Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526406 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6615 Dátum: 2019.07.14 21:30:59 »
Toyota Corolla Verso 2006-os, a távirányítóval (egyikkel sem a kettőből) nem nyilik-záródik a centrálzár. Kulcssal működik. A programozást végigcsináltam, de nem reagál a távirányítóra.

Mi lehet a gond ?  :whistling:

Talán valaki könnyebben tudna segíteni, ha részletesebben leírnád, pl. hirtelen jelentkezett a hiba, vagy volt valami átmenet, stb.?

isti1968

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corolla Verso
« Válasz #6616 Dátum: 2019.07.15 06:36:15 »
Talán valaki könnyebben tudna segíteni, ha részletesebben leírnád, pl. hirtelen jelentkezett a hiba, vagy volt valami átmenet, stb.?

Egyik nap még működött, másnap semmi. Elemet is cseréltem a távirányítóba, de semmi reakció.

Ma reggel megpróbáltam újra, most (csodák-csodája!) megint működik. Kicsit fura.

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #6617 Dátum: 2019.07.16 10:45:18 »
Eladósorba került az autóm. Ha esetleg olyan is olvassa ezt a fórumot, akinek nincsen TCV autója, de szeretne egyet, akkor íme egy jól karbantartott benzines: https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1_6_linea_terra_5_szemelyes-14579409

Sziasztok, Eladtam az autómat. Szeretném megköszönni a sok segítséget, amit kaptam, illetve csak visszaolvasva a fórumot is sokat tanultam, sok fölösleges kört spóroltam meg magamnak. Egyébként az eddig autóim közül a legjobb konstrukció volt!

parijani

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Corolla Verso
« Válasz #6618 Dátum: 2019.07.17 10:56:19 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy 2004-es Versoval (R1 1.8 benzin) kapcsolatban.
A dudát szeretném kicserélni valami normálisabb hangúra (kéttónosú kürt). Nem akarok ledudálni az útról senkit, de néha maikor szükséges, elég zavaró, hogy olyan, mint a régi simsonom próbálkoznék:). A webshopokban találtam elég sok típust, de nem tudom melyik az ami kompatibilis is az autóval (csatlakozók, felfogatás, az elektronikát ne zavarja, tegye tönkre, stb.).
Ha valainek van tapasztalata, javaslata, hogy melyik az a típus ami belemegy, azt szívesen várom.

Köszi!

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #6619 Dátum: 2019.07.26 16:56:24 »
Hello!

Nem tudjátok, hogy annakidején volt visszahívás az 1.8-asok olajfogyasztása miatt. Mostanában utána kell töltenem, pár havonta, de most megint leesett a szint, kezdem unni... Honnan lehetne megtudni, hogy az én autóm volt-e ilyesmin, de szerintem biztosan nem, viszont akkor gondolom most is lehetne vinni, ugye? Még nem vészes a helyzet, mert 3,5 hónapja voltam olajcserén és most volt minimum szinten, de a fél liter amit utánaöntöttem kevésnek bizonyult. Jó lenne, ha ezt meg lehetne valahogy oldani, más baja nincs az autónak, most voltam egy teljes átvizsgáláson, meg is lepődtem, hogy 15 évesen ennyire egyben van még, felszíni rozsda jelent meg az alján, de alvázvédelemmel megállítható még simán, ha szeretném.

Másik kérdés: Az normális hogy a kárpit hátul kezd leválni az ajtóról? Alatta ilyen narancssárgás szutyok van, ragasztó vagy akármi lehet. Összefogja a ruhát mindent. Végülis ez is apróság, de sok aprósá van, ami bosszantó egy idő után :)

Typ117

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Corolla Verso
« Válasz #6620 Dátum: 2019.07.26 17:04:18 »
Hello!

