Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1539824 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #2175 Dátum: 2009.09.18 17:05:59 »
Elöl kitakarta a rendszámot, hátul meg nem. Amatőr.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Corolla Verso
« Válasz #2176 Dátum: 2009.09.18 17:44:29 »
Legalább tudjuk, hogy Bad Homburg-i környéki, hozzám közel. Hagyhatta volna elöl is.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #2177 Dátum: 2009.09.18 17:46:54 »
 :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2178 Dátum: 2009.09.18 19:11:55 »
Természetesen nem volt ez törve, ez nem M.o. Nem kell ezen csodálkozni, hitelátvételröl van szo. Nem olvastad? Valszeg nem tudja tovább fizetni, ennyi. Havi 400 € + 17580,- a végén, (ennyiért már más autokat is adnak) na ja, nehéz lesz igy továbbadni. Gondolom, már megprobálta a Toy.-nak visszaadni de ott elhajtották.

Én arra célzok, hogy az eleje még a régi tipus, világos belső lámpaburával plusz a régi fajta lámpával, a hátulja meg a ráncfelvarrt, a d-cat-hoz járo sötétitett lámpával...
szal vagy cserélt vagy nem ua. az aut van lefotozva.

nem beszélve 10 légszák, egyet lehet maga épitett be extrának vhova... :-D

Egyébként elég béna ha No-ba nem tud törleszteni egy kocsit havi 400 euroért és azért "kell" eladnia...
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.18 19:22:52 írta Steve OP »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corolla Verso
« Válasz #2179 Dátum: 2009.09.18 19:15:23 »
Egyébként elég béna ha No-ba nem tud törleszteni egy kocsit és azért "kell" eladnia...
Németo-ban is kerülhetnek sz@r helyzetbe emberek, nemcsak itt, nem tudhatjuk a hátterét.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Corolla Verso
« Válasz #2180 Dátum: 2009.09.18 20:31:58 »
Én arra célzok, hogy az eleje még a régi tipus, világos belső lámpaburával plusz a régi fajta lámpával, a hátulja meg a ráncfelvarrt, a d-cat-hoz járo sötétitett lámpával...
szal vagy cserélt vagy nem ua. az aut van lefotozva.
nem beszélve 10 légszák, egyet lehet maga épitett be extrának vhova... :-D
Egyébként elég béna ha No-ba nem tud törleszteni egy kocsit havi 400 euroért és azért "kell" eladnia...

Ja, az is lehet, az egyik foton látlato a rendszám a másikon nem, tk. lehet két különbözö auto is, csak a logikát nem nagyon érteném.
"Egyébként elég béna ha No-ba nem tud törleszteni egy kocsit havi 400 euroért és azért "kell" eladnia..."   -  :hmmmm:

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Gumi, felni
« Válasz #2181 Dátum: 2009.10.11 02:04:51 »
Sziasztok,

segítséget kérnék, hogy milyen gumit célszerű Versora (2006) szerelni télre? Ki milyet használ, mi a tapasztalat? Típus, méret, gyári alura vagy lemezre, stb.

Köszi!

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Gumi, felni
« Válasz #2182 Dátum: 2009.10.11 10:50:47 »
Sziasztok,

segítséget kérnék, hogy milyen gumit célszerű Versora (2006) szerelni télre? Ki milyet használ, mi a tapasztalat? Típus, méret, gyári alura vagy lemezre, stb.

Köszi!
Én még az előző Versora vásárolt, gyári lemezfelnire szerelt 205/55R16-os méretű Good Year UG7-et használom teljes megelégedéssel. Három telet mentem velük, de még teljesen jó állapotban vannak. :yes: Ugyan nem váltóméret a gyári 215/50R17-tel, de semmi gond vele.
Ha gyárilag alufelnis a COV, akkor lemezfelni vásárlásakor egy garnitúra felnicsavart is venni kell és nem árt egy megfelelő keresztkulcsot is betenni a csomagtartóba, mert más a csavarméret is. :excl:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corolla Verso
« Válasz #2183 Dátum: 2009.10.11 10:59:02 »
Gabe 254.

