Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526262 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Corolla Verso
« Válasz #135 Dátum: 2004.12.10 11:48:48 »
Idézetet írta: "lipi"

Nyugtassatok meg hogy ez nem konstrukciós hiba, és a szervízben megoldják.


Lipi, ez csak egyféleképp oldódik meg (és nem a szervízben), ha nem lélegzel vagy a kilélegzett levegő 0% párát tartalmaz.

Zárt rendszerben ahol élőlények vesznek levegőt, ez van. Csodálkozom, hogy az új neked.

Én ilyet a szervízben biztosan nem kérdeznék meg, ezzel az erővel gereblyemagot is kérhetnél ... :)
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

lipi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Corolla Verso
« Válasz #136 Dátum: 2004.12.10 15:32:09 »
NoGun,
Ha figyelmesen olvastad volna a hozzászólásaimat, akkor leszűrhetted volna a következőket:
1. Az elmélettel én is tisztában vagyok.
2. Az 1. pontból kifolyólag nem is azt várom hogy egyátalán ne párásodjon, csak meglepődtem, mert sokkal sokkal gyorsabban és erősebben párásodik mint az előző autóm, kb. azonos körülmények között.
3. A klíma bekapcsolása sem tudja igazán orvosolni a problémát, csak kicsit segít.
Fentiek miatt gondoltam, hogy esetleg valami nincs vele rendben.
Na most sikerült elég érthetően leírnom?
ipi

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Corolla Verso
« Válasz #137 Dátum: 2004.12.10 15:40:35 »
lipi,

1. Sokan nincsenek, bocsi
2. eddig minden kocsim így tette, kivétel amikor a lezáró mechanizmus meghibásodott, talán az előző kocsiban sem működött rendesen.
3. a Klímának meg kellene oldani a problémát, legalábbis az első ablakokon mindenképp, mert ha nem akkor a klíma a ludas, esetleg a szűrőket kellene kitisztanod, cserélned, gombátlanítanod, stb.

más ötletem nincs.

belső keringetésen nem érzed az előtted menő trabantot? mert nem szabadna.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

lipi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Corolla Verso
« Válasz #138 Dátum: 2004.12.10 15:51:40 »
NoGun,
A trabit nem érzem, és az előző autóban sem éreztem, ezért a lezáró mechanizmus hibáját kizárnám.
A klíma viszont sajnos az első ablakokról sem fújja le rendesen a párát, leginkább ez a gyanús nekem, ezért gondolom hogy valami nem százas.
Juteszembe, amikor bekapcsolom a klímát, bejön egy kis poshadt víz szag is, majd később időnként újra és újra, egészen addig, amíg ki nem kapcsolom.
Na mindjárt meggyőzöm magam hogy valami tényleg nem oké. :)
ipi

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Corolla Verso
« Válasz #139 Dátum: 2004.12.10 16:04:27 »
Idézetet írta: "lipi"
Juteszembe, amikor bekapcsolom a klímát, bejön egy kis poshadt víz szag is, majd később időnként újra és újra, egészen addig, amíg ki nem kapcsolom.

Ez viszont lehet a klíma elszennyeződésének, eltömődésének, baktériumok elszaporodásának a jele. Ezzel a szaggal már érdemes elvinni szervízbe és nem fognak hülyének nézni, mert előfordul!  :!:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

lipi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Corolla Verso
« Válasz #140 Dátum: 2004.12.10 16:08:25 »
Igen, azt hiszem ez lesz a vége. Remélem a szervízben is fogja majd produkálni a jelenséget. :)
ipi

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Corolla Verso
« Válasz #141 Dátum: 2004.12.10 16:15:15 »
Ez a tartós belső levegő szerintem nem jó dolog. (mintha azt olvastam volna, hogy nem is egészséges, mert valóban zárt rendszert csinál ahonnan csak fogy a zoxigén)

A klíma szag meg teljesen ok, a penészgombák kedvenc helye a hideg radiátor. Egyik megoldás hog megállás előtt 2-3 perccel kikapcsolod a klímát, hogy mire megállsz már környezetmeleg legyen a "hűtőtest".

lipi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Corolla Verso
« Válasz #142 Dátum: 2004.12.10 16:21:13 »
MiCKEY,
Na de mit tegyek ha nem bírom a pdtdi szagot?  :D
Ezt a korábbi kikapcsolást majd kipróbálom, köszi.
ipi

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Corolla Verso
« Válasz #143 Dátum: 2004.12.10 16:56:03 »
Hát igen ez a büdösítés dolog nehéz ügy.
Szerintem nincs is rá jó megoldás.

