Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1547819 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ivanahurrikan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #3660 Dátum: 2013.11.26 14:43:40 »
Már ezen is túl vagyunk....

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #3661 Dátum: 2013.11.27 11:42:10 »
Nekem az opelomon volt hasonló! De mondjuk a végén az már melegen is is nehezen indult de még mindig könnyebben mint hidegen.
Szóval a probléma ott a befecskendezökkel volt. Nem befujta az üzemanyagot hanem visszaengedte a tartályba.....(lusta dög volt)
Valami résolaj mérés vagy mi kell neki és akkor kiderül...
Nálam mind a 4et cserélték. k.drága volt.....

2ozz

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3662 Dátum: 2013.11.27 11:51:25 »
Nekem az opelomon volt hasonló! De mondjuk a végén az már melegen is is nehezen indult de még mindig könnyebben mint hidegen.
Szóval a probléma ott a befecskendezökkel volt. Nem befujta az üzemanyagot hanem visszaengedte a tartályba.....(lusta dög volt)
Valami résolaj mérés vagy mi kell neki és akkor kiderül...
Nálam mind a 4et cserélték. k.drága volt.....
Injektor csere kb 50-75ezer közötti összeg/ darab az anyagköltség, a szerelési díj változó. A résolajméréshez meg dízel szakműhely kell, tehát az sem olcsó...

Ivanahurrikan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #3663 Dátum: 2013.11.27 20:21:09 »
Szereztem egy EGR szelepet próbára egyik komám autójából holnap kicseréljük a két autó EGR szelepét,hogy kizárjuk nem e azzal van a baj...A porlasztó hiba "elméletben"nem lehet baj mert nagyon kevés a kilóméter és a mérések alapján mind a 4 jó adatokat produkált.

2ozz

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3664 Dátum: 2013.11.27 21:17:11 »
Szereztem egy EGR szelepet próbára egyik komám autójából holnap kicseréljük a két autó EGR szelepét,hogy kizárjuk nem e azzal van a baj...A porlasztó hiba "elméletben"nem lehet baj mert nagyon kevés a kilóméter és a mérések alapján mind a 4 jó adatokat produkált.
Szoktál esetleg Tesco vagy Auchan kutakon tankolni? Lukoil talán?

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #3665 Dátum: 2013.11.27 21:29:58 »
Lukoil állítólag jó, bár még én se mertem kipróbálni...  :hmmmm:

4E-FE szereti, de abban sok kárt nem is tehetne az üzemanyag...  :D

Ivanahurrikan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #3666 Dátum: 2013.11.27 21:34:36 »
Álltalában csak shell kúton,mert az van legközelebb.....és csak szigorúan csak  kúton semmi kannázás!!!!+használok Protec common rail adalékot is!!!!!

2ozz

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3667 Dátum: 2013.11.27 21:35:24 »
Lukoil állítólag jó, bár még én se mertem kipróbálni...  :hmmmm:

4E-FE szereti, de abban sok kárt nem is tehetne az üzemanyag...  :D
Ne is reménykedj, azt is kicsinálja. Arra tippeltem h vizes az üzemanyagod...

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #3668 Dátum: 2013.11.27 21:43:06 »
Ezt kifejtenéd?  :?:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Corolla Verso
« Válasz #3669 Dátum: 2013.11.27 21:49:45 »

Lukoil állítólag jó, bár még én se mertem kipróbálni...  :hmmmm:

4E-FE szereti, de abban sok kárt nem is tehetne az üzemanyag...  :D
felenk a Luk a legjobb minőségű üzemanyag, bele véve az OMV-t is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

2ozz

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3670 Dátum: 2013.11.28 14:25:07 »
felenk a Luk a legjobb minőségű üzemanyag, bele véve az OMV-t is.
Nos, ez szomorú hír a térségben lakóknak, bár én főleg Shell-en tankolok vagy Agip-on.
Kövezzetek meg érte, de erről a kettőről még sosem hallottam negatív kritikát...

