Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1539949 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6360 Dátum: 2019.01.22 16:39:28 »
Kuplung szett + váltóolaj + munkadíj + futómű állítás: 130.000, de mivel volt még rendszeres szervíz is, valamivel olcsóbb volt. Mindenesetre nekem most tényleg nagyon bársonyos lett az egész feeling, mintha más autóban ülnék, bár a hármas kivételével addig sem volt különösebb bajom a váltással

ez mind KP?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

torokpeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Corolla Verso
« Válasz #6361 Dátum: 2019.01.22 18:01:16 »
Szervusztok,
régi tagként, visszatérő újoncként lenne kérdésem. A sebváltó alatti TRC gomb alapértelmezésben megvilágított? Próbálkozzak izzócserével, vagy ez is sötétben bújkáló kapcsoló (a fényszóró magasságállítóval és a tükörállítóval együtt)?
Előre is köszönöm.
Üdv.

Szia! Igen, világít!

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6362 Dátum: 2019.01.22 21:03:11 »
Szia! Igen, világít!

Köszönöm. Kiszerelem és megnézem, hogy lehet-e izzót cserélni.
Gbak

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6363 Dátum: 2019.01.22 21:19:45 »
Utánanéztem a kapcsoló világításnak, ha érint valakit. Cikkszám 84999-1032 14V 0.84W. A kapcsoló oldalába süllyesztett foglalatú. Félek, hogy csak márkaszervízben kapok horror áron. Esetleg van valakinek tippe, hogy hol kereshetek spec. izzókat?
Üdv.
Gbak

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6364 Dátum: 2019.01.22 21:45:27 »
Carina műszerfalba, kapcsolókba való ún. rizsszem izzókat elektronikai boltban kaptam, minta alapján. Nem volt vészes az áruk.

TtkRN2...


iskola10

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Corolla Verso
« Válasz #6365 Dátum: 2019.01.25 20:18:40 »
Sziasztok!
Segitsegeteket szeretnem kerni :-)
Toyota Corolla Verso
2007-es
2.2 D4D 136 LE
A hiba
Vilagitanak a sargalampak
Beinditom az autot hidegen tokeletesen  megy csak vilagitanak a sargalampak.

Amint bemelegszik a motor, elaszik a kek homerseklet jelzo lampa, utana elveszi a teljesitmenyt, alig akar menni

Van benne 4 db uj porlaszto, DPF szuro, EGR szelep tisztitva, levegoszuro uj
Hibaolvasasnal nem egyertelmu a hiba sajnos
Koszonom elore is
Hatha valakinek volt mar ilyen problemaja

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6366 Dátum: 2019.01.25 23:24:26 »
Üdv.:
TRC kapcsoló világítás probléma megoldva. 150 Ft-os rizsszem izzót aplikáltam a gyári foglalatba... tökéletesen működik.
Viszont adódott a második üléssorral kapcsolatos kérdésem.
A támlák felső részén lévő kar (az egyik nálam törött) mozdításával az ülésnek dőlnie és előrecsúsznia is kellene? Nálam csak dől az üléstámla, így a bejutás a harmadik üléssorhoz eléggé nehézkes. Gyanakszom, hogy a működéssel nincs valami rendben, már csak azért is, mert az ülés alatti bowdenek túl lazának tűnnek és az üléscsúsztató kart mozgató bowden teljesen laza, nem is tudom mi működteti.
Meg tudja valaki nézni, hogy a két ülésállító kallantyú melyik-melyik bowdent mozgatja?
Köszönet:
Gbak
Gbak

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #6367 Dátum: 2019.01.26 12:28:26 »
Üdv.:
TRC kapcsoló világítás probléma megoldva. 150 Ft-os rizsszem izzót aplikáltam a gyári foglalatba... tökéletesen működik.
Viszont adódott a második üléssorral kapcsolatos kérdésem.
A támlák felső részén lévő kar (az egyik nálam törött) mozdításával az ülésnek dőlnie és előrecsúsznia is kellene? Nálam csak dől az üléstámla, így a bejutás a harmadik üléssorhoz eléggé nehézkes. Gyanakszom, hogy a működéssel nincs valami rendben, már csak azért is, mert az ülés alatti bowdenek túl lazának tűnnek és az üléscsúsztató kart mozgató bowden teljesen laza, nem is tudom mi működteti.
Meg tudja valaki nézni, hogy a két ülésállító kallantyú melyik-melyik bowdent mozgatja?
Köszönet:
Gbak

Nem kell előrecsúsznia a háttámla döntésekor. Az ülés oldalán lévő izével húzható előre. Ha működik.  :clap:
Próbáld megnézni a tieden hogyan van. Azt már berhelték, gondolom.

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6368 Dátum: 2019.01.26 13:10:51 »
Nem kell előrecsúsznia a háttámla döntésekor. Az ülés oldalán lévő izével húzható előre. Ha működik.  :clap:
Próbáld megnézni a tieden hogyan van. Azt már berhelték, gondolom.
Hello,
köszönöm a válaszod.
Az ülés melletti füllentyű működik mind a két oldalon, DE (és idézek a használati útmutatóból, kép is van):

"Könnyû bejutás a harmadik üléssorhoz:
1. Húzza fel az üléstámla vállrészén lévõ kart.
Az ülés elõrecsúsztatható.
2. Mozdítsa az ülést a legelsõ helyzetbe.
Az utasok beszállása után emelje fel az üléstámlát,
tolja a helyére. Mozdítsa hátra egészen
addig, míg az ülés megfelelõen rögzül."

Tehát, a felső karnak működésbe kellene hoznia az ülés előrecsúsztató alsó fém fogantyút. Nálam az alsó karhoz vezető bowdenek lazák, nem mozdulnak egyik kar mozgatására sem. A jobb szélső ülésnél még egy laprugó is hiányzik, ami a bowdent feszítené  :hmmmm:
Megnéztem jópár Youtube videót is, az egyiken látszik, amint a felső kart mozdítva az egész ülés előrecsúsztatható. Egyébként így is lenne logikus. A beszálláshoz nem elég csak a támlát előredönteni.
Az oldalsó gurtni pedig csak a síkradöntést szolgálja (igaz, hogy a támladöntés is megoldható vele).
Lehet, hogy a te ülésed is már berhelték? :)
Esetleg ha más fórumtárs is megnézné, hálás lennék.
Üdv.:
Gbak
« Utoljára szerkesztve: 2019.01.26 13:12:44 írta Gbak972 »
Gbak

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #6369 Dátum: 2019.01.26 14:36:11 »
Nehéz így látatlanban, valóban előre kéne csúsznia. Nekem gyári állapotú, sosem volt probléma vele, és kifogástalanul működik. Viszont tényleg meg fogom vizsgálni, mitől jó. :cool2:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corolla Verso
« Válasz #6370 Dátum: 2019.01.26 15:17:48 »
A felső kart ha meghúzod, akkor olyan 60%-ig megdönthető a támla és ezzel párhuzamosan előrecsúszik az ülés. Teljes támladöntéshez kell a lenti kis izé.
music     

Gbak972

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Corolla Verso
« Válasz #6371 Dátum: 2019.01.27 08:09:19 »
Uraim,
köszönöm a segítséget. Tavasszal kiszerelem az üléseket és megpróbálom orvosolni a problémát.
Üdv.:
Gbak
Gbak

harex

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #6372 Dátum: 2019.02.04 10:52:53 »
Sziasztok,
nézegetem a piacot és eldőlt, hogy Corolla Verso lesz az új autónk. 2006-2009 közötti évjáratot keresek, benzinest, Luna vagy Sol felszereltséggel.
Kérhetnék tanácsot Tőletek, hogy mire érdemes figyelni, illetve rákérdezni ennél a típusnál szervizelések és típushibák tekintetében?
Nagyon köszönöm!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corolla Verso
« Válasz #6373 Dátum: 2019.02.04 22:33:45 »
Sziasztok,
nézegetem a piacot és eldőlt, hogy Corolla Verso lesz az új autónk. 2006-2009 közötti évjáratot keresek, benzinest, Luna vagy Sol felszereltséggel. Kérhetnék tanácsot Tőletek, hogy mire érdemes figyelni, illetve rákérdezni ennél a típusnál szervizelések és típushibák tekintetében? Nagyon köszönöm!
Ha 2006-os elvileg lehet olajevős példány. Amúgy nem sok típushibája szokott lenni.
1. Apróság: a középkonzol tetején lévő kis csapóajtó ferde, és emiatt előbb-utóbb eltörik a rugója. Onnantól már nem lesz ferde, csak nem marad nyitva...
2. 10 éves kora környékén el szokott törni a bal féltengelye egy konstrukciós hiba miatt. (Van ott egy kis kiegyensúlyozó gumiharang, ami alá be tud szivárogni a víz, amitől elrozsdásodik, és előbb utóbb eltörik a féltengely. Csere a megoldás, az újon már nem lesz gumiharang. A csere márkaszerivzben 135, másutt fele-kérharmada.
3. Szeret kigyulladni a "három sárga lámpa" : azaz az általános motorhiba, az ESP és a TRC lámpája, kiolvasva P0420-as hibakód. Ez a TTG-nél javítva 10.000 alatti összeg.
music     

harex

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #6374 Dátum: 2019.02.07 09:40:18 »
Köszönöm!