Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1545021 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6870 Dátum: 2020.11.14 11:04:48 »
Update:
Gyorsan kiokosodtam az este, a gyári navis fejegység teljesen szimpi, nagyjából tudja,amire szükségem van,
RCA-n sejtésem szerint a kínai kamera jelét is veszi, kormányról működik, kihangosítás, zene BT-on keresztül megy.
Nagyjából ennyi elég.
Viszont ha valaki Androidosat épített be, szívesen vennék tapasztalatot, látom,hogy a profi cuccok 150-200 körül mennek,
kérdés,h az olcsóbbakból valakinek sikerült rendes működést elérni?


Sziasztok!
Navigációs fejegység témakörében van valaki körünkben,akitől kérdezhetek akár privátban?
Van az enyémben kamera,kijelzővel a műszerfal tetején, van fm transzmitterem, de szebb,jobb,kényelmesebb lenne egy ilyen fejegység,ami
nagyobb kijelzős, s jól működik. A legtöbb képen olyat látok COV-ban,amin felül van két tekerőgomb, ez szimpatikus. Van ilyennel valakinek tapasztalata?
Kormányról vezérelhető?

Illetve a B verzió nálam, egy modernebb,androidos,amivel talán telefontükrözés is megy, így tudnám a WAZE-t is erről figyelni?
Van olyan,amelyik ezt tudja, s a multikormánnyal is kompatibilis?

Köszi!

motinka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #6871 Dátum: 2020.11.20 23:37:49 »
sziasztok,

 kérdeznék ismét.
Az, hogy egy autó 15 éves attól szerintem nem lehet hogy a biztonsági öv nagyon nehezen megy vissza a helyére. Már csak azért is gondolom, mert a Yarisunkban  -ami 20 éves  -tök jól visszamegy az öv a helyére.
Valakinek van arról tapasztalata, hogy esetleg mi lehet a baj?
Lehet hogy koszos nagyon a maga az öv anyaga? Lehet ezt valamivel esetleg tisztítani. Vagy ez ilyen?
Visszahúzza a helyére, de nagyon lassan  és nem csak a vezető öve, hanem mindegyik.

előre is köszi a választ.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #6872 Dátum: 2020.11.21 00:59:48 »
Az, hogy egy autó 15 éves attól szerintem nem lehet hogy a biztonsági öv nagyon nehezen megy vissza a helyére.
Nem.
Kihúzni is nehéz? Mert ha nem, akkor inkább a behúzó rugóval lesz a gond.
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10250
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6873 Dátum: 2020.11.21 06:33:26 »
...
Lehet hogy koszos nagyon a maga az öv anyaga? Lehet ezt valamivel esetleg tisztítani. Vagy ez ilyen?
Visszahúzza a helyére, de nagyon lassan  és nem csak a vezető öve, hanem mindegyik.
...

Szia!
Igen, lehet attól, én nedves tisztítókendővel törölgettem át és jobb lett. Annyira nem is kell látszania rajta és mégis  :otlet:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #6874 Dátum: 2020.11.21 17:08:58 »
Zsíros már az öv jó eséllyel. Ki kell húzni koppig, megcsíptetni hogy ne tudja visszahúzni, és egy lavór meleg ultrás/wanishes vízben körömkefével kisuvickolni.
Ez igazából inkább nyári program...  ::)

motinka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #6875 Dátum: 2020.12.20 15:55:00 »
üdv Mindenkinek.
Sajnos még mindig a belső világítással szenvedek. Az ajtó nyitásra és zárásra továbbra sem működik a belső világítás. Sem az első, sem a hátsó. A műszerfalon a piros visszajelző világít, ha bármelyik ajtót kinyitom. Az ajtókapcsolókat átnéztem, mind OK. Amúgy ezek letestelik a lámpát. a világítás a napellenzők között jó, kivettem teszteltem megfelelően működik. Azt olvasom valamelyik külföldi oldalon, hogy van ebben még valami, ami a világítást késleltetve lekapcsolja, illetve felkapcsolja. Biztos vagyok benne, hogy ez lesz a hiba oka. Valaki meg tudja mondani hol lehet ez a kis dobozka ami áramkörileg a lámpa és a biztosítéktábla között van?

motinka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #6876 Dátum: 2020.12.20 23:28:14 »
a Face fórumon valaki azt mondta, az oldalsó biztosítéktábla  hátsó oldalán van valami vezérlő dobozka, ami tehet esetleg erről a problémáról.
Tud valaki erről valami bővebbet?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10250
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6877 Dátum: 2020.12.21 06:13:06 »
Szia!

