Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1540494 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla Verso
« Válasz #2115 Dátum: 2009.08.03 20:54:15 »
Átlag 5-8 ezer kb a töltés.
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #2116 Dátum: 2009.08.03 21:16:13 »
Leírásodból arra következtetek, hogy a gáz jó része elillant az évek során. Menj el egy normális klímáshoz, ez nem garis tétel, hamar megcsinálják és újabb 4-5 évig semmi baja sincsen.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2117 Dátum: 2009.08.03 21:18:34 »
5 évesen tényleg felléphet ilyen jelenség. Az ex-Carinánk viszont prímán tartja magát: 13 éves létére úgy működik kifogástalanul a klímája, hogy még sosem kellett utántölteni (míg nálunk volt, többször is ellenőriztettük)  :yes:

Az ellenőrzés során jobb helyeken, lefejtik a gázt, olajat, majd megvákumozzák és visszatöltik a gázt, majd az olajat, grammra pontosan.  Így aztán persze, hogy műxik.  :hug:
Á... Csak a töltést ellenőrizték. Nem volt semmi ilyen lefejtés-visszatöltés. Checkolták, hogy van benne elég gáz, és ennyi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2118 Dátum: 2009.08.03 21:21:08 »
Kiporszivoztam, lamellanként a szurőt és nélkül is kiprobáltam. érdekes, hogy ha kb 10 ora allasban van a höfokszabalyzó (manual klima) akkor a bal oldali legbeömlőből langyos levegő jön, a jobb kezemnel levőnél hüvös, az utasoldalinal hideg és az utasablakinál hüvös.
Kb ez az arány marad meg ha teljes hutésre állitom, jobb oldalt hideg jon be bal oldalt langyos...
Elszallt az egyik fele a légkondinak?
Mibe fáj egy Toyotás légkondi ellenőrzés/feltöltés?
Köszi.
A légkondinak nincs két fele, de persze a különböző befújókhoz különböző hosszúságú csöveken jut el a levegő. Trotter Mesterrel egyetértve, úgy tűnik a leírásodból, hogy a klíma nem hűt eléggé, valszeg azért, mert már kevés benne a gáz. El kéne vinni ellenőriztetni és feltöltetni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re: Corolla Verso
« Válasz #2119 Dátum: 2009.08.04 09:30:25 »
Idézet
A légkondinak nincs két fele, de persze a különböző befújókhoz különböző hosszúságú csöveken jut el a levegő. Trotter Mesterrel egyetértve, úgy tűnik a leírásodból, hogy a klíma nem hűt eléggé, valszeg azért, mert már kevés benne a gáz. El kéne vinni ellenőriztetni és feltöltetni.

Köszi, no ma utananezek, nekem Budakeszi a legkozelebbi telepulés....
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.04 09:32:34 írta Palaczk »

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re: Corolla Verso
« Válasz #2120 Dátum: 2009.08.07 20:48:55 »
Idézet
A légkondinak nincs két fele, de persze a különböző befújókhoz különböző hosszúságú csöveken jut el a levegő. Trotter Mesterrel egyetértve, úgy tűnik a leírásodból, hogy a klíma nem hűt eléggé, valszeg azért, mert már kevés benne a gáz. El kéne vinni ellenőriztetni és feltöltetni.

Köszi, no ma utananezek, nekem Budakeszi a legkozelebbi telepulés....

Bocsanat, nem nagyon volt netem....
Bevittük Budakeszire a Toyota szervizbe és 30 gramm gazt kellett potolni.
Az alvazszam leellenőrzésével az is kiderült, hogy érvényes a +2 év kiterjesztett garancia (amint az Eurocare Belgium is üzent emailban) igy 0 Ft volt és ujra hűt minden oldalon. :-)
De azért legközelebb fehér tipusu autot veszünk....

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #2121 Dátum: 2009.08.10 15:28:50 »
Megnéztem. Tényleg az.

benike6110

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Corolla Verso
« Válasz #2122 Dátum: 2009.08.17 13:25:39 »
Idézet
A légkondinak nincs két fele, de persze a különböző befújókhoz különböző hosszúságú csöveken jut el a levegő. Trotter Mesterrel egyetértve, úgy tűnik a leírásodból, hogy a klíma nem hűt eléggé, valszeg azért, mert már kevés benne a gáz. El kéne vinni ellenőriztetni és feltöltetni.

Köszi, no ma utananezek, nekem Budakeszi a legkozelebbi telepulés....

