fogyás az a működésből következik, kvázi szükséges?
Azért kérdezem, mert nekem a fogyás 2 olajcsere között nagyjából 0, 400e kili után - örüljek, vagy...?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #6483 Dátum: 2019.04.25 10:44:24 »
talán ostobának tűnik a kérdés, de légyszi' ne kövezzetek meg, teljesen hülye vagyok a gépészethez.

Szóóóval... az "x olajfogyás normális" kitétel úgy értelmezendő, hogy nullától x-ig normális, vagy valamennyi fogyás az a működésből következik, kvázi szükséges?
Azért kérdezem, mert nekem a fogyás 2 olajcsere között nagyjából 0, 400e kili után - örüljek, vagy...?
Szerintem ne dobd ki ezért [emoji6]
Az újabb motoroknál valami fogyás normális. Régen én sem ismertem az olaj fogyasztás fogalmát [emoji846]

Tapatalkkal küldve


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6484 Dátum: 2019.04.25 11:56:15 »
talán ostobának tűnik a kérdés, de légyszi' ne kövezzetek meg, teljesen hülye vagyok a gépészethez.

Szóóóval... az "x olajfogyás normális" kitétel úgy értelmezendő, hogy nullától x-ig normális, vagy valamennyi fogyás az a működésből következik, kvázi szükséges?
Azért kérdezem, mert nekem a fogyás 2 olajcsere között nagyjából 0, 400e kili után - örüljek, vagy...?


a dízel tüzelőanyag elkeveredve a motorkenő olajjal, annak volumetrikus mennyiségét látszólagosan növelve.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6485 Dátum: 2019.04.25 14:38:10 »
Pont, hogy "mostanában", az utolsó pártízezer km-en növekedett meg ennyire.
Legutóbb, amikor a TTG-nél jártam javasolták, hogy legközelebb vigyem hozzájuk olajcserére, Eneos fog belekerülni, ha abból is elmegy 2 liter egy ciklusban, akkor esetleg gondolkodjunk el a felújításon.

Célom, hogy addig használjam az autót, amíg csak tudom.
A közeljövőben biztosan nem szeretnék autót cserélni, felesleges pénzkidobásnak, amolyan "rossz befektetésnek" érzem addig, amíg kiszolgál a jelenlegi.

Több ok miatt fogyhat a motorolaj, de érdemes kipróbálni olajcsere alkalmával egy motoröblítést jobb adalékkal, majd egy vékonyabb olajat, amit a kocsihoz még használni lehet. Ha most is olyannal jársz, akkor persze nem kell változtatni.
Ha egy ciklus alatt azt érted, hogy pl. 15.000 km alatt fogy el 2 liter olaj, akkor az (nekem legalábbis) még tolerálható szint. 15-20 liter már nem volt az  :no:
A helyedben használnám így, ahogy van  :yes:

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Corolla Verso
« Válasz #6486 Dátum: 2019.04.25 16:03:37 »
Több ok miatt fogyhat a motorolaj, de érdemes kipróbálni olajcsere alkalmával egy motoröblítést jobb adalékkal, majd egy vékonyabb olajat, amit a kocsihoz még használni lehet. Ha most is olyannal jársz, akkor persze nem kell változtatni.
Ha egy ciklus alatt azt érted, hogy pl. 15.000 km alatt fogy el 2 liter olaj, akkor az (nekem legalábbis) még tolerálható szint. 15-20 liter már nem volt az  :no:
A helyedben használnám így, ahogy van  :yes:

Csakis 5W30.
230e km-rel vettem, úgy gondoltam, hogy nem várom meg a gyári csereperiódust, így mindvégig 10.000 km-enként cseréltettem.
Most ~310e-nél jár az óra szerint.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6487 Dátum: 2019.04.26 11:59:45 »
a dízel tüzelőanyag elkeveredve a motorkenő olajjal, annak volumetrikus mennyiségét látszólagosan növelve.
maga Jókai sem fogalmazhatta volna meg szebben - de vajon hogy tudom eldönteni hogy örüljek vagy sírjak? A színében nem látok változást a pálcán, de az nyilván sokat nem jelent - szerviz/akárki meg tudja ezt mérni?(diszkléjmer: a kocsi amúgy tökéletesen teszi a dolgát, szóval talán inkább nem kéne aggódnivalót keresnem  :whistling: )

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6488 Dátum: 2019.04.26 12:12:21 »
maga Jókai sem fogalmazhatta volna meg szebben - de vajon hogy tudom eldönteni hogy örüljek vagy sírjak? A színében nem látok változást a pálcán, de az nyilván sokat nem jelent - szerviz/akárki meg tudja ezt mérni?(diszkléjmer: a kocsi amúgy tökéletesen teszi a dolgát, szóval talán inkább nem kéne aggódnivalót keresnem  :whistling: )

Az enyém 1.8 benzin, 2 év 40e km alatt nem kellett olajat utántölteni, sőt tulajdonképpen fel sem tűnik az olajfogyás a pálcán. Maradjon is így..
kopp-kopp

Typ117

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Corolla Verso
« Válasz #6489 Dátum: 2019.04.26 13:29:55 »
Csakis 5W30.
230e km-rel vettem, úgy gondoltam, hogy nem várom meg a gyári csereperiódust, így mindvégig 10.000 km-enként cseréltettem.
Most ~310e-nél jár az óra szerint.
itt az aláírásodban szereplő 1.4es Corolláról van szó, vagy egy (1.6? 1.8? dízel?) Corolla Versóról?

Typ117

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Corolla Verso
« Válasz #6490 Dátum: 2019.04.26 15:01:40 »
Tegnap megvettük a kinézett Corolla Versot, reméljük minden rendben lesz vele és sokáig megmarad. :)

Lenne is egy kérdésem: ha az egyik oldalon a második sor szélső ülésénél a felső előredöntő kar nem csinál semmit, de a lenti húzóval lehet dönteni, akkor a támlán belül elszakadt valami huzal? vagy valami ki tud ott akadni? még nem volt időm megkeresni hogyan kell szétszedni, ha valaki tudja, segíthetne hol kezdjem. Mintha olvastam volna egy ilyen hibáról itt korábban, de a keresővel nem találtam rá.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Corolla Verso
« Válasz #6491 Dátum: 2019.04.26 19:57:54 »
itt az aláírásodban szereplő 1.4es Corolláról van szó, vagy egy (1.6? 1.8? dízel?) Corolla Versóról?

Előbbi.

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6492 Dátum: 2019.04.30 17:44:23 »
Sziasztok,

ma munkából hazafelé kigyulladt egyszerre 3 sárga lámpa TRC OFF + VSC + ABS :-(
(2007/1,8-as benzines)

Ötletek?

Köszönöm!

András

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #6493 Dátum: 2019.04.30 23:14:18 »
Sziasztok,

ma munkából hazafelé kigyulladt egyszerre 3 sárga lámpa TRC OFF + VSC + ABS :-(
(2007/1,8-as benzines)

Ötletek?

Köszönöm!

András
Általános hibajelzés, azt jelenti hogy hiba van a kocsiban. Zárlatos akksi cellától a leromlott katalizátor hatásfokon át a kipurcant perdületi szenzorig bármi lehet. Ki kell olvasni mi a hibakód. Amíg ez nem történik meg és a kiváltó ok nem kerül megszüntetésre, addig biztonsági okokból letiltja az összes menetvédelmi elektronikát.

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6494 Dátum: 2019.05.01 08:58:28 »
Szia,

Köszi az infót!
Remélem nem a katalizátor, bár a perdületi szenzor sem túl olcsó.
Na mindegy, elviszem mielőbb, de egy pár napig azért így kell használnom, talán addig nem ártok neki a használattal, amíg sikerül elvinnem (pár napról lesz csak szó).

Esetleg ha itt Győrben van valakinek OBD olvasója  és felajánlja, h megnézi, akkor elugranék hozzá. Persze, ahogyan mondtam, napokon belül Toyota szerviz is lesz.

Külföldi oldalakon még azt találtam amúgy, hogy féklámpa hiba is okozhatja ezt, vagy pedig elkoszolódott/hibás ABS szenzor.

Féklámpák rendben működnek, nem tudom érdemes lenne-e kicserélni őket újra próbaképpen...
Az ABS szenzornak is utána néztem, talán neki mernék kezdeni a tisztításnak (kereket kell levenni hozzá és kiszerelni a szenzort - egy csavar rögzíti), de nem tudom hozzákezdjek-e vagy várjam meg mit mondanak a szervizben.