Sajnos nem találtam róla konkrétumot  :no:

Viszont érdemes lenne kinyitni azt a dobozt és megnézni, mert lehet, hogy valami egyszerűbb baja van. Nálam a Carinán egy pillanat alatt meghalt a kilométeróra. Kivéve a vezérlő áramkör nyomtatott áramköri lapján egy vezetősáv megszakadt. Nem volt könnyű megtalálni, műszerrel sikerült (multiméter szakadásvizsgálat üzemmód), mert a védőlakk is segített elrejteni. Szakadást megforrasztottam, hála Istennek azóta rendben mér.
El tudom képzelni, hogy itt is lehet valami hasonló, csak arra kell vigyázni, nehogy megsértsen az ember valamit.
Legegyszerűbb pedig a gyanús  csatlakozókat (a hátlapi dobozét pl.) lehúzni, kicsit megfújni kontakt tisztítóval és összerakni, hátha csak ennyi  :hmmmm:

motinka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #6878 Dátum: 2020.12.21 08:25:54 »
köszi.

Csak sajnos ahogy elnézem, ha ezt a biztosítéktáblát ki akarom venni, ahhoz le kell bontani az egész műszerfalat, nem kis meló lesz :o(

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #6879 Dátum: 2020.12.21 10:33:33 »
Mielőtt szétborítod a műszerfalat érdemes lenne megnézni hogy a csillár csatlakozójánál megjelenik-e a feszültség. Lehet a kapcsoló, vagy a foglalat a ludas. Ehhez 1 csavart kell kiszedni csupán, én ott kezdenék...  ::)

motinka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #6880 Dátum: 2020.12.21 16:29:11 »
üdv, köszi a segítséget.
Ha a csillár csatlakozón a tetőkárpitban levő olvasólámpák csatlakozóját érted, azt megnéztem. 3 vezeték van bekötve a négy csatlakozóba (egy üres) Az egyik állandó 12 Volt pozitív, a másik kettő negatív. Azt értem hogy az egyik negatív állandó, mert a két szélső kapcsolható és a középső OFF állású világítást a kapcsoló kapcsolja erre a negatívra.
Ugyanúgy mint a 3. szintén test ponton levő csatlakozót. Csak mivel szerintem ez lenne az ajtótól jövő test vezeték, ennek nem szabadna testen lenni, ha az ajtók zárva vannak, mivel ilyenkor nyitottak az ajtókapcsolók.

motinka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #6881 Dátum: 2020.12.21 16:49:26 »
bocs az a rajz nem jó amit az előbb tettem fel, amit most raktam mellé az a jó.
Tehát a lámpakapcsoló DOOR állásban van és ha az ajtó zárva van a késleltető nem ereszti át a negatívot a lámpa felé, mivel érzékeli, hogy nincs ajtókontaktus.
Amint az ajtót kinyitom a kapcsoló letesteli a késleltetőt, az ad negatívot a lámpa felé, a lámpa világít.
Amint ismét bezárom, az ajtót, a késleltető érzékeli hogy megszűnt az ajtó kontaktus, de a saját testelésén keresztül még kb 10 mp-ig ad negatívot a lámpának, majd lekapcsolja azt.
Elméletileg ez lenne.
Sajnos ha a késleltető meghibásodott, akkor ezek szerint kinyitott ajtónál sem engedi át a negatívot a lámpának.
Elég buta megoldás, de vélhetően ez van. Valószínű nem relés megoldás, hanem valami elektronika kapcsolgat :o(((