Nem tudjátok, hogy annakidején volt visszahívás az 1.8-asok olajfogyasztása miatt. Mostanában utána kell töltenem, pár havonta, de most megint leesett a szint, kezdem unni... Honnan lehetne megtudni, hogy az én autóm volt-e ilyesmin, de szerintem biztosan nem, viszont akkor gondolom most is lehetne vinni, ugye? Még nem vészes a helyzet, mert 3,5 hónapja voltam olajcserén és most volt minimum szinten, de a fél liter amit utánaöntöttem kevésnek bizonyult. Jó lenne, ha ezt meg lehetne valahogy oldani, más baja nincs az autónak, most voltam egy teljes átvizsgáláson, meg is lepődtem, hogy 15 évesen ennyire egyben van még, felszíni rozsda jelent meg az alján, de alvázvédelemmel megállítható még simán, ha szeretném.

Másik kérdés: Az normális hogy a kárpit hátul kezd leválni az ajtóról? Alatta ilyen narancssárgás szutyok van, ragasztó vagy akármi lehet. Összefogja a ruhát mindent. Végülis ez is apróság, de sok aprósá van, ami bosszantó egy idő után :)

Szia,
ha nem volt visszahívva, már nem lehet vinni. Rég lejárt a garancia.
De meg lehet csináltatni. Nekem azt mondták, kb 350-400e.. Hogy mikor (milyen olajfogyásnál) érdemes, azt neked kell eldönteni.
A 3,5 hónap alatt hány km-t mentél?

A kárpit hogy lóg, az sajnos normális, mert a szivacs amivel ragasztva van, elporlik.
Az enyémben az előző tulaj idén csináltatta az eladáshoz. Az eredeti szövetet nem tudták megmenteni, de elég hasonlót raktak bele. Ajtónként kb 25e.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #6621 Dátum: 2019.07.26 20:40:23 »
Szia,
ha nem volt visszahívva, már nem lehet vinni. Rég lejárt a garancia.
De meg lehet csináltatni. Nekem azt mondták, kb 350-400e.. Hogy mikor (milyen olajfogyásnál) érdemes, azt neked kell eldönteni.
A 3,5 hónap alatt hány km-t mentél?

A kárpit hogy lóg, az sajnos normális, mert a szivacs amivel ragasztva van, elporlik.
Az enyémben az előző tulaj idén csináltatta az eladáshoz. Az eredeti szövetet nem tudták megmenteni, de elég hasonlót raktak bele. Ajtónként kb 25e.

Hát ez így nem hangzik jól :)
Nem sokat, éves szinte kb 8 ezret megyek vele, van robogóm városi használatra. Amúgy olyan 3 ezret mentem azóta kb.

Nem igaz, hogy ilyen gagyin kellett ezt megoldani, eleve vicc az egész, a könyököm szétmegy az ajtón olyan kemény, nem voltam képesek rendesen megcsinálni. Az ülés karfa is borzalom amúgy, kezd elengedni, rossz helyen van, az anyósülését használom mert úgy kényelmes. Az első yarishoz képest nem érzek minüségi javulást a kárpitoknál, tök ugyanaz, ott is ez volt a gondom.

Nem tudom, hogy a következő generációs Verso is ilyen? Vagy ott megoldották ezeket? A tesztek szerint klasszisokkal jobb ennél a kényelem.

caledonian

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Corolla Verso
« Válasz #6622 Dátum: 2019.07.31 17:02:09 »
Sziasztok! Segítsègre lenne szüksègem a Versommal kapcsolatban (diesel 177 le). Termosztát csere volt nem règiben  rajta ill. Ellenôríztèk a vízpumpát ès hütõt rendbe talàltàk.Napi 160 km-rt vezetek tegnap klimàt hasznàltam és kb 4-5 dcl vîzet kellett utàna töltenem , ma nem hasznàltam klimàt ès a vîzszint nem vàltozott.mi lehet a gond? A tippeket ès segîtsèget elöre is köszönöm

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #6623 Dátum: 2019.07.31 21:56:54 »
Azonos szituban nézed a vízszintet, pl. mindig indulás előtt hideg motornál?
Amúgy sajnos nem kizárható a hengerfejesség, nem te lennél az első ennél a motornál...
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6624 Dátum: 2019.07.31 22:49:41 »
Sziasztok! Segítsègre lenne szüksègem a Versommal kapcsolatban (diesel 177 le). Termosztát csere volt nem règiben  rajta ill. Ellenôríztèk a vízpumpát ès hütõt rendbe talàltàk.Napi 160 km-rt vezetek tegnap klimàt hasznàltam és kb 4-5 dcl vîzet kellett utàna töltenem , ma nem hasznàltam klimàt ès a vîzszint nem vàltozott.mi lehet a gond? A tippeket ès segîtsèget elöre is köszönöm

Szia!

