Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1540366 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6375 Dátum: 2019.02.07 15:48:31 »
vettem új rádiót, de a régi kiszerelésével van gondom. Levettem műanyag műszerfal paneleket oldalt (szivargyújtó meg gyújtáskapcsoló), de olyan kicsi hely van a rádió mellett és úgy begyógyultak a csavarok hogy testépítő nőgyógyász, vagy nem tudom mi kéne hogy kicsavarjam. Van valami trükk, ha csak "háztartásban megszokott" szerszámaim vannak?
(nem sajnálom azt a pár ezrest a szerviztől, csak folyamatosan használatban van napközben, macerás lenne elvinni - jobb lenne este a garázsban megcsinálni)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #6376 Dátum: 2019.02.07 17:44:33 »

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6377 Dátum: 2019.02.08 08:31:04 »
hmmm, úgy látom "rossz irányból" közelítettem meg a kérdést, én úgy gondoltam kiveszem úgy hogy a keret bentmarad és oldalt csavarom ki a rögzítőket.
De ezt elnézve jobb lesz ha rutinosra bízom, mert az én kézügyességemről annyit kell tudni hogy nincs  :whistling: . Akkor megszervezek egy autómentes napot a családnak  :cool2:

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6378 Dátum: 2019.02.10 12:11:38 »
Üdv.:
és ha már kiszereled a középkonzoli egységeket, érdemes megnézni, hogy nem égett-e ki a vészvillogó izzója. A rádióegység tetején lévő kapcsoló-visszajelző csoport a két oldalán lévő fülek összenyomásával egyben kiemelhető és a pici izzó kicserélhető a hátoldali kerek nyíláson keresztül. Az izzó 1400 Ft a márkakereskedésben, de egy 150Ft-os, erre alkalmas rizsszem izzóval és némi kézügyességgel maga az izzó cserélhető.
A szivargyújtó megvilágítása is könnyen javítható. A szürke izzó foglalat óvatosan lepattintható anélkül, hogy a szivargyújtót kiszerelnénk a helyéről. A foglalat két oldalán lévő fekete pöckökön átemelve a sarus fekete foglalat kihúzható és a rizsszem izzó cserélhető (esetleg T5-ös foglalatú ledre). A művelet végén a szürke izzó foglalatot viszza lehet pattintani a helyére és kész. Sajnos ez a művelet nekem 3000 Ft-ba került, mert vettem egy bontott szivargyújtót. Most legalább van egy tartalék :).
Egyébként a rádió-klíma egység könnyen kiszerelhető, csak egy toldós 10-es csőkulcs ill. hosszúszárú philips csavarhúzó kell hozzá. Nem árt, ha mágnest raksz a csavarozáskor az eszközre, mert akkor véletlenül sem esik be a csavar a középkonzol mélyére. A műveletben szerintem a csatlakozók lehúzása a legmacerásabb. Ha le tudtad szedni a kétoldali burkolatot, akkor már nem nehéz a folytatás.
Sok sikert.

Gbak

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6379 Dátum: 2019.02.10 12:25:45 »
Üdv.:
és ha már kiszereled a középkonzoli egységeket, érdemes megnézni, hogy nem égett-e ki a vészvillogó izzója. A rádióegység tetején lévő kapcsoló-visszajelző csoport a két oldalán lévő fülek összenyomásával egyben kiemelhető és a pici izzó kicserélhető a hátoldali kerek nyíláson keresztül. Az izzó 1400 Ft a márkakereskedésben, de egy 150Ft-os, erre alkalmas rizsszem izzóval és némi kézügyességgel maga az izzó cserélhető.
A szivargyújtó megvilágítása is könnyen javítható. A szürke izzó foglalat óvatosan lepattintható anélkül, hogy a szivargyújtót kiszerelnénk a helyéről. A foglalat két oldalán lévő fekete pöckökön átemelve a sarus fekete foglalat kihúzható és a rizsszem izzó cserélhető (esetleg T5-ös foglalatú ledre). A művelet végén a szürke izzó foglalatot viszza lehet pattintani a helyére és kész. Sajnos ez a művelet nekem 3000 Ft-ba került, mert vettem egy bontott szivargyújtót. Most legalább van egy tartalék :).
Egyébként a rádió-klíma egység könnyen kiszerelhető, csak egy toldós 10-es csőkulcs ill. hosszúszárú philips csavarhúzó kell hozzá. Nem árt, ha mágnest raksz a csavarozáskor az eszközre, mert akkor véletlenül sem esik be a csavar a középkonzol mélyére. A műveletben szerintem a csatlakozók lehúzása a legmacerásabb. Ha le tudtad szedni a kétoldali burkolatot, akkor már nem nehéz a folytatás.
Sok sikert.

