Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526962 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5745 Dátum: 2017.12.12 10:28:06 »
Nekem írod a verso tükörre? A kapcsolat ugrott szét. Nézd:

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5746 Dátum: 2017.12.12 10:30:34 »
Nekem írod a verso tükörre? A kapcsolat ugrott szét. Nézd:

Milyen műanyagosra gondolsz? Sárvédős lökhárítós, talán nem. Inkább egy lakatos szaki, aki már látott ilyet. A Toyota erre nem ér rá, egyébként is csak gyárit épít be.

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #5747 Dátum: 2017.12.12 10:34:37 »
Nem volt világos előttem, hogy melyik Corolla Versoról van szó.
Az enyém nem ilyen. És egyetlen bontóban nem találtam fél évig... azt mondták, ha ép, eszükben sincs levenni az  nem törött ajtóról, ill. ha törött az ajtó, akkor a tükör is....
Szval gyári új lett, 52500.- . Ha valaki tud embert, aki összerakni tudna egy ketté vált, de nem törött Verso jobb tükröt, az szóljon!

Azért, mert ő más autóval járt így..
Nekiállok telefonálgatni, de ugye nálam is az a helyzet, hogy ép ,működőképes minden elem, leszámítva az egymáshoz rögzülést. Jó lenne valami robbantott rajz, hogy lássam,milyen volt eredetileg, abból látszik, van-e értelme műanyagosozni.
Emellett megfogalmazódott a fejemben egy lehetséges javítási forma, csak mivel sötétben láttam a szétesett tükröt, sejtéseim vannak, hogyan volt eredetileg. De ha az lesz a végső, s sikerül, majd értesítelek:)

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5748 Dátum: 2017.12.12 10:57:48 »
Azért, mert ő más autóval járt így..
Nekiállok telefonálgatni, de ugye nálam is az a helyzet, hogy ép ,működőképes minden elem, leszámítva az egymáshoz rögzülést. Jó lenne valami robbantott rajz, hogy lássam,milyen volt eredetileg, abból látszik, van-e értelme műanyagosozni.
Emellett megfogalmazódott a fejemben egy lehetséges javítási forma, csak mivel sötétben láttam a szétesett tükröt, sejtéseim vannak, hogyan volt eredetileg. De ha az lesz a végső, s sikerül, majd értesítelek:)
Rengeteg fotóm van, széplányt nem fotóztak ennyit, mint én a tükröt. Mert bosszantott is, mivel megúszta a nagyarc BMW-s "közelségét", a részeg kapaszkodását, a sok bevásárlóközpontot, napi Bp-t, Rómát, Németo.ot,Szófiát, Belgrádot, Lengyelo ésatöbbit, és a végén csak megtörtént.  ..és nem simán letört, aztán kész, hanem alattomosan lekonyult :-) (nyilván az előélete nem volt szűzlányos)
Azt nem tudom ide mennyire nyomatóak fel a képek. Vannak kicsinyítettek, de 5 írásonként 200, nem tudom és nem is mondja a rendszer, hogy sok ez v kevés... privátban?

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #5749 Dátum: 2017.12.17 14:54:22 »
Sziasztok!

Volt anno 1-2 kocc a hátsó lökhárítón, (mondhatni talán csak a bal oldali rész nem kapott már) de semmi olyan amitől folytonossági hiány lenne rajta, vagy lógna. Szóval eddig semmi gond nem volt a tolató radarral, de most nem jelez hátul. Hiába van hátramenetben a váltó és bekapcsolva a kapcsolóval.

A kérdéseim: :helpsmilie:
  • ezek az érzékelők hogy vannak bekötve? (Ha egyik hibás, akkor egyik sem megy, vagy van valahol egy biztosíték külön az elsőkre és külön a hátsókra?)
  • Hogyan tudnék közelebb jutni a dologhoz, hogy hol a hiba?
Gondolom a sok kocc közül valamelyiknél megrepedt vmelyik érzékelő háza  :helpsmilie: és ebben a csapadékos időben beázott...
(Lehet ebből tavasz lesz...lökös le, érzékelők ellenőrzése) :cry:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Corolla Verso
« Válasz #5750 Dátum: 2017.12.17 19:56:14 »
Sziasztok!

Volt anno 1-2 kocc a hátsó lökhárítón, (mondhatni talán csak a bal oldali rész nem kapott már) de semmi olyan amitől folytonossági hiány lenne rajta, vagy lógna. Szóval eddig semmi gond nem volt a tolató radarral, de most nem jelez hátul. Hiába van hátramenetben a váltó és bekapcsolva a kapcsolóval.

A kérdéseim: :helpsmilie:
  • ezek az érzékelők hogy vannak bekötve? (Ha egyik hibás, akkor egyik sem megy, vagy van valahol egy biztosíték külön az elsőkre és külön a hátsókra?)
  • Hogyan tudnék közelebb jutni a dologhoz, hogy hol a hiba?
Gondolom a sok kocc közül valamelyiknél megrepedt vmelyik érzékelő háza  :helpsmilie: és ebben a csapadékos időben beázott...
(Lehet ebből tavasz lesz...lökös le, érzékelők ellenőrzése) :cry:
1. Elvileg párhuzamosan.
2. Elviszed olyanhoz aki ért hozzá, hogy lokális csereeszközért(HUF) megcsinálja 10-20 perc alatt.

Ha a radar jelzései ellenére sikerült lekoccolni, akkor lehet a kalibrálása sincs rendben, így mindenképpen javallott olyanhoz elvinni akinek ez a szakmája.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #5751 Dátum: 2017.12.17 21:51:56 »
1. Elvileg párhuzamosan.

Nem teljesen. Ha valamelyik nem működik, akkor az egész nem működik, ugyanis kimarad egy zóna, tehát nem tölti be a szerepét (nem vesz észre akadályt, te meg lezúzod a kocsit miatt és bepereled a gyártót)
Nálam csinálta időnként tavaly nyáron. Az aktuális időszakos szerviznél megmutattam volna, de ott természetesen nem merte produkálni a hibát a kis genyó  :censored:  Mentségére legyen szólva, azóta mindig jó.  :clap:
Viszont ott megmutatta a szerelő, hogy hogyan lehet kiszűrni, hogy melyik érzékelővel van gond.
Válaszd ki a legérzékenyebb ujjbegyedet és  finoman mozgasd körbe a szenzoron (idézem: "mintha egy mellbimbót simogatnál"  :D ). Ha érzel némi kis bizsergést az ujjadon, akkor az a szenzor jó! Kipróbáltam, izgattam és bizsergett  :lol: 

Ma este el lehet kezdeni a gyakorlást - otthon  :punk:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #5752 Dátum: 2017.12.17 23:11:05 »


mintha egy mellbimbót simogatnál"  :D )
a sajátodat vagy másét?? ??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #5753 Dátum: 2017.12.17 23:59:32 »
a sajátodat vagy másét?? ??
Kinek melyik. Ha te a sajátodat szoktad ... [emoji14]

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #5754 Dátum: 2017.12.18 01:28:06 »
Kinek melyik. Ha te a sajátodat szoktad ... [emoji14]

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
nem...én másét.... tamásét[emoji39][emoji39][emoji39][emoji41]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

parijani

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Corolla Verso
« Válasz #5755 Dátum: 2017.12.18 13:55:17 »
Sziasztok!

2004-es corolla verso-ra (R1) keresek ablaktörlőlapátot. Milyet érdemes rá tenni, most bosch 653 van rajta, de kezdettől fogva nem törölt rendesen, ablakot már átmostam kézzel, mert mindig, mintha zsíros lenne és nem húzna rendesen a lapát, de nem segített. Egy fórumon olvastam, hogy légterelőset kell rá tenni, mert az rendesen rányomja az üvegre és akkor töröl normálisan, viszont azt is írták, hogy nagy sebességnél igaz ez, de ha pl csak városban járunk, akkor mi a helyzet, akkor is jó lenne látni. Viszont nem szeretnék mégegyszer rosszat venni, néztem az aero twin-t is, érdemesebb azt venni, mint a régifajtát? Milyen típust érdemes venni, inkább többet adok érte, de jó legyen?

Köszi!

