Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1539452 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

darma77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #6405 Dátum: 2019.03.05 22:40:22 »
Sziasztok,

A következő lenne a problémám: Van egy 2008-as Corolla Versom, Start/Stop indítás gombbal. Van hozzá két kulcs, mindegyik működött eddig. Az egyik kulcs házát kicseréltem, mert már nagyon rossz állapotban volt. A kulcsban egyetlen egy nyák van, azt átraktam az új kulcsházba, raktam bele új elemet. Az autó központi zárát nyitja és zárja, látszólag minden ok, de amikor behelyezem a helyére a "kulcsot", akkor hiába nyomom ki a kuplungot a Start/Stop gomb nem vált zöldre, tehát nem tudom beindítani az autót. A másik távirányítóval minden működik. Azt gondolom, hogy ezek alapján újra kell programozni a távirányítót, mert az elemcsere miatt "elvesztette" a programját. Sehol nem találok olyan leírást, amivel működne a programozás. A legtöbb leírást amit találtam hagyományos kulcsra van, ahol a kulcs elforgatásával lehet gyújtást adni, de nekem nem ilyen kulcsom van. Az is fura azonban, hogy a legtöbb esetben amit olvastam, ha nem ment a távirányító, akkor az ajtókat se tudta nyitni/zárni, ám nekem ez a funkciója teljesen jól működik, "csak" az autót nem tudom vele beindítani.

Köszi a segítséget!

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corolla Verso
« Válasz #6406 Dátum: 2019.03.06 09:06:49 »
Szia darma77!

Lenne egy ötletem, hogy miért nem működik az átszerelt kulcs... :hmmmm:

Az immo csip ne biztos, hogy a NYÁK-on van.  :no:
Lehet, hogy ment maradt a régi tokban.  :otlet: :whistling:
Rákerestem de csak egy típusidegen leírást találtam:
https://www.ujkulcs.hu/autokulcs-blog/peugeot-206-307-kulcshaz/peugeot-immobiliser-chip-2/
Szerintem a Toyotában is hasonlóan lehet!  :yes:
Tesztelni úgy tudod, hogy indításkor a "régi" "üres" tokot ott tartod az újraszerelt kulcs mellett! Ha működik, már csak a chipet kell átrakni... :yes:

Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6407 Dátum: 2019.03.06 09:21:17 »
igen, az immo chip külön van, kis szürke, nagyjából téglalap alakú.Szerintem azt bennehagytad a régiben  ::)

darma77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #6408 Dátum: 2019.03.06 14:48:31 »
Köszönöm a válaszokat, valóban ez lesz a gond. Én csak a nyákot tettem át, nem tűnt fel sajnos, hogy van még valami a műanyag házban...
Nos a gond az, hogy a régi műanyag "ház" a kukában landolt, és mivel kedden elvitték a szemetet :), így már csak az a választásom maradt, hogy rendeljek egy külön transponder chippet pár ezer forintért. Jól gondolom, hogy a master kulcs birtokában ezt a "nyers" chippet simán én otthon fel tudom programozni (szokásos ajtócsapkodásos, pedál nyomogatós eljárások :))

darma77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #6409 Dátum: 2019.03.06 16:23:40 »
Lenne még egy másik kérdésem is: szeretném lecserélni a váltógombot (a szoknya marad) - Corolla Verso 2008. Tekerni kell vagy húzni, vagy van-e bármi trükkje? Nem akarnám szétgyilkolni a próbálkozással. Jól gondolom, hogy csak simán le lehet szedni és nem igényel komolyabb megbontást (pl. középkonzol)?

darma77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #6410 Dátum: 2019.03.07 11:52:32 »
breaking news :) óriási szerencsémre a szelektívbe dobtam a régi távirányítót, így a kukás nem vitte el kedden, szóval megtaláltam benne az immo chipet, átraktam az új házba és tökéletesen működik már a távirányító :))) köszi.


TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Corolla Verso
« Válasz #6411 Dátum: 2019.03.07 14:34:16 »

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Corolla Verso
« Válasz #6412 Dátum: 2019.03.07 21:54:53 »
breaking news :) óriási szerencsémre a szelektívbe dobtam a régi távirányítót, így a kukás nem vitte el kedden, szóval megtaláltam benne az immo chipet, átraktam az új házba és tökéletesen működik már a távirányító :))) köszi.
Végre egy igazi példa, hogy miért jó a szelektív gyűjtés... 🤓

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corolla Verso
« Válasz #6413 Dátum: 2019.03.08 12:22:08 »
Lenne még egy másik kérdésem is: szeretném lecserélni a váltógombot (a szoknya marad) - Corolla Verso 2008. Tekerni kell vagy húzni, vagy van-e bármi trükkje? Nem akarnám szétgyilkolni a próbálkozással. Jól gondolom, hogy csak simán le lehet szedni és nem igényel komolyabb megbontást (pl. középkonzol)?
Simán le kell csavarni. Megindítani nehéz, de ha elindult, onnan már gyerekjáték.
music     

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6414 Dátum: 2019.03.08 22:34:24 »
breaking news :) óriási szerencsémre a szelektívbe dobtam a régi távirányítót, így a kukás nem vitte el kedden, szóval megtaláltam benne az immo chipet, átraktam az új házba és tökéletesen működik már a távirányító :))) köszi.
Hello,
... és ha még megvan a régi tok, akkor érdekelne a hátlapja. Az én indítókulcsom hátlapjának a reteszéről letört egy pici műanyag fül, ami miatt nagyon könnyen lejár a hátlap. Amennyiben megvan a hátlap és működik a retesz, köthetünk üzletet. A chip pótlása nem pár ezer forintos tétel lett volna! Egy nyamvadt gyári rizsszem izzó 3400.- Ft. Képzelheted, hogy egy immo chip mennyi lehet....
Jelezd kérlek, ha megvan a hátlap.
Üdv.:
Gbak
Gbak

csirk

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #6415 Dátum: 2019.03.19 11:46:18 »
Sziasztok,
segitseget szeretnek kerni, hatha valaki talalkozott mar hasonloval. 2008as benzines CoV, szuk egy eve vettuk. Nehany honapja kezdodott, indulaskor a jobb elso kerek felol egy reccsenest hallani, mintha valami muanyag torne. Menet kozben semmi, lampanal indulaskor semmi. Rovidebb allas utan ujra elojon, de csak indulaskor. Fekre gyanakodtam, de ha a kezifeket allas kozben nem huzom be, akkor is elojon. Szervizben atneztek a kereket/feket/futomuvet, de semmit nem talaltak.

Udv.

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6416 Dátum: 2019.03.19 13:02:01 »
Hello,
a kézifék a hátsó kerekekre hat.
Talán érdemes lenne megnézni az első fék nyereg csúszócsapjainak állapotát. Lehet, hogy szorul egy kicsit és nehezebben mozdul el a betét a helyéről. A Bosch csúszócsap javító készlet (kenőanyaggal együtt) kb.7000 Ft/2 garnitúra. A csere, ha van affinitásod hozzá kb. 1 óra, a Youtube-on kismillió video van róla, hogyan kell szakszerűen elvégezni.
Egyébként a gépkönyv ír valami öndiagnosztikai metódusról, ami adhat ki zajt induláskor, de annak nem szabadna zavaróan hangosnak lennie. Nálam fékezéskor jön elő valami érdekes nyekergő hang, de csak akkor, ha az útfelület egyenetlen és a kerekek rázkódnak.
Üdv.:
Gabak
Gbak

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #6417 Dátum: 2019.03.19 13:41:43 »
Mint azt írták, a rögzítő fék a hátsó fékéket használja.
Főleg nedves időben előfordul, hogy a fékek kicsit beragadnak és azt hallod amikor elindulsz.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corolla Verso
« Válasz #6418 Dátum: 2019.03.19 15:34:54 »
Nem az ABS-ből jön ez? Annak is valami hasonló hangja van - elindulás után az első méterek alatt szokott lenni, kb. mintha leejtenének egy műanyag vödröt, olyan. Ja, és ha az, akkor teljesen normális...
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.19 15:36:39 írta music »
music     

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6419 Dátum: 2019.03.19 15:37:03 »
... jaaa, én is erre gondoltam öndiagnosztika címen.
Gabak
Gbak