Erre gondoltál?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #6380 Dátum: 2019.02.10 13:06:03 »
hmmm, úgy látom "rossz irányból" közelítettem meg a kérdést, én úgy gondoltam kiveszem úgy hogy a keret bentmarad és oldalt csavarom ki a rögzítőket.
De ezt elnézve jobb lesz ha rutinosra bízom, mert az én kézügyességemről annyit kell tudni hogy nincs  :whistling: . Akkor megszervezek egy autómentes napot a családnak  :cool2:
Csőkulcsokkal szerintem simán megoldható a művelet. Enyém Lidl-ből van, a Micila linkjén lévő ár körül vettem én is.

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6381 Dátum: 2019.02.10 16:45:17 »
Hello,
ha jól emlékszem a mélyebben lévő csavarokon van kereszthorony, így azokat lehet egy hosszabb szárú kereszthornyos csavarhúzóval is oldani.
Nekem egy racsnis kulcs készletem van, annak toldószárával oldottam meg, de az előbbi megoldás is jó, ha nincs készleted.
Gbak

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6382 Dátum: 2019.02.10 16:49:31 »
Fezso,
egyébként miért kellett új rádió? Amikor autókat néztem ez a rádiócsere felmerült néhány esetben. Nem javítható az egység?
Gbak

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6383 Dátum: 2019.02.10 16:54:53 »
Uraim,
ez a féltengely dolog aggaszt egy kicsit. Szemrevételezéssel meg lehet állapítani, hogy korrodált-e a tengely? Alá lehet nézni a gumigyűrűnek?
Meg lehet előzni vajon a bajt némi spec. kezeléssel, pl. tömítőpasztával/zsírral? Nekem Olasz-import autóm van, makulátlan az alváz rozsda tekintetében. Vajon ez a probléma nem csak a "sós-teleket" átélt példányokat érinti? 
Gbak

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6384 Dátum: 2019.02.10 20:15:34 »
köszi mindenkinek a segítséget, akkor meglesem mégegyszer. (a két oldalsó konzol lepattintása nekem könnyen ment - mondjuk régebben szervizeltem laptopokat, így a puha műanyaglapok lepattintgatásában van némi rutin: csavarhúzót betekerni szig.szalaggal hogy ne sértse meg, és ha az első patent kint van, akkor a lap hajlásából már érzed hogy hol a következő :yes: )
Gbak972: már régen szerettem volna USB csatlakozós/navis fejegységet, de nem volt prioritás, lehet élni nélküle. De most megadta magát a gyári rádió, és mivel szemem fényei nagyon hiányolják a zenét utazás közben, így a jóváhagyást is könnyebb volt megszerezni a Családi Költségvetési Tanácstól.  ::)
...amúgy az eredeti gond egy önindító hiba volt, annak a javítása után nem működött. Visszavittem, mert azt hittem csak egy biztosíték mehetett ki, de a szervizben azt mondták "belső hibás". Persze simán benne van az is, hogy valamit el***tak, de ez nehezen bizonyítható, úh. inkább hagytam a fenébe.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #6385 Dátum: 2019.02.10 20:24:00 »
Szemrevételezéssel meg lehet állapítani, hogy korrodált-e a tengely? Alá lehet nézni a gumigyűrűnek?
Lehet próbálkozni, de akkor is törni fog. Ha Avensis nincsenek hibákban visszaolvasol, fogsz találni képet egy alig korrodált, ám tölcséresen eltört féltengelyről.