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #6882 Dátum: 2020.12.21 17:23:27 »
Nos, eladósorba került a COV-nk. A legfontosabb adatok: 2008.06. az első forgalomba helyezése, végig magyar tulaja volt, jelenleg 270.000 km van benne, ebből 180.000 az első 3,5 évben ment bele nagyrészt autópályán, műszakija 2022.06-ig érvényes, jövő június elejéig van rá Toyota Eurocare szolgáltatás is, szervizkönyve vezetve van, összes számlája megvan. Fulmoon Limited Edition a felszereltsége (4 elektromos ablak, digit klíma, fóliázott hátsó ablakok, 6 szenzoros parkolóradar, könnyűfém felni).
A típushibákon túl van (féltengely, szondakiemelő, műszerfal teteji kis rekesz fedele), és kis olajfogyasztás is van már - 3 év alatt fogyott el egy 4 literes kanna.
Karambolos nem volt, kisebb, parkolásból, koccanásból eredő sérülések voltak, ezeket lefényeztettem, fotó is van róla, hogy milyen volt, de hamarosan arról is lesz, hogy most milyen.
Fogyasztása megtekinthető az aláírásomban. Kikiáltási ár: 1.695.000 Ft, amely alkuképes, de viszonyításként megjegyezném, hogy a hahun a 2008-as benzines, kéziváltós COV-ok általában 1,8-2,5M között vannak, ez a legolcsóbb, részben a futásteljesítménye miatt, részben amiatt, hogy egy 5 tagú család használta majd 10 évig, nem pedig egy idős vidéki orvos, aki csak arra használta, hogy ezzel ment vasárnap templomba, és utána a lányáékhoz ebédre...
« Utoljára szerkesztve: 2020.12.21 17:25:50 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #6883 Dátum: 2020.12.23 20:39:35 »
Nos, eladósorba került a COV-nk. A legfontosabb adatok: 2008.06. az első forgalomba helyezése, végig magyar tulaja volt, jelenleg 270.000 km van benne, ebből 180.000 az első 3,5 évben ment bele nagyrészt autópályán, műszakija 2022.06-ig érvényes, jövő június elejéig van rá Toyota Eurocare szolgáltatás is, szervizkönyve vezetve van, összes számlája megvan. Fulmoon Limited Edition a felszereltsége (4 elektromos ablak, digit klíma, fóliázott hátsó ablakok, 6 szenzoros parkolóradar, könnyűfém felni).
A típushibákon túl van (féltengely, szondakiemelő, műszerfal teteji kis rekesz fedele), és kis olajfogyasztás is van már - 3 év alatt fogyott el egy 4 literes kanna.
Karambolos nem volt, kisebb, parkolásból, koccanásból eredő sérülések voltak, ezeket lefényeztettem, fotó is van róla, hogy milyen volt, de hamarosan arról is lesz, hogy most milyen.
Fogyasztása megtekinthető az aláírásomban. Kikiáltási ár: 1.695.000 Ft, amely alkuképes, de viszonyításként megjegyezném, hogy a hahun a 2008-as benzines, kéziváltós COV-ok általában 1,8-2,5M között vannak, ez a legolcsóbb, részben a futásteljesítménye miatt, részben amiatt, hogy egy 5 tagú család használta majd 10 évig, nem pedig egy idős vidéki orvos, aki csak arra használta, hogy ezzel ment vasárnap templomba, és utána a lányáékhoz ebédre...
ugyanez hirdetésben
music     

Daróczi Gyula

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corolla Verso
« Válasz #6884 Dátum: 2020.12.26 15:23:35 »
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, -Corolla Verso 2007- Klímapanel nem mutat semmit, dolgozni úgy dolgozik mintha auto állásban lenne.
Nem reagál semmilyen gombnyomásra sem.
Vajon mi lehet a baj?
Vennék másik komplett kijelzőt ha az a ludas de feleslegesen nem akarom megvenni!
Köszönöm a segítséget!