Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1540131 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

barizo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Corolla Verso
« Válasz #6390 Dátum: 2019.02.12 21:59:13 »
Sziasztok

Okosságot szeretnek megtudni rutinos, tapasztalt márka társaktól.
Adott a 2006-os 2.2 D-Cat Versom, igen a 177 Lovas jószág
Utóbbi időben Thomas a gőzmozdony játsza [emoji34]
5 éve van nálam, előírt olaj (LM4300) csak OMV tankolás, stb
163eter km, ez biztos, helybeli a kocsi
Szóval utóbbi időben fehér füstöl borítom be a mögöttem érkezőket
Gyakran füstöl, a távok olyan 20 km körüliek alkalmanként ha meloba megyek, hosszan táv ritkabb(4-5/év)
Adott ez a masszív fehér füstölése, Fed comp szerint ilyenkor megugrik a pill fogyasztása is. Én arra gondolok h állandóan regeneralni igyekszik. Fogyasztás is ~9 l körüli
Üzem meleg motornál, 2000 felett kb 70 sebességnél ... Álló helyzetben ( legutóbb HHH motor tisztítás 1 óra álló helyzetben, alapjárat-3000 Ford 10-10 perc)semmi füst
Csak ha a kocsi megy és a fenti feltételek is adottak
Elvittem Toyota szerbizbe, kiolvastam
Semmi
Értékek, nyomás szenzor adatok ok
Elvileg a befecskendezés is ok
A víz nem trugyis ( bár már csere érett)olaj ha fogyott is a nívó maxrol a felére. Erre nem emlékszem mennyire töltötte fel a szerelő
Tehát elvileg a Dpf nem tomodott el
Szervizessel kerültünk egy kb 40-50 km karikát, rajta a gép fordulat 3000, hogy a regenerakas be tudjon fejeződni.
Vissza fele már jónak tűnt a dolog
De ma munkából haza megint füst
Ötlet, tipp?
Ha hgf vagy turbó akkor álló helyzetben is füstölnie kellene
Szóval regenerakas lehet? De miért és mitől akar majdhogynem folyamatosan ? Hamarosan megyek vele egy hosszabban, akkor esetleg kitisztulna?
Jó lenne vmi használható tanács, tipp mert nagyon gaz így járni vele



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Corolla Verso
« Válasz #6391 Dátum: 2019.02.12 22:59:17 »
Üdv Mindenkinek!

Nemrég volt téma a kuplung... megérett nekem is a csere.

COV 1.8 1ZZ-FE 2007

ezek közül melyiket érdemes beszerelni:

LUK
Valeo
Sachs
Exedy
Aisin

Szinte egy árban mozognak, nem az a kérdés. Hanem a minőség, pedál puhasága, ne rázzon, ilyesmikre gondolok.

Köszönöm


Még annyi, hogy a váltóba milyen olajat érdemes önteni, ha már le van szedve? Én erre gondoltam: Castrol Syntrans Transaxle 75w-90  API GL4+

Köszönöm

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla Verso
« Válasz #6392 Dátum: 2019.02.12 23:16:51 »
A gyári előírásnak megfelelő, jó választás.

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #6393 Dátum: 2019.02.14 09:19:06 »
Üdv Mindenkinek!

Nemrég volt téma a kuplung... megérett nekem is a csere.

COV 1.8 1ZZ-FE 2007

ezek közül melyiket érdemes beszerelni:

LUK
Valeo
Sachs
Exedy
Aisin

Szinte egy árban mozognak, nem az a kérdés. Hanem a minőség, pedál puhasága, ne rázzon, ilyesmikre gondolok.

Köszönöm

Szia, Nekem Sachs került bele. Kb 2000 km-t mentem vele azóta, eddig tökéletes minden.

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Corolla Verso
« Válasz #6394 Dátum: 2019.02.17 19:54:34 »
Szia, Nekem Sachs került bele. Kb 2000 km-t mentem vele azóta, eddig tökéletes minden.

Köszönöm, a pedálerő is könnyebb lett?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6395 Dátum: 2019.02.18 12:44:08 »
Szia, Nekem Sachs került bele. Kb 2000 km-t mentem vele azóta, eddig tökéletes minden.

Nem kérdés: Aisin!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #6396 Dátum: 2019.02.18 20:49:20 »
Köszönöm, a pedálerő is könnyebb lett?

