Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1540265 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

motinka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #6855 Dátum: 2020.11.02 17:21:42 »
köszi, így igaz, de szerintem egy relé van benne, ami az éppen  kiválasztott oldalt villogtatja, tehát ha a relére teszek zümmert, akkor bármelyik irányba villog, zümmögni fog.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6856 Dátum: 2020.11.02 17:41:32 »
Ez is működhet, ekkor viszont a védődiódát nézném meg, hogy gyárilag tettek-e a reléhez (remélhetőleg igen) ;)

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6857 Dátum: 2020.11.04 10:08:54 »
Szia!

Én is ezen dilemmáztam tavaly, fogytak az első betétek, a tárcsa meg már erősen vállas volt...
Brembót akartam, de volt,aki írta, h a tárcsa hamar hullámos lett.
Volt, aki ATE-ra esküdött,más kifejezetten ellenezte..
Mivel a gyári betétek kb 90e km-t bírtak, úgy döntöttem, megkapja a gyárit.
Mayerben 66e volt az első szett csere egy hónapja. Úgy gondolom, megérte azt a 10-15e Ft többletet a gyári szett..

Végül, több ember hatására, Texar tárcsa éa Bosch betét lett belerakva.
Elsőnek furcsáltam, de azt mondták tényleg többen is (nem csak Toyotások), hogy ez így nagyon bevált.
Engedtem a javaslatnak és azt rakattam bele. Idővel meglátjuk, hogy jó döntés volt-e.
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.04 10:38:09 írta Andras2018 »

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6858 Dátum: 2020.11.04 10:32:19 »
Sziasztok,

Másik problémám:
Az elmúlt napokban, reggeli induláskor, kuplung felengedés közben rángat az autó.
Aztán amikor bemelegszik, akkor már nem csinálja. Napközbeni elindulásoknál sem tapasztaltam.

Szóval csak most, hogy hűvösebbek lettek az éjszakák tapasztalom és kizárólag reggel. Aztán egy pár km után már nem csinálja, de addig, ha meg kell állnom (lámpa, kereszteződés stb), akkor induláskor igen.
Nagyon-nagyon lassan felengedve és sokáig csúsztatva kell felengednem a kuplungpedált ahhoz, h ezeknél a reggeli indulásoknál ne jelentkezzen a rángatás.

Szóval csak hidegen és csak egyesben tapasztalom. Máskor nincs gond.

Szerintetek?

Sziasztok,

Ez idő közben megoldódott.
Kuplung szett  + váltóolaj cserével, mint ahogyan többen tippeltétek is.

András

motinka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #6859 Dátum: 2020.11.04 11:02:27 »
Szia!

Azt hittem, hogy ha belépek lesz itt egy kép róla, de nincs  ::)
Ha annyira elvékonyodott a fém, akkor nyilván kuka, de például a téli garnitúra az enyémen is nagyon rozsdás volt, lepucolás után viszont még a gyári számsor is szépen látszott körben. Egy* festés után egész jó lett, a napokban tervezem megint rátenni, remélem nem lesz meglepetés, mikor előszedem őket.
A kérdés szerintem is az, hogy ezt lehet-e, vagyis pótkerék van gyárilag az autóban, és közben mégsincs. Ha lehet, akkor ez a spray-s megoldás a legegyszerűbb persze.

*  Drótkorongos-csiszolópapíros előkészítés után két réteg RO 75 (durva,amit lehozott még...), aztán két réteg Korant, utána pedig ez.


 és akkor a fotó a pótkerékről.

Közben az is felmerült bennem, ha nem teszem vissza, csak a spray van benne, így átmegy-e majd a műszakin?



vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6860 Dátum: 2020.11.04 11:19:58 »

 és akkor a fotó a pótkerékről.

Közben az is felmerült bennem, ha nem teszem vissza, csak a spray van benne, így átmegy-e majd a műszakin?

Ez tényleg elég durván rozsdás, nem is biztatlak arra, hogy nekiállj... múltkor olvastam egy cikket, ha jól értettem, akkor átmehet spray-vel is  :?:

motinka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #6861 Dátum: 2020.11.09 14:11:48 »
üdv Mindenkinek.
Ismét kérdeznék. A belső világításnál találtam némi anomáliát. Amikor a door állásban van akár az első, akár a hátsó belső világítás kapcsolója, és kinyitom az ajtót, nem kapcsol fel. Ez tök mindegy megy a motor vagy akár nincs benne a kulcs, így csinál. Amikor az on állásba kapcsolom bármelyiket kigyullad a lámpa. Tehát nem biztosíték probléma van, mert akkor pl a két olvasólámpa sem menne, de az is megy.
A csomagtér világítás ahogy kinyitom a hátsó ajtót világít.
Valakinek van valami 5lete, mi lehet a gond?

Ezzel az állandó tompított világítással is van gondom, ugye ezt beszéltük már,  lehet valami skandináv exportra ment volna, mert ott állandóan világítani kell a lámpáknak. Lehet ezt valahogy magyarosítani? Tehát hogy én kapcsoljam fel a tompítottat meg le.

köszi előre is a válaszokat

üdv
T

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6862 Dátum: 2020.11.09 16:09:42 »
üdv Mindenkinek.
Ismét kérdeznék. A belső világításnál találtam némi anomáliát. Amikor a door állásban van akár az első, akár a hátsó belső világítás kapcsolója, és kinyitom az ajtót, nem kapcsol fel. Ez tök mindegy megy a motor vagy akár nincs benne a kulcs, így csinál. Amikor az on állásba kapcsolom bármelyiket kigyullad a lámpa. Tehát nem biztosíték probléma van, mert akkor pl a két olvasólámpa sem menne, de az is megy.
A csomagtér világítás ahogy kinyitom a hátsó ajtót világít.
Valakinek van valami 5lete, mi lehet a gond?

Ezzel az állandó tompított világítással is van gondom, ugye ezt beszéltük már,  lehet valami skandináv exportra ment volna, mert ott állandóan világítani kell a lámpáknak. Lehet ezt valahogy magyarosítani? Tehát hogy én kapcsoljam fel a tompítottat meg le.

köszi előre is a válaszokat

üdv
T

Szia!

Ha a csomagtér ajtót kinyitod, akkor világítanak (már ha kell nekik...) a belső lámpák, ha door állásban vannak?
Ha van a műszerfalon nyitott ajtó visszajelző ikon vagy akármi, az működik, ha kinyitod akármelyik ajtót?

Arra tippelek ugyanis, ami nálam is volt, hogy az ajtónyitás érzékelők koszolódtak el annyira (>16 éves korban), hogy ki kellett pucolni őket. Ha jól emlékszem, a gumiborítást le kellett venni, egy csavar rögzíti, kifelé kijön. Kontaktspray, WD40, akárm hasonlóval kipucolható, elég koszos tud lenni. Azóta nem volt gond vele hála Istennek (kb. 8 éve).

motinka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #6863 Dátum: 2020.11.09 18:20:02 »
Az ikon a műszerfalon világít, amikor kinyitom az ajtókat, tehát az ajtókapcsolók jók. Szerintem van erre az áramkörre egy külön biztosíték, megnézem a gépkönyvét.

köszi

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Corolla Verso
« Válasz #6864 Dátum: 2020.11.09 19:00:42 »
Az ikon a műszerfalon világít, amikor kinyitom az ajtókat, tehát az ajtókapcsolók jók. Szerintem van erre az áramkörre egy külön biztosíték, megnézem a gépkönyvét.

köszi
:hmmmm: Nekem is világított az ikon mindig, de a világítás csak azután ment, hogy kitakarítottam a kapcsolókat.

motinka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #6865 Dátum: 2020.11.09 19:08:13 »
megnéztem a gépkönyvben egy bizti van minden belső világításon.
Megnézem a kapcsolókat, csak az az érdekes hogy mind a 4 egyszerre ment el?


kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Corolla Verso
« Válasz #6866 Dátum: 2020.11.09 20:00:57 »
Ha korábban működtek, akkor nem valószínű.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6867 Dátum: 2020.11.09 20:10:51 »
Az ikon a műszerfalon világít, amikor kinyitom az ajtókat, tehát az ajtókapcsolók jók. Szerintem van erre az áramkörre egy külön biztosíték, megnézem a gépkönyvét.

köszi

Akkor jók, ha külön-külön mind a négynél megcsinálja, hogy jól működik az ikon az ajtó kinyitásakor és becsukásakor is.
A kapcsolóknál a földelésük is fontos, nemcsak a kontaktus maga, hogy jól érintkezzen.  Plusz javaslat, hogy jó megnézni a földpontokat is a kocsiszekrényen - nem mintha azt gondolnám, hogy attól lenne, de megelőzésképpen mindenképpen hasznos.
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.09 20:17:25 írta vd1234 »

Zezse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corolla Verso
« Válasz #6868 Dátum: 2020.11.11 14:40:30 »
Sziasztok,

remélem nem repülök az első bejelentkezésemmel. A sors hozzám vágott egy 375000 km-es, versot, ha jól értelmezem a horrornak tartott Toyota D-CAT motorral. Azt mondta a gazdi, hogy az osztrák szerelő szerint (kint járt szervízben csak vele) a központi befecskendezés.. rendszerben rossz valami, vagy a pumpa vagy a szelep, vagy bármi más. Ennek következtében hidegben nem indul, illetve egészen sajátságos módon egy megadott helyre silikon spray-t kell fújni, és akkor igen. Ha már megy, akkor működik. Na ha jól értelmeztem, ez a befecskendező őrület kerül annyiba - kint, amit nem éri meg javítani. Itthon van erre ráállt szerelő az agglomeráció északi részében v. Budapesten? De nekem az is jó, ha megmondja valaki, hogy keressek rá a témára, és akkor már be is fogtam a szám.

Köszi előre is,
Zsuzsa
akinek a Yarissal nincs sok gondja

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6869 Dátum: 2020.11.13 13:08:34 »
Sziasztok!
Navigációs fejegység témakörében van valaki körünkben,akitől kérdezhetek akár privátban?
Van az enyémben kamera,kijelzővel a műszerfal tetején, van fm transzmitterem, de szebb,jobb,kényelmesebb lenne egy ilyen fejegység,ami
nagyobb kijelzős, s jól működik. A legtöbb képen olyat látok COV-ban,amin felül van két tekerőgomb, ez szimpatikus. Van ilyennel valakinek tapasztalata?
Kormányról vezérelhető?

Illetve a B verzió nálam, egy modernebb,androidos,amivel talán telefontükrözés is megy, így tudnám a WAZE-t is erről figyelni?
Van olyan,amelyik ezt tudja, s a multikormánnyal is kompatibilis?

Köszi!