Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526397 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Corolla Verso
« Válasz #6075 Dátum: 2018.07.10 13:59:05 »
Remélem így is marad.
Miért, kicserélte az eredeti túl kemény gyári tömítést?

RoyPaci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #6076 Dátum: 2018.07.10 14:29:42 »
Miért, kicserélte az eredeti túl kemény gyári tömítést?

Nem, de azt mondta hogy ez nem törvényszerű hogy 100-ból 100 autónál hengerfejes lesz, ezért előre nem szokták lebontani a motrot.
Tipus hiba valóban, de nem mindegyik d-cat vagy d4d 2.2-est érinti.
Erősen függ attól hogy ki hogy törődik az auójával.
Azt mondta hogy jellemzően azoknál szokott hengerfejes lenni akiknél elmegy a víz, vagy az olajat nem cserélik rendesen.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Corolla Verso
« Válasz #6077 Dátum: 2018.07.11 12:10:38 »
Erősen függ attól hogy ki hogy törődik az auójával.
Azt mondta hogy jellemzően azoknál szokott hengerfejes lenni akiknél elmegy a víz, vagy az olajat nem cserélik rendesen.
Én ugyan nem vagyok sem szerelő, sem szakértő, de ez nagyon sokszor volt már itt téma. A problémát a túl kemény gyári hengerfej tömítés okozza, ami miatt a hengerfej és a blokk is sérül. Az "időben kezelni a problémát" itt azt jelenti, hogy a túl kemény gyári tömítést cserélik, majd a síkba hozzák ha még lehet. Ha ez nem történik meg és marad az eredeti tömítés, akkor nem az a kérdés hogy le fog-e térdelni, mhanem hogy mikor. Ezen nem segít az sem ha nézegeted a vízszintet naponta, meg ha simogatod és kap esti mesét.

RoyPaci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #6078 Dátum: 2018.07.11 14:56:31 »
Én ugyan nem vagyok sem szerelő, sem szakértő, de ez nagyon sokszor volt már itt téma. A problémát a túl kemény gyári hengerfej tömítés okozza, ami miatt a hengerfej és a blokk is sérül. Az "időben kezelni a problémát" itt azt jelenti, hogy a túl kemény gyári tömítést cserélik, majd a síkba hozzák ha még lehet. Ha ez nem történik meg és marad az eredeti tömítés, akkor nem az a kérdés hogy le fog-e térdelni, mhanem hogy mikor. Ezen nem segít az sem ha nézegeted a vízszintet naponta, meg ha simogatod és kap esti mesét.

Én ezt értem, de a szerelő azt mondta amit írtam.
És ahogy írtad, nem te vagy  a szerelő, nem én, hanem ő.
Kb kiröhögött hogy miért akarjuk mi meghengefejezetetni a tökéletesen működő autót.
Senki sem simogat semmit, meg nézegeti a vizet, de attól még nem fogja darabokra szedni, mert én azt mondtam neki hogy majd egyszer valamikor lehet hengefejes lesz az autó.
Amúgy nem nagyon értem mire fel ez a cinikus hangnem  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.11 15:02:26 írta RoyPaci »

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Corolla Verso
« Válasz #6079 Dátum: 2018.07.11 15:24:55 »
A kolléga csak arra szerette volna felhívni a figyelmet, hogy ezen motor sajnos hírhedt a hengerfej problémáról. A Totalcar is bevette a 10 legkevésbé ajánlott motor közé.
És az óvatosságra intés is inkább annak szól, hogy az olvasottak alapján korai stádiumban még menthető a motor,  de egy ponton túl csak a komplett motor csere a megoldás. A fentiek alapján ha egy D-CAT motornál eltűnik a hűtőfolyadék az nem sok jót jelent. Kívánom, hogy csak vészmadárkodás legyen a reakciónk.
Amennyiben a szerelőd már több ilyen típusú motort is látott, szerelt hengerfej problémával, akkor érthető, hogy inkább neki hiszel.

OFF - Silent, megkövetlek, azzal kapcsolatban amit korábban a fotelfórumozás kapcsán írtam. - ON

RoyPaci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #6080 Dátum: 2018.07.11 15:42:32 »
A kolléga csak arra szerette volna felhívni a figyelmet, hogy ezen motor sajnos hírhedt a hengerfej problémáról. A Totalcar is bevette a 10 legkevésbé ajánlott motor közé.
És az óvatosságra intés is inkább annak szól, hogy az olvasottak alapján korai stádiumban még menthető a motor,  de egy ponton túl csak a komplett motor csere a megoldás. A fentiek alapján ha egy D-CAT motornál eltűnik a hűtőfolyadék az nem sok jót jelent. Kívánom, hogy csak vészmadárkodás legyen a reakciónk.
Amennyiben a szerelőd már több ilyen típusú motort is látott, szerelt hengerfej problémával, akkor érthető, hogy inkább neki hiszel.

OFF - Silent, megkövetlek, azzal kapcsolatban amit korábban a fotelfórumozás kapcsán írtam. - ON

Igen, ezt értem.
Azt viszont nem, hogy  ugyanazon a totalcar oldalon a népítéletet olvasva sehol senki nem említette meg hibáknál ezt.
Mindenki az elektronikát említi.
De etől függetlenül valóban sorozathibának tűnik.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #6081 Dátum: 2018.07.11 16:32:35 »
Igen, ezt értem.
Azt viszont nem, hogy  ugyanazon a totalcar oldalon a népítéletet olvasva sehol senki nem említette meg hibáknál ezt.
Mindenki az elektronikát említi.
De etől függetlenül valóban sorozathibának tűnik.
Annak hiszel, akinek akarsz.  :flowers:
De egy blokk csere nagyon sok nullás összeg. Köztudott a hiba és tényleg (a használattól függően) idő kérdése, hogy előjön a hiba: Ez nem urban legend ;)
A teautód, a te döntésed.

RoyPaci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #6082 Dátum: 2018.07.11 16:50:41 »
Annak hiszel, akinek akarsz.  :flowers:
De egy blokk csere nagyon sok nullás összeg. Köztudott a hiba és tényleg (a használattól függően) idő kérdése, hogy előjön a hiba: Ez nem urban legend ;)
A teautód, a te döntésed.
Ki mondta neked hogy nem hiszem el?
Oda van írva:

"De etől függetlenül valóban sorozathibának tűnik."

Ez meg van??

Ja...és köszi, nem kell semmi virág tőled.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Corolla Verso
« Válasz #6083 Dátum: 2018.07.11 18:21:59 »
Én ezt értem, de a szerelő azt mondta amit írtam.
És ahogy írtad, nem te vagy  a szerelő, nem én, hanem ő.
Kb kiröhögött hogy miért akarjuk mi meghengefejezetetni a tökéletesen működő autót.
Senki sem simogat semmit, meg nézegeti a vizet, de attól még nem fogja darabokra szedni, mert én azt mondtam neki hogy majd egyszer valamikor lehet hengefejes lesz az autó.
Amúgy nem nagyon értem mire fel ez a cinikus hangnem  :hmmmm:
OK, sok sikert kívánok (tényleg, nem irónia). Remélem a szerelőd veterán Toyota szakértő, sok ilyen motort látott már teljes életcikluson és neki van igaza, nem nekünk.

OFF - Silent, megkövetlek, azzal kapcsolatban amit korábban a fotelfórumozás kapcsán írtam. - ON
Ugyan, hagyd, én tényleg csak amiatt morogtam, hogy nem osztják meg az emberek az információt, pedig ugye nekik is kell. ;)  Ez az egész egymás segítéséről szól, ennek az alapja sok esetben nem is az első kézből szerzett tapasztalat, hanem az hogy leírja mindenki más az első kézből szerzett tapasztalatát, amit így kérdés esetén meg lehet osztani. Amit aztán elmondhatunk a kérdezőknek, de ettől még nem biztos hogy befogadóak lesznek rá. :)
Reméljük Roy is beszámol majd róla, hogy 1-2 év távlatában mi lett az autóval.

szerk.
Khm...
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=80.msg714594#msg714594