Nagyon jól teszed, hogy figyeled a hűtőfolyadék szintjét.
Főleg így a rendszer megbontása után gyakori, hogy marad levegő benne és kidolgozza.  Nem hiszem, hogy a klímának köze lenne hozzá.
Ha most feltöltötted, és nem marad abba a fogyás (vagyis rendszeresen több deci nagyságrendben kell pótolni), az már nem természetes, akkor mielőbb ki kell deríteni, mi miatt  fogy. Ha viszont beáll, akkor oké. Az enyémben anno cseréltem termosztátot, és a termosztátház fedelét nem tökéletesen tudtam elsőre visszatenni, üzemmelegen ott csöpögött ki nem kevés hűtőfolyadék. Nem lett baj, rövid utakon jártam,  figyeltem és javítottam. Így (ugyan nem dízel), hála Istennek csak ritkán kell nála pótolni (kb. fél év vagy még több, ami olyan 4-5000 km), mivel üzemszerűen is fogy valamennyi (párolgási veszteség), ez természetes jelenség.

Sárközi András

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #6625 Dátum: 2019.08.01 08:27:37 »
Sziasztok! Segítsègre lenne szüksègem a Versommal kapcsolatban (diesel 177 le). Termosztát csere volt nem règiben  rajta ill. Ellenôríztèk a vízpumpát ès hütõt rendbe talàltàk.Napi 160 km-rt vezetek tegnap klimàt hasznàltam és kb 4-5 dcl vîzet kellett utàna töltenem , ma nem hasznàltam klimàt ès a vîzszint nem vàltozott.mi lehet a gond? A tippeket ès segîtsèget elöre is köszönöm
Szia!A termosztát csere miért történt illetve a tágulási tartályban a hűtőfolyadék nem kormos,olajos?

winetoo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #6626 Dátum: 2019.08.01 16:30:35 »
Sziasztok.

Egy Corolla Verso vásárlása előtt állok, már van is egy kiszemelt példány, ami 1.6-os benzin motorral van szerelve, ráncfelvarrás előtti, 5 személyes, és az eladó állítása szerint Sol felszereltség. A képek alapján amit biztosan látok, hogy digi klíma és tempomat is van benne, viszont a használtauto.hu autókatalógusában (https://katalogus.hasznaltauto.hu/) létező verzióknál Sol kivitelben csak 1.8-ast láttam. Internetes kereséseknél is nagyon kevés 1.6-ost találni amire azt írják, hogy Sol felszereltség(1-2 darab), de ezek inkább tűnnek hibás leírásnak(például egy esetben "Terra Sole" néven írták, nem én gépeltem félre, az "e" eredetileg is ott volt). Viszont a fent említett atókatalógust sem tartom egy biztos forrásnak, mivel az 1.6 Luna kivitelekre manuális klímát ír, és meglepően sokat találtam neten ami jól láthatóan digitális klímás.

Tudnátok esetleg ajánlani egy hitelesebb forrást, ahol a Corolla Verso felszereltségi szintjei le vannak írva? Próbáltam keresni régi árlistákat, de sajnos nem találtam ilyet.

A fórumra még csak most akadtam rá, egyelőre még nem volt időm visszaolvasni, de idővel haladok majd vele, szóval ha már sokszor szerepelt ez a kérdés, akkor előre is elnézést.

caledonian

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corolla Verso
« Válasz #6627 Dátum: 2019.08.01 21:22:30 »
Köszönöm Mindenkinek! A lègtelenîtès lehetett a problèma màr 2. Napja  nem vàltozik a vîzszint illetve nem olajos a hûtôfolydèk.köszi mègegyszer.
« Utoljára szerkesztve: 2019.08.01 22:56:58 írta Nagycitrom »

Typ117

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Corolla Verso
« Válasz #6628 Dátum: 2019.08.02 08:20:15 »
Szia,
ilyesmiken én is sokat gondolkodtam, mikor még keresésben voltam, de rájöttem hogy igazából nincs értelme. A hirdetésekben a szöveg a felszereltségről sokszor direkt vagy hanyagságból nem stimmel. Én arra jutottam, hogy csak a képeknek hiszek.
A sol felszereltséget a kárpitozás színéből / anyagából lehet látni. (pontosabban a terrát lehet látni, az kicsit zöldes/türkiz sok fotón). A különböző országokban lehettek egyedi felszereltségek, biztos létezett 1.6 sol és szerintem egyedileg is lehetett akár terrába is digit klímát kérni.

Viszont vsc, automata ablaktörlő és automatán sötétedő belső tükör biztos hogy nem volt terrában.
Így szerintem az a kérdés, hogy te miért keresel sol-t melyik extrákat igényled és direkt azokat kell megkeresned a hirdetett autókon.
A németeknél volt még executive (vagy ilyesmi) felszereltség is. Általában ezek a nagy képernyősök, akár első-hátsó kamerásak.

A lunában is alapból manuál klíma volt, de lehetett kérni digitálissal is. Ahogy a tetősín is fizetős extra volt, akármelyik felszereltséghez

Sziasztok.

Egy Corolla Verso vásárlása előtt állok, már van is egy kiszemelt példány, ami 1.6-os benzin motorral van szerelve, ráncfelvarrás előtti, 5 személyes, és az eladó állítása szerint Sol felszereltség. A képek alapján amit biztosan látok, hogy digi klíma és tempomat is van benne, viszont a használtauto.hu autókatalógusában (https://katalogus.hasznaltauto.hu/) létező verzióknál Sol kivitelben csak 1.8-ast láttam. Internetes kereséseknél is nagyon kevés 1.6-ost találni amire azt írják, hogy Sol felszereltség(1-2 darab), de ezek inkább tűnnek hibás leírásnak(például egy esetben "Terra Sole" néven írták, nem én gépeltem félre, az "e" eredetileg is ott volt). Viszont a fent említett atókatalógust sem tartom egy biztos forrásnak, mivel az 1.6 Luna kivitelekre manuális klímát ír, és meglepően sokat találtam neten ami jól láthatóan digitális klímás.

Tudnátok esetleg ajánlani egy hitelesebb forrást, ahol a Corolla Verso felszereltségi szintjei le vannak írva? Próbáltam keresni régi árlistákat, de sajnos nem találtam ilyet.

A fórumra még csak most akadtam rá, egyelőre még nem volt időm visszaolvasni, de idővel haladok majd vele, szóval ha már sokszor szerepelt ez a kérdés, akkor előre is elnézést.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #6629 Dátum: 2019.08.03 10:55:58 »
Tempomat biztosan csak a solhoz járt, ez valószínűleg külföldről behozott modell, azért lehetséges, hogy 1,6-os a motorja. A hahu katalógus az itthon eladott modelleket mutatja csak.
Én mindig úgy szoktam csinálni a keresést, hogy előre eldöntöm, mi az az extra, amiről semmiképp nem mondok le, azt beírom a keresőbe, és ami kijön találat, azokat egyesével átnézem. Ez sokszoros tapasztalat eredménye, (nemcsak autó), ne szidd magad utólag, hogy miért vettél meg teszem azt egy tekerős ablakú autót, mikor azt utálod. Tehát eleve el sem jut a szememig az a konkrét autó, ahol kompromisszumokat kéne kötni, viszont a maradékot nagyon is át kell nézni.
Amúgy én lebeszélnélek az 1,6-os motorról, kell az a plusz erő, ami az 1,8-ban van, cserébe gyakorlatilag nincs különbség a fogyasztásban, csak a teljesítményadója több, de az banális mértékben.
music