Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1544177 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6495 Dátum: 2019.05.01 09:19:22 »
"Féklámpák rendben működnek, nem tudom érdemes lenne-e kicserélni őket újra próbaképpen..."

Az égőket kicserélni újra.

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6496 Dátum: 2019.05.01 12:33:47 »
Még egy vmi eszembe jutott és remélem ez lesz a hiba oka :-)

Két hete amikor átcseréltettem a gumikat nyárira (mert még télivel vettem meg), akkor idő hiányában a Kwikfit-hez vittem.
Róluk tudni kell, hogy egy egyszerű kerékcsere alkalmával is átnézik az autót (természetesen ez bele van építve a díjukba).

Na ott ők megjegyezték, hogy minden rendben van az autóval, egyedül a fékfolyadékot kell "majd" kicserélni, mert lecsökkent a forráspontja.
Még határérték felett van, de "majd" ki kell cserélni.

Remélem a TRC OFF + VSC + ABS ezzel lehet kapcsolatban és csak ennyi lesz a hiba oka.

Szerintetek elképzelhető, hogy van összefüggés, vagy akár konkrétan ez lehet az oka?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6497 Dátum: 2019.05.01 14:10:21 »
Még egy vmi eszembe jutott és remélem ez lesz a hiba oka :-)

Két hete amikor átcseréltettem a gumikat nyárira (mert még télivel vettem meg), akkor idő hiányában a Kwikfit-hez vittem.
Róluk tudni kell, hogy egy egyszerű kerékcsere alkalmával is átnézik az autót (természetesen ez bele van építve a díjukba).

Na ott ők megjegyezték, hogy minden rendben van az autóval, egyedül a fékfolyadékot kell "majd" kicserélni, mert lecsökkent a forráspontja.
Még határérték felett van, de "majd" ki kell cserélni.

Remélem a TRC OFF + VSC + ABS ezzel lehet kapcsolatban és csak ennyi lesz a hiba oka.

Szerintetek elképzelhető, hogy van összefüggés, vagy akár konkrétan ez lehet az oka?

Miből derült ez ki a szervizben?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6498 Dátum: 2019.05.01 14:23:22 »
Műszerrel megmérték a fékfolyadék forráspontját - feltételezem.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #6499 Dátum: 2019.05.01 14:27:31 »
Műszerrel megmérték a fékfolyadék forráspontját - feltételezem.
Ezért kétévente illik cserélni (nálam az évi sok km miatt 60e km) és akkor nem nagyon jutsz olyan helyzetbe, hogy ilyet tapasztalnak  :yes:

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6500 Dátum: 2019.05.01 14:50:10 »
Igen, tudom és jogos.
Előző autóimon (focus + ignis) én is így tettem.
De ezek szerint az előző tulaj szervizesei nem fektettek erre hangsúlyt.

A Versot 2 hete vettem, vétel utáni második nap cseréltettem át a gumikat, a fékfolyadékot akkor mondták.
De úgy nyilatkozott a szervizes, h most még jó, nem sokkal, de határérték felett van, viszont előbb utóbb cserélni kell majd. Aztán én is úgy voltam vele, hogy ok, akkor még nem égető most azonnal cseréni - így nem tulajdonítottam "nagy" jelentőséget neki. Gondoltam majd idő közben, vmikor átcseréltetem.

De most nagyon remélem, hogy ez van összefüggésben a sárga lámpák felgyulladásával és minden megoldódik a fékfolyadék csere után.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6501 Dátum: 2019.05.01 15:53:58 »
Igen, tudom és jogos.
Előző autóimon (focus + ignis) én is így tettem.
De ezek szerint az előző tulaj szervizesei nem fektettek erre hangsúlyt.

A Versot 2 hete vettem, vétel utáni második nap cseréltettem át a gumikat, a fékfolyadékot akkor mondták.
De úgy nyilatkozott a szervizes, h most még jó, nem sokkal, de határérték felett van, viszont előbb utóbb cserélni kell majd. Aztán én is úgy voltam vele, hogy ok, akkor még nem égető most azonnal cseréni - így nem tulajdonítottam "nagy" jelentőséget neki. Gondoltam majd idő közben, vmikor átcseréltetem.

De most nagyon remélem, hogy ez van összefüggésben a sárga lámpák felgyulladásával és minden megoldódik a fékfolyadék csere után.

És az autód is megmérte műszerrel, hogy mi a stájsz? 1 C Verso? Sekély az alapja a reménynek!?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6502 Dátum: 2019.05.01 16:00:05 »
"És az autód is megmérte műszerrel, hogy mi a stájsz?"
Akkor még nem voltak sárga lámpák, tegnap jöttek elő - ha erre gondolsz.