RoyPaci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #6084 Dátum: 2018.07.11 18:31:19 »
OK, sok sikert kívánok (tényleg, nem irónia). Remélem a szerelőd veterán Toyota szakértő, sok ilyen motort látott már teljes életcikluson és neki van igaza, nem nekünk.
Ugyan, hagyd, én tényleg csak amiatt morogtam, hogy nem osztják meg az emberek az információt, pedig ugye nekik is kell. ;)  Ez az egész egymás segítéséről szól, ennek az alapja sok esetben nem is az első kézből szerzett tapasztalat, hanem az hogy leírja mindenki más az első kézből szerzett tapasztalatát, amit így kérdés esetén meg lehet osztani. Amit aztán elmondhatunk a kérdezőknek, de ettől még nem biztos hogy befogadóak lesznek rá. :)
Reméljük Roy is beszámol majd róla, hogy 1-2 év távlatában mi lett az autóval.

szerk.
Khm...
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=80.msg714594#msg714594

Az a gond, hogy elég nyomasztó így is a dolog, és valóben segítségért jöttem ide, amit meg is kaptam és meg is köszöntem, de tényleg nincs szükségem még ennek fejébe cinikus hozzászólásokra.
Elég nagy a baj így is
Egy hete vettük az autót.
Németből behozott, végig szervízkönyvelt gyönyörű állapotban, és most ez vár ránk.
Nem vagyunk úgy elengedve pénzzel sajnos, hogy egy ilyen kaliberű dolog beleférjen, szóval fogalmam sincs kinek higyjek meg mihez kezdjek vele.
2006-os az autó, és még nagyobb balszerencse lenne ha 12 év után pont most kezdené el ezt az egész kálváriát.

RoyPaci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #6085 Dátum: 2018.07.11 18:33:55 »
Az a gond, hogy elég nyomasztó így is a dolog, és valóben segítségért jöttem ide, amit meg is kaptam és meg is köszöntem, de tényleg nincs szükségem még ennek fejébe cinikus hozzászólásokra.
Elég nagy a baj így is
Egy hete vettük az autót.
Németből behozott, végig szervízkönyvelt gyönyörű állapotban, és most ez vár ránk.
Nem vagyunk úgy elengedve pénzzel sajnos, hogy egy ilyen kaliberű dolog beleférjen, szóval fogalmam sincs kinek higyjek meg mihez kezdjek vele.
2006-os az autó, és még nagyobb balszerencse lenne ha 12 év után pont most kezdené el ezt az egész kálváriát.

Nem túl szép dolog , de csak bízom benne hogy az egyetlen tulajnál, aki volt eddig Németországban már belefutott ebbe a tipushibába, és ott kint a Toyota megcsinálta amit amúgy minden egyes autón meg kellett volna neki.
Azt sem értem miért nem hívta vissza az összeset.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #6086 Dátum: 2018.07.11 20:29:32 »
Ki mondta neked hogy nem hiszem el?
Oda van írva:

"De etől függetlenül valóban sorozathibának tűnik."

Ez meg van??

Ja...és köszi, nem kell semmi virág tőled.
Valamit nagyon félrenéztél, semmi bántó, cinikus dolog nem volt abban, amit írtam. Ha ez így értelmezted, arról nem tehetek.
Tényleg sok probléma mentes km-t az autóhoz! (nem kapsz se virágos, se más smile-t, mert félreérted)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6087 Dátum: 2018.07.11 20:54:22 »
Valamit nagyon félrenéztél, semmi bántó, cinikus dolog nem volt abban, amit írtam. Ha ez így értelmezted, arról nem tehetek.
Tényleg sok probléma mentes km-t az autóhoz! (nem kapsz se virágos, se más smile-t, mert félreérted)

Még szép, így prájd "idején"! :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #6088 Dátum: 2018.07.12 07:01:05 »
Valamit nagyon félrenéztél, semmi bántó, cinikus dolog nem volt abban, amit írtam. Ha ez így értelmezted, arról nem tehetek.
Tényleg sok probléma mentes km-t az autóhoz! (nem kapsz se virágos, se más smile-t, mert félreérted)
szivecskéset dobj neki...[emoji8]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #6089 Dátum: 2018.07.12 09:25:10 »
szivecskéset dobj neki...[emoji8]
Az a tied, cuncimókus! [emoji14] [emoji14] :D  ;)

Tapatalkkal küldve