Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526774 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #6510 Dátum: 2019.05.01 17:50:12 »
Én sem úgy értettem, hogy közvetlenül érzékeli, hanem mivel lecsökkent a forráspontja a fékfolyadéknak, így megváltozott a minősége, tulajdonsága, munkaképessége stb. és azt érzékeli az autó, hogy vmi miatt nem működik megfelelően.

De mondom, laikus vagyok, ezek csak találgatások, sőt inkább saját magam nyugtatgatása... :-(

A szerviz majd remélhetőleg megmondja a szoftverrel, és remélem nem vágnak át.

Csak gondoltam megkérdezem a véleményeteket, hátha előrébb jutok :-)
Ha már hárman írják, hogy nem a fékfolyadék dobta a hibajelzést, elhiszed? Én vagyok a harmadik.
Se közvetlenül, se közvetve nem tud ilyet. Csupán a szintet jelezheti, ha alacsony, de azt nem így.

Tapatalkkal küldve


Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6511 Dátum: 2019.05.01 18:16:03 »
Elhiszem

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6512 Dátum: 2019.05.01 21:59:59 »
Sziasztok,

Kimértem az izzítógyertyákat és kettő halott.

Ezt mennyire tudom én magamnak kicserélni?
Csak mert hallottam történeteket:
-Beletörik
-Ki kell dörzsárazni
-Hőálló zsirral be kell kenni...

Ezek mennyire valós dolgok?


KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #6513 Dátum: 2019.05.02 09:13:42 »
Sziasztok, egy kérdésem lenne. Néhány hete tapasztalom, hogy a motorból ciripelő hang jön. A vezetőoldal felöl jön a hang hallhatóan. Elég nehéz belőni, hogy pontosan mi adja. Ha kicsit bemelegedett, akkor jön elő, hidegen indítva nem hallani. Az autón nem érzek semmilyen változást, nem volt semmilyen más tünet, csak ez a hang, idővel nem is lett hangosabb, egyszer csak megjelent. Csináltam egy videót, amennyiben valaki tapasztalt már hasonlót, vagy bármilyen tipp van kérlek ne tartsátok magatokba...  ::) A motortérben ahogy mozgattam a telefont, lehet hallani, hogy melyik oldalon erősebb
Ide töltöttem fel: http://www.filedropper.com/vid20190427165943

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Corolla Verso
« Válasz #6514 Dátum: 2019.05.02 10:19:56 »
Sziasztok, egy kérdésem lenne. Néhány hete tapasztalom, hogy a motorból ciripelő hang jön. A vezetőoldal felöl jön a hang hallhatóan. Elég nehéz belőni, hogy pontosan mi adja. Ha kicsit bemelegedett, akkor jön elő, hidegen indítva nem hallani. Az autón nem érzek semmilyen változást, nem volt semmilyen más tünet, csak ez a hang, idővel nem is lett hangosabb, egyszer csak megjelent. Csináltam egy videót, amennyiben valaki tapasztalt már hasonlót, vagy bármilyen tipp van kérlek ne tartsátok magatokba...  ::) A motortérben ahogy mozgattam a telefont, lehet hallani, hogy melyik oldalon erősebb
Ide töltöttem fel: http://www.filedropper.com/vid20190427165943
Üdv!
90%, hogy a kuplung kiemelővillájának acélrugója az. Ha a kuplungra teszed a lábad (nem nyomod be) elhallgat, akkor annyi a megoldás, hogy a kapcsolóházon lévő gumiharangot elhúzod, és a rugót ügyesen (nőgyógyászok előnyben) bekened zsírral (wd40, egyéb olajok nem hatékonyak).

Itt találsz hozzá magyarázatot

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #6515 Dátum: 2019.05.02 10:44:37 »
Üdv!
90%, hogy a kuplung kiemelővillájának acélrugója az. Ha a kuplungra teszed a lábad (nem nyomod be) elhallgat, akkor annyi a megoldás, hogy a kapcsolóházon lévő gumiharangot elhúzod, és a rugót ügyesen (nőgyógyászok előnyben) bekened zsírral (wd40, egyéb olajok nem hatékonyak).

Itt találsz hozzá magyarázatot

Szia, Nagyon köszönöm a választ! Megnézem és ha csak ennyi, akkor nagyon megnyugodtam...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla Verso
« Válasz #6516 Dátum: 2019.05.02 12:33:42 »
ma munkából hazafelé kigyulladt egyszerre 3 sárga lámpa TRC OFF + VSC + ABS :-(
(2007/1,8-as benzines)
Mérj rá a töltésre. Lehet, hogy a feszültség szabályozóban a diódahíd tönkrement, ezért nincs töltésed.

