Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526881 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5460 Dátum: 2017.05.26 20:28:11 »
Én amikor megvettem már több mint egy éve kereskedésből a 2004-es versot, tökéletes volt a kárpit, de pár nap múlva már gyűrődött, valahogy kivasalták vagy nem tudom :) De ami nagyobb baj nekem, hogy az ajtó könyöklő is pont a könyökömnél be van horpadva a műanyag, remélem az nem megy tovább, de ami nekem nagyon hiányzik, hogy nem tettek oda semmi puhát, szétveri a könyököm :(

A vezetőüléssel is van gond, az ajtó felőli oldalon borzalmasan szét van menve a szivacs, szinte már nem is tart semmit, a széleken érzek valami fémet, szó szerint eltűnt a szivacs. Egyelőre nem találtam jó áron ülést, nem tudom kárpitos meg tudná-e javítani, szétszedhető-e, sajnos lejt is kifelé, valszeg inkább csere kéne :(
A másik probléma a könyöklő, azon már túl vagyok hogy rossz helyen van :) De a csücske szintén majdnem ki van lyukadva, meg picit meg is ereszkedett, még szerencse hogy nekem a jobb oldali ülésé kényelmesebb így azt használom :)

Középen a tároló alapból már rossz volt mikor átvettem, de amúgy sem teszek oda semmit, nekem nem kell, az elején zörgött, már nem csinálja, sokáig egy zsepit raktam be, lehet hozzászokott :)


Továbbra is nyárigumit keresek, de nem akarok drágát, kormoránról lebeszéltetek, mit gondoltok a nexen n-blue hd vagy toyo proxes cf2-ről? Valakinek tapasztalata? A nexen jól szerepelt valamelyik teszben, bár az a HD plus volt, ez meg a sima. 60-nál többet nem akarok a 4 gumira költeni, ha most veszek gumit az már kitart nekem addig, amit eladom a kocsit.


szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5461 Dátum: 2017.05.26 22:02:35 »
Sziasztok!
Sol felszereltségű gyári rádiót cserélt már ki valaki navigációs fejegységre? Találtam elfogadható áron egy road rover toyota i10-et, de fogalmam sincs, honnan tudnék hozzá való beépítő keretet, meg azt sem tudom, tudja-e kezelni a kormányon lévő gombokat. Esetleg van valakinek megfizethető tippe? Mindenképp szeretném, hogy legyen benne tolatókamera, kihangosító és gps.

Mogyoro42

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Corolla Verso
« Válasz #5462 Dátum: 2017.05.29 15:16:35 »
 Sziasztok!

A napokban vettem egy Corolla Versot, 2.0 D4D (115 LE). Gyönyörű állapotban, magánszemélytől, lenyomozott 162000km-rel.
Hangosnak találtam, uh. elvittem egy dízel diagnosztikába.
A srác nagyon rendes volt, elkérte a kulcsot, mentünk egy kört, nagyon meglepődött, hogy milyen jól megy. Padlózgatta minden fordulatról, meg motorfékezgetett is. (ingyen)
Megnézte, mi jön ki a kipufogóból, azt mondta a motor egészséges, nem hangos. (Benzinesből ültem át.)
Délután egy kollégám riogatott azzal, hogy 180-200 000 km-nél garantált porlasztócsere minden dízelnél.
Na most a Denso-nál ez 450.000.-+munkadíj, most eléggé be vagyok feszülve.
Igaz ez?!
Egyébként az autó jól indul, jól megy, 150-nél még kirúgja magát (csak próbaút  :)), csak picit hangos nekem.
Az eladó szerint (persze mi mást mondana :)), fűtetlen garázsban -15...-20-nál is pöccre indult.
Apámnak 1.5 dci-s autója van, annak valahogy más a hangja. Nem halkabb, de simább.
Ezek a 2.0 D4D-k tényleg zajosak?



Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #5463 Dátum: 2017.05.30 23:37:18 »
Köszönöm a tanácsokat, a szempont már a tapasztalt és a hozzászólásaitok alapján is az 1.8as motor, minél korrektebb belső, jó motorikus állapot. Ha minden igaz,megvan a nyerő példány, 2 éve magyar tulajdonostól.

Én is úgy gondolom, hogy -mondjuk több pénzből- de lehet venni pár éves Skoda Rapidot, de sem a tuning dízel, sem a befecskendezéses kicsi benzinmotor nem tűnik tartósnak, szóval én is maradnék a bevált modelleknél.

Ami a kárpitot illeti,az egyik nepper azt mondta, félig megbontva, fújható palmatex szerű ragasztóval lehet orvosolni a leválást, de nem tudom,mekkora meló megbontani az ajtót, illetve tényleg jó-e a megoldás.


Az alvázzal szerintem érdemes foglalkozni, ha le van ápolva, évekig ellenáll, s ha rendben tartja az ember, nyugodtan csapathat télen is, de érdemes havonta egy alvázmosást csinálni,ha nincsen -10 fok.

Ami az ülésszivacsozást illeti, biztos van olyan cég,aki korrektül megcsinálja, súlyos ember alatt  hosszú használat után összeesik, de talán egyszerűbb rendbe tenni,mint 1 ülésre vadászni.

Ami pedig a navis kijelzőt illeti, én olyat láttam autópiacon , hogy a gyári keretbe faragták bele a kijelzőt. Nem volt rossz,de mintha nem fért volna bele, s felül kilógott,meg azért nem tűnt tökéletesen egyenesnek a kivágás. Amíg nincs gyári keret, ez is megteszi, ha nem kár a régi burkolatért, de lehet,h pl e-bayen talál az ember ezt-azt...

Üdv.
Még csak kezdő Toyotás vagyok,tavaly nyáron zongoráztam végig azt amit most te,végül szeptemberben sikerült vennem,egy 1.8-as COV-ot.Összegezve:vehettem volna ennyi pénzből sokkal fiatalabb autót,de nagyon örülök,hogy ez mellet döntöttem,nem bántam meg.
Sok sikert és szerencsét a vásárláshoz.
A hét ülés nem befolyásolja a fenntartási költségeket.

carex6

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #5464 Dátum: 2017.06.06 11:04:21 »
Sziasztok,

Egy meglehetősen sokat futott (450 ezer km... :D), 2004-es (ZNR10) 1.8-as Corolla Versom van, és valami sajnos rendszertelenül, de zavaróan zörög-nyüszörög az anyósülés előtti-alatti műszerfal környékén. Hang alapján műanyag elem ropogás lehet, kis ventillátor-szellőztetés zajjal. A szellőzés jól működik (eddig egyszer makacsolta meg magát a klíma ventillátor, de elmúlt menet közben a gond), a zene szól.. csak mintha koboldok kelnének életre az autóban. Sajnos nem fögg sem a sebességtől, sem a szellőzés-hifi állapotától a hang, néha teljes a csend, néha meg mintha mindjárt kibújna valami.. vsz nem állat, mert nincs az az állat, ami hetekig lakna az autóban. Remélem :-)

Tapasztalt valaki hasonlót? Mit érdemes megnézni? Az autó amúgy meg hibátlan, jön, megy, kanyarodik :-)
Ha meg kell bontani a műszerfalat, hol érdemes kezdeni? Tudtok ajánlani szerelőt, aki nem hajt el a problémával, és van türelme megtalálni és megszüntetni a hang okát?

Köszönöm,
Dani

Hello!
Ugyanez a problémám nekem is!
3 hete vettem egy 2004-es COV-t, 1.8-ast. Azt vettem észre, hogy amikor ráadom a gyújtást, már hozzáfog a nyekergéshez. A sebváltó tövénél az anyós ülés felől van egy szerkezet, ami a hangot kiadja. Onnan tudom, hogy az az, hogy megy bele egy áram kábel, amit ha kihúzok a kütyüből, abbahagyja a nyikorgást. Sajnos nem tudom, hogy az milyen alkatrész, szerelővel még nem tudtam róla beszélni, szerelési doksit meg nem találtam egyelőre a neten. Ha közelebb nem is kerültél a megoldáshoz, legalább tudod, hogy nem egyedi a jelenség.

p2pp2p

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Corolla Verso
« Válasz #5465 Dátum: 2017.06.08 12:42:37 »
Szeretném kicseréltetni a váltóolajat.
Corolla Verso 2006 1.8vvti 5seb
Melyik az ajánlott márka?

szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5466 Dátum: 2017.06.25 13:56:21 »
Sziasztok!
Tudja valaki, hogy a Celica 1.8 vvti motorja miben különbözik a Corolla Verso 1.8 vvti motorjától? Máshogy feltéve a kérdést, lehet -e a 129 LE-t gyárilag 143 LE-re húzni?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla Verso
« Válasz #5467 Dátum: 2017.06.25 21:56:33 »
Gyárilag és sufniban is lehet teljesítményt növelni.

