Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1527273 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

01010011

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2010 Dátum: 2009.02.27 20:55:04 »
Ez az új Prius dögös. A Verso is jó lesz. Feketében.
A Prius 1 csúnya volt, a Prius 2 már annyira nem, a Prius 3 meg beérett. Fú de jó. Kéne

Ja bocs, ez a verzó topik  :alien:

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2011 Dátum: 2009.03.05 21:27:03 »
Tudtommal még nem is gyártják a Versot.
Nem is azért kérdezem, mert a napokban meg akartam rendelni egy új Versot :), hanem az árfolyam aggaszt. Azt én értem, hogy a kereskedők is forintért jutnak hozzá az autókhoz, de az importőr ugye nem. :no: Ebből mindenképpen következik, amit fentebb is írtam, hogy egy adott EURO értéket nagyon nem mindegy, hogy milyen árfolyamon számolunk át forintra. Ez, gondolom, majd a magyarországi ár kialakításakor lesz kardinális kérdés.
Bízzunk a csodában, hogy addigra kis hazánkban csak-csak normalizálódik a helyzet. ::) Ennek a bejegyzésnek a pillanatában éppen 316,25 az EURO. :helpsmilie:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #2012 Dátum: 2009.03.05 21:32:03 »
A TMH általában több hónapra, fél évre előre próbál árlistát készíteni, így nem az lesz a mérvadó, hogy az árlista napján, hogy áll az Euro-Forint árfolyam, hanem, hogy a TMH milyen trendet vetít majd előre ez ügyben.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2013 Dátum: 2009.03.05 21:40:20 »
Tehát a TMH, ha jól értem, egyfajta gazdasági elemzést, kvázi előrejelzést készít és ez alapján kalkulál árakat? Hát nem irigylem őket! :censored:
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.05 21:55:01 írta Sanyesz »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #2014 Dátum: 2009.03.05 21:43:39 »
Így van. Természetesen ha nagyon elmennek a dolgok, akkor korrigálnak. De az elképzelés az, hogy ne kelljen havonta új árlistákat kiadni.
Mondjuk tavaly ilyenkor jól jártak...

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2015 Dátum: 2009.03.13 14:26:24 »
Volna egy kérdésem, mi a véleményetek: most 3 hónapos a versom, van benne 13e km. Pár hete elkezdett nyikorogni a vezetőülésben pár rugó, minden moccanatomkor hallatja magát, vagy elég egy kis gödör is, érdemes ilyennel visszavinnem a szervízbe? Lehet egyáltalán kezdeni vele valamit vagy csak kiröhögnek? Egyáltalán ilyenre van garancia?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #2016 Dátum: 2009.03.13 14:37:39 »
Ha nyikorog, akkor vidd vissza. Megcsinálják vagy cserélik.

TZoli

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2017 Dátum: 2009.03.13 15:29:16 »
Volna egy kérdésem, mi a véleményetek: most 3 hónapos a versom, van benne 13e km. Pár hete elkezdett nyikorogni a vezetőülésben pár rugó, minden moccanatomkor hallatja magát, vagy elég egy kis gödör is, érdemes ilyennel visszavinnem a szervízbe? Lehet egyáltalán kezdeni vele valamit vagy csak kiröhögnek? Egyáltalán ilyenre van garancia?

Fújd be az ülés sínét amin csúszik WD40-el, ez volt nekem is a Corollán pár hónapos korában, azóta nem nyikorog.

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2018 Dátum: 2009.03.13 15:57:45 »
Köszi a tippet, bár nekem a vezetőülés háttámlájában van több rugó, amit ha csak simán kézzel megnyomok is kattog, egyre több helyen :-(
pedig aztán a 70kilommal nem hiszem hogy szétültem volna ennyi idő alatt :-))

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2019 Dátum: 2009.03.13 18:54:25 »
Köszi a tippet, bár nekem a vezetőülés háttámlájában van több rugó, amit ha csak simán kézzel megnyomok is kattog, egyre több helyen :-(
pedig aztán a 70kilommal nem hiszem hogy szétültem volna ennyi idő alatt :-))
Nem vagy vele egyedül. Nekem is (igaz nem ilyen gyakorisággal) nyikorog a háttámlában egy rugó. Ha valamikor váltok másik autóra a Verso-ról, annak elsődleges oka az utastéri zörejek sokasága: oldalablakok, oldalajtók (nem elég merev a kaszni), műszerfal különböző pontjai, középkonzol, üléstámla.
Sajnos nekem ez a vesszőparipám! :nono:

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2020 Dátum: 2009.03.16 20:34:27 »
Köszi a tippet, bár nekem a vezetőülés háttámlájában van több rugó, amit ha csak simán kézzel megnyomok is kattog, egyre több helyen :-(
pedig aztán a 70kilommal nem hiszem hogy szétültem volna ennyi idő alatt :-))
Nem vagy vele egyedül. Nekem is (igaz nem ilyen gyakorisággal) nyikorog a háttámlában egy rugó. Ha valamikor váltok másik autóra a Verso-ról, annak elsődleges oka az utastéri zörejek sokasága: oldalablakok, oldalajtók (nem elég merev a kaszni), műszerfal különböző pontjai, középkonzol, üléstámla.
Sajnos nekem ez a vesszőparipám! :nono:

Nem kizárt ezt is ki kell fogni. Szerencsére nekem ilyen gondom nincsen, egy zörej sincs most még a kocsiba, de az kéne csak - a dilim ha zörög egy autóba valami :-) Pár hetente átülök a nejem 1 éves Fiestájába és utána midig ujra egy élmény a Versot vezetni - pedig abba se "vészes" a zaj :-D Csak azért az a kis diesel megáll 5 literbe igy városba mégis jobban megéri vele közlekedni, meghát ugye a fordulékonysága megfizethetetlen... -bár szegény fordosokat én is mindig nyaggatom valamivel, hogy most itt zörög, meg ott...

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Corolla Verso
« Válasz #2021 Dátum: 2009.03.25 17:02:48 »
Volna egy kérdésem, mi a véleményetek: most 3 hónapos a versom, van benne 13e km. Pár hete elkezdett nyikorogni a vezetőülésben pár rugó, minden moccanatomkor hallatja magát, vagy elég egy kis gödör is, érdemes ilyennel visszavinnem a szervízbe? Lehet egyáltalán kezdeni vele valamit vagy csak kiröhögnek? Egyáltalán ilyenre van garancia?

Mi az hogy kiröhögnek? Garancia van, vidd vissza.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corolla Verso
« Válasz #2022 Dátum: 2009.03.26 13:05:06 »
Volt egy kötelező tesztvezetésem; 2.2-136le. Full Moon.
6fővel. Kellemes autó, 10év múlva ilyesmire fogok vágyni  :sorcerer:
60km-t mentünk, a felénél kapott egy 2-3órás pihenőt. Azt vettem észre, hogy városba lehetetlen vele 50el menni, kívánja a 80at :D
Amúgy 95ös átlagot mentem vele, és ehez mutatott 8.4-et a fogyasztásmérő, ami akár bejáratás után kúltúráltan használva jó is lehet.
Amíg nem vezettem, nem hittem volna, hogy ilyen szerethető az a nagy busz, kellemes csalódás volt ::)
kisa
born to ride

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2023 Dátum: 2009.03.26 13:42:46 »
Amíg nem vezettem, nem hittem volna, hogy ilyen szerethető az a nagy busz, kellemes csalódás volt ::)
Optikai csalódás. A COV (ha jól emlékszem) 4360 mm hosszú, tehát egy kompakt autó mérete. Csak a magassága miatt tűnik nagynak, én viszont éppen a magas üléspozíciót szeretem benne.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Corolla Verso
« Válasz #2024 Dátum: 2009.03.26 15:23:44 »
Akkor mi? Ugyanis ezt írtad: "Aminek a nagy kerek sebességmérő órája van középen...". Ezért kérdeztem, hogy biztosan Verso volt? :hmmmm:
A most futó COV-nak nem középen van a műszerfala, hanem "szokványosan" a kormány mögött és nincs külön kiemelve a sebességmérő, azaz akkora, mint a fordulatszámmérő. Na mindegy... :wacko:
Ennek a kormány mögött volt, 'szokványosan', de a sebességmérő óra nagy és a közepén van, balra tőle kissebb a fordulatszámmérő. Erre mondtam azt, amit beidéztél. Nem a konzol fölött középen van a műszerfal, hanem a műszerfalon belül van középen a nagy kerek sebességmérő óra. Számomra ez új, mert eddig én is egyenlő méretű órákat láttam (sebességmérő+fordulatszámmérő) - ezesetben a fordulatszámmérő óra bal oldalt van és kissebb.