Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526441 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #5940 Dátum: 2018.04.04 10:16:16 »
Idősek, derékfájósoknak könnyű a ki-be szállás, ez saját tapasztalat. 😉
Priusból?  Nem tudom, nekem pár éve volt egy fájós periódus, akkor nagyon szenvedtem a Corsa mély ülésével, E 11 Corolla egyenesen katasztrófa volt. Ezért is lett Yaris, abban relatíve magas az üléshelyzet, a COV is jó. Múltkoriban szalonban beülve nekem az Auris nagyon lent volt, tk. majdnem az összes többi Toyota típus, csak a magas építésűek nem. Priusban még nem ültem sosem, azt nem tudom, de kívülről nézve nem látszik magas üléspozíciójúnak.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #5941 Dátum: 2018.04.04 15:24:26 »
Priusból?  Nem tudom, nekem pár éve volt egy fájós periódus, akkor nagyon szenvedtem a Corsa mély ülésével, E 11 Corolla egyenesen katasztrófa volt. Ezért is lett Yaris, abban relatíve magas az üléshelyzet, a COV is jó. Múltkoriban szalonban beülve nekem az Auris nagyon lent volt, tk. majdnem az összes többi Toyota típus, csak a magas építésűek nem. Priusban még nem ültem sosem, azt nem tudom, de kívülről nézve nem látszik magas üléspozíciójúnak.
Az Avensis után mindig megijedek, hogy az aszfalton kötök ki, amikor a Gyöngyi E11-be ülök :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #5942 Dátum: 2018.04.05 14:37:26 »
Az Avensis után mindig megijedek, hogy az aszfalton kötök ki, amikor a Gyöngyi E11-be ülök :D
Felejtsétek már el az E11-est, nekem a Toyotázástól is elvette a kedvem :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #5943 Dátum: 2018.04.05 15:40:04 »
Felejtsétek már el az E11-est, nekem a Toyotázástól is elvette a kedvem :D

Kamrit neked 'oszt vissza szokol, he. ::) ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #5944 Dátum: 2018.04.05 15:43:36 »
Kamrit neked 'oszt vissza szokol, he. ::) ;)
Nézegettem multkor egy Hybrid Camry-t. Valahogy nem ájultam el tőle: a kormányoszlop mehetne magasabbra is, a tető íve felülről belógott a látómezőmbe.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

carex6

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #5945 Dátum: 2018.04.15 09:16:46 »
Sziasztok!
Tegnap éjjel már tettem fel egy kérdést, de valamiért nem jelent meg. Ha mégis duplázódik, akkor bocsi.
A kérdés úgy szól, hogy van egy 2004-es évjáratú 1.8-as Corolla Verso-m.
A klíma rendszerben van egy kis motor, ami nyitogat-csukogat egy rekeszt, így hideg-meleg levegőt juttat az utastérbe, ezzel állítva elő a kívánt hőmérsékletet.
Na most a motor meg a retesz között van egy műanyag kar, ami eltört. Egy autószerelőnél megkeresték az alkatrész katalógusban, hogy magában nem lehet ilyen kart venni, az együtt kapható a motorral, ami így 100 e ft körüli összeg.
Szeretnék felhívni egy-két autóbontót, hátha van nekik ilyen kar, de sajnos nem tudom, hogy mi a neve, vagy a cikkszáma ennek a szettnek.
Ha valaki tudna ebben segíteni, megköszönöm.
Üdv

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Corolla Verso
« Válasz #5946 Dátum: 2018.04.15 10:08:22 »
Mitöl törik el egy ilyen kar? Elavul a hasznàlattol vagy valamilyen külsö beavatkozàs miatt?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

carex6

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #5947 Dátum: 2018.04.15 10:15:55 »
az a helyzet, hogy tavaly májusban vettük az autót 13 évesen és mivel jöttek a jó idők, fel sem tűnt, hogy a törött kar miatt csak hűteni tud. jött az ősz, hűlt az idő és mivel a törött kar már nem tudta a reteszt mozgatni, a reteszen át csak hideg levegő jött. a szerelő mondta, illetve a képen is látszik, hogy valószínűleg korábban eltörhetett és egy mekkelek már buherálta. aztán mivel november óta nem volt érkezetem utána járni én, mint másik mekkelek a másik állásba rögzítettem a reteszt, így az folyamatosan csak meleget fújt. az idő telik, patópálosan ráérünkarramég, mindig elmaradt ennek a problémának a megoldása. de itt a tavasz, jönnek a jó idők és most már megint állítani kéne a reteszen. és most az asztalra csaptam és gondoltam a végére járok ennek az alkatrész-keresésnek.
valószínűleg ilyen részletesen nem voltál kíváncsi a sztorira, de kijött belőlem. :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Corolla Verso
« Válasz #5948 Dátum: 2018.04.15 15:16:35 »
Sziasztok!
Tegnap éjjel már tettem fel egy kérdést, de valamiért nem jelent meg. Ha mégis duplázódik, akkor bocsi.
A kérdés úgy szól, hogy van egy 2004-es évjáratú 1.8-as Corolla Verso-m.
A klíma rendszerben van egy kis motor, ami nyitogat-csukogat egy rekeszt, így hideg-meleg levegőt juttat az utastérbe, ezzel állítva elő a kívánt hőmérsékletet.
Na most a motor meg a retesz között van egy műanyag kar, ami eltört. Egy autószerelőnél megkeresték az alkatrész katalógusban, hogy magában nem lehet ilyen kart venni, az együtt kapható a motorral, ami így 100 e ft körüli összeg.
Szeretnék felhívni egy-két autóbontót, hátha van nekik ilyen kar, de sajnos nem tudom, hogy mi a neve, vagy a cikkszáma ennek a szettnek.
Ha valaki tudna ebben segíteni, megköszönöm.
Üdv
30-40k körül tudsz venni bontott motort. Kallantyú külön nem lesz.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Corolla Verso
« Válasz #5949 Dátum: 2018.04.15 17:01:59 »
Látom a képen, hogy volt próbálkozás meg, hogy hiányzik egy darab. Nos, én a helyedben még adnék egy esélyt a Sugrunak is. Ahogy látom a Sárkanyellátóban is van. De arra ugyelj, hogy az eredeti és erősebb változatot vegyed. Én a sugru.com-on keresztül vettem, a feketével az eltörött Bose lett megjavítva és így újra tudom hordani 😀, a Sugru oldalán jó tippek is vannak. Hátha ennyi erőhatást kibír. Persze rendesen kell zsirtalanitai a ragasztás előtt.

carex6

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #5950 Dátum: 2018.04.16 12:47:44 »
Köszönöm a válaszokat.
Meg tudjátok esetleg mondani, hogy hívják ezt a motort kallantyúval együtt?
Köszönöm.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Corolla Verso
« Válasz #5951 Dátum: 2018.04.16 13:22:29 »
Köszönöm a válaszokat.
Meg tudjátok esetleg mondani, hogy hívják ezt a motort kallantyúval együtt?
Köszönöm.
A motor házán kell lennie cikkszámnak. Azt keresd. Esetleg amayama.com-on keress rá, hátha van olcsóbban.

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #5952 Dátum: 2018.04.25 19:50:05 »
Látom nagyon pang a fórum, gondoltam írok tapasztalatot.
Télen levitték a bal tükrömet, szigszalag és powertape tartotta a helyén. Az új 47e+ áfa, fájt volna, így utánaolvasgattam. Béla márkatárstól kaptam is egy jobbost,ami így járt, azt 2 nap alatt sikerült összeraknom. Amikor már jó volt az idő,nekiestem az enyémnek. Az ajtókárpit gyorsan lejött, levettem a talpat az ajtóról, s végül pár óra alatt összelegóztam, visszaraktam,működik.
Szét kell szedni darabokra, a 2 részt összetartó alu csövet a feszítőrugó ellenében átnyomni a felső részen, megakasztani, ráhúzni a talprészt, elforgatni, hogy a csövön lévő karmok tudjanak akadni az alsó rész műanyag peremeiben, s lehet összeszerelni a tükörfejet, majd mehet vissza az ajtóra.
Ha szeretnétek, csinálok egy olyan képes leírást, mint az angol fórumon:
https://www.toyotaownersclub.com/forums/topic/132729-verso-drivers-door-mirror-hanging-by-a-thread-wire/

Győző

Markules

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corolla Verso
« Válasz #5953 Dátum: 2018.05.03 20:24:47 »
Sziasztok!
Mostanában vásároltam használtan egy corolla verso 2,2 D-4D 2006-os autót. :)
 :?: Ha beindítom a motort OFF állásban tompítottan világít az autóm lámpája. Ez normális ennél a típusnál? A következő állásban a helyzetjelző /- jelnél/ világít, majd a tompított ikonnál ismét tompított világítást produkál az autó.
Kérlek segítsen aki ért hozzá. Magyar nyelvű leírást nem találtam sehol.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Corolla Verso
« Válasz #5954 Dátum: 2018.05.03 20:39:18 »
Magyar nyelvű leírást nem találtam sehol.
Márkaszervizben is kerested?