Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1540305 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Borso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Corolla Verso
« Válasz #5445 Dátum: 2017.04.20 13:40:16 »

Sziasztok!



Érdeklődni szeretnék, hogy tudja e é valaki a Diesel 2AD-FTV 2.2 D4-D motoronak mennyi az üzemi hőmérséklete (víz).
 
2 napja lett kész az autó, Minden ki van cserélve. (hengerfejes volt) Cserélve: tömítések, szűrők, olaj, fagyálló, termosztát, vízpumpa, vezérlés (lánc-szett), komplett kuplung. Szóval minden. Amióta használom (80km) rendszeresen elindul a hűtő ventilátor. Nem rémlik, hogy az elmúlt x évben amióta meg van, hallottam volna, a nyarat kivéve 40 fokban dugóban.
Most 4 - 7 fok van. A szerelő azt mondta, hogy most működik helyesen és eddig volt rossz. Nem tudom elhinni. Holnap megyek vissza, és jó lenne pár tuti infó hogy mit nézzenek meg. Azt is el tudom képzelni, hogy valamelyik új alkatrész rossz, pl termosztát. De első körben biztos szeretnék lenni abban hogy a ventilátornak nem kellene 7 fokban 3 percenként bekapcsolnia úgy hogy olyan mint ha fel akarna szállni egy helikopter.  Nagyon várnék hozzáértő véleményeket.


Köszönöm előre is.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Corolla Verso
« Válasz #5446 Dátum: 2017.04.21 11:30:46 »
Menet közben hogyan hallod hogy beindul a hűtőventi?
Álló helyzetben (pl. dugóban, járó meleg motornál) sztem tök normális.

Borso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Corolla Verso
« Válasz #5447 Dátum: 2017.04.21 17:46:35 »
Mondta a szerelő hogy figyelgessem, még a rádiót se kapcsoltam be. :-)
Úgy lehet észrevenni hogy a motor fordulata kicsit lecsökken, olyasmi mint amikor a légkondi elindul.

 

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5448 Dátum: 2017.05.22 11:32:55 »
Bocs, nem a légkondit hallod (esetleg)?

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #5449 Dátum: 2017.05.22 22:11:18 »
Sziasztok!
Itt még új vagyok, évekkel ezelőtt Avensist vettem volna, igyekeztem kiművelődni itt, de aztán kaptam céges autót, így ez elmaradt. Most viszont szükségünk lesz saját családi autóra, de az Ave helyett praktikusabb mellett tettük le a voksunkat, COV-t nézegetünk, így visszatértem..
Mivel havi 1500 km a várható futás, s legalább felét Bp-en, benzinest vennénk.  A paletta tetejéről, 2006-7 -esekből választanánk, a kínált 150e km körül futottak közül.
A kérdésem:
- tényleg tanácsosabb a 1.8 VVTI-t választani? Vagy elviszi az 1.6-os is?
Kérhetek fogyasztási adatokat a tulajoktól?
-mik a gyengéi a kocsinak, mit érdemes megnézni? Az eladó autók mindegyike kereskedőtől van, külföldiek, ezért mást nem tehetek,mint h megnézetem egy márka szervízben a kiszemeltet... De van,amire én is oda tudok figyelni?
A héten még megnézünk párat, de viszonylag gyorsan kellene választanunk...
Tanácsok?
Köszönöm!
Győző
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.22 22:15:00 írta Győző »

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #5450 Dátum: 2017.05.23 11:35:17 »
Szia,

Én két éve vettem ugyanezzel a hozzáállással (benzinest szerettem volna, a kínálat tetejéről, 1.8-ast preferáltam, kb. fele budapesti használat). Két autót néztem meg összesen, a másodikat megvettem Nyíregyházán kereskedőtől 142 000 valós kilométerrel. 1.6-as, de nem érzem gyengének arra, amire használjuk. Pályán óra szerint 130-140 körül erőlködés megy 2 felnőttel és 3 gyerekkel csomagokkal megpakolva is.
Az eddigi legnagyobb probléma a műszerfal tetején lévő tároló, ami nem nyílik automatikusan, hanem ki kell piszkálgatni, illetve az ajtókárpit elkezdett leválni, de ahogy tudom, ez a legtöbb COV-nál így van ennyi idősen, amúgy egy nagyon jó konstrukció, a legjobb eddigi autóm. A megvételkor csak a szokásos dolgokat nézegettük meg.

