Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526609 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

szafec

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Corolla Verso
« Válasz #120 Dátum: 2004.12.04 20:31:40 »
A Vesommal eddig egy észrevétel: az "indítókulcs" behelyezése és a kuplung legyomása után az indító gomb zöldre vált és 2 másodperc után narancs lesz, vagyis nem lehet indítani. Ez egymás után 2-3-szor is előfordul, és csak ezután indítózik. Nem tudom mitől lehet. Mással is előfordult már, vagy csak egyedi dolog?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Corolla Verso
« Válasz #121 Dátum: 2004.12.06 09:46:30 »
Idézetet írta: "havalaca"
Rohadtul szomorú vagyok  :x -képzeljétek meghúzták az "egy hetes sem" autómat a vezetőajtó oldalon !!! Egy parkoló gyakorló lehetett  :oops:  :axe:

Hú, ez nagyon szomorú! Nem tudod, ki szokott állni melletted? Egy kis cetlit megérdemelne az ablaktörlője alá  :evil:
Nekem eddig két 'szerzett' sérülés van, mindkettő bevásárlóközpontos és mindkettő a kocsi hátulján, az egyiket egy szekér nekitolása okoz(6)ta, a másikat meg valami kosárféle végighúzása  :cry:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

havalaca

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Corolla Verso
« Válasz #122 Dátum: 2004.12.08 18:07:31 »
Üdv Mindenkinek !
whisnek külön köszi az együttérző szavakat :cry:
Az "én " sérülésem is bevásárlós ,  "akárki" csinálta ! A cédulás dolog így nem járható , ráadásul az említett régi sérülésemnél , az egyik szomszédot "gyanusítottam" meg :twisted: - azóta nem beszélünk  :roll: -mondjuk sebaj HÁLISTENNEK :?:
A mostaniról kértem a Reáltól szalonszervíz árajánlatot : Kb. 65ezer .Vacilálok még a javításon . :roll:  :?:
szafecnak indítás ügyben : a kuplung kinyomásakor (teljes csendben hallani lehet a kapcsoló kattanását a pedál felől ), ami az indítás feltétele ha nem akkor ott lehet a zűr  :?:  :idea:  :wink:
Tegnap megkaptam a csomi tálcát - klassz- :P  :!: ,és végre megjöttek az acélfelnik+ téligumik- :D úgyhogy indul a felrakás  :!: Az autó egyre belakottabb , nagyon OK minden rajta  :D
Egykét dolgot azért ki kellett " javítanom"- pl. a kartámla kérdésre kitaláltam , hogyha egyedül megyek , az utasét használom úgy OK  :idea: A "Versosága"-át már sokszor kipróbáltam ebben hiba nincs, egyszerűen SZUPER  :P  :P Sorra szüntetem meg a "zajforrásokat"pl: az utas bizti öv csattja "üresen" hevesen kopogott az oszlop kemény műanyagján - az öntapis fekete filc itt is segített , akár a csomi végén zörgő tetőcskénél  :!:  :D A hátsó használaton kívüli csattokat a rögzítő müag. fülbe dugtam ! Ígykezd már a tökéletes felé haladni a "zajszint" csökkentés :!:  :D :!: Lehet ,hogy ez csak az én hülyeségem  :wink:  , de nem lehet mindíg a rádíót döngetni , habár szoktam .Ezek a "mogyorós csoki" magyar , főleg pesti utakon érvényesek! :!:ennyi
Üdv ! havalaca

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Corolla Verso
« Válasz #123 Dátum: 2004.12.09 12:03:06 »
havalaca,
Csomitálcát kitől vetted? Ki a beszállító. Öntapadós fekete filc beszerzési helye?  :lol: Ja, és mennyi volt a tálca?
Kerékcseréről jut eszembe, amikor cseréltettem, a sorban előttem lévő és utánam érkező is megkért, hogy nem nézhetné-e meg belülről is s kocsit, mert annyira szép  :dancing:  (Hátsó régió le van sötétítve)

lipi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Corolla Verso
« Válasz #124 Dátum: 2004.12.09 13:56:04 »
Sziasztok,
Kb. négy hónapja én is egy Corolla Verso-val járok. Összességében nagyon elégedett vagyok vele,  de van egy bosszantó hibája: tekintettel a bp-i utakon uralkodó levegőminőségre, gyakorlatilag folyamatosan belső keringetésre van állítva, így viszont nagyon zavaróan párásodik (még klímával is). Ha jól átmelegszik az autó, akkor már kevésbé, de ha pl. megállok egy lámpánál, akkor újra lepárásodik.
Nyugtassatok meg hogy ez nem konstrukciós hiba, és a szervízben megoldják.
ipi

