Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1545179 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2130 Dátum: 2009.08.18 09:46:53 »
Meg egy kerdes.

Honda FR-V-vel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Bocsanat, tudom, hogy OFF, de ez az uj Verso nekem se mindenben hasonlit a tokeletesre, pl. az FR-V 6 ulese sokkal jobb koncepcio, mint a Versoban a 3 ulessor (ill. loca).
Azért azt érdemes megnézni, hogy hány FR-V és hány COV fut az utakon :hmmmm:. Azt nem állítom, hogy a leghátsó két ülés kényelemben egyenértékű a többi öttel, de nem is volt ez cél. Sokkal inkább a trendnek megfelelően piacra dobtak 7 üléses változatot is. A 3+3 üléses koncepcióval szemben komoly fenntartásaim vannak. Én nem szívesen vezetek úgy, hogy közvetlen mellettem ott ül valaki. Tudom, kicsit hátrább van a középső ülés, de akkor is... :no: Annyival nem szélesebb az autó, hogy az első sorban hárman kényelmesen utazzanak és a vezetési komfort is teljes legyen. Szerintem. :)

StrongBad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Re: Corolla Verso
« Válasz #2131 Dátum: 2009.08.18 09:54:09 »
Honda FR-V-vel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Bocsanat, tudom, hogy OFF, de ez az uj Verso nekem se mindenben hasonlit a tokeletesre, pl. az FR-V 6 ulese sokkal jobb koncepcio, mint a Versoban a 3 ulessor (ill. loca).
Az FR-V  nem a Honda legjobban sikerült modellje, a honda minőséget kifelejtették belőle. Pl Fiat Multipla jobb tervezésben, minőségben és megbízhatóságban (bár tudom, az nem japán, csak egy sz@r olasz és úgy néz ki, ahogy kinéz)

Van konkret tapasztalatod az autoval? Nepiteleten pl nem panaszkodik senki nagyon az FRV minosegere.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #2132 Dátum: 2009.08.18 09:56:48 »
Szívesen olvasnék itt, ebben a topicban a Citroen Picasso, az Opel Zafira és a Ford C Max modellekről is...

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corolla Verso
« Válasz #2133 Dátum: 2009.08.18 09:58:40 »
Egy barátomnak van Focus C Max-a.....

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #2134 Dátum: 2009.08.18 09:58:56 »
MESÉLJ!!!!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corolla Verso
« Válasz #2135 Dátum: 2009.08.18 09:59:13 »
Szép kék :D :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #2136 Dátum: 2009.08.18 10:11:23 »
WOW!!
Akkor az is sokkal jobb, mint ez a vacak török Verso...

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2137 Dátum: 2009.08.18 11:23:23 »
Azért azt érdemes megnézni, hogy hány FR-V és hány COV fut az utakon :hmmmm:.
Ennek aztán semmi jelentősége.
Már miért ne lenne jelentősége. Nem áll rendelkezésemre statisztika :) , de én alig-alig látok FR-V-t (... és nem a szememmel van a baj :censored:). Lehet, hogy csak itt a környéken nem fogyott belőle, de igazából arra akarok kilyukadni, hogy a 2+3(+2) ülésrendet még így is jobban kedvelik, mint a 3+3-t. (Nemcsak a vásárlók, a gyártók is).

Satriani

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2138 Dátum: 2009.08.18 11:31:40 »
...igazából arra akarok kilyukadni, hogy a 2+3(+2) ülésrendet még így is jobban kedvelik, mint a 3+3-t. (Nemcsak a vásárlók, a gyártók is).

Így szoktuk meg. A padlóra helyezett váltó is gyakoribb, mint a műszerfalra felrakott, pedig utóbbi milyen praktikus.

Mondom: az eladásoknak és a praktikumnak köze nincs egymáshoz. Tipikus érvelési hiba a "többet adnak el belőle, tehát jobb".