Remélem valamelyest segítettem.

Üdv,

P


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corolla Verso
« Válasz #5451 Dátum: 2017.05.23 12:44:25 »
Sziasztok!
Itt még új vagyok, évekkel ezelőtt Avensist vettem volna, igyekeztem kiművelődni itt, de aztán kaptam céges autót, így ez elmaradt. Most viszont szükségünk lesz saját családi autóra, de az Ave helyett praktikusabb mellett tettük le a voksunkat, COV-t nézegetünk, így visszatértem..
Mivel havi 1500 km a várható futás, s legalább felét Bp-en, benzinest vennénk.  A paletta tetejéről, 2006-7 -esekből választanánk, a kínált 150e km körül futottak közül.
A kérdésem:
- tényleg tanácsosabb a 1.8 VVTI-t választani? Vagy elviszi az 1.6-os is?
Kérhetek fogyasztási adatokat a tulajoktól?
-mik a gyengéi a kocsinak, mit érdemes megnézni? Az eladó autók mindegyike kereskedőtől van, külföldiek, ezért mást nem tehetek,mint h megnézetem egy márka szervízben a kiszemeltet... De van,amire én is oda tudok figyelni?
A héten még megnézünk párat, de viszonylag gyorsan kellene választanunk...
Tanácsok?
Köszönöm!
Győző
Szia!

Az 1,6-os gyengébbsége elsősorban nagyobb terhelésnél szembeötlő. Ha gyorsan kell az autó, akkor az állapot legyen az elsődleges szelektálás, még a motorméret se legyen szempont, aztán jöhet a minden egyéb. (Pl. én nem szeretem a tekerős klímát, de van élet ezzel is...) Ha márkaszervizben átnézeted, akkor ahhoz képest nem tudsz többet látni magad sem. Amúgy nincs típushiba a 2006-osoknál, tehát csak azt nézd, hogy utal-e valami karambolos előéletre, illetve mennyire elhanyagoltnak tűnik az autó. A fogyasztás gyakorlatilag ugyanannyi, mindkét motornál, én az 1,8-as számait tudom mondani. Nem nagyon alacsony, mert rövid a váltója, hogy ellensúlyozza az 1,4 tonnát.
Városban télen ha csak nagyon rövid (1-2 km) utakra használod, akkor akár 12-13 liter is lehet, de ez extrém eset, nekem a városi fogyim 8,5-9,5 közt van. Autópályán szabályos tempóban már jóval 7 fölött van, egyszer mentem 140-150-es tempóval hosszabb utat, az már a 8,5-et is elérte. Országúton 6,5-7 litert eszik, de ha szigorúan betartod a 90-et, akkor levihető 6,5 alá. A nagy átlagom 7,9, legkevesebb 6,6 volt legmagasabb pedig 9,8.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corolla Verso
« Válasz #5452 Dátum: 2017.05.23 12:50:27 »
Az eddigi legnagyobb probléma a műszerfal tetején lévő tároló, ami nem nyílik automatikusan, hanem ki kell piszkálgatni, illetve az ajtókárpit elkezdett leválni, de ahogy tudom, ez a legtöbb COV-nál így van ennyi idősen, amúgy egy nagyon jó konstrukció, a legjobb eddigi autóm. 
Igen, ez konstrukciós hiba. Ha megnézed a hirdetéseket, mindegyiken ferde. A tiédet azért nem lehet nyitni, mert már eltört benne egy rugó, és így mindig csukva van. Hidd el, ez a jobbik verzió, nekem még volt az ezt megelőző állapot, amikor minden úthibára kinyílt...
music     

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Corolla Verso
« Válasz #5453 Dátum: 2017.05.23 19:10:17 »
Az 1.8-as fogyasztását visszaigazolom, és 150-160 km/ora körül már inkább 9 liter.
Viszont, jól lehet pakolni és egy évre való szederlekvárral, és 3 biciklivel a hátsó ajtón is hozza a jelzett értékeket... (hiányzik...  :no: )

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #5454 Dátum: 2017.05.23 23:01:29 »
Köszönöm a hozzászólásokat, tanácsokat!
Ma ültem 1.6osban és 1.8asban is, bár utóbbit nem én vezettem, de érezhetően dinamikusabb volt.
Lehet, h az esetek többségében elégséges a kisebb, de ha nem akarom szívni a fogam a maradék esetben,
akkor a nagyobbat kell vennem. A fogyasztási adatokat is köszönöm, hasonlóra számítottam.. Nem nehéz a lábam, szóval a nyugodt tempókkal szerintem hozza azt, amire számítok, bár örülnék kevesebbnek, de nyilván nagyobb az önsúlya is egy régi corollánál.... Klmía használat mennyire befolyásolja a fogyasztást egyébként?
Ami a középső fedelet illeti, jó irányadó, a 2 elő megtekintett COVnál nem is bírtam kinyitni, a korrekteknél meg rendben működött, bár minegyikben volt ferdeség:) Kárpitlógást csak egy 260e km-t futottban láttam,amire véletlenül akadtunk rá autópiacon.

A tanácsokat szintén köszönöm, állapotra gyúrok, az évjárat nagyjából adott, a futásteljesítmény meg ... ami adódik... A megtekintettek többsége olasz volt, a maradék meg német-osztrák, de mindkét csoportban volt nagyon rozsdás alulról, s nagyon szép is. A motorterek hasonlóak, a blokk kifehéredett, a kaszni csilli villi, s az egyéb vas konzolok vagy nagyon rozsdásak, vagy kicsit, vagy korrektek. A közepesnél rosszabbat nem szeretnék, azzal gondolom elmegy.
A hátsó futómű is vagy-vagy, a kipufogórendszer viszont azért mindegyiknél rozsdás kicsit.
A pótkerék viszont a legtöbbnél elg katasztrófa... Oda nem talált ki még valaki egy normális burkolatot? Mert gondolom itthon is eszi a só...

Belül általában mindegyik korrektül ki van takarítva, hol több,hol kevesebb karc látszik, a valóság meg gondolom a szilikon eltűnése után tárul fel..

Még egy hülye kérdés a végére: A fenntartási költséget (biztosítás) befolyásolja a plusz 2 ülés?



Yoyo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Corolla Verso
« Válasz #5455 Dátum: 2017.05.24 08:31:55 »
Üdv.
Még csak kezdő Toyotás vagyok,tavaly nyáron zongoráztam végig azt amit most te,végül szeptemberben sikerült vennem,egy 1.8-as COV-ot.Magyar,2004-es,jó állapotú autó,2010ben kapott garanciában egy új motort,190ven van az autóban,70ezer a motorban.Az alján kezdődő felületi rozsda volt,ezért kapott egy alapos alvázvédelmet,v.mint a külsején lett javítva pár helyen a fényezés,apró hibák miatt.Fogyasztási adatokat szintén meg tudom erősíteni,nekem is hasonlókat hozott.Menetteljesítményre mindenképp a nagyobb motort ajánlom,én egy nyomatékosabb dieselből ültem át ide,az kevesebb lóerővel jobban gyorsult,itt ha előzni akarok,akkor azért vissza kell kapcsolni.Ja és a tapasztalatok szerint a manuális váltós az jobban bevált,kevesebb a gond vele.Összegezve:vehettem volna ennyi pénzből sokkal fiatalabb autót,de nagyon örülök,hogy ez mellet döntöttem,nem bántam meg.
Sok sikert és szerencsét a vásárláshoz.
A hét ülés nem befolyásolja a fenntartási költségeket.

tormy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Corolla Verso
« Válasz #5456 Dátum: 2017.05.24 09:48:12 »
Szia Yoyo!