Igen, érezhetően könnyebb lenyomni.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6397 Dátum: 2019.02.22 17:57:38 »
(...) a rádió-klíma egység könnyen kiszerelhető, csak egy toldós 10-es csőkulcs ill. hosszúszárú philips csavarhúzó kell hozzá. Nem árt, ha mágnest raksz a csavarozáskor az eszközre, mert akkor véletlenül sem esik be a csavar a középkonzol mélyére. A műveletben szerintem a csatlakozók lehúzása a legmacerásabb. Ha le tudtad szedni a kétoldali burkolatot, akkor már nem nehéz a folytatás.
Sok sikert.
Első fázis kész: régi rádió kiszerelve (ahogy írtátok, eszembe jutott az Apámtól örökölt, garázspolc tetején porosodó csőkulcs készlet  :innocent: ), új berakva.
Persze gondolhattam volna hogy a Toyota nem lesz olyan kedves hogy szabvány kábelcsatlakozókat használ, úh. adapter megrendelve, folyt. 1 hét múlva.Szíveskedjetek büszkének lenni rám, ez volt életem első "autószerelése" ami bonyolultabb egy ablaktörlőcserénél - asszem' jövő héten nekifutok egy motorgenerálnak  :devil: Szerintem még így félkészen, beépítőkeret nélkül is elég jól néz ki:
« Utoljára szerkesztve: 2019.02.22 18:05:35 írta fezso »

Sape

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso bal féltengely
« Válasz #6398 Dátum: 2019.02.23 22:10:43 »
A bal féltengely rezgéscsillapítójához fel tud csapni a víz a jobb oldalihoz nem, mert ott van fenéklemez. A rezgéscsilapító gumi burkolatának szorító bilincse, ha elrohad, a gumi alá férkőzik a víz, végighúzódik a csillapító persely és a tengely között és kezdődik a korrózió. Ha elég nagy a bemaródás, egy kemény indítás, dinamikus gyorsítás, vagy padkázás során a tengely nem bírja a csavarodást és törik. Az enyémen ezt időben ellenőriztem, ehhez le kellett flexelni a rezgéscsillapítót, lefestettem a tengelyt. Nem érzek menet közbeni problémát.

Sape

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #6399 Dátum: 2019.02.23 22:25:47 »
Nem szereltem ki a féltengelyt, csak a rezgécsillapítót felxeltem le. A rozsdásodás nem volt jelentős, de a tengely piskóta alakja hasonló volt a képen látotthoz. Szerintem és  a szerelő szerint is gyárilag ilyen alakzatra készült. Talán a csillapító elcsószás ellen.

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6400 Dátum: 2019.02.25 08:47:15 »
Hello,
a rezgéscsillapító gumi eltávolítása nem okozott problémát? Arra gondolok, hogy nem véletlenül találták ki, hogy odakerül. Esetleg később nem okoz majd problémát a hiánya? Az alkatrész rajzon úgy látom, hogy a gumitömb egy bilinccsel rögzül a tengelyhez. Nem lehet a bilincs feloldása után ellenőrizni a tengely állapotát, majd visszaállítani az eredeti állapotokat? Esetleg tömíteni a gumitömb csatlakozási vonalát valami spéci anyaggal?
Gbak

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6401 Dátum: 2019.02.25 08:58:05 »
Más téma:
Amennyiben valakinek van törött 2. üléssor vezetőülés mögötti felső ülésállító kallantyúja, akkor felajánlok egy cserét. Nekem az anyósülés mögötti ülés felső karja törött el, de úgy látom, hogy az elem szimmetrikus, így a másik oldalra még használható lenne. A bowden megakasztó műanyag fül tört le (és picit el is repedt), de a másik oldalon még használható lenne. Nekem hasonló kellene a vezetőülés mögül. Megpróbálom így megoldani a problémát, mielőtt megrendelem a gyári alkatrészt (14.000.-). Bontottan esélytelennek látom a próbálkozást. Egyébként az ülésmozgató mechanikából is hiányzik egy rugó, de azzal együtt tudok élni, hogy nem tudom a döntéssel együtt előre csúsztatni az ülést, csak külön az alsó karral. Viszont az üléstámla dönthetősége fontos lenne a csomagtartó felől, ha a leghátsó üléssort ki akarom nyitni és az ülés dőlésszöge miatt ezt nem tudom megtenni.
Üdv.
Gbak

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corolla Verso
« Válasz #6402 Dátum: 2019.02.25 10:14:20 »
Hello,
a rezgéscsillapító gumi eltávolítása nem okozott problémát? Arra gondolok, hogy nem véletlenül találták ki, hogy odakerül. Esetleg később nem okoz majd problémát a hiánya?
Az a helyzet, hogy akinek eltörött a féltengelye, annak olyat tesznek a helyébe - akár gyári, akár utángyártott - amin nincsen gumiharang...
music     

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Corolla Verso
« Válasz #6403 Dátum: 2019.02.28 15:57:37 »
Tud valaki egy képet felrakni, milyen a törésre hajlamos gyári? Én nem látok bilincset...

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corolla Verso
« Válasz #6404 Dátum: 2019.02.28 16:47:56 »
Szerintem az a bizonyos rezgéscsillapítós féltengely:
https://www.youtube.com/watch?v=OtBAwTcK7qk

Felmerült bennem is, hogy amelyiken rajta van gyárilag arról nem lehetne "lehámozni" a probléma elkerülése végett? :whistling: :hmmmm:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.