Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1540211 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corolla Verso
« Válasz #6585 Dátum: 2019.06.06 14:36:47 »
Felhasználás függő. Tudok sokkal kevesebbről is (30-35e), meg nálam 320e.
Egyébként ez a 70e szerintem rendben van.
Én is úgy vettem, hogy 178-nál volt benne először cserélve, magam is ismerem (és használom) a motorféket, ezért keveselltem egy kicsit a 73-at, de való igaz, hogy a km-ek nagyobb része városban megy bele, ott meg folyton fékezni kell, még ha relatíve nem is nagy tempóról. Meg néhány ezer km-et levett a vezetéstechnikai tréning is.
Ugyanakkor meg a Yaris II-nél pont a hamar elkopó első fékeket írják tipikus jelenségnek, ehhez képest a mostani szerviznél (74e) még nem szóltak semmit, legközelebb meg márcsak 90e-nél fogok menni.
music     

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #6586 Dátum: 2019.06.07 07:24:10 »
Sziasztok!

Tegnap este tolatasnal berobbant a hatso ablakom, valami ag betorte...
Tudtok megbizhato szakembert Bp-en? Az autouvegek.hu jo lehet? Tapasztalata van valakinek?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6587 Dátum: 2019.06.07 08:06:48 »
Sziasztok!

Tegnap este tolatasnal berobbant a hatso ablakom, valami ag betorte...
Tudtok megbizhato szakembert Bp-en? Az autouvegek.hu jo lehet? Tapasztalata van valakinek?

Pilkington!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #6588 Dátum: 2019.06.07 14:17:53 »
Sziasztok!

Tegnap este tolatasnal berobbant a hatso ablakom, valami ag betorte...
Tudtok megbizhato szakembert Bp-en? Az autouvegek.hu jo lehet? Tapasztalata van valakinek?
Ha véletlen megegyezik a hátsó üveged az Avensis T25 kombi hátsó üveggel, akkor van neked ajándékba egy (számomra felesleges) és hibátlan hátsó szélvédő.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corolla Verso
« Válasz #6589 Dátum: 2019.06.07 18:25:33 »
Nem hinném, sem a méret, sem a forma nem tűnik egyformának.
music     

tormy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Corolla Verso
« Válasz #6590 Dátum: 2019.06.09 10:10:50 »
Sziasztok,

az a gondom, hogy mostanában csak csepegtetve tudok tankolni, mert letilt a pisztoly (valahogy visszafröccsen a benya). Ez egy 2004-es 1,8 benzines COV. Úgy emlékszem, mintha a zöld betöltő műanyag mögött lett volna egy fém csappantyú amit most nem látok. Lehet hogy beleesett és az torlaszolja el a bejáratot? Sehol nem találok róla képet. Meg tudná nézni nekem valaki?
A másik: van egy hosszú drót belógatva a csőbe, az mi célt szolgál?


andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #6591 Dátum: 2019.06.09 17:45:26 »
Pilkington!

Megprobaltam oket is de nem jartam sikerrel. japkerben talaltam, mar csak be kell szereltetnem valahol

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #6592 Dátum: 2019.06.09 17:46:36 »
Ha véletlen megegyezik a hátsó üveged az Avensis T25 kombi hátsó üveggel, akkor van neked ajándékba egy (számomra felesleges) és hibátlan hátsó szélvédő.

Sajnos nem egyezik :( de koszonom.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #6593 Dátum: 2019.06.09 17:50:02 »
Sziasztok,

az a gondom, hogy mostanában csak csepegtetve tudok tankolni, mert letilt a pisztoly (valahogy visszafröccsen a benya). Ez egy 2004-es 1,8 benzines COV. Úgy emlékszem, mintha a zöld betöltő műanyag mögött lett volna egy fém csappantyú amit most nem látok. Lehet hogy beleesett és az torlaszolja el a bejáratot? Sehol nem találok róla képet. Meg tudná nézni nekem valaki?
A másik: van egy hosszú drót belógatva a csőbe, az mi célt szolgál?

Ez nalam is problema, de csak nyaron. Benzingoz miatt? Eleg sokaig tart megtankolni, mikor a kutast egyszer odahivtam o megoldotta. Most utoljara sokadik probalkozasra talaltam egy pontot hogy toltsem, valahol felallasnal kicsit megdontve :) persze nem volt teljesen olyan gyors, de legalabb ment.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6594 Dátum: 2019.06.10 14:38:32 »
Most már nagyon idegesít a kattogó mixmotor, úh. elhatároztam hogy nekiállok a házi javításának. Arra van is video hogy mit kell vele csinálni ha már kint van, nem tűnik a magamfajta kétbalkezesnek sem kivitelezhetetlennek.Viszont arról hogy hogyan kerül ki a helyéről, csak Corolla/Lexusról találtam videót (lehet csak rossz kulcsszavakkal kerestem  :whistling: ), benézve a kesztyűtartó felől nekem úgy tűnik a Verso-ban nincs annyira könnyen elérhető helyen.Csinálta már valaki, tudnátok kis sorvezetőt adni hozzá?


Typ117

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Corolla Verso
« Válasz #6595 Dátum: 2019.06.10 15:40:31 »
Sziasztok,

az a gondom, hogy mostanában csak csepegtetve tudok tankolni, mert letilt a pisztoly (valahogy visszafröccsen a benya). Ez egy 2004-es 1,8 benzines COV. Úgy emlékszem, mintha a zöld betöltő műanyag mögött lett volna egy fém csappantyú amit most nem látok. Lehet hogy beleesett és az torlaszolja el a bejáratot? Sehol nem találok róla képet. Meg tudná nézni nekem valaki?
A másik: van egy hosszú drót belógatva a csőbe, az mi célt szolgál?
Jé, nálam is ott a drót, eddig nem tűnt fel ott felül.
Nincs csappantyú, nálam jó mélyre belátni simán.

Nem tudom hol lehet, de gondolom ezeknek is van valami tank szellőztetője. Nem lehet az eldugulva? Pár éve hallottam, hogy valamelyik Mazdánál előszeretettel költözik be egy pók abba a szellőztetőbe és eldugítja.
Mondjuk biztos nem csak egy sima cső, mert ahogy most letekertem a tanksapkát, jó nagyot szuszugott.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #6596 Dátum: 2019.06.10 17:42:55 »
Most már nagyon idegesít a kattogó mixmotor, úh. elhatároztam hogy nekiállok a házi javításának. Arra van is video hogy mit kell vele csinálni ha már kint van, nem tűnik a magamfajta kétbalkezesnek sem kivitelezhetetlennek.Viszont arról hogy hogyan kerül ki a helyéről, csak Corolla/Lexusról találtam videót (lehet csak rossz kulcsszavakkal kerestem  :whistling: ), benézve a kesztyűtartó felől nekem úgy tűnik a Verso-ban nincs annyira könnyen elérhető helyen.Csinálta már valaki, tudnátok kis sorvezetőt adni hozzá?

Azmiaz? :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #6597 Dátum: 2019.06.10 18:10:33 »

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #6598 Dátum: 2019.06.10 18:39:57 »
Ez

Na várjál, ez az amit régebben én is kérdeztem, hogy kattogó/recsegő hangot ad ki, mikor a klímát állítom? A jobb oldalon az ajtó felől valahonnan?

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6599 Dátum: 2019.06.11 08:42:36 »
azaz.
A hideg-meleg levegő arányát szabályozza, amikor csak hideg levegő állásban van, akkor kezd el kattogni.

Szét kell szedni és rögzíteni egy elmozdult kis alkatrészt, csak a kiszerelés tűnik problémásnak ránézésre.