Bocsanat, nem nagyon volt netem....
Bevittük Budakeszire a Toyota szervizbe és 30 gramm gazt kellett potolni.
Az alvazszam leellenőrzésével az is kiderült, hogy érvényes a +2 év kiterjesztett garancia (amint az Eurocare Belgium is üzent emailban) igy 0 Ft volt és ujra hűt minden oldalon. :-)
De azért legközelebb fehér tipusu autot veszünk....

Szia! Örülök a sikernek, még egy fontos tényező 5 év után, a kilimahűtő állapota. A hűtő és klíma hűtő külső felülete eltömődhet, pláne, ha a két hűtő közel van egymáshoz. A hűtők szabaddá tétele után nem túl erős vízsugárral szokták kimosni a klímások.

Amúgy tudja valaki, hogy milyen hőmérsékletű kell legyen a beömlő levegő, én 6-7 fokot mértem. Más autónál ez 2-4 fok volt.
Üdv.

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2123 Dátum: 2009.08.17 15:47:46 »
Most látom mit irtatok...
"30 grammot utánatöltöttek"??
Ilyet valoban lehetséges?? Nejem Fiestája 2 éves mult, előjött ugyanez a probléma, alig hűtött a klimája. Elvittem márkaszervizbe mire mondták, hogy utántölteni NEM lehetséges, csak ugy, hogy teljesen leeresztik, tömitéseket ellenőriznek meg mi egymás, majd ujra feltöltik. Több szervizt is megkérdeztem mert sokalltam az árat amit kérni akartak (150euro) de mindenütt ugyanezt mondták. Igy azota sem fuj hidegebbet :-D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #2124 Dátum: 2009.08.17 15:50:16 »
Igen, leengedik és újratöltik. De a leengedett se megy kárba...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Corolla Verso
« Válasz #2125 Dátum: 2009.08.17 20:20:43 »
Ahogy Misi is írja, lefejtik a gázt majd visszatöltik a megfelelő mennyiséget. Erre azért van szükség, mert azt nem lehet lemérni, hogy az autóban mennyi gáz van, csak az mérhető, hogy mennyi jött le belőle ;)

Ettől függetlenül azért a 150 EUR nem kevés, Magyarországon ebből szerintem kevesebből megoldanák...

Idézet
Amúgy tudja valaki, hogy milyen hőmérsékletű kell legyen a beömlő levegő, én 6-7 fokot mértem. Más autónál ez 2-4 fok volt.
Üdv.

A 6-7 fok hibátlan, azt már csak elrontani lehet. Klímája válogatja, Yaris klímák pl. soxor alapjáraton csak 10-12 fokot fújnak, és menet közben mennek csak le 7-8 fokra. Nagyobb motoros autóknál lehet csak 1-2 fok.
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #2126 Dátum: 2009.08.17 21:00:24 »
Márkafüggetlen klímásnál 7.900 HUF a töltés.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

StrongBad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Re: Corolla Verso
« Válasz #2127 Dátum: 2009.08.18 09:19:44 »
Meg egy kerdes.

Honda FR-V-vel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Bocsanat, tudom, hogy OFF, de ez az uj Verso nekem se mindenben hasonlit a tokeletesre, pl. az FR-V 6 ulese sokkal jobb koncepcio, mint a Versoban a 3 ulessor (ill. loca).

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corolla Verso
« Válasz #2128 Dátum: 2009.08.18 09:36:16 »
Honda FR-V-vel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Bocsanat, tudom, hogy OFF, de ez az uj Verso nekem se mindenben hasonlit a tokeletesre, pl. az FR-V 6 ulese sokkal jobb koncepcio, mint a Versoban a 3 ulessor (ill. loca).
Az FR-V  nem a Honda legjobban sikerült modellje, a honda minőséget kifelejtették belőle. Pl Fiat Multipla jobb tervezésben, minőségben és megbízhatóságban (bár tudom, az nem japán, csak egy sz@r olasz és úgy néz ki, ahogy kinéz)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2129 Dátum: 2009.08.18 09:42:30 »
Az FR-V  nem a Honda legjobban sikerült modellje, a honda minőséget kifelejtették belőle. Pl Fiat Multipla jobb tervezésben, minőségben és megbízhatóságban (bár tudom, az nem japán, csak egy sz@r olasz és úgy néz ki, ahogy kinéz)
Azt mire alapozod, hogy a Multipla megbízhatóbb? Nehezen tudom elképzelni. Amúgy van Honda topik ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )