Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1544456 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re:Corolla Verso
« Válasz #3570 Dátum: 2013.09.25 16:52:15 »
Köszönöm szépen a választ. Most akkor 2005 május utáni, vagy 2005 ősz utáni az, amit nem fenyeget?

en azt az infot kaptam, hogy 2005 szept a revizio, de ezen a forumon az 2005 nyarara dalalta az uj cikkszamos belsot
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1:

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #3571 Dátum: 2013.09.26 12:22:59 »
Csak nekem nyilik ki sokszor magátol a müszerfal tetején középen lévö kis tartó rész fedele?
Amugy is mikor levan csukva akkor is ferde, jobboldala jobban felemelkedik. Gyakorlatileg nincs benne semmi, pár fecni, szóval azok nem támasztanak alá.

asztalosbalazs81

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
    • Asztalost keresel?
Re:Corolla Verso
« Válasz #3572 Dátum: 2013.09.26 18:02:00 »
Csak nekem nyilik ki sokszor magátol a müszerfal tetején középen lévö kis tartó rész fedele?
Amugy is mikor levan csukva akkor is ferde, jobboldala jobban felemelkedik. Gyakorlatileg nincs benne semmi, pár fecni, szóval azok nem támasztanak alá.
Nekem is feljebb áll a jobb oldala és kinyitni is macerás. Magától még nem nyílt ki 3 hét alatt, mióta nálunk van.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corolla Verso
« Válasz #3573 Dátum: 2013.09.28 12:53:55 »
Csak nekem nyilik ki sokszor magátol a müszerfal tetején középen lévö kis tartó rész fedele?
Amugy is mikor levan csukva akkor is ferde, jobboldala jobban felemelkedik. Gyakorlatileg nincs benne semmi, pár fecni, szóval azok nem támasztanak alá.
Szerintem ez egy gyári hiba. még nem láttam olyan hirdetést, ahol ne lett volna ugyanilyen csálé, és valóban menet közben - többnyire rázós úton - néha kinyílik, viszont amikor valóban ki szeretném nyitni, akkor meg sokszor megmakacsolja magát. Pedig az enyém már a gyártás utolsó évében készült, és mégis...
music     

2ozz

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3574 Dátum: 2013.09.28 13:58:28 »
Szerintem ez egy gyári hiba. még nem láttam olyan hirdetést, ahol ne lett volna ugyanilyen csálé, és valóban menet közben - többnyire rázós úton - néha kinyílik, viszont amikor valóban ki szeretném nyitni, akkor meg sokszor megmakacsolja magát. Pedig az enyém már a gyártás utolsó évében készült, és mégis...
Gondolom egy rossz anyag hányad választás a fröccsöntésnél okozza és az UV fény eldeformálja a fedelet. Sajnos ezek a kompozit műanyagok már a Lada korszakban sem viselték jól a napsütést, és a mérsékelt övi hőingás sem tesz neki jót. Ez egy újabb olyan béka, amit le kell nyelni... I love Toyota  :hug:

Pimpa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Re:Corolla Verso
« Válasz #3575 Dátum: 2013.10.02 20:49:36 »
Akinek van vonóhorga 2004 utáni verson az meg tudná mondani, hogy kell az elektromos részhez Can Bus illesztő modul?

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Corolla Verso
« Válasz #3576 Dátum: 2013.10.03 17:46:52 »
Akinek van vonóhorga 2004 utáni verson az meg tudná mondani, hogy kell az elektromos részhez Can Bus illesztő modul?

A 2004-es CoV2-höz biztosan nem kell.
Nekem nem régen szereltek fel vonóhorgot és a hagyományos visszajelzőt szerelték be.

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re:Corolla Verso
« Válasz #3577 Dátum: 2013.10.05 09:36:46 »
Volt valamelyikőtök ugy hogy a 2.2d4d-s motor ette az olajat de kiprobáltatok vmi más fajta olajat amivel megszünt a fogyás??
Uj kora ota kell 1 litert 10-12ezer km között beleöntenem aztán akkr épphogy kihuzza 15e-s szervizig. De ha ugy jön ki mint most, hogy1 honap mulva van időpontom 160ezres szervizre és most van a kocsiba 159500km, igy önthetem bele a második litert hogy elmenjed addig.
Eddig a szerviz tanácsára mindig toyota olaj volt a kocsiba, emlékszem egyer ugy 2 éve kiprobáltam vmi castrolt de azzal is ugyanez volta helyzet.

Volt egyszer egy szerelő kb 1 éve aki gyengébb minőségü olajat ajánlott merthogy az sürübb és azt lehet nm enné meg, de nm mertem kiprobálni

Van esetleg vmi bevált márkátok? 5w 30as vagy ennél jobb?
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.05 09:46:34 írta Steve OP »

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Corolla Verso
« Válasz #3578 Dátum: 2013.10.05 09:46:54 »
Uj kora ota kell 1 litert 10-12ezer km között beleöntenem aztán akkr épphogy kihuzza 15e-s szervizig. De ha ugy jön ki mint most, hogy1 honap mulva van időpontom 160ezres szervizre és most van a kocsiba 159500km, igy önthetem bele a második litert hogy elmenjed addig.

Volt egyszer egy szerelő kb 1 éve aki gyengébb minőségü olajat ajánlott merthogy az sürübb és azt lehet nm enné meg, de nm mertem kiprobálni

Van esetleg vmi bevált márkátok? 5w 30as vagy ennél jobb?
Ez az olajfogyasztás teljesen normális érték.
Nem kell beledönteni egy egész litert, csak, hogy a minimum fölött legyen.
Mobile 1  ESP Formula, "sűrűbb" fajta 5W-30-as olajat meg lehet esetleg próbálni, de csodát nem várnék tőle.
Én maradnék a gyárilag ajánlott olajnál és töltögetném szorgosan.

Ha új korától ilyen és nem nőtt hirtelen az olajfogyasztás, akkor én nem aggódnék, csak pótolnám időnként, hogy a szint mindig a max közelében legyen, csere előtt meg hagynám, hogy lecsökkenjen  a minimum és a fél szint közé.

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re:Corolla Verso
« Válasz #3579 Dátum: 2013.10.05 14:05:26 »
Már már az évek során beletörödtem ebbe az olajfogyásba, más bajom végülis sose volt a kocsival. De akármit állitottak is rajta nm lett se jobb se rosszabb. Csak eleinte volt bosszanto mert nm egyszer nyaralás közbe féluton kivillant az olajlámpa, azt akkoriba még nm hordtam magammal 1 extra litert ugyhogy éjszaka közepén kereshettem benzinkutat azt  töltögethettem :-D régi "szép" idők. sose volt szokásom motorháztetőt nyitálni uj kocsinál de ennél eleinte folyton ellenőrizni kellett h meddig van. Mostmár legalább tudom.
Pedig anno azért nm a d-cat-ot vettem mert lebeszélt az értékesitő rola, merthogy abba folyton tölteni kell az olajat :-D

Mindenesetre köszi a tippet, mobil1-et még meggondolom, szervizre még sose vittem magammal olajat, legfeljebb mjd most...


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corolla Verso
« Válasz #3580 Dátum: 2013.10.05 22:40:39 »
Ez az olajfogyasztás teljesen normális érték.
Nem kell beledönteni egy egész litert, csak, hogy a minimum fölött legyen.
Inkább legyen a max. közelében. De a min. és max. közt bő egy liter van.
music     

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Corolla Verso
« Válasz #3581 Dátum: 2013.10.06 08:41:26 »
Inkább legyen a max. közelében. De a min. és max. közt bő egy liter van.
Egyet értek! A közelgő cseréig javasoltam a minimum fölé pótolni egy kicsivel, nem kell beleönteni még egy egész litert.

vier

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:Corolla Verso
« Válasz #3582 Dátum: 2013.10.15 07:20:11 »
Gyakorlatilag ilyenkor mi történik? Milyen javításokkal jár ez a hiba?

erre az a valaszom ami mar regebben is: 2005 nyara/oszen jott az revizio ill. 2005 majus 21/22/?/tol ken 10ppm allati az Mol uzemanyaga

ezert pontositotam, hogy ezt a motort meg fenyegeti a gyuru leragadas veszelye, ez nekem eleg, hogy /tul/ ovatos legyek
vier kerdeset en ugy ertelmeztem, hogy ez a szerianak lehet-e bugja a valasz:  lehet, persze elhet az mondani, hogy csak fel evig ette a nagy kentartalmu benzint, de az oreg aki  a motorcseres Avet arulta es jot beszelgettunk neki aprilisra fekud a motor, sajnos km-re mar nem emlexem, de nem volt sok
ha ellenben az a kerdes, hogy ennek az autonak van-e baja az termeszetesen nem tudom

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Corolla Verso
« Válasz #3583 Dátum: 2013.10.29 09:57:14 »
Ezt is értékesítője válogatja azért...  :whistling:
Láttam én már a trélerről leállni értékesítő srácot (nem a tréler vezetőjét)... nyomott egy padlót a hideg dízelmocis LC-nek, visítottak a gumik, majd oldalt a kinyitott üvegajtón keresztül beállt szépen a szalonba vele.  :innocent:
Olyat is láttam, hogy a tesztautóval mentek ebédelni az értékesítő srácok meg ki tudja hol dolgozó kollégáik, ott is visított szegény tesztautó motorja...  :whistling: :hmmmm:
Ha egy kisgyerekes család beülteti a gyerkőceit a kiállított Verso szalonautóba, azok tudnak "maradandó" karcokat, "tappancsnyomokat" hagyni. Láttam már éppen elég szalonautót, tiszta ujjlenyomat meg egyéb paca volt az összes ablaka - és tudom a nagy részét ki lehet takarítani  ;) - de ugyan miért fizetnék egy olyan autóért, ami fizikailag a szalonban van már ki tudja mióta, de még legalább 4 hónapot kell várnom hogy kigurulhassak vele az utcára?  :szemez:
egyszerűen csak horgászik, hátha valami hülye rámozdul. valahol a nulla és a semmi között lehet a valószínűsége, de a mai világban ez is számít  :devil:

2ozz

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3584 Dátum: 2013.10.29 15:51:34 »
egyszerűen csak horgászik, hátha valami hülye rámozdul. valahol a nulla és a semmi között lehet a valószínűsége, de a mai világban ez is számít  :devil:
Tesztautó? Nem tudom, azért azokban jó dolog, hogy nem a full fapad, viszont olcsóbb és néha még 1000km sincs benne...  :hug:
Bár amikor kijött az első 177lovas d4-d ave, én beültem a tesztautójába, hogy is mondjam finoman, nem éheztek a pacik... A kereskedő meg jobban féltette a saját testi épségét, mint hogy a fülembe vinnyogjon... :devil:
Kocsikáztunk kb fél órát és elfogyott 5 liter gázolaj a tankból...  [rohog] A tesztautó azért van, hogy megnézem mit fog majd tudni az új, persze hogy nem nagypapásan megyek vele, kipróbálom úgyis, de az max 10 perc utána kiautózom belőle amit tud, úgysem én fizetem a csekket a végén.