Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1538235 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5505 Dátum: 2017.07.24 20:44:10 »
A töltő a tankból kiáramló meleg benzingőz miatt telinek érzékeli a tankot és letilt. A benzincső kiszellőztetésével megelőzhető.

Nekem eddig a 15 évem alatt sosem volt ilyen, de majd kipróbálom, köszi :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5506 Dátum: 2017.07.24 21:06:30 »
A töltő a tankból kiáramló meleg benzingőz miatt telinek érzékeli a tankot és letilt. A benzincső kiszellőztetésével megelőzhető.
De ez csak tele állapot közelében történhet meg, folyamatosan nem csinálhatja, különben hibás a töltőpisztolyon az egyik szelep.

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #5507 Dátum: 2017.07.25 08:26:36 »
De ez csak tele állapot közelében történhet meg, folyamatosan nem csinálhatja, különben hibás a töltőpisztolyon az egyik szelep.

Corsával jártam évekig, kb 2 kútra jártam tankolni, de időnként előfordult, hogy így kellett szenvedni a töltéssel, pedig jórészt mindig
üresedő tankot töltöttem meg. Én a pisztoly hibájának véltem..

DaDiD

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Re:Corolla Verso
« Válasz #5508 Dátum: 2017.07.25 13:52:15 »
Sziasztok :)

Valaki tudna segiteni 2005-os Corolla verso 1.6 benzin....
Jelenseg a kovetkezo, sok fekezes utan mikor megallok 500-ra leesik a fordulat majd visszaugrik 1000-re ugygondolom valahol fals levegot sziv, valahol ereszt valami nemtudom...esetleg talalkozott valaki ilyen problemaval?
Ezt onnan gondolom hogy miutan elinditom az autot pumpalom a feket kb 15x egy helyben es jon ujra a hiba jelenseg...

Elore is koszonom! :)

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Corolla Verso
« Válasz #5509 Dátum: 2017.07.25 21:14:34 »
Sziasztok :)

Valaki tudna segiteni 2005-os Corolla verso 1.6 benzin....
Jelenseg a kovetkezo, sok fekezes utan mikor megallok 500-ra leesik a fordulat majd visszaugrik 1000-re ugygondolom valahol fals levegot sziv, valahol ereszt valami nemtudom...esetleg talalkozott valaki ilyen problemaval?
Ezt onnan gondolom hogy miutan elinditom az autot pumpalom a feket kb 15x egy helyben es jon ujra a hiba jelenseg...

Elore is koszonom! :)

Szia!
Érdekes probléma. Ha gondolod ránézek, hátha látjuk mi okozza.
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

DaDiD

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Re:Corolla Verso
« Válasz #5510 Dátum: 2017.07.27 16:27:30 »
Szia!
Érdekes probléma. Ha gondolod ránézek, hátha látjuk mi okozza.
Zalai vagyok ha itt megoldhato siman :)
Vagy mire gondoltal?  ::)

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Corolla Verso
« Válasz #5511 Dátum: 2017.07.27 20:49:37 »
Azért Zalába nem megyek le :)
Százhalombattán lakom...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5512 Dátum: 2017.07.29 11:47:52 »
Corsával jártam évekig, kb 2 kútra jártam tankolni, de időnként előfordult, hogy így kellett szenvedni a töltéssel, pedig jórészt mindig
üresedő tankot töltöttem meg. Én a pisztoly hibájának véltem..

Én is arra gondoltam először, azért is kérdeztem meg ott tőlük, van-e gond, de szerintük nincs... Hát nem tudom, valamelyik nap megint megyek és kipróbálom.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Corolla Verso
« Válasz #5513 Dátum: 2017.07.29 22:45:58 »
Én is arra gondoltam először, azért is kérdeztem meg ott tőlük, van-e gond, de szerintük nincs... Hát nem tudom, valamelyik nap megint megyek és kipróbálom.

Érdekes, de kb két hete én is így jártam. Soha előtte (és utána sem). Egyszerűen nem tudtam megtankolni, mert mindig azonnal leverte a pisztolyt.