(én spec. csak a nagyon füstölő dolgoknál szoktam átkapcsolni, de nem vagyunk egyformák) :)

havalaca

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Corolla Verso
« Válasz #144 Dátum: 2004.12.10 17:18:28 »
Üdv Mindenkinek !
 
Les-nek üzenem : Igen !
Miért akkor az gáz ? Mégsem echte ? Vagy túl drága ?Az!! Kérdésed negatív kisugárzást hordoz ! ?:Netán kételkedjek  :?:  
A vastagsága nekem egy kicsit vékonynak tünik , de pontos a mérete és eddig nem deformálódott , a felhajlított perem is OK !
Üdv ! havalaca

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Corolla Verso
« Válasz #145 Dátum: 2004.12.10 18:41:28 »
Idézetet írta: "lipi"
Na de mit tegyek ha nem bírom a pdtdi szagot?  :D

Gázmaszk... :lol:  :lol:  :lol:
music     

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Corolla Verso
« Válasz #146 Dátum: 2004.12.10 19:08:09 »
Idézetet írta: "lipi"
NoGun,
Juteszembe, amikor bekapcsolom a klímát, bejön egy kis poshadt víz szag is, majd később időnként újra és újra, egészen addig, amíg ki nem kapcsolom.
Na mindjárt meggyőzöm magam hogy valami tényleg nem oké. :)


Nálam és eddig pont fordítva van.
Ha kikapcsolom a klímát akkor van egy kis párás szag, amíg megy nincs szaga ...

Általában azt mondják, hogy amikor hosszú állás után bekapcsolod a klímát akkor ablakok le, befújás max és kiszáll.
Ezzel ki lehet öblíteni a a rendszerben lévő és a levegőbe kerülő baktériumokat amitől a légionárius betegséget kapni.

De szokták gombaölőkkel is kezelni a rendszert, ezt szerintem egy klímás olcsóbban megoldja mint a szakszervíz ... de majd meggyőztök az ellenkezőjéről ...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

lipi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Corolla Verso
« Válasz #147 Dátum: 2004.12.13 08:36:55 »
NoGun,
Igen, az eddigi autókon nekem is fordítva csinálta, ezért is furcsa.
Majd ha szervízben járok vele megmutatom nekik, kíváncsi vagyok mit szólnak hozzá.
ipi

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Corolla Verso
« Válasz #148 Dátum: 2004.12.13 09:35:59 »
havalaca,
NEM :!:  :!:  :!: Az a gyári :lol: Azt még nem próbáltam, de így első hallásra (mármint, amit Te mondtál róla) ez lesz a nyerő számomra is. Attól függetlenül marad 2 gumiszőnyeg is a 6-7 utas számára .

havalaca

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Corolla Verso
« Válasz #149 Dátum: 2004.12.13 19:05:45 »
Üdv mindenkinek !
Hello Les !
 Megnyugtattál  :!:   :!:  :!:
Az autóról egyébként eddig csak jót tudok mondani  :P A hétvégén is voltam "pálya gyakorlaton" . 100 város-340 pálya átlagfogyi : számolt 8,4 :?: ez jó ?
130 tempomattal furcsa érzésem van , ha figyelem a comp. pill.fogyiját mintha több lenne mint a lábas  :?:  :!: Egyébként a comp. szerint kb.35 km -t mehetek még ,a tankban 13 l !  Feltételezem ,hogy a maga által számolt addigi átlagot veszi figyelembe  :idea:Na de azért ez túlzás  :wink:  :wink: :?:  :?: Tisztán városi 10l :!: 1500 km van benne , már alig várom ,hogy megküldhessem , habár már egyszer -kétszer volt 160 is rövidig  :wink:  :?:
 Az UG 6 eddig jól vizsgázott -halk- :lol: Az autó átalakíthatósága tényleg  csúcs   :D már egy párszor teleraktam fullra  :oops:
Az úton halk , gyors , kényelmes , automata állásban a fűtés is szuper  :P A sebváltó a rükit néha nehezen teszi magáévá :!: :(  Gondolom ez csak a "kezdeti nehézségek" miatt van :idea: A zene is  jól muzsikál benne !  :lol: ... tudom mindenen lehetne tökéletesíteni ...  :wink:pl. az k...va karfa ,-az mindíg kiborzaszt  :!: :wink: Már készülök az átalakításra ! :idea:  Na de ez nem lényeg ... A lényeg , hogy ... Na elég :wink:
Üdv ! havalaca