Ezt kifejtenéd?  :?:
Állítólag ők pancsolják legjobban az üzemanyagot... by Klacska dolgozók...
Adott cég kútjai is eltérhetnek, mert minden vállalkozás magának keveri az anyagot, szal az h vkinél bevállik a Lukoil mondjuk Békésben, attól még Bp-en lehet rossz...
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.28 14:28:26 írta 2ozz »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #3671 Dátum: 2013.11.28 15:27:46 »
Én lukas benyával mintha hallanék némi kerregést, de kb ennyi. Az hogy most rosszabbul menne tőle a kocsi szerintem inkább szubjektív érzés kérdése.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corolla Verso
« Válasz #3672 Dátum: 2013.11.28 15:35:15 »
Nos, ez szomorú hír a térségben lakóknak, bár én főleg Shell-en tankolok vagy Agip-on.
Kövezzetek meg érte, de erről a kettőről még sosem hallottam negatív kritikát...
Állítólag ők pancsolják legjobban az üzemanyagot... by Klacska dolgozók...
Adott cég kútjai is eltérhetnek, mert minden vállalkozás magának keveri az anyagot, szal az h vkinél bevállik a Lukoil mondjuk Békésben, attól még Bp-en lehet rossz...
Ezt nem lehet általánosítani. Bennfentes forrásból tudom, hogy az egyes kutak (nem márkák!) bemennek a MOL-hoz és kb 3 féle 95-ös üzemanyag közül választhatnak. 3 féle áron. 3 féle adalékoltsági szinten.
Bármelyiket vehetik, attól függően, hogy mennyi hasznot akarnak rátenni a felhasználók felé, illetve, milyen minőségű benzint akarnak eladni a kúton. Persze, lehet, hogy a valóság nem ennyire sarkos, de nem arról van szó, hogy egy azon márka minden kútja azonos minőséget ad...

Ezért lehet az, hogy sok helyen dícsérik a MOL kutakat, nálunk pl. soha nem tankolok a MOL-on, mert drága és rosszabb a minősége, mint a helyi Lukoilnak, amit meg máshol nem dícsérenek. De jópár Shell kút zárt be a nyáron, mert a legdrágábbak közé tartoztak, de ezzel nem volt arányos a minőségük (noha rossznak sem mondta senki, én is tankoltam céges autót náluk Shell kártyával).

Szóval, az nem mérvadó, hogy bizonyos helyeken bizonyos gyártók terméke jó, vagy rossz a tapasztalatok szerint, mert ez simán lehet.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Corolla Verso
« Válasz #3673 Dátum: 2013.12.03 11:58:23 »
Nadehát, az rúg seggbe... szó szerint és átvitt értelemben is...  :D

Én dízelt csakis újonnan lennék hajlandó venni egészen addig, amíg garanciális. Utána pápá...
Teljes mértékben osztom a véleményed. :D

Nem azt mondom ezzel hogy a dízel kocsik rosszak csak nagy többségében a gazdáik felelőtlenek nem adják meg azt a törődést a kocsiknak ami jár/kell.

Személy szerint én a turbó benzint se preferálom nagyon  :hmmmm: , akkor már inkább egy nagy szívó benzin  :devil:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #3674 Dátum: 2013.12.03 11:58:31 »
A Tied benzines, ha jól tévedek.
A mai korszerű és főleg 20d-kel viszont igen meglepő problémák lehetnek. Legismertebb közülük a műanyag pillangószelep törése, ami pusztán csak annyit eredményez, hogy átvágja magát kb kismillió darabban a blokkon és a turbo-n is, mire megakad a kipufogóban a katalizátor környékén. A fantáziádra bízom, hogy ez alatt a másodperc alatt mit rombol - illetve, mit nem... - össze belül és mi lesz a következménye...

Szóval, maradjunk tényszerűek és mondjuk azt: a BMW dízelek nagyon jók, amíg nincs bajuk. :excl:
Bömcis körökben tuti megvan erre már a preventív megoldás :) Mittomén leesztergálják kerítésvasbúl oszt előbb rohad el a kasztni meg a motorblokk mint a lepke :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer