Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1545003 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kisberky

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Corolla Verso
« Válasz #7005 Dátum: 2021.10.20 08:04:01 »
Sziasztok! Az utóbbi pár tankolas alkalmával többször (5ből 2szer kB. ) azt tapasztaltam, hogy a szintjelzo nem megy fel rögtön hanem csak nagyon lassan vanszorog fel a megfelelő szintig. 2006 1.8 CoV. Tapasztalatok ilyet? Van ötletetek miért csinalja? Koszi

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #7006 Dátum: 2021.10.20 08:21:18 »
Sziasztok! Az utóbbi pár tankolas alkalmával többször (5ből 2szer kB. ) azt tapasztaltam, hogy a szintjelzo nem megy fel rögtön hanem csak nagyon lassan vanszorog fel a megfelelő szintig. 2006 1.8 CoV. Tapasztalatok ilyet? Van ötletetek miért csinalja? Koszi

X kattanásig tankolsz?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kisberky

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Corolla Verso
« Válasz #7007 Dátum: 2021.10.20 10:09:40 »
Nem. Ilyen árak mellett?  :D

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10250
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #7008 Dátum: 2021.10.20 10:48:51 »
Sziasztok! Az utóbbi pár tankolas alkalmával többször (5ből 2szer kB. ) azt tapasztaltam, hogy a szintjelzo nem megy fel rögtön hanem csak nagyon lassan vanszorog fel a megfelelő szintig. 2006 1.8 CoV. Tapasztalatok ilyet? Van ötletetek miért csinalja? Koszi
Szia!
Nem tudom, mi számít nagyon lassúnak  :?:
Eddig minden autón ilyen volt, amit láttam tankolás után. Az üzemanyagszintmérő erősen csillapított műszer kell legyen: menet közben ne  mutassa a lötyögést, mert az zavaró lenne.
Carinát általában tele tankolom, fizetek, elindulok, és még így is kell neki több száz méter, mire felmegy a "helyére", pedig ez gyújtástól függetlenül mutatja, hogy áll a szint. 

kisberky

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Corolla Verso
« Válasz #7009 Dátum: 2021.10.20 12:15:45 »
Az eddigi tapasztalat (5 év) ezzel a kocsival, hogy tankolas után az indításnál ott áll a mutató ahol kell és onnan már csak lefelé indul.
Ennél a 2 tankolasnal pl az egyik esetben már világított a sárga lámpa. Félig tankoltam az autót. Indulok. Mutató ugyanott, lámpa vilagit. A fed. Comp is azt mutatta mintha nem tankoltam volna egy decit sem. Menet közben meg iszonyat lassan vanszorog ott felfelé a mutató (kB. 20 km). A Comp. Meg ezután is azt mutatta h nincs benzin. Aztán a leállás utáni következő indulásnál már Mutatta a jó értéket. A következő 2 tankolasnal minden oké volt. Aztán megint eegy lassabb beállás.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #7010 Dátum: 2021.10.20 12:28:38 »
Szia!
Nem tudom, mi számít nagyon lassúnak  :?:
Eddig minden autón ilyen volt, amit láttam tankolás után. Az üzemanyagszintmérő erősen csillapított műszer kell legyen: menet közben ne  mutassa a lötyögést, mert az zavaró lenne.
Carinát általában tele tankolom, fizetek, elindulok, és még így is kell neki több száz méter, mire felmegy a "helyére", pedig ez gyújtástól függetlenül mutatja, hogy áll a szint. 

Magam mindig a kicsurranás határáig töltöm fel tüzelőanyaggal a gépménest, bár nekem Corollám van és kissé éltes a szentem. Ellenben a szintjelző azonnal a tele értéket (sőt fölé) jelzi, miután az indító kulcsot elfordítom.
Esetünkben az ellenkezője van most "divatban", magasabb szintet mutat/jelez mint amennyi valójában van a tartályban. Többször előfordult, hogy 700 km fölötti futásteljesítményre a jelzett szint 1/2 tartálymennyiséget mutatott és rátöltéskor derül(t) ki, hogy belefér 43 L  95 RON  E-10-es   BSS tüzelőanyag. Szerintem a megváltozott páranyomással lehet kapcsolatban a jelenség.
« Utoljára szerkesztve: 2021.10.20 12:30:22 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #7011 Dátum: 2021.11.07 17:54:42 »
Sziasztok,

Valamelyik éjjel lelopták a bal oldali tető díszlécet az autóról...  :no:

Tudtok ajánlani vami helyet ahonnan be tudom szerezni? (neten vmi utángyártott, vagy akár eredeti)
Bontósat nem akakrok rátenni.

Köszi

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Corolla Verso
« Válasz #7012 Dátum: 2021.12.10 07:57:59 »
Sziasztok!

Nem működik a fűtésem egy hete.
Corolla Verso 2004.06 1ZZ Sol,1.8 benzines, digit klíma.
Már több éve mormog az airmix motor, de tök jól tereli a levegőt, eddig nem volt gondom vele.
Most minden indulásnál kb. 10 mp-ig nyekergő motorhangot hallok. Megnéztem, kivettem a pollenszűrőt, szerintem nem az a nagy ventilátor az.
A klíma úgy tűnik hűt, a termosztát is működik, elalszik a kék visszajelző.

Az egyik nap induláskor nem volt ez a síró motorhang, akkor el is indult a fűtés, mindaddig, amíg a hőfokot le nem tekertem 30-ról 20 fokra. Utána már akárhogy tekertem nem fűtött.
A venti csak induláskor sír, kivéve, ha elkezdem a hőfok potit tekerni, akkor beindul a sírás és ha 15 fokra tekerem, akkor más hangon sír. Szóval ott lehet valami bibi.
A klíma fejegység ezeket a hibákat dobja ki: 21, 33,41,43
Hol van ez az airmix motor (ez a zsalu motor lenne?)? Van valakinek egy robbantott ábrája esetleg?
Előre is köszi a segítséget!
Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Corolla Verso
« Válasz #7013 Dátum: 2021.12.10 10:02:05 »

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Corolla Verso
« Válasz #7014 Dátum: 2021.12.11 12:38:10 »
Szerintem az azért elég gáz, ha teljesen elmegy a hűtőfolyadék. Okok : tömítetlenség a csövezésben, tartály sapka megadta magát és folyamatosan párolog, legrosszabb ha repedés miatt elszivárog....nézesd meg mert nem normális, az enyém 15 éves, és 3 év alatt sem fogy belőle jelentősen (ez idő alatt még nem kellet utántölteni)

Azóta sem csinálja ezt a villogást, nem tudom mi lehet vele..
Jah, csak érdekességképpen - kellett benzintankot cserélnem, mert kilukadt az összeillesztésnél. Hát, öregszik a kislány sajnos, mindjárt nagykorú lesz 320e km-rel.. Lecserélném már fiatalabbacskára, de le vagyok döbbenve hogy ez a kategória megszűnt. Dacia Jogger/Lodgy még létezik újonnan, a franciák is próbálkoznak (Citroenék), de ők is építik le a bizniszt. Maradtak az 5 ülésesek (használhatatlan középső üléssel), meg a kisteher-adaptációk. Nem jó ez így...  :no: Bezzeg SUV az van dögivel. Hova tart a világ... :cry:

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #7015 Dátum: 2022.01.28 07:58:57 »
Tisztelt Fórumtársak,
Van valakinek tapasztalata/tudása arról, hogy a faceliftes rádió beépíthető-e a 2007 előtti modellek helyére? W53822 vs. W58810. Az újabb rádió hátulján eggyel kevesebb csatlakozó van (de az a régin sem használatos), valamint az antenna csatlakozó a másik oldalra került. A formáját, méretét tekintve ugyanannak tűnik, de nem tudom pl. a beépítőváz stimmel-e.
Nagyon nagy valószínűséggel beépíthető, de jó lenne egy megerősítés.
Köszönettel.
Gbak

messycup

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla Verso
« Válasz #7016 Dátum: 2022.02.17 16:04:18 »
sziasztok!
A 2004 és 2009 között gyártott Corolla Verso facelift-je milyen érdemi újításokat hozott magával? Próbáltam google-ből illetve itt fórumon vissza olvasva is tájékozódni, de elenyésző infót kaptam. Vajon azért, mert változás sincs sok? Egy helyen láttam célzást arra, hogy az autó hossza nőtt pár centit. Ez valós infó?

Köszönöm ha meg tudtok osztani valamit erről, a közeljövőben szeretnék egy ilyen típusra beruházni hosszú távra, ezért szeretnék tisztába lenni a pontos paraméterekkel.

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #7017 Dátum: 2022.02.17 17:02:41 »
Hello,
ez szerintem egy viszonylag jó leírás:
https://www.carscoops.com/2007/05/2008-toyota-verso-fresh-face-22diesel/

Egyébként ami említendő:
- első lökhárító módosult,
- első-hátsó lámpák módosultak,
- csomagtartó kilincs szélesebb+krómbetét,
- kétzónás klíma,
- mp3-as rádió cd text-el.
Kb. ennyi.
Gbak

messycup

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla Verso
« Válasz #7018 Dátum: 2022.02.18 20:17:36 »
Köszi szépen, elég részletesen beszámoltak mindenről, a méret növekedés ezek szerint inkább csak az átszabott lökhárító miatt lehet. Azt hiszem ezek után nem lesz feltétel, hogy frissített kivitel legyen.

Nem ültem még Corolla Verso-ban, képek alapján az egyetlen apró negatívum a részemről, hogy nem nagyon van olyan felület / rekesz a vezető ülésből, ahova a zsebből kilehet tenni a telefont úgy, hogy nagyjából rá lehessen látni a kijelzőre.

Ezzel együtt is egyértelműen emellett az autó mellett foglaltam állást, mégis csak egy japán szívó benzines... ::)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #7019 Dátum: 2022.02.18 22:21:37 »
1. Köszi szépen, elég részletesen beszámoltak mindenről, a méret növekedés ezek szerint inkább csak az átszabott lökhárító miatt lehet. Azt hiszem ezek után nem lesz feltétel, hogy frissített kivitel legyen.
2. Nem ültem még Corolla Verso-ban, képek alapján az egyetlen apró negatívum a részemről, hogy nem nagyon van olyan felület / rekesz a vezető ülésből, ahova a zsebből kilehet tenni a telefont úgy, hogy nagyjából rá lehessen látni a kijelzőre.
1. Ebből a szempontból nem fontos, mondjuk szerintem az újabb hátsó lámpatest jobban néz ki, de ez tényleg nem lehet döntő szempont. Szerintem, ami fontos: ne tekerős legyen a klíma, sokkal kezesebb a digitális, legyen benne 4 elektromos ablak, és jobb a nagyobbik motor. (Nem fogyaszt többet, de erősebb). Praktikus, ha hátul van legalább tolatóradar, mert elég magasan van az ablak alja, nagy a holttér. (Szóval a terra felszereltséget kihagynám.)
2. Igen, az gond volt. Én először az ablakra tehető tappancsossal próbálkoztam, de azok igen messze vannak az örök élettől - volt, amelyik helyett még gariban tudtam újat venni, annyira messze... Úgyhogy próbáltam másikat. A rácsra tehető nem jött szóba, ugyanis itt a középkonzol szellőzőrácsai függőlegesen állnak, nem marad rajta a csíptető, a műszerfal tetejére sem lehet tenni tappancsosat, mert  nem olyan a felülete. Végül az a fajta maradt, amelyiket a cd-lejátszó nyílásába kell betenni. Egyetlen hátránya, hogy rázós úton egy picit zörgött.
music