"1 C Verso?"
2007-es, 1,8-benzin

"Sekély az alapja a reménynek!?"
Mire gondolsz? Bővebben kérlek.

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #6503 Dátum: 2019.05.01 16:05:58 »
Nekem tavaly csinált ilyet, hazafele megálltam vásárolni, majd 500m hazáig, s megálláskor tűnt fel a 3 lámpa.
Leállítottam,vártam kicsit, elindult, s nem maradtak égve.
Kicsit később vittem szervízbe, ránézettem.
Azt mondták, valószínűleg ABS szenzor miatt történhetett, de kiüthető volt a hiba, ne aggódjak.
Ez kb egy éve volt, azóta sem jött elő nekem..

Sziasztok,

ma munkából hazafelé kigyulladt egyszerre 3 sárga lámpa TRC OFF + VSC + ABS :-(
(2007/1,8-as benzines)

Ötletek?

Köszönöm!

András

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6504 Dátum: 2019.05.01 16:17:06 »
"És az autód is megmérte műszerrel, hogy mi a stájsz?"
Akkor még nem voltak sárga lámpák, tegnap jöttek elő - ha erre gondolsz.

"1 C Verso?"
2007-es, 1,8-benzin

"Sekély az alapja a reménynek!?"
Mire gondolsz? Bővebben kérlek.

Bizton arra, hogy a járműved nem a fékfolyadék minőség ellenőrzése után jelzett hibát, mert arra képtelen. Más lesz ott a megoldás.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6505 Dátum: 2019.05.01 16:35:14 »
"Leállítottam,vártam kicsit, elindult, s nem maradtak égve. "

Nekem sajnos folyamatosan világít. Amióta felgyulladt egyszer sem tűnt el... :-(

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6506 Dátum: 2019.05.01 16:40:36 »
"Bizton arra, hogy a járműved nem a fékfolyadék minőség ellenőrzése után jelzett hibát, mert arra képtelen. Más lesz ott a megoldás."

Én arra gondoltam, hogy mivel már épp határon volt a fékfolyadék forráspontja 2 hete, aztán azóta annyit csökkent, hogy most meg már érzékeli az autó is, ezért produkálja a sárga lámpákat.
Persze lehet, h nem így van és az is lehet, hogy amúgy sem lenne összefüggés a fékfolyadék és a lámpák között. Nem tudom, laikus vagyok.
(annyit tudni kell az autóról, hogy az elmúlt fél évben csak éppen megjáratták havi egyszer, hogy be legyen indítva, mert a céges autót használta a srác mindenhová, a Verso meg állt a garázsban)

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6507 Dátum: 2019.05.01 16:44:05 »
Anno a fókuszom volt katalizátoros 210 ezer km-nél (1,6 benzin), de ott világított a motor ellenőrző lámpa. A Versonál szerencsére az nem világít, így remélem nem a katalizátor lesz.
(persze az ford volt ez meg toyota, más márka)

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corolla Verso
« Válasz #6508 Dátum: 2019.05.01 16:54:33 »
...
Én arra gondoltam, hogy mivel már épp határon volt a fékfolyadék forráspontja 2 hete, aztán azóta annyit csökkent, hogy most meg már érzékeli az autó is, ezért produkálja a sárga lámpákat.
Persze lehet, h nem így van és az is lehet, hogy amúgy sem lenne összefüggés a fékfolyadék és a lámpák között. Nem tudom, laikus vagyok.
...

Nem gondolom, hogy a fékfolyadék forráspontját érzékeli az autó és ezért jelez a lámpa. :no:
Szerintem erre NINCS érzékelő az autóban... :no:  Ezért kell 2 évente cserélni... mert egyébként ha lenne érzékelő, jelezne, és AKKOR kellene cserélni... :whistling:
Valami más hiba lesz... :hmmmm:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Andras2018

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Corolla Verso
« Válasz #6509 Dátum: 2019.05.01 17:01:16 »
Én sem úgy értettem, hogy közvetlenül érzékeli, hanem mivel lecsökkent a forráspontja a fékfolyadéknak, így megváltozott a minősége, tulajdonsága, munkaképessége stb. és azt érzékeli az autó, hogy vmi miatt nem működik megfelelően.

De mondom, laikus vagyok, ezek csak találgatások, sőt inkább saját magam nyugtatgatása... :-(

A szerviz majd remélhetőleg megmondja a szoftverrel, és remélem nem vágnak át.

Csak gondoltam megkérdezem a véleményeteket, hátha előrébb jutok :-)

« Utoljára szerkesztve: 2019.05.01 17:24:37 írta Andras2018 »