Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1545057 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

messycup

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla Verso
« Válasz #7020 Dátum: 2022.02.19 13:15:35 »
1. Igen, az 1.8-as motor viszonylag erős szempont, amiket eddig hajtottam mind alapmotoros autók voltak (pl. Scenic 1.4 benzin)
A 4 elektromos ablak számomra is fontos, de egyébként ami hirdetés eddig szembe jött velem, mind jól felszerelt autó volt, de sajnos nincs akkora kínálat hogy szűrhessek ezek mentén. Tempomat még szintén hasznos lenne.
Van pár hirdetésben olyan extra aminek meglétével szkeptikus vagyok, pl AUX bemenet. 1-2 hirdetésben van feltüntetve, viszont egyetlen beltéri fotón sem látszik ennek az elhelyezése gyári rádióval. Mivel zenét / podcastot telefonról hallgatok, ezért valami utólagos bluetooth / AUX eszköz kellene majd a csatlakoztatásra.
Fűthető tükör, fűtószálas (első) szélvédő - ezek valóban létező extrák voltak, vagy csak a kereskedő pipálgatott lelkesen? Esetleg olyan országból származhat ahol rendelhető volt?

2. A szellőzőrácsra csiptetéstől amúgy is tartok, nem szeretném hogy letörje a lamellákat. Pro-clipen gondolkoztam el, ami elég drága de egyedileg a típushoz készül:
https://www.sunnysoft.hu/zbozi/122PBR-853477/brodit-proclip-montazni-konzole-pro-toyota-corolla-verso-04-09-sportsvan-05-07-na-stred-vlevo.html?utm_source=arukereso.hu&utm_medium=shopping-campaign&utm_campaign=arukereso_shopping-click&gclid=EAIaIQobChMIlPvBy96L9gIV_IODBx3JgQdUEAQYASABEgJz1fD_BwE

Esetleg neked van linked a cd nyílásra applikálható darabról?
« Utoljára szerkesztve: 2022.02.19 13:17:52 írta messycup »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #7021 Dátum: 2022.02.19 17:33:05 »
Tempomat elvileg a sol felszereltségnél van, de néhány külföldről behozott esetében a Luna/Fullmoonnál is lehet. Aux bemenet a miénkben nem volt, sztem a többiben sem, legalább is gyárilag nem. Ritkán találni olyan felszereltséget, amiben navi is van, de nem érdemes erre utazni, a gyári navi mindig rosszabb, nehézkesebb a frissítése is. A tükörfűtés benne volt a leírásban, elvileg a hátsó ablak fűtésével együtt kapcsolódik be, nálam ez a parasztvakítás  kategória, mert ha jeges-havas, akkor az autó többi része is az, ergo úgyis le fogod tisztítani, párás nem lesz, hiszen kívül van, a vizet meg nem párologtatja el, azt is jobb letörölni.

A cd-s tappancsom lehet, hogy megvan még, megnézem, és akkor ha tudunk valahol találkozni, odaadom, nekem biztosan nem fog már kelleni...
music     

messycup

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla Verso
« Válasz #7022 Dátum: 2022.02.19 21:07:04 »
Rendes tőled, esetleg ha megvan a paripa majd visszatérünk rá, bár nyugati szélen élek, valószínűleg nem érdemes útra kellni miatta  :)
CD lejátszóban nem tett amúgy semmi kárt? Elég oldschool dolog, de azért jobb megőrizni az állapotát.

