Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1543138 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6450 Dátum: 2019.04.10 14:47:09 »
...hát én nem értek az autókhoz, de az hogy csöpög valami belőle(főleg ha benzin), az nem lehet normális. Én mindig tele tankolom, és még nyomok 2őt rá miután kattant a töltőpisztoly, mégsem volt soha ilyen.

OFF: anno mikor a Merkur telepről hoztuk haza a család új Daciaját, mire hazaértünk a csomagtartó(!) volt tele benzinnel. Az Isteni szerencsénk az volt, hogy az új autó átvétele okozta izgalom közepette Apám - szokásával ellentétben - nem gyújtott rá útközben  :D
« Utoljára szerkesztve: 2019.04.10 14:49:30 írta fezso »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #6451 Dátum: 2019.04.10 14:51:53 »
Ha az ott benzin, akkor "csöppet" tűzveszélyesnek tűnik. Az én konzervatív nézeteimbe legalábbis nem fér bele a forró kipufogó benzinnel áztatása. Az ilyesminek igen könnyen tüzijáték a vége.
Leákattanás után nem tankoltál még bele 1-2-3 litert? Mert ilyenkor nyári melegekben a benzin a föld alatti tartályban lévő pár fokból kikerül a 20 fokba és jelentősen tágul, aminek következtében kifolyik, mert a tankban nem fér el.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #6452 Dátum: 2019.04.10 14:57:26 »
...hát én nem értek az autókhoz, de az hogy csöpög valami belőle(főleg ha benzin), az nem lehet normális. Én mindig tele tankolom, és még nyomok 2őt rá miután kattant a töltőpisztoly, mégsem volt soha ilyen.

OFF: anno mikor a Merkur telepről hoztuk haza a család új Daciaját, mire hazaértünk a csomagtartó(!) volt tele benzinnel. Az Isteni szerencsénk az volt, hogy az új autó átvétele okozta izgalom közepette Apám - szokásával ellentétben - nem gyújtott rá útközben  :D
Pedig amikor túltankolod nyáron és tágul, akkor az biza elfolyik, csak nem veszed észre. Viszont a tágulási szelep nem a kipufogóra vezeti, ez 100%.

isti1968

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corolla Verso
« Válasz #6453 Dátum: 2019.04.10 14:59:21 »
Ha az ott benzin, akkor "csöppet" tűzveszélyesnek tűnik. Az én konzervatív nézeteimbe legalábbis nem fér bele a forró kipufogó benzinnel áztatása. Az ilyesminek igen könnyen tüzijáték a vége.
Leákattanás után nem tankoltál még bele 1-2-3 litert? Mert ilyenkor nyári melegekben a benzin a föld alatti tartályban lévő pár fokból kikerül a 20 fokba és jelentősen tágul, aminek következtében kifolyik, mert a tankban nem fér el.

Első kattanásig tankoltam, igaz utána a napon állt és ugye fekete színű. Másnapig csöpögött, utána abbahagyta, azóta nem jelentkezett. Nyilván sok volt neki a benzin :) .

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #6454 Dátum: 2019.04.10 15:51:20 »
Első kattanásig tankoltam, igaz utána a napon állt és ugye fekete színű. Másnapig csöpögött, utána abbahagyta, azóta nem jelentkezett. Nyilván sok volt neki a benzin :) .
Én tényleg tele tankolom, bár általában nem állítom le azonnal, hanem minimum meg 3-6 km-t. Még sosem tapasztaltam ilyet.
A beömlőcső szokott (mondjuk ez erős túlzás, inkább előfordul) megrepedni. 13 éves, előfordulhat.
Mindenesetre nem halogatnám az ok feltárását!  :yes:

isti1968

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corolla Verso
« Válasz #6455 Dátum: 2019.04.10 16:01:27 »
Én tényleg tele tankolom, bár általában nem állítom le azonnal, hanem minimum meg 3-6 km-t. Még sosem tapasztaltam ilyet.
A beömlőcső szokott (mondjuk ez erős túlzás, inkább előfordul) megrepedni. 13 éves, előfordulhat.
Mindenesetre nem halogatnám az ok feltárását!  :yes:

Holnapután márkaszerviz, átvizsgálás, ezt is megmutatom.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6456 Dátum: 2019.04.10 17:59:38 »
Két napja vettem egy 2006-os Corolla Verso-t, 18. benzines. Az előző tulaj nem szokta tele tankolni és most teletankoltam.
Másnap a napon állt (fekete) és azt vettem észre, hogy csepeg a benzin belőle. Alámásztam ezt láttam :

https://imgur.com/a/x54EPUT

Szerintetek ez normális jelenség vagy tömítetlenség ?

Szervusz kortárs!

