Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1540563 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6030 Dátum: 2018.06.21 14:28:55 »
Remélem még nem későn írok.
Első lendületből azt írtam volna, ezt nagyon gyorsan felejtsd el.
Másodikra részletezem, mi volt nálam:

Kinéztem egy ilyet én is, millió féle van. Aztán találtam olyat, amire azt is írták, h direkt Toyotához van. Nos,megjött, de rohadtul nem passzolt a helyére,
sokkal kisebb volt. Gondoltam max befaragom a takarólemezbe. A biztonság kedvéért fogtam egy lengő szivargyújtócsatit, rákötöttem erre a csodára, bedugtam a szivargyújtóba, majd rádugtam a telót s elindítottam az Ampere alkalmazást.
- elkezdett pislogni az USB aljzat ledje, aztán örökre kialudt.
-Az alkalmazás 150-160 mA áramot mutatott, szóval gyakorlatilag nem is töltött semmit.
-ezután elkezdett felforrósodni a lengőkábelen ez a kínai csoda.

Nos, én itt vágtam a kukába az egészet.

Javaslom, te is csekkold le, hogy ez milyen.

Az én megoldásom egyébként komolyabb lett végül:
Vettem a Conradban egy minőségi szivargyújtóba tolható 2 USB csatis töltőfejet,meg egy lengő anya csatlakozót.
Kijelöltem a fedlap közepét, majd lépcsős fúróval kifúrtam a 20as lyukat(ha jól rémlik), 1,5 mm maradt a 2 oldalán, de stabil.
Beletoltam a fejet a lyukba, hátul beleragasztottam a lemezbe.
A lengőcsati elejét lefaragtam, hogy a fej végén lévő érintkező beleérjen a lengőcsatiba rendesen.
A csatlakozónak kábelt a műszerfalon keresztül áthúztam a szivargyújtó aljzathoz, s ott sarus megoldással rákötöttem a szivargyújtó vezetékére.
Így a gyári szivargyújtó kábelét megcsapolva lengőaljzaton keresztül megkapja a tápot a kör alakú, de gyárinak tűnő aljzat. Ugyan az aljzat miatt ez nem fix bekötés, de én biztosan nem tennék bele kínai szemetet.


Sziasztok

Hasznos segítség volna ha meg tudnátok mondani hogy ezt az Ali-rol rendelt USB portot hova tudnám bekötni a 2006 -os COV-ba...
A helye a kormánytól balra, a tükör állító kapcsolok tol balra lenne.
Itt a műszerfal oldalfalán van egy levehető burkolat Mi mögött relék vannak...
Ide gondoltam bekötni,de hova?
Koszonom


Du 1 óra miért lenne későn?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #6031 Dátum: 2018.06.21 15:23:51 »
...én biztosan nem tennék bele kínai szemetet.
No offense, de a Conrad féle cucc is 99% eséllyel kínai "szemét". Ma már nem nagyon árul senki minőségi német gyártmányt.
Ebayről kell rendelni és ha nem jó, akkor meg kell reklamálni és máshonnan meg kell rendelni. Pénzt nem tudsz vele bukni. Itt a fórumon legalább három márkatárs tett már be és nem volt problémája. Magyar boltra is láttam már olyan panaszt, hogy a rendelt cucc kapásból hibás volt.

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6032 Dátum: 2018.06.21 16:18:48 »
No offense, de a Conrad féle cucc is 99% eséllyel kínai "szemét". Ma már nem nagyon árul senki minőségi német gyártmányt.
Ebayről kell rendelni és ha nem jó, akkor meg kell reklamálni és máshonnan meg kell rendelni. Pénzt nem tudsz vele bukni. Itt a fórumon legalább három márkatárs tett már be és nem volt problémája. Magyar boltra is láttam már olyan panaszt, hogy a rendelt cucc kapásból hibás volt.

Persze,ami már nem kínában készül, az hamis...
De sztem egy Conrad nagyon szart nem fog tartani, max kínyait,de ez tényleg nem melegszik, meg lead legalább 8-900mA-t.
Ezért írtam, hogy érdemes egy ilyen próbát tenni, mielőtt kigyullad a műszerfal...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #6033 Dátum: 2018.06.21 17:24:27 »
Persze, ezzel egyetértek, mindenképpen érdemes lepróbálni. Nameg szakemberhez menni bekötés miatt. Aki nem tudja hova kösse be a kocsiban, az szvsz leginkább ne nyúljon hozzá, mert az lesz a vége, hogy leég a kocsija. Szerencsés esetben csak az övé. A villanyos pár ezresért berakja úgy, hogy az biztonságos lesz.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corolla Verso
« Válasz #6034 Dátum: 2018.06.21 19:17:05 »
Magyar boltra is láttam már olyan panaszt, hogy a rendelt cucc kapásból hibás volt.
Csak nem erre gondolsz?
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #6035 Dátum: 2018.06.21 19:26:21 »
Csak nem erre gondolsz?
Nem, én háztartási eszközökkel tudok ilyet. Pl. Karcher magasnyomású mosóról meg kárpittisztító gépről. Poénfaktor, hogy mindkettő megbízható német volt elvileg. Garanciába cserélték, az utód hibamentesen teljesített. Nem mindig kell lemondani a dolgokról. Van hogy egyszerűen selejtes a cucc. Van ilyen.

barizo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Corolla Verso
« Válasz #6036 Dátum: 2018.06.21 20:22:39 »
Remélem még nem későn írok.
Első lendületből azt írtam volna, ezt nagyon gyorsan felejtsd el.
Másodikra részletezem, mi volt nálam:

Kinéztem egy ilyet én is, millió féle van. Aztán találtam olyat, amire azt is írták, h direkt Toyotához van. Nos,megjött, de rohadtul nem passzolt a helyére,
sokkal kisebb volt. Gondoltam max befaragom a takarólemezbe. A biztonság kedvéért fogtam egy lengő szivargyújtócsatit, rákötöttem erre a csodára, bedugtam a szivargyújtóba, majd rádugtam a telót s elindítottam az Ampere alkalmazást.
- elkezdett pislogni az USB aljzat ledje, aztán örökre kialudt.
-Az alkalmazás 150-160 mA áramot mutatott, szóval gyakorlatilag nem is töltött semmit.
-ezután elkezdett felforrósodni a lengőkábelen ez a kínai csoda.

Nos, én itt vágtam a kukába az egészet.

Javaslom, te is csekkold le, hogy ez milyen.

Az én megoldásom egyébként komolyabb lett végül:
Vettem a Conradban egy minőségi szivargyújtóba tolható 2 USB csatis töltőfejet,meg egy lengő anya csatlakozót.
Kijelöltem a fedlap közepét, majd lépcsős fúróval kifúrtam a 20as lyukat(ha jól rémlik), 1,5 mm maradt a 2 oldalán, de stabil.
Beletoltam a fejet a lyukba, hátul beleragasztottam a lemezbe.
A lengőcsati elejét lefaragtam, hogy a fej végén lévő érintkező beleérjen a lengőcsatiba rendesen.
A csatlakozónak kábelt a műszerfalon keresztül áthúztam a szivargyújtó aljzathoz, s ott sarus megoldással rákötöttem a szivargyújtó vezetékére.
Így a gyári szivargyújtó kábelét megcsapolva lengőaljzaton keresztül megkapja a tápot a kör alakú, de gyárinak tűnő aljzat. Ugyan az aljzat miatt ez nem fix bekötés, de én biztosan nem tennék bele kínai szemetet.


Sziasztok

Hasznos segítség volna ha meg tudnátok mondani hogy ezt az Ali-rol rendelt USB portot hova tudnám bekötni a 2006 -os COV-ba...
A helye a kormánytól balra, a tükör állító kapcsolok tol balra lenne.
Itt a műszerfal oldalfalán van egy levehető burkolat Mi mögött relék vannak...
Ide gondoltam bekötni,de hova?
Koszonom

Szia

Nos igen van benne sok igazság amit leírtál
Sokat rendelek Kínából
Ali, EBay, GearBest, stb....
Egy jo minőségűek tűnő korrekt 3 portos fali töltő rol tapasztaltam meg negatív élményt
QC3 szabványt tudó töltő volt, meg ko hogy meg kint voltunk a nappaliban mert lehet kiégett volna a lakás tőle
Szoval jogos a felvetés
Van elfekvőben akksim
Erre ra csatlakoztatom az lenti USB egységet, majd a képen látható USB-s merővel lemerem mennyit tud, ad le.
Párom P10 teloja gyors töltös, eleg combos kraftal tud tölteni
Azzal le is tudnám tesztelni mennyit tud leadni/ hogyan melegedne
Ha korrekt akkor beépítés

Conradrol az en személyes tapasztalatom h erősen túlárazott termékeket értékesít



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #6037 Dátum: 2018.06.21 23:11:39 »
az is de maj' ki veri ja szemedet he, a gájzos cucc es tááá!
nem ösmertem fel...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla Verso
« Válasz #6038 Dátum: 2018.06.22 07:50:32 »
No offense, de a Conrad féle cucc is 99% eséllyel kínai "szemét". Ma már nem nagyon árul senki minőségi német gyártmányt.
A Conrad legalább 3-4 x és szorzóval árulja a kinai átcimkézett cuccokat. Ezért a pénzért gyorsan, jó minőségben, dokumentálva,  hosszú és érvényesíthető garanciával, közterhekkel súlytott terméket ad. Aki nem tud/ akár vesződni a sok kinai sufnicég termékeivel az közvetítőt vesz igénybe. Legtöbbünk így tesz, amikor a pár centes olajszürőt 3e+ Ft ért megveszi a márkaszervízben. A Toyota legalább tudja, hogy melyik az eredeti kinai, és ennek megkéri az árát.

A múltkor trollkodtam, a Conrad egyik akkutöltőjének kommentjében elrejtettem az eredeti töltő tesztjét. Csípte a szemem, hogy a 26$ körüli töltőért 30e Ft ot kértek. Majd 1 hónap után vették csak észre, törölték a hozzászólást, és rövid idő múlva lejjebb vitték az árát 20e re.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6039 Dátum: 2018.06.22 09:17:12 »
A Conrad legalább 3-4 x és szorzóval árulja a kinai átcimkézett cuccokat. Ezért a pénzért gyorsan, jó minőségben, dokumentálva,  hosszú és érvényesíthető garanciával, közterhekkel súlytott terméket ad. Aki nem tud/ akár vesződni a sok kinai sufnicég termékeivel az közvetítőt vesz igénybe. Legtöbbünk így tesz, amikor a pár centes olajszürőt 3e+ Ft ért megveszi a márkaszervízben. A Toyota legalább tudja, hogy melyik az eredeti kinai, és ennek megkéri az árát.

A múltkor trollkodtam, a Conrad egyik akkutöltőjének kommentjében elrejtettem az eredeti töltő tesztjét. Csípte a szemem, hogy a 26$ körüli töltőért 30e Ft ot kértek. Majd 1 hónap után vették csak észre, törölték a hozzászólást, és rövid idő múlva lejjebb vitték az árát 20e re.

 :clap: :clap: [rohog] :D ;) :hug: :hug:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

oliblood

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corolla Verso
« Válasz #6040 Dátum: 2018.06.22 10:09:34 »
Sziasztok! 2008-as Corolla Versom a jóidő beköszöntével érdekes, rejtélyes hibajelenséget produkál. 1-2 hónapja vettem észre, hogy a rádió kijelzője egyszercsak mindenféle karaktereket ír ki (hol kis háromszöeket, néha mindenféle karaktereket). Ekkor ha gombokkal váltok csatornát, akkor mindenféle más funkciót csinál (kiadja a cd-ket vagy kikapcsol). Kormányról továbbra is vezérelhető, de a kijelző nem változik. Majd pár perc és pár ki-be kapcsolás után helyreáll és minden működik tovább. Először nem tudtam mihez kötni, de a melegre gyanakszom. Kezdetben csak délután munkából hazafele produkálta (nagyjából ugyanott jött elő mindig a hiba és ekkor még nem klímáztam), viszont reggel munkába menet sosem. Most, hogy nagyobb melegek vannak volt, hogy délután egyből indítás után fura jeleket mutatott (vagy meg sem jelent semmi). Legutóbb kb 15 perc után motor leállítás-újraindítás segített csak (15 perc előtt is próbáltam ezt egy lámpánál, de akkor nem jött vissza, akkor azt hittem végleg bedöglött, de megérkezéskor megjavult).
Találkozott már valaki hasonlóval? A klíma kijelző jól működik, a rádió kijelzőnél van ez a hiba. Kijelző világítás is működik. Próbálok majd egy videót készíteni róla, mert így szervízbe se nagyon tudom vinni, ott biztosan tökéletesen működne :)