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Corolla Verso
« Válasz #125 Dátum: 2004.12.09 14:57:57 »
Ha folyamatosan a belső levegőt keringeted, akkor persze, hogy párásodni fog. Sőt, egy idő után nagyon elhasznált lesz a levegő, ami álmossághoz és fejfájáshoz fog vezetni. Ha épp nem egy teherkocsi vagy busz után cammogsz, akkor nyugodtan engedhetsz be 'friss' levegőt, ezzel minden probléma megoldódik. Ha meg a szagokra nagyon érzékeny vagy, akkor lehet berakatni aktívszenes szűrőt  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Corolla Verso
« Válasz #126 Dátum: 2004.12.09 15:06:28 »
Idézetet írta: "lipi"
Sziasztok,
Kb. négy hónapja én is egy Corolla Verso-val járok. Összességében nagyon elégedett vagyok vele,  de van egy bosszantó hibája: tekintettel a bp-i utakon uralkodó levegőminőségre, gyakorlatilag folyamatosan belső keringetésre van állítva, így viszont nagyon zavaróan párásodik (még klímával is). Ha jól átmelegszik az autó, akkor már kevésbé, de ha pl. megállok egy lámpánál, akkor újra lepárásodik.
Nyugtassatok meg hogy ez nem konstrukciós hiba, és a szervízben megoldják.

Helló lipi!

Szerintem ez nem konstrukciós, vagy típus hiba. Egyszerűen az utasok által kilégzett levegő nedvesség tartalma lecsapódik a hideg üvegfelületen.
A védekezés ellene, ha mindenki visszatartja a lélegzetét. :D
Mivel a mi családunkban nincsenek könnyűbúvárok, így a lélegzet visszatartása csak igen rövid ideig megy nekik, ezért be szoktam kapcsolni a klímát miközben fullra állítom a fűtést. Így a levegő nedvesség tartalma kicsapódik, de mégis meleget fúj.
Az igazat megvallva, nem belsőlevegő keringetéssel alkalmazom ezt az eljárást, de szerintem azzal is ezt a hatást éred el.

Ja most látom, hogy már így is próbáltad :oops: , akkor nincs más megoldás, ide kell költöznöd vidékre. :wink:  :D
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

lipi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Corolla Verso
« Válasz #127 Dátum: 2004.12.09 15:20:12 »
OK fiúk, az elmélettel én is tisztában vagyok, csak azért furcsállom a dolgot, mert az előző autómban ez nem volt gond. Akármeddig lehetett bekapcsolva a belső keringetés, nem is nagyon akart párásodni. Ha nagy nehezen mégis elkezdte (leginkább csak esős-nyálas időben), akkor bekapcsoltam a klímát, és gyönyörűen leszárította az ablakokat.
Az persze itt is működik, hogy időnként kikapcsolom a belső keringetést, csak hát ami akkor bejön :(. És a klímának szinte folyamatosan mennie kell, különben percek alatt teljesen lepárásodik.
Szóval lehet hogy aktív szenes szűrő lesz belőle.
ipi

lipi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Corolla Verso
« Válasz #128 Dátum: 2004.12.09 15:23:14 »
Na igen, a vidékre költözés gondolata azóta foglalkoztat, mióta feljöttem BP-re. De attól tartok elfogyasztok még néhány autót, mire valóság lehet belőle...
ipi

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Corolla Verso
« Válasz #129 Dátum: 2004.12.09 15:25:13 »
Nekem eddig minden autóm bepárásodott belső keringetésen. Sajna néha el kell viselni a remek pesti levegőt....

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Corolla Verso
« Válasz #130 Dátum: 2004.12.09 18:36:14 »
Igen, ez sajnos a természet rendje...
music     

havalaca

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Corolla Verso
« Válasz #131 Dátum: 2004.12.09 21:04:57 »
Üdv Mindenkinek !
A levegő témában whissel értek egyet .Az én eddigi járgányaim is párásodtak  :!:
Les-nek :Reálszisztéma budaörsi szalonban a gumiszőnyeg ára nettó :11.800.-ezért eredeti "jár" :wink:  . Öntapis filc OBI vagy Baumax ,  ahol a spéci ragasztók ( pl.: Palmatex stb.)vannak, ott találod kölönböző méretben ,színben.  Ollóval vágható  :idea:  :wink: Ma felrakták a téli cuccot , "engem" is megcsodáltak  :shock:  :lol: gumis csapat , vevők egyaránt  :P A vidéki levegő az JÓ !! :idea:
Üdv ! havalaca

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Corolla Verso
« Válasz #132 Dátum: 2004.12.09 22:39:24 »
Idézetet írta: "lipi"
Na igen, a vidékre költözés gondolata azóta foglalkoztat, mióta feljöttem BP-re. De attól tartok elfogyasztok még néhány autót, mire valóság lehet belőle...


Nekem is minden eddigi párásodott belső levegőn!

-viszont a vidékre költözés már megvolt :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Corolla Verso
« Válasz #133 Dátum: 2004.12.10 11:22:55 »
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Corolla Verso
« Válasz #134 Dátum: 2004.12.10 11:35:54 »
havalaca,
Ez az a csomitálca, aminek a közepére van írva, hogy Corolla Verso?