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2139 Dátum: 2009.08.18 11:40:11 »
Mondom: az eladásoknak és a praktikumnak köze nincs egymáshoz. Tipikus érvelési hiba a "többet adnak el belőle, tehát jobb".
Na, most álljak le itt vitatkozni...  :1eye: Okos enged (folytatás ismert) :tt2: Te győztél :flowers: :)

Satriani

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2140 Dátum: 2009.08.18 11:47:04 »
Na, most álljak le itt vitatkozni...  :1eye: Okos enged (folytatás ismert) :tt2: Te győztél :flowers: :)

Sanyesz, az nem lenne baj, ha igazad lenne. Nagyobb baj, hogy azt hiszed, igazad van, pedig nincs. ;)

Kérdezek párat, lássuk, milyen összefüggés van az eladások és a "jóság", minőség között. Melyiket választanád az alábbi párok közül?
- Astra G vagy E12 Corolla?
- Borsodi vagy Heineken?
- kínai 100 Ft-os póló vagy egy Nike?

Végezetül: http://hu.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_populum

(Amúgy nem kell leállni vitatkozni, de attól, hogy engedsz, nem lesz automatikusan igazad, és nem leszek automatikusan szamár...)

 :flowers:

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2141 Dátum: 2009.08.18 12:48:39 »
Sanyesz, az nem lenne baj, ha igazad lenne. Nagyobb baj, hogy azt hiszed, igazad van, pedig nincs. ;)
Áldjon meg az Isten! :innocent: Én nem azt állítom, hogy egy FR-V rossz(abb) autó és ezért nem veszik. Én azt állítom, hogy ritkább a 3+3 ülésrend, mint a 2+3+2. Emiatt lehet az, hogy (esetleg) kevesebb FR-V (és Multipla) fogy. :)
Viszont most már otthonosan mozgok az "érvelési hibák" témakörében. :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2142 Dátum: 2009.08.18 13:13:30 »
...igazából arra akarok kilyukadni, hogy a 2+3(+2) ülésrendet még így is jobban kedvelik, mint a 3+3-t. (Nemcsak a vásárlók, a gyártók is).

Így szoktuk meg. A padlóra helyezett váltó is gyakoribb, mint a műszerfalra felrakott, pedig utóbbi milyen praktikus.
Európai méretű személyautóban nem tud elférni egymás mellett három ember kényelmesen. Ehhez dögnagy batár amcsi kocsik kellenek (ott ugye sokkal-sokkal gyakoribb is az elöl háromüléses autó).

Ami a kormányváltót illeti, én személy szerint gyászolom, nagyon jó dolog  ::) ... Csak műszakilag bonyolultabb megoldás volt, ezért hagyták végül fokozatosan el. Bár mondjuk ez csak a kézi váltókra igaz, automaták simán lehetnének továbbra is kormányváltósok...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corolla Verso
« Válasz #2143 Dátum: 2009.08.18 13:32:19 »
Végezetül: http://hu.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_populum

(Amúgy nem kell leállni vitatkozni, de attól, hogy engedsz, nem lesz automatikusan igazad, és nem leszek automatikusan szamár...)

 :flowers:
Ez jó!  [rohog] [rohog] „Együnk ürüléket: sokmilliárd légy nem tévedhet!”  :D :lol: [rohog]
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2144 Dátum: 2009.08.18 13:42:56 »
Európai méretű személyautóban nem tud elférni egymás mellett három ember kényelmesen. Ehhez dögnagy batár amcsi kocsik kellenek (ott ugye sokkal-sokkal gyakoribb is az elöl háromüléses autó).

Valahogy így kell megközelíteni, ha már mindenképp érvelni akar az ember a 3+3 elrendezés ellen. Egyébként szerintem mind a Multiplában, mind az FRV-ben el lehet férni átlagos testalkattal. (Valószínűleg szerepet játszik, hogy mindkettő szélesebb egy átlag kompakt egyterűnél.)

Ja, és ha már játszunk a szavakkal: a 3+3 nem azért nem terjedt el, mert nem praktikus. A 2+3+2 sem praktikus, a hátsó sorban csak lábatlan gyerekek férnek el, mégis elterjedt. A 3+3 kényelmesebb 6 embernek, mint amennyire a 2+3+2 kényelmes hétnek.
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.18 13:45:04 írta Satriani »