Amennyiben helyre teteted a csőcsonk és benzintartály csatlakozásának tömítését, úgy egész nyugodtan tankold tele /akár szó szerint csordulásig/, a benzintartály alapanyag függő hőtágulási tényezője, valamint a bele töltött benzin hőkapacitása és hőtehetetlensége teszi lehetővé, hogy a cucc a tartályban marad. Magam évek óta csordulásig töltöm a benzintartályát a gépsárkánynak, minden évszakban és napszakban, ahogy a benzinkútra vet a sors. Egyetlen egy alkalommal sem volt olyan jelenség, hogy a tüzelőanyag tartályból a "túltöltés" okán, a benzinkútról való távozást  és néhány kilóméter vezetést követően leparkolva, akaratlan kifolyás történt volna belőle.

Tehát a kérdezett jelenség nem normális, tömörtelenség van a jelzett alkatrészek csatlakozási helyén. S O S javítandó!!
« Utoljára szerkesztve: 2019.04.10 18:17:39 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

isti1968

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corolla Verso
« Válasz #6457 Dátum: 2019.04.10 18:04:53 »
Szervusz kortárs!

Amennyiben helyre teteted a csőcsonk és benzintartály csatlakozásának tömítését, úgy egész nyugodtan tankold tele /akár szó szerint csordulásig/, a benzintartály alapanyag függő hőtágulási tényezője, valamint a bele töltött benzin hőkapacitása és hőtehetetlensége teszi lehetővé, hogy a cucc a tartályban marad. Magam évek óta csordulásig töltöm a benzintartályát a gépsárkánynak, minden évszakban és napszakban, ahogy a benzinkútra vet a sors. Egyetlen egy alkalommal sem volt olyan jelenség, hogy a tüzelőanyag tartályból a "túltöltés" okán, a benzinkútról való távozást követően és néhány kilóméter vezetést követően leparkolva, akaratlan kifolyás történt volna belőle.

Tehát a kérdezett jelenség nem normális, tömörtelenség van a jelzett alkatrészek csatlakozási helyén. S O S javítandó!!


Igen, holnapután már van időpontom a márkaszervizbe, javítják. Az a fura, hogy két cső megy a tankba és mindkettő csonkjánál mintha szivárgott volna.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6458 Dátum: 2019.04.10 18:19:37 »

Igen, holnapután már van időpontom a márkaszervizbe, javítják. Az a fura, hogy két cső megy a tankba és mindkettő csonkjánál mintha szivárgott volna.

Mert nem a "túltöltés" az ok, hanem a tömörtelenség! A két cső szerepe elkülönül. A vastagabb a töltésre , a vékonyabb a "kilevegőzésre" szolgál.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

isti1968

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corolla Verso
« Válasz #6459 Dátum: 2019.04.10 18:26:21 »
Mert nem a "túltöltés" az ok, hanem a tömörtelenség! A két cső szerepe elkülönül. A vastagabb a töltésre , a vékonyabb a "kilevegőzésre" szolgál.

De akkor ezek szerint mindkét csőnél van tömitetlenség ugye ?

Az előző tulaj - állítása szerint - sose töltötte tele, nála ezért nem jött elő, gondolom.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6460 Dátum: 2019.04.10 18:52:29 »
De akkor ezek szerint mindkét csőnél van tömitetlenség ugye ?

Az előző tulaj - állítása szerint - sose töltötte tele, nála ezért nem jött elő, gondolom.

 :yes: :yes: :yes:

Egyébként silent cartársnak igaza van, ez akár fokozottan tűzveszélyes állapotba is fordulhat!!
« Utoljára szerkesztve: 2019.04.10 18:55:54 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

isti1968

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corolla Verso
« Válasz #6461 Dátum: 2019.04.10 18:59:40 »
:yes: :yes: :yes:

Egyébként silent cartársnak igaza van, ez akár fokozottan tűzveszélyes állapotba is fordulhat!!

Ezért fogom megcsináltatni mielőbb. Hál Istennek megszűnt a jelenség azzal, hogy fogyott az üzemanyagból.

Typ117

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Corolla Verso
« Válasz #6462 Dátum: 2019.04.11 10:34:11 »
Ezért fogom megcsináltatni mielőbb. Hál Istennek megszűnt a jelenség azzal, hogy fogyott az üzemanyagból.
legalábbis álló helyben. szerintem számíts rá, hogy menet közben a lötyögéstől biztos újra előjön

isti1968

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corolla Verso
« Válasz #6463 Dátum: 2019.04.11 13:08:23 »
legalábbis álló helyben. szerintem számíts rá, hogy menet közben a lötyögéstől biztos újra előjön

A következő utam már a márkaszervizbe vezet.

Az normális, hogy ha a motort elindítom akkor is ég a tompított világítás, ha ki van kapcsolva ?

Typ117

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Corolla Verso
« Válasz #6464 Dátum: 2019.04.11 16:41:43 »
A következő utam már a márkaszervizbe vezet.

Az normális, hogy ha a motort elindítom akkor is ég a tompított világítás, ha ki van kapcsolva ?
Van olyan ország, ahol ez kötelező (mint nálunk a motoroknál). Nem emlékszem melyik, talán a svédek vagy norvégok..
Motor előfűtéshez nincs egy külső csatlakozó az első lökhárítóban vagy valahol a ködlámpa környékén?