A COV motorból azonban elég macerás Celica motort faragni, lévén az utóbbiban Yamaha blokk van.

szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5468 Dátum: 2017.06.26 16:35:02 »
Gyárilag és sufniban is lehet teljesítményt növelni.

A COV motorból azonban elég macerás Celica motort faragni, lévén az utóbbiban Yamaha blokk van.
Köszi!
Azért kérdeztem, mert úgy tudom, mindkét motor vvti, és nem cov. Semmiképp sem szeretnék tuning céghez fordulni, engem csak a gyári dolgok érdekelnek.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla Verso
« Válasz #5469 Dátum: 2017.06.26 18:06:02 »
COV = COrolla Verso
A Celica ban VVTLi motor van, azaz a kipufogó oldal vezérlése is változik. Amennyiben nem jól emlékszem, kérem vki igazítson ki.

szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5470 Dátum: 2017.06.26 20:36:48 »
 :lol:Mennyire nem vagyok otthon a Toyota modelleknél. Azt hittem a COV egy motortípus. Köszi, hogy kijavítottál. De ahogy nézem a Celicákat, azok mind vvti-k, vagy ts-ek. A vvti 143 LE, a ts 192 LE.  A sima Verso motorja a mindkét oldali változó szelepvezérlésű, ami ha jól tudom cv motorkód, ezt kevertem a cov-val.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #5471 Dátum: 2017.06.27 10:48:04 »
COV = COrolla Verso
A Celica ban VVTLi motor van, azaz a kipufogó oldal vezérlése is változik. Amennyiben nem jól emlékszem, kérem vki igazítson ki.

VVTLi motor a 192le-s, az L a lift rövidítése, nem csak a szelepnyitás idejét/nyitvatartását változtatja, hanem a benyitás mélységét is, így nagyobb keresztmetszetet tud nyitni a töltetcseréhez.  :yes:

davidkrisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Corolla Verso
« Válasz #5472 Dátum: 2017.07.08 22:36:58 »
Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Múlt hónapban megvettem életem első autóját, egy 2003/03 évjáratú Toyota Corolla Verso-t (az autópiacon, egy kereskedőtől, valami M5 Autópark Kft.). A kérdésem (aggályaim):

 - 1 kulcs van hozzá. Az első gondolatom, hogy ellopják, na de egy ilyen öreg kocsival mi a fenét csinálnának alkatrésznek, nem? Vagy azért legyek résen? Most nincs pénzem mindenféle biztonsági zárakra, annyit tudok tenni, hogy pár utcával arrébb állok meg.

 - esetleg tud valaki Pesten, vagy Tatabányán egy jó szervízest? Átnézette a haverom Tatabányán és ott annyit mondtak, hogy baromi rozsdás az alja (osztrákból behozott kocsi és állítólag a hó elleni sóba tesznek valamit ami szétmarja a kocsi alját) úgyhogy azt egy éven belül meg kell csinálni illetve a hátsó tengelyen szilent-eket kellene cserélni mert tropára vannak menve (le van szakadva vagy mi...), 1,5-2 hónapon belül kéne javítani..

Azért érdeklőnék itt szerelő után mert a tatabányai nem jelentkezett a héten a szilent árral (ígérte) szóval fene tudja...

Köszi

Dévidzon

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Corolla Verso
« Válasz #5473 Dátum: 2017.07.12 09:04:43 »
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni COV 2.2 D4-D 136Le 6-os kézi váltóba milyen és mennyi váltóolaj kell? Le szeretném cserélni. Ha esetleg van valami bevállt márka, az is érdekelne. Köszönöm!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #5474 Dátum: 2017.07.12 17:39:41 »
Te lettél az áldozati bárány...
A Corolla & Auris fórum tetején a Közérdekű  műszaki tudnivalók topik épp az ilyen - amúgy tipikus első hozzászólás - kérdések elkerülése végett lett létrehozva. Kiemeét topik, mindig az lesz legfelül, és ott van a válasz a kérdésedre az olaj minőségi előírásával együtt.
music