Egyébként az avatarodból feltételezem, hogy egy City Versod van. 'Badge engineered' létére nyújtja azt megbízhatóságban, minőségben mint egy saját tervezésű Toyota?
A tâvolabbi jövőre képben tartom magamnak a Proace Versot, őszintén szólva engem aggaszt a dolog hogy gyakorlatilag az összes 7 üléses egyterű illetve puttonyos model esetén semmi gyűrődő zóna sincs a 3. sor mögött. Egy furgonból csinált családi autó esetén ez azért biztosított.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #7023 Dátum: 2022.02.19 22:36:43 »
Nem tett kárt a cd lejátszóban, és megtaláltam, pontosan ilyen. Nem náluk vettem, csak itt kínálják most. Ha érdekel, nem reménytelen a dolog, mert ugyan fővárosi vagyok, de havonta egyszer járok az Őrségben, legközelebb március végefelé.
Igen, PCV lett a COV utódja, egyelőre nincs vele megbízhatósági probléma, de 14 hónap után ne is legyen - bár már van benne 24ezer km. A motorja egyébként kifejezetten jóra sikeredett, nagyobb sebességnél azért már érződik az erőtöbblet hiánya, de ha az ember az elvárásait ahhoz igazítja, hogy egy másfél tonnás, 1,8 magas autóban ül, és ezt kell mozgatnia a háromhengeres 1,2-es motornak, akkor más a leányzó fekvése. 500 480 Ft-os benzinárnál már úgyis szempont a fogyasztás, tehát nem fogom hajszolni.
Még a PCV-hez annyi pikantéria, hogy az összflottakibocsátási szabályok miatt január óta nem rendelhető sem a Berlingo, sem a PUG Rifter, sem az Opel Combo life, már csak Toyotaként árulják...
(Mert a sok hibridmodell miatt a Toyotáé elég alacsony, a többinél meg verik a lécet, és úgy látszik ezen a modellen keresik a legkevesebbet.)
« Utoljára szerkesztve: 2022.02.19 22:41:34 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #7024 Dátum: 2022.02.20 11:24:06 »
 :innocent: :wacko:
Tárgytalan a dolog, nem jó a mechanikája, kitört a fogaskerék néhány foga, és ezért néhány becsukás-kinyitás után elakad. Ez egyébként nem típus-, hanem konstrukciós hiba, nekem eddig mindegyiknél bekövetkezett max. 1 év használat után. Sajnos fogyóeszköz a silány minőség miatt.
Mindenesetre ha keresel ilyet, "cd nyílásba szerelhető telefontartó" cím alatt fogod találni a keresőben, amíg gyártanak ilyet...
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corolla Verso
« Válasz #7025 Dátum: 2022.02.21 22:17:22 »
Mindenesetre ha keresel ilyet, "cd nyílásba szerelhető telefontartó" cím alatt fogod találni a keresőben, amíg gyártanak ilyet...
Alin van azért ilyen bőven, remélem minőségibb is, hasonlót keresek épp, valahogy van egy raklap telefontartó itthon, de semmi se passzol/kényelmes a kocsimba (bocs a CD tartó nyomán találtam ide, nem COV-hoz, Avensishez).  :D Most épp ezen filózom, de előtte párom épp nem használtját kipróbálom (mert a gravitys tartója zörög, ha nincs benne telefon)
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corolla Verso
« Válasz #7026 Dátum: 2022.02.23 09:07:04 »
sziasztok!
A 2004 és 2009 között gyártott Corolla Verso facelift-je milyen érdemi újításokat hozott magával? Próbáltam google-ből illetve itt fórumon vissza olvasva is tájékozódni, de elenyésző infót kaptam. Vajon azért, mert változás sincs sok? Egy helyen láttam célzást arra, hogy az autó hossza nőtt pár centit. Ez valós infó?

Köszönöm ha meg tudtok osztani valamit erről, a közeljövőben szeretnék egy ilyen típusra beruházni hosszú távra, ezért szeretnék tisztába lenni a pontos paraméterekkel.
Lényegi újítások:

1. + két ülés, így már akár 7 személyesként is használható volt.
2. Motorok módosultak, Euro besorolásuk eggyel jobb lett (1,6-1,8 vvt-i (110-129LE, a korábbi 1,8 vvt-i 135LE motor eltűnt) benzines és 2,0 D4-D (116LE, 5 sebesség), majd a COV II ráncfelvarrásától jöttek a 2,2-es D4-D (136LE, 6 sebesség) és D-Cat (177LE, 6 sebesség) motorok
3. Az E12 Corolla belső designját egy sokkal modernebb, fiatalosabbra cserélték.
4. Belső felhasznált anyagok egy részét környezetkímélőbbre cserélték, ezzel együtt az alkalmazott ragasztó anyagokat is, aminek az lett a következménye, hogy pl az ajtókárpitok az összesben randán megereszkedtek már 100 000km alatti futást követően is. Ezt egy jó kárpitos ki tudja cserélni valami finomabb, tömöttebb plüssre, ami a beltér kinézetére is határozottan pozitív hatással van.
5. Felszereltségben nem igazán volt jelentős előrelépés, hiszen a korábbi COV típus SOL verziójában is megvolt minden fontos extra, esetleg a tempomat lett 2004-es frissítést követően alap tétel a SOL-ban.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corolla Verso
« Válasz #7027 Dátum: 2022.02.23 10:11:25 »
Lényegi újítások:
Amúgy nem 2009-től volt névváltás is ezzel együtt? Verso a Corolla Verso helyett?
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corolla Verso
« Válasz #7028 Dátum: 2022.02.23 12:46:46 »
Amúgy nem 2009-től volt névváltás is ezzel együtt? Verso a Corolla Verso helyett?
De. Az volt egy nagyobb modellváltás, nemcsak a nevében, hanem a modell padlólemeze, így tengelytávja is a T27 Avensisével egyezik meg. Ezért hagyták el a Corolla nevet és maradt a továbbiakban szimplán Verso.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corolla Verso
« Válasz #7029 Dátum: 2022.02.23 12:48:45 »
Alin van azért ilyen bőven, remélem minőségibb is, hasonlót keresek épp, valahogy van egy raklap telefontartó itthon, de semmi se passzol/kényelmes a kocsimba (bocs a CD tartó nyomán találtam ide, nem COV-hoz, Avensishez).  :D Most épp ezen filózom, de előtte párom épp nem használtját kipróbálom (mert a gravitys tartója zörög, ha nincs benne telefon)
A Baseus igen jó cuccokat gyárt, innovatív és ötletes gyártó, bőséges választékkal.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corolla Verso
« Válasz #7030 Dátum: 2022.02.23 16:32:42 »
A Baseus igen jó cuccokat gyárt, innovatív és ötletes gyártó, bőséges választékkal.
Igen, na nemsokára megyek Lidlbe, megpróbálom nem elfelejteni kipróbálni a meglévő gravity tartó/töltőt.  :D
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #7031 Dátum: 2022.02.24 23:28:37 »
Lényegi újítások:

1. + két ülés, így már akár 7 személyesként is használható volt.
2. Motorok módosultak, Euro besorolásuk eggyel jobb lett (1,6-1,8 vvt-i (110-129LE, a korábbi 1,8 vvt-i 135LE motor eltűnt) benzines és 2,0 D4-D (116LE, 5 sebesség), majd a COV II ráncfelvarrásától jöttek a 2,2-es D4-D (136LE, 6 sebesség) és D-Cat (177LE, 6 sebesség) motorok
3. Az E12 Corolla belső designját egy sokkal modernebb, fiatalosabbra cserélték.
4. Belső felhasznált anyagok egy részét környezetkímélőbbre cserélték, ezzel együtt az alkalmazott ragasztó anyagokat is, aminek az lett a következménye, hogy pl az ajtókárpitok az összesben randán megereszkedtek már 100 000km alatti futást követően is. Ezt egy jó kárpitos ki tudja cserélni valami finomabb, tömöttebb plüssre, ami a beltér kinézetére is határozottan pozitív hatással van.
5. Felszereltségben nem igazán volt jelentős előrelépés, hiszen a korábbi COV típus SOL verziójában is megvolt minden fontos extra, esetleg a tempomat lett 2004-es frissítést követően alap tétel a SOL-ban.
Öööööö, te most a gömbölyű Corolla Verso és a szögletes közti váltást írtad le. Ő pedig azt kérdezte, hogy mi változott a szögletesnél a ráncfelvarrás után.
Az pedig tényleg minimális volt, (lámpatestek mások lettek, az első hűtőrács közepén fekete lett a csík, Luna helyett Fulmoon felszereltség lett, és biztos a felszereltségi tételek közt is lett változás, de így kapásból meg nem mondom, annyira nem jellemző. Motoroknál a 2,0 helyett a gyöngébbik 2,2 lett a dízel.
« Utoljára szerkesztve: 2022.02.24 23:32:04 írta music »
music     

messycup

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla Verso
« Válasz #7032 Dátum: 2022.03.17 11:24:03 »
megvan a vas :clap: :clap:
1.8 linea sol minden földi jóval, radar nincs csak benne, majd lehet hogy utólag kerül bele egy

Felhasználói kézikönyvet lenne jó beszerezni, myToyota-n sajnos nincs fent. Pdf-ben meglehet találni ezt valahol? Vagy esetleg a márkakereskedő tud adni egyet könyv formájában?

Egyébként nagyon durva, hogy mennyire kicsi a kínálat az autóból, 2006 utáni 7 üléses benzinesből 7-8 db van hahun,  :eek: 3-4 hete kb a duplája volt.

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #7033 Dátum: 2022.03.17 13:07:49 »
Hello,
Toyota kereskedés tud adni kézikönyvet pdf formátumban. Pendrive-ra másolták nekem is anno. Utána már csak nyomtatni/fűzni kellett.
Gbak

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #7034 Dátum: 2022.03.17 15:26:17 »
megvan a vas :clap: :clap:
1.8 linea sol minden földi jóval, radar nincs csak benne, majd lehet hogy utólag kerül bele egy

Egyébként nagyon durva, hogy mennyire kicsi a kínálat az autóból, 2006 utáni 7 üléses benzinesből 7-8 db van hahun,  :eek: 3-4 hete kb a duplája volt.
Az a 7-8 is hetek óta ugyanaz, magas áron...
Grat a tiedhez! Kézikönyvekt digitális formában kaphatsz márkakereskedésben, ha adsz nekik valamit, amire kimenthetik, a papír alapú már nem divat, az csak az 1. tulajnak jár...
Amúgy legyen benne sok örömöd, nekem ambivalens volt a viszonyom vele, mert mint autó, nem váltott ki belőlem érzelmeket, de mégiscsak a leghosszabb ideig birtokolt autóm volt (9 év), és kiszolgált egy öttagú családot. A variálhatóságát sírom is vissza, a PCV sokkal rugalmatlanabb e téren.
« Utoljára szerkesztve: 2022.03.17 16:56:11 írta music »
music