Meg lehet előzni vajon a bajt némi spec. kezeléssel, pl. tömítőpasztával/zsírral? Nekem Olasz-import autóm van, makulátlan az alváz rozsda tekintetében. Vajon ez a probléma nem csak a "sós-teleket" átélt példányokat érinti?
Cserével tudod megelőzni. Mivel 8-12 éves kor környékén törik rozsdától függetlenül, az a többség álláspontja, hogy inkább csere mint tréler. Valaki írta nemrég, hogy a balkánon tört el neki és onnan kellett trélerezni. Nyaralása ugrott, trélerezéssel szerintem fél millió felett volt a kára. A csere ehhez képest elenyésző. Viszont ha nem cseréled és te leszel a kivételt erősítő szabály, majd mindenképpen írd meg ha elérte a 15/20 éves kort.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corolla Verso
« Válasz #6386 Dátum: 2019.02.10 21:30:47 »
Vajon ez a probléma nem csak a "sós-teleket" átélt példányokat érinti?
Sajnos nem. Nem a só a fő probléma, hanem a víz, ami beszivárog a gumigyűrű alá.
music     

HattoriHanzo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corolla Verso
« Válasz #6387 Dátum: 2019.02.12 20:20:00 »
Sziasztok! Két hete vagyok CoV tulajdonos. 2004, 1.8, mmt. Igen, a sokszor szapult mmt. :)
Mivel kicsit viszontagságosan indult a történetünk, ezért gondoltam megosztom itt a fórumon. Hétfői napon hoztuk el az autót kisvárosi kereskedésből. Náluk kb két hetet állt a járgány.
Két nappal később kanyarodás közben kitette magát üresbe, aztán jöhetett az mmt-nél ismert játék, hogy egyáltalán le tudjuk parkolni. Másnap a kereskedő eljött érte, egy jó órás autókázás után sikerült reprodukálni neki is a hibát. Innentől kezdve nem volt vita, vitték szervízbe. Tegnap kaptuk vissza, kuplung, actuator csere után. Bízom benne, hogy mostantól igazi szerelem lesz.
Azt gondolom, hogy nekünk szerencsénk volt. Egyrészről azért, mert szinte azonnal kiderült a hiba, másrészről egy maximálisan korrekt kereskedővel volt dolgunk, aki megoldásra törekedett.
Továbbra is igaz az alaptétel: az mmt nem automata, és e szerint is kell használni. Sajnos ezt az előző tulaj nem vette figyelembe. Remélem, hogy azok közé fogok tartoznia, akik nem bánták meg, hogy nem manuális váltóval vették az autót. :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #6388 Dátum: 2019.02.12 20:50:35 »
Sziasztok! Két hete vagyok CoV tulajdonos. 2004, 1.8, mmt. Igen, a sokszor szapult mmt. :)
Nem szapulja itt senki, csak kerüli, jó okkal. Pár évente 600.000ft kiadás az a drága hobbi kategória. Gratula a kocsihoz, sok örömet hozzá.

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Corolla Verso
« Válasz #6389 Dátum: 2019.02.12 21:35:26 »
Üdv Mindenkinek!

Nemrég volt téma a kuplung... megérett nekem is a csere.

COV 1.8 1ZZ-FE 2007

ezek közül melyiket érdemes beszerelni:

LUK
Valeo
Sachs
Exedy
Aisin

Szinte egy árban mozognak, nem az a kérdés. Hanem a minőség, pedál puhasága, ne rázzon, ilyesmikre gondolok.

Köszönöm