Nekem is aktuális lenne az alvázvédelem. Megkérdezhetem, hogy hol csináltattad és mennyiért (mennyi idő volt)?

köszi

Szia Győző!

Nekem is 1,8 COV-om van, a fogyasztás városban rövidebb távokra 8,2-8.8 L, autópálya 130-140 7.5-8 L, országút 90-110 6.9 L.
A klíma használat sem a kiírás szerint, sem a tankolásnál nem jelent észrevehető többletfogyasztást (nálam)
A pótkerék nálam is egy tömb rozsda, de amúgy sem hiszem, hogy defekt esetén nekiállnék tökölni a leszereléssel, felrakással, hogy utána egy fél szélességű mankóval döcögjek.Egy defekt szpré szépen elfér a padló alatt.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Corolla Verso
« Válasz #5457 Dátum: 2017.05.24 20:17:13 »
Szia Yoyo!

Nekem is aktuális lenne az alvázvédelem. Megkérdezhetem, hogy hol csináltattad és mennyiért (mennyi idő volt)?

köszi


Ez engem is érdekelne - egyébként van értelme egy 10+ éves kocsin alvázvédeni? Úgy gondolnám, hogy ezt már jóval korábban meg kellett volna tenni, nem?
De mivel egy alapos felújítás után a 2004-es autót úgy döntöttem még megtartjuk 5 évre, akár lehet beleugrok ha hasznos... (ha már lúd, akkor apadjon a pénztárca rendesen... :)
(Röhejes, de idén nekiugrottam hogy lecseréljük a kocsit - most van benne 300.000 km, előjött az olajfogyasztás - de egyszerűen nincs jobb a piacon....)

Ja, még valami - a leváló ajtókárpitokkal lehet valamit kezdeni? Mert amúgy pöpec a beltér, de ez nagyon odarondít neki...

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #5458 Dátum: 2017.05.25 15:12:37 »
Ja, még valami - a leváló ajtókárpitokkal lehet valamit kezdeni? Mert amúgy pöpec a beltér, de ez nagyon odarondít neki...
Sziasztok,

Leváló kárpit: Néhány hónapja felhívtam pár céget, akik ilyesmivel foglalkoznak, mindenhol ugyanazt mondták. Le kell szedni a mostani kárpitot, de ezt már nagy eséllyen nem tudják visszarakni ugyanígy, tehát újat kell feltenni. Nagyjából 15e Ft/ajtóval lehet számolni. Az egyik ajtón már tényleg csak lobog, viszont van ahol még szinte nem látszik semmi leválás, szóval most azt várom, hogy mikor éri el az általános beltér állapot azt az ingeküszöböt, hogy egyszerre megcsináltassam ennyiért az összeset...

Yoyo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Corolla Verso
« Válasz #5459 Dátum: 2017.05.25 21:19:30 »
Szia Yoyo!

Nekem is aktuális lenne az alvázvédelem. Megkérdezhetem, hogy hol csináltattad és mennyiért (mennyi idő volt)?

köszi


Szia.
Magam csináltam,mert azt tartom a legbiztosabbnak.A küszöbök alsó-belső oldalán,meg a tank-pótkerék környékén volt felületi rozsda.Kipuffogó,pótkerék,hőköpenyt leszedtem,majd az egész alját gőzborotvával végig mostam.Két-három napig száraz időben használtam az autót,hogy jól kiszáradjon,majd ismét szétszedtem és kapott 2-3 réteg alvázvédő festéket.Remélem bevált a dolog mert sokat dolgoztam vele.Költségbe a festék árába került.
üdv.