Aztán mérgemben odaadtam a kutasnak, hogy ugyan töltse már meg, mert ciki, nem ciki - nekem nem megy. Nem néztem mit csinált, de neki sikerült. Utána kérdeztem hogy mi volt a nyitja, csak annyit mondott, hogy a rutin...
Sokszor tankolok annál az oszlopnál, szóval rejtély.

(Ez Budapesten, a Stadionok mellett a Shell kútnál történt)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517
Re:Corolla Verso
« Válasz #5514 Dátum: 2017.07.31 08:57:21 »
Ilyenkor nem "beakasztani" kell a pisztolyt, hanem felfele tartani és egy picit kihúzni (2-3cm-t), kézzel megtartani.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Corolla Verso
« Válasz #5515 Dátum: 2017.07.31 21:01:05 »
Ilyenkor nem "beakasztani" kell a pisztolyt, hanem felfele tartani és egy picit kihúzni (2-3cm-t), kézzel megtartani.

Hidd el, megvolt minden. Kiakasztás nélkül is leverte (vagy hogy hívjam, amikor ilyenkor "beszalad" a kar, de a benzin eláll), forgathattam akárhogy :(

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5516 Dátum: 2017.08.01 08:40:32 »
Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Múlt hónapban megvettem életem első autóját, egy 2003/03 évjáratú Toyota Corolla Verso-t (az autópiacon, egy kereskedőtől, valami M5 Autópark Kft.). A kérdésem (aggályaim):

 - 1 kulcs van hozzá. Az első gondolatom, hogy ellopják, na de egy ilyen öreg kocsival mi a fenét csinálnának alkatrésznek, nem? Vagy azért legyek résen? Most nincs pénzem mindenféle biztonsági zárakra, annyit tudok tenni, hogy pár utcával arrébb állok meg.

 - esetleg tud valaki Pesten, vagy Tatabányán egy jó szervízest? Átnézette a haverom Tatabányán és ott annyit mondtak, hogy baromi rozsdás az alja (osztrákból behozott kocsi és állítólag a hó elleni sóba tesznek valamit ami szétmarja a kocsi alját) úgyhogy azt egy éven belül meg kell csinálni illetve a hátsó tengelyen szilent-eket kellene cserélni mert tropára vannak menve (le van szakadva vagy mi...), 1,5-2 hónapon belül kéne javítani..

Azért érdeklőnék itt szerelő után mert a tatabányai nem jelentkezett a héten a szilent árral (ígérte) szóval fene tudja...

Köszi

Sikeres vásárlás volt, úgy tűnik... azért van az a vásárlás, ami nem érheti meg, bármilyen olcsó(nak tűnik). Az állapotokat előtte kellett volna tisztázni és a kulcs dolgot is. Ok. nem lopják vissza, de nem véletlen van 2 gyári kulcs az autóhoz és ez alap, hogy meg kell legyen.

davidkrisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Corolla Verso
« Válasz #5517 Dátum: 2017.08.01 22:45:35 »
Charlie bt.

Kicsit elhanyagoltam a fórumot :) De nem jött értesítés, hogy kaptam választ... Mindenesetre nagyon köszönöm!!

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5518 Dátum: 2017.08.09 21:28:55 »
Érdekes, de kb két hete én is így jártam. Soha előtte (és utána sem). Egyszerűen nem tudtam megtankolni, mert mindig azonnal leverte a pisztolyt.

Aztán mérgemben odaadtam a kutasnak, hogy ugyan töltse már meg, mert ciki, nem ciki - nekem nem megy. Nem néztem mit csinált, de neki sikerült. Utána kérdeztem hogy mi volt a nyitja, csak annyit mondott, hogy a rutin...
Sokszor tankolok annál az oszlopnál, szóval rejtély.

(Ez Budapesten, a Stadionok mellett a Shell kútnál történt)

Pontosan ugyanez volt velem is :) Nekem megmutatta, vagyis mozgatta, hát azt én is csináltam :) Amúgy valamelyik nap hideg volt és direkt reggel mentem korán tankolni 16 fokban ,akkor nem csinálta, ment minden simán, szóval biztosan a meleg.

encore

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla Verso
« Válasz #5519 Dátum: 2017.09.11 00:48:49 »
Sziasztok!

2007-es verso-hoz keresnék jobb és bal oldali első vízlehúzó gumit, elöregedttek amik fent vannak.

Köszi!