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5756 Dátum: 2017.12.18 17:15:27 »
A Bosch gyártmány nálam bevált. Az, hogy nem tisztítja rendesen, az a rajta lévő zsir+kosz makrométerek miatt van és egyéb szerves szennyeződések  miatt. Ezek ragaszkodó rétegben elterülnek és nem mossa le a mosó sem. Meg az elhasználódott ablaktörlőgumi sem képes letörölni.
XX autó és mindenféle kisérletezés után nekem az vált be, hogy lemosom, kútnál, otthon stb. és bőséges roll papírtörlővel áttörlöm - dörzsölöm szárazra. Pl ezt szoktam esti-éjszakai meneteknél, nyáron is, amikor a bogártetemek halmozódnak. Látványosan jó lesz, tiszta, csillogásmentes és remekül lehet látni. Tovább tart a meló vele, de megy hamar és megéri.
Az ablaktörlő gumi érdekes módon nem télen öregszik inkább, hanem a naptól. Ha már kenődik az él, nem lehúz, csak maszatol, érdemes közelről megnézni a felületét, élét és ha gázos, akkor csere! Az újnak viszont kell egy kis idő, hogy bejáródjon, bőséges ablakmosó mindig és összekopnak az ablakkal. Egy darabig tuti jó lesz!
Aki ezt a gané őszt végigautózza, esőben, sárban, koszban, tavaszra készülhet a cserére, nincs az a márka, ami bírná.
Persze lehet nagyon karcos az üveg is, az gáz, bár hallottam használható műgyantákról, de erről autóüvegest érdemes megkérdezni.

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #5757 Dátum: 2017.12.18 18:09:06 »
1. Elvileg párhuzamosan.
2. Elviszed olyanhoz aki ért hozzá, hogy lokális csereeszközért(HUF) megcsinálja 10-20 perc alatt.

Ha a radar jelzései ellenére sikerült lekoccolni, akkor lehet a kalibrálása sincs rendben, így mindenképpen javallott olyanhoz elvinni akinek ez a szakmája.
ennyi kis eső nélküli idő elég volt, hogy "kiszáradjon"....először a jobb hátsó kivételével érzékeltem, hogy működik, most már az is ismét megy, szóval szerintem meg van repedve egy vagy több szenzor háza..ez okozza a gondot...szóval nyáron lökös le és ellenőrzés...

párhuzamos az a betáp oldal lehet...lehet azért nem ment egyik sem....

Dzsarod

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Corolla Verso
« Válasz #5758 Dátum: 2017.12.29 16:00:58 »
Sziasztok,

új COV tulajdonosként sok kérdésem van.
Most ősszel vettük a kocsit, téli gumit intéztünk rá eddig.
A legfontosabbak:
  • Autó 10 éves, Mutlu akksi van benne (IMG_20171229_080607_), szerintem az eredeti. A kép alapján:
  • karbantartás mentes
  • Kalcium-os
  • a visszajelző szerint tölteni kellene

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám feltölteni úgy, hogy nem szedem ki a kocsiból, ill. ha kiszedem, akkor mit "veszítek"? Kapocsfeszültsége 12,3V. Alapvetően ovi-bölcsi távolságokat megy napi szinten (kb napi 2 x 10 km). Karácsonykor mentünk vele nagyobb etapokat (~200km), így visszatöltött 12,4 V-ra. Egy Lidl-ös töltőm van.
      2. Az anyós oldali biztonsági övet rossz utakon állandóan odaveri a B oszlophoz, ami idegesít. Van erre bevált megoldás (jelenleg az anyós ülés fejtámla köré tekerem)?
      3. Mikor a 2. sor ülést előrébb toltam, alóla kipattant a képen látható spirál rugó (IMG_20171229_135155_), eltörve :( Ez mihez kell, mennyire gáz, h el van törve?
      4. Van benne gyári kihangosító Bluetooth SWC. Ez használható telóról mp3 lejátszásra is, vagy mindenképp kell hozzá pl. ilyen: http://www.autodvd.hu/automarka/valaszto/toyota/corolla-verso-2/toyota-corolla-verso-2-mp3-usb-ipod-illeszto/toyota-corolla-verso-2-osszes-radio/toyota-aux-adapter-ctvtyx002.html?

Köszi szépen a válaszokat!

Üdv,
Dzsarod[/list]

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Corolla Verso
« Válasz #5759 Dátum: 2017.12.29 17:54:17 »
A 2. nem azért lehet vajon, mert nem hùzza vissza rendesen az övet?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos