Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1543422 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #6195 Dátum: 2018.10.16 19:02:20 »
STP / Dynamat gyárt direkt géptető szigeteléshez anyagot, méretre kell vágni, és felragasztani. Olcsóbb, és jobb megoldás mint a gyári, valamint örök élet, mert nem szeretik a rágcsálók.  ;)

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6196 Dátum: 2018.10.17 08:03:56 »
wow... köszi szépen!  :clap:

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6197 Dátum: 2018.10.17 10:47:51 »
nézve a gyártó oldalát, találtam még tutibbat: http://www.stp-hungary.hu/index.php?P=termekek&K=2&FK=17&AK=&ID=16689 - elvileg pont jó a mérete - megrendeltem, majd beszámolok a tapasztalatról.
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.17 10:50:06 írta fezso »

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6198 Dátum: 2018.10.25 11:48:50 »
Sziasztok!
A rosszabb idő közeledtével 2 kérdésem volna:

1, Használ valaki hi-tech izzót? Az Osra Nightbreakert dícsérik, látom van belőle HB4-es is, kb 4500 Ft/db áron.
Megérheti? Jobban látni  annyival éjszaka?

2, A hátsó ablakfűtéssel tavaly óta nem foglalkoztam,mert nem volt rá szükség. Szervízben ahiányzó autóvillamosságis miatt nem
is néztek rá, hol lehet egyáltalán a probléma. Tudtok megbízható szakit, vagy céget Budapesten, akit érdemes megkeresni ezzel?

Köszi!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #6199 Dátum: 2018.10.25 12:23:51 »
Sziasztok!
A rosszabb idő közeledtével 2 kérdésem volna:

1, Használ valaki hi-tech izzót? Az Osra Nightbreakert dícsérik, látom van belőle HB4-es is, kb 4500 Ft/db áron.
Megérheti? Jobban látni  annyival éjszaka?

2, A hátsó ablakfűtéssel tavaly óta nem foglalkoztam,mert nem volt rá szükség. Szervízben ahiányzó autóvillamosságis miatt nem
is néztek rá, hol lehet egyáltalán a probléma. Tudtok megbízható szakit, vagy céget Budapesten, akit érdemes megkeresni ezzel?

Köszi!
1) Jobban látni (ha nem a foncsor és a búra az oka, hogy gyenge a normál izzós fény). És lényegesen kevesebb ideig bírja. Érzékeny a rázós utakra és a fesz. ingadozásokra. Ha ezt elfogadod, akkor jöhet.

2) Mielőtt szakihoz futnál, húzd le a sarukat az ablakfűtésről, tisztítsd meg egy dörzspapírral és ellenőrizd az érintkezést. Nagyon sokszor csak ennyi a probléma.
Ha ezeket megtetted már, akkor bocs az okoskodásért  :flowers:

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6200 Dátum: 2018.10.25 13:42:52 »
1) Jobban látni (ha nem a foncsor és a búra az oka, hogy gyenge a normál izzós fény). És lényegesen kevesebb ideig bírja. Érzékeny a rázós utakra és a fesz. ingadozásokra. Ha ezt elfogadod, akkor jöhet.

2) Mielőtt szakihoz futnál, húzd le a sarukat az ablakfűtésről, tisztítsd meg egy dörzspapírral és ellenőrizd az érintkezést. Nagyon sokszor csak ennyi a probléma.
Ha ezeket megtetted már, akkor bocs az okoskodásért  :flowers:

Nem matt a búra, s nincs olyan rossz fény, de lehetne jobb is. Gondoltam kipróbálom. Azt olvastam, hogy max 500 óra az élettartam, csak kérdés, h világít-e annyival jobban,mint amennyivel drágább..

Az ablakfűtéssel az a bajom, hogy nem sikerült leszedni a borítást az ajtóról. Van pár csavar a középső,lepattintható fedél alatt,meg alul 4-5 tüske, de valami még fogja, s feszegetni nem akartam. Az vili, hogy ha tudok a sarukon megfelelő feszt mérni,akkor a fűtőszál szakadt meg,ha meg nem,akkor vezeték. Elvileg egy biztin van a tükörfűtéssel (az meg működik), szóval eddig jutottam..

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #6201 Dátum: 2018.10.25 14:59:50 »
Nem matt a búra, s nincs olyan rossz fény, de lehetne jobb is. Gondoltam kipróbálom. Azt olvastam, hogy max 500 óra az élettartam, csak kérdés, h világít-e annyival jobban,mint amennyivel drágább..

Mondjuk azt, hogy láthatóan, határozottan jobb fényt ad. Hogy ez forintosítva mennyi, azt nem tudom  ;) :D

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Corolla Verso
« Válasz #6202 Dátum: 2018.10.25 15:02:05 »
Sziasztok!
A rosszabb idő közeledtével 2 kérdésem volna:

1, Használ valaki hi-tech izzót? Az Osra Nightbreakert dícsérik, látom van belőle HB4-es is, kb 4500 Ft/db áron.
Megérheti? Jobban látni  annyival éjszaka?

Szia!

A 3. garnitúra Osram Nightbreaker Unlimited izzót használom, nekem bevált, a "simához" képest látványos a különbség.
A H7-esre ha jól tévedek 250 óra tartamot írtak, sajnos valóban nem hosszúéletűek.
Legutóbb 6.500 Ft / pár áron vettem.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #6203 Dátum: 2018.10.25 17:00:58 »
Szia!

A 3. garnitúra Osram Nightbreaker Unlimited izzót használom, nekem bevált, a "simához" képest látványos a különbség.
A H7-esre ha jól tévedek 250 óra tartamot írtak, sajnos valóban nem hosszúéletűek.
Legutóbb 6.500 Ft / pár áron vettem.
Hasonlóképp nálam is, de így is kell. Nagyon jó a fénye.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10248
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6204 Dátum: 2018.10.25 19:23:48 »
Nem tudom, nekem a NightBreaker +90%-osak évekig mentek. Egészen pontosan nem tudom, de kb. 2011-2018 tavaszig, tehát legalább 6 évig bírta egy pár, olyan 40.000 km-en át, szóval az a fajta bőven 250 óra felett tudott. Vagy a Carina kíméletesen bánik velük...?
Van még egy garnitúra tartalékban belőle, illetve most egy pár GE (Tungsram) Megalight +120%-os van benne tavasz óta. Majd kiderül, hogy meddig bírják. Egy szett  NightBreaker Laser van tervben, majd ezek után  ;)
Ma egy rövid szofitát kellett cserélnem az utastérben (talán SV8,5 30mm), mivel reggel elhalálozott az izzó. GE és mivel ritka, itt helyben 425 pénzbe került, de legalább most jó a belső világítás :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #6205 Dátum: 2018.10.25 20:15:33 »
Szerintem a Carina-nak egyszerűbb/kiegyensúlyozottabb a fedélzeti elektronikája. A T25 valahogy sokkal gyakrabban fogyasztja a hagyományos izzókat is.

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6206 Dátum: 2018.10.25 21:43:47 »
Szia!

A 3. garnitúra Osram Nightbreaker Unlimited izzót használom, nekem bevált, a "simához" képest látványos a különbség.
A H7-esre ha jól tévedek 250 óra tartamot írtak, sajnos valóban nem hosszúéletűek.
Legutóbb 6.500 Ft / pár áron vettem.

Köszi!

Ez hasznos infó, arany középút lehet:)
A laser kerül közel 10e-be, s ezek szerint nem is bírja úgy, mint az Unlimited, ami viszont azért sokkal jobb,mint a sima halogén.
A kettő között ,ha jól sejtem,csak színhőméréskletbeli különbség van.
Azt hiszem akkor ez az ésszerű választás...

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Corolla Verso
« Válasz #6207 Dátum: 2018.10.26 07:54:36 »
Nekem 2012 tavasza óta van benne a Night Breaker +. ami 320 üzemórára van speckózva.
Évente sacc/kb. 200 munkanap szorozva 2x10perc az évente 70 óra, * 6 év... (És nem csak melózni megyek kocsival)

Egy rendes izzó két okból szokott kiégni újabb kocsiban (Avensis, E12 stb.).
1. rezgés
-eltört a lámpatest tartó füle (koccanás, anyaghiba) és csak 1-2 fül tartja, rezonancia esetén érdekes dolgok történhetnek.
-Toyotásoknál nem jellemző, hogy nem fizetik meg a rendes szerelőt, de azért előfordulhat, hiányzó csavar, ha nem magadnak cserélted, hanem az általános szerelő 1500Ft-nál többet nem kérhet ezért, mert akkor potenciálisan elveszít egy ügyfelet, aki majd nem jön vissza féktárcsát cserélni stb. szóval nincs ideje/kedve befejezni a munkát csavarok fele kimarad, ami alul/belül van és nehezen elérhető, izzó takaró fedél füle törik, mert nincs ideje/kedve kiszerelni az akkut, légcsövet, stb. hogy elérje a másik fület, inkább erővel... (tapasztalat, több ismerős lámpáját tettem már rendbe szerelő után, amikor 2 nap - 2héttel csere után ismét kiégett vagy hónapokkal később a beázott kontaktus miatt pislákolt)

2. bizonytalan érintkezés
-az E12-ben használt foglalat (ami az izzóra van dugva) érintkezője kilágyul, bizonytalanul érintkezik, megég, feszültségesés, melegedés, égés stb.
a fesz. esés miatt az izzóra nem 12-13V jut csak 11V, ahol már a halogén cilus leáll, az izzószál elpárolog.
Ki kell cserélni a foglalatot, ha látszik rajta, hogy cserére szorul.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Corolla Verso
« Válasz #6208 Dátum: 2018.10.26 08:14:13 »
...illetve most egy pár GE (Tungsram) Megalight +120%-os van benne tavasz óta.

Te milyennek találod a fényét a Nightbreaker Unlimited-hez képest?
Az Osram előtt ezt használtam (bár nem biztos, hogy a 120%, lehet, hogy csak a +90%-ot), nálam a sima H7-nél jobb volt, de a Nightbreakernél határozottan gyengébben teljesített.
De legalább olcsóbb is, kb. 2/3 az ár arány a GE javára.

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6209 Dátum: 2018.10.26 08:21:21 »
Nekem 2012 tavasza óta van benne a Night Breaker +. ami 320 üzemórára van speckózva.
Évente sacc/kb. 200 munkanap szorozva 2x10perc az évente 70 óra, * 6 év... (És nem csak melózni megyek kocsival)

Ki kell cserélni a foglalatot, ha látszik rajta, hogy cserére szorul.

Na igen, én is számolgattam, hogy hány órát autózom alapból :) Viszont ha a régiek így bírják, az újaknak még jobban illene talán(bár tudom,piacgazdaság stb..) ideális körülmények között..

Ezért tartom jó fejlesztésnek a HB4-es izzót. Drágább, cserébe a kvázi foglalatot is cseréled, ha a lámpatestben ép a perem,akkor ez a rész
nem tud kikopni, illetve nincs kontaktprobléma, a csatlakozó azért elég zárt és fix, hogy ne kelljen félni kontakthibától.


Visszatérve a másik kérdésemhez: Aki szedte már le a csomagtérajtó műanyag borítását, hogy hozzáférhessek az ablakfűtés saruihoz: Mit kell még bontani, kicsavarni, hogy lejöjjön a burkolat?