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6517 Dátum: 2019.05.02 17:25:12 »
Mérj rá a töltésre. Lehet, hogy a feszültség szabályozóban a diódahíd tönkrement, ezért nincs töltésed.
Megnézetem holnap, köszi a tippet!

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6518 Dátum: 2019.05.02 17:37:00 »
Sziasztok,

A mai nap érdekessége:

Tegnap este még álló helyzetben ráadtam a  gyújtást és változatlanul világított mindhárom lámpa.
Ma reggel beindítottam, szintén világít a 3 lámpa. Elindultunk vele és kb 50-70 méter után egyszerre elaludt mindhárom lámpa.
Aztán ovi - ott motor leállítás, aztán a feleségemet is kitettem és mentem tovább én is munkába.
Viszont ismét kigyulladt egyszerre a 3 lámpa (ez kb 10 km indulástól számolva) és úgy is maradt a munkahelyig.

Délután munka után gyújtás rá, világít még mindig a 3 lámpa, elindulok és megint olyan 50-70 méter után elaludt ismét egyszerre mindhárom lámpa.
Aztán direkt mentem vele annyit mint reggel, sőt még többet is kb 20 km-t, arra számítva, hogy akkor majd x idő után megint felgyulladnak, mint reggel, de most még nem jöttek vissza a lámpák.


« Utoljára szerkesztve: 2019.05.02 17:38:35 írta Andras2018 »

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Corolla Verso
« Válasz #6519 Dátum: 2019.05.02 21:29:53 »
Sziasztok,

A mai nap érdekessége:

Tegnap este még álló helyzetben ráadtam a  gyújtást és változatlanul világított mindhárom lámpa.
Ma reggel beindítottam, szintén világít a 3 lámpa. Elindultunk vele és kb 50-70 méter után egyszerre elaludt mindhárom lámpa.
Aztán ovi - ott motor leállítás, aztán a feleségemet is kitettem és mentem tovább én is munkába.
Viszont ismét kigyulladt egyszerre a 3 lámpa (ez kb 10 km indulástól számolva) és úgy is maradt a munkahelyig.

Délután munka után gyújtás rá, világít még mindig a 3 lámpa, elindulok és megint olyan 50-70 méter után elaludt ismét egyszerre mindhárom lámpa.
Aztán direkt mentem vele annyit mint reggel, sőt még többet is kb 20 km-t, arra számítva, hogy akkor majd x idő után megint felgyulladnak, mint reggel, de most még nem jöttek vissza a lámpák.

Attól hogy a fények kialudtak a hibát tárolja, olvastasd ki :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6520 Dátum: 2019.05.02 21:47:55 »
Ki fogom, csak gondoltam megírom mi volt ma  :hmmmm:


PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #6521 Dátum: 2019.05.02 22:23:50 »
Az lehet egy kerékfordulat jeladó, vagy annak a tárcsája lesz... Ki kell olvasni.  ;)

Typ117

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Corolla Verso
« Válasz #6522 Dátum: 2019.05.03 11:20:20 »
Amit én vettem, ott az átvizsgálásnál mondták, hogy a hibatárolóban volt egy valamilyen szenzor hiba, azt mondták talán abs szenzor, de sajnos az nem derül ki, hogy mikor került oda. Kitöröltettem, valamikor majd újra kiolvassuk, ha újra megjelenik majd foglalkozunk vele. A műszerfalon nincs hibajel

Typ117

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Corolla Verso
« Válasz #6523 Dátum: 2019.05.03 11:22:21 »
Az lehet egy kerékfordulat jeladó, vagy annak a tárcsája lesz... Ki kell olvasni.  ;)
ez a jeladó hol van pontosan? ha leveszem a kereket meg tudom találni vagy jobban kell bontani hozzá? van valakinek egy fotója, hogy hogy néz ki?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Corolla Verso
« Válasz #6524 Dátum: 2019.05.03 19:11:05 »
mondták, hogy a hibatárolóban volt egy valamilyen szenzor hiba, azt mondták talán abs szenzor,
Ilyenem nekem is volt, hogy ABS szenzor hibát írt átlagos OBD II olvasáskor. ToyoTeam-nél megnézték rendes Toyota szoftverrel, ott derült ki, hogy yawrate sensor hibakód. Cserélni kellett.