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Corolla Verso
« Válasz #6041 Dátum: 2018.06.22 12:03:50 »
Ilyet az Auris rádiója is szokott csinálni. Egy jól irányzott, új-beggyel kivitelezett koppintás a rádió előlapjára eddig megoldotta a problémát.
Márkaszerviz szerintem nem fog vele foglalkozni, komplett rádió cserét fog ajánlani.
Elektronikai szerelőt lehet keresni, aki autórádiókra szakosodott, valószínűleg kontaktos valahol a kijelző csatlakozása.

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #6042 Dátum: 2018.06.23 07:15:34 »
Sziasztok!

Pár napja történt, hogy a bal hátsó ajtót (COV), akkor próbálta édesapám kinyitni(7-en utaztunk a gyerkőcökkel), amikor Én is épp működtettem a központizár nyító gombot a vezető ajtón. Azóta "kelepelő" hang jön a zárból (nyitáskor/záráskor), zárni nem hajlandó, így az ajtón lévő forgatóval (mintha most szorulna az is) kell zárni és úgy becsukni, majd központi, hogy bezáródjon. Nyitni nyit központival is, de "kelepelve".

Valakinél volt e már ilyen? Van e esélyem arra, hogy valami átugrott és csak szerelés kell? Vagy nagyobb eséllyel tört valami és inkább egy bal hátsó központi zárral a kezembe szedjem szét, mert tuti cserés?

Előre is köszönöm az infókat!

Petya 82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #6043 Dátum: 2018.06.27 18:58:26 »
Sziasztok!

Pár napja történt, hogy a bal hátsó ajtót (COV), akkor próbálta édesapám kinyitni(7-en utaztunk a gyerkőcökkel), amikor Én is épp működtettem a központizár nyító gombot a vezető ajtón. Azóta "kelepelő" hang jön a zárból (nyitáskor/záráskor), zárni nem hajlandó, így az ajtón lévő forgatóval (mintha most szorulna az is) kell zárni és úgy becsukni, majd központi, hogy bezáródjon. Nyitni nyit központival is, de "kelepelve".

Valakinél volt e már ilyen? Van e esélyem arra, hogy valami átugrott és csak szerelés kell? Vagy nagyobb eséllyel tört valami és inkább egy bal hátsó központi zárral a kezembe szedjem szét, mert tuti cserés?

Előre is köszönöm az infókat!
Sziasztok

Én most vettem 2 hónapja egy (cov)ot rossz volt a zárbetét ugyanazt csinálta mint neked .kiszedtem a zárat szétszedtem és akkor látom ,hogy
kikopott egy kis műanyag ragasztottam bele egy kis fémlemezt és azóta jó.
« Utoljára szerkesztve: 2018.06.27 20:28:28 írta Nagycitrom »

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6044 Dátum: 2018.06.28 18:32:06 »
megjelent kb. 8db 2-3mm-es rozsdapötty a tetőelem szélvédő felőli élén.  :eek:
Nem hiszem hogy régóta ott lehet, mert én elég hisztis vagyok az autóm küllemére, szerintem észrevettem volna ha nem a napokban jön ki. De hogyan, miért pont ott? Olyan gyorsan mentem utánégetővel, hogy a levegő súrlódása felsértette a fényezést a belépőélen?!  :D :lol:
Mi a tapasztalat, akkor most már számolhatok azzal, hogy 2-3 évente javítani kell, vagy ez még korrigálható "véglegesen"?