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Gumi, felni
« Válasz #2184 Dátum: 2009.10.12 00:46:44 »
Sziasztok,

segítséget kérnék, hogy milyen gumit célszerű Versora (2006) szerelni télre? Ki milyet használ, mi a tapasztalat? Típus, méret, gyári alura vagy lemezre, stb.

Köszi!
Én még az előző Versora vásárolt, gyári lemezfelnire szerelt 205/55R16-os méretű Good Year UG7-et használom teljes megelégedéssel. Három telet mentem velük, de még teljesen jó állapotban vannak. :yes: Ugyan nem váltóméret a gyári 215/50R17-tel, de semmi gond vele.
Ha gyárilag alufelnis a COV, akkor lemezfelni vásárlásakor egy garnitúra felnicsavart is venni kell és nem árt egy megfelelő keresztkulcsot is betenni a csomagtartóba, mert más a csavarméret is. :excl:

Igaz ez akkor is, ha 16-os a gyári alu és ugyanekkora lenne az acél is?

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Gumi, felni
« Válasz #2185 Dátum: 2009.10.12 12:41:16 »
Igaz ez akkor is, ha 16-os a gyári alu és ugyanekkora lenne az acél is?
Ha  a csavarméretre gondolsz, akkor igen. Más a csavar kiképzése alufelni és lemezfelni esetén. Ha jól emlékszem, az alufelnis csavarnál integrált alátét is van.

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2186 Dátum: 2009.10.12 22:05:42 »
Köszi az infókat.

Abban esetleg tudna valaki segíteni, hogy az automatikusan sötétedő tükörnek ezt a funcióját hogy lehet default kikapcsoltra állítani? Mert ha ki is kapcsolom, a következő indulásnál ismét bekapcsol.

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2187 Dátum: 2009.10.21 13:01:51 »
Kiváncsi lennék a kocsi klimáját ki hogy használja. Ilyenkor télen a hidegbe folyamatosan bekapcsolva van nektek? Én max annyira használom hogy a párát ha kell lefujassam, bár tudom bizonyos időközönként, asszem havonta pár percre mindenképp be kell inditani, más haszna nagyon nincs a hidegbe. Na, meg nemtom ki hogy van vele, de a cov klimájának az auto fokozatát én sose használom, ez ha rajta mulik a szemem is kifujná :-D

Satriani

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2188 Dátum: 2009.10.21 13:41:39 »
Nekem a klíma télen-nyáron automata álláson van, 22 és 24 fok közé belőve. Télen is érdemes benyomni az AC gombot, tapasztalatom szerint hamarabb kezd el fűteni így az autó; aztán mikor nyomja a meleget, ki szoktam nyomni. Nyáron a belső keringetés alap, télen viszont könnyebben párásodik így az autó, azt hidegben ki szoktam kapcsolni.

Az AUTO állás szerintem szuper. Csak pár percig megy teljes erővel, érdemes kivárni.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #2189 Dátum: 2009.10.21 18:37:22 »
Én ugyan nem akartam belugatni, de ha már Satriani leírta Ő, hogyan is használja....  :D
Tehát:
Nekem is egyterűm van, így aztán hasonló a légköbméter, mint a COV-ban, meg ugye a nagy üvegfelületek is kb. egyenlő arányúak.  Nekem is stabilan auto állásban van a klíma 23,5 fokon télen-nyáron. Ha kánikulában a napon állt a kocsi, akkor értelemszerűen auto off és padlógáz a ventinek 15 fokon, amíg lehűl a rendszer és kibírható a hőmérséklet, majd ismét auto.  Nekem az a tapasztalatom, hogy ezzel a megoldással, csak nagyon extrém esetben kell beavatkozni a komfortrendszerbe, teszi a dolgát, ahogy kell, klímával, vagy anélkül. Érdekes, ha esik az eső, és megázva szállunk be a kocsiba, akkor egy idő múlva automatikusan bekapcsolja a klímát, mivel a páratartalom megnő, így a harmatpont alacsonyabb lesz, elkerülvén a párásodást. Ebből adódik, hogy ven a miénkben levegő nedvességmérő szenzor. Ha nincsen auto üzemmódban, természetesen ez a funkció nem tud működni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.