Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526266 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #6330 Dátum: 2019.01.05 21:26:33 »
Nem esett még ki, bár őszintén szólva nem nagyon szeretnék ekkora dobozt. 
A 2006-os Zafira még nem ilyen nagy.  :excl: (Feltételezem, ha COV-ból 2006-osat nézel, akkor Zafirából sem lenne pénzed fiatalabbra...) A mostani Opel tényleg batár, nekem sem kéne.
music     

mukimuki

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Corolla Verso
« Válasz #6331 Dátum: 2019.01.06 13:22:46 »
Üdv mindenkinek! Új vagyok az oldalon és kezdő COV tulaj. Tavaly augusztusban vettem egy COV 2.0 d-4d. Sol 2004-es évjáratút. Magyarországon vásárolt, nem kinti behozatal. Eddig minden oké volt vele, de minap egyik pillanatról a másikra nem volt hajlandó bezárni a kocsit a gyári távirányító. Gyors megoldásként a bevásárló központ parkolójában szervizkulcs kivettem a távirányítóból és manuálisan bezártam. Le is zárt minden ajtót. Azt gondoltam elem csere megoldja a problémát. Hazaérve elővettem pót távirányítót és azzal működött! Másnap reggel már a pót távirányítóra se reagált. Kérdeztem a szerelőmet, hogy esetleg a központi zár egysége "halt-e" meg, de mivel az utastérben lévő központi lezárja és nyitja is az ajtókat, így az nem lehet. Azt mondta, hogy van eset, amikor elfelejti a távirányítót a vevő. Újra kell okosítani a távirányítót. Elemcsere után net-en kutakodtam és találtam is rá megoldást. Ajtó ki-be nyit, kulcs ki-be tesz stb... És láss csodát életre kelt a távirányítóm. DE!!! Kb 3 zárás és 4 nyitás után ismét elfelejti. Megismételtem a csodaságot, ismét életre kelt a kulcs, de utána megint elfelejtette. Most ott tartok, hogy mind a két távirányító nem működik, szerviz kulcs most már csak a vezető ajtaját hajlandó zárni, belülről még mindig lezár a központi. Központi zár vezérlője fogalmam sincs, hogy hol van a kocsiba. Esetleg nem-e arról csúszott le valami vezeték vagy mit tudom én! Már nagyon bosszant a helyzet. Ki esetleg találkozott már hasonló helyzettel kérem segítsen!
Válaszotokat előre is köszönöm.

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #6332 Dátum: 2019.01.08 09:09:50 »
Sziasztok,

A következő problémával szembesülök mostanában: Néhány hónapja egyik napról a másikra nagyon nehezen tudtam visszaváltani hármasba ötösből vagy négyesből. Fölfelé simán ment, tehát gyorsításnál nem volt semmilyen gond, viszont visszaváltásnál nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem tudtam visszaváltani. A váltókar üres környékén megakadt. Aztán ez a probléma hirtelen megszűnt, majd mostanában ismét jelentkezik néha. Semmilyen rendszert nem sikerült felfedezni. Nem függ az időjárástól, illetve az sem számít, hogy éppen párszáz métert haladtam-e vagy akár egy órája vezetek. Ha a rudazat lenne a gond, akkor gondolom fölfelé váltásnál is probléma lenne, illetve álló helyzetben is simán végig tudok váltani minden fokozatot. A kuplung kiemel rendesen. Nem hiszem, hogy van összefüggés, de mostanában kezdett csúszni a kuplung.
Nem örülnék neki, ha a váltóval lenne gond (bár másra nem tudok gondolni), ráadásul nem is hallottam arról, hogy probléma lenne ezekkel (próbáltam külföldi fórumokon is utánakeresni, de nem találtam bejegyzéseket ilyesmiről).
Amennyiben bárkinek volt hasonló tapasztalata, akkor kérem ossza meg.

Köszönöm.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6333 Dátum: 2019.01.08 09:15:25 »
Sziasztok,

A következő problémával szembesülök mostanában: Néhány hónapja egyik napról a másikra nagyon nehezen tudtam visszaváltani hármasba ötösből vagy négyesből. Fölfelé simán ment, tehát gyorsításnál nem volt semmilyen gond, viszont visszaváltásnál nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem tudtam visszaváltani. (...)

Szia!

Váltóolaj szintjét ellenőrizted-e, illetve cseréltél benne már? Ha igen, akkor milyen került bele?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6334 Dátum: 2019.01.08 09:19:15 »
Tegnap volt szerencsém egy D-4D CoV mögött menni főútvonalon.
Random 1-2 km-enként világosszürke füstpamacsokat dobott a kipufogóból, max. néhány másodpercig. Sík terepen, és semmi nem indokolt pl. nagyobb gázpedál mozdulatot.
Gondoltam először, hogy tisztít a rendszer, de nem hiszem, hogy ez ilyen rövid ideig tartana és ilyen szakaszosan.

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #6335 Dátum: 2019.01.08 11:40:26 »
Szia!
Váltóolaj szintjét ellenőrizted-e, illetve cseréltél benne már? Ha igen, akkor milyen került bele?

Igen, volt cserélve. Kb 15e km-t mentem azóta. Olyan került bele, mint korábban volt: SAE 75W-90. Illetve azóta féltengely is lett cserélve, utána jelentkezett a probléma nemsokkal. Rá is kérdeztem a szervízben, hogy a váltóolajhoz nem nyúltak-e, de azt mondták, hogy szinten van, nincsen vele probléma, direkt ellenőrizték. Szóval én arra gyanakodtam, hogy a féltengely cserével lehet összefüggésben, de aztán a szerelővel beszélve ezt inkább elvetettük.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6336 Dátum: 2019.01.08 13:44:26 »
Értem, akkor valószínű, hogy leengedték a váltóolajat és utána ment vissza ugyanaz. Szakszerűen elvégezve elvileg nem kerül bele szennyeződés. Ha mégis, akkor sajnos árt a váltónak :(
Nem tudom, hogy milyen olaj a jobb neki, GL4 vagy GL5, az enyémbe pl.  elvileg jó az 5 is, de mégis a 4-et jobban tolerálja. Ezt még érdemes lenne megnézni esetleg, mivel a  kapcsolhatóságot képes eléggé lerontani :(

TtkRN2...

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #6337 Dátum: 2019.01.08 15:36:49 »
Értem, akkor valószínű, hogy leengedték a váltóolajat és utána ment vissza ugyanaz. Szakszerűen elvégezve elvileg nem kerül bele szennyeződés. Ha mégis, akkor sajnos árt a váltónak :(
Nem tudom, hogy milyen olaj a jobb neki, GL4 vagy GL5, az enyémbe pl.  elvileg jó az 5 is, de mégis a 4-et jobban tolerálja. Ezt még érdemes lenne megnézni esetleg, mivel a  kapcsolhatóságot képes eléggé lerontani :(

TtkRN2...


Köszönöm a választ! Jövő hétfőn megyek ismét szervízbe a kuplung miatt, akkor lecseréltetem a váltóolajat megint. Remélem, hogy ez megoldja. Mindenesetre abból kiindulva, hogy nem nem nagyon érkeztek reakciók, abból arra következtetek, hogy elég egyedi a problémám...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6338 Dátum: 2019.01.08 18:13:48 »
Szívesen.
A használatiban benne kellene lennie, hogy milyen olaj kell a váltóba. Valóban nem ártana tapasztalat az érintettektől, hogy kinek mi vált be.
Nekem a Carinában jól teljesít a Castrol Syntrans Transaxle 75w90 GL4+ olaj, de legalább olyan jó volt a Castrol Syntrans Multivehicle 75w90 GL3/4 olaj is. Sajnos ez neked nem biztos, hogy segítség :(
Viszont érdemes olajkeresőkkel próbálkozni, pl. Liqui Moly Oil Guide, Castrol olajválasztó, stb. Itt autótípusra lehet keresni, mit ajánl a gyártó a termékei közül az adott autóhoz.

TtkRN2...

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #6339 Dátum: 2019.01.09 09:25:15 »
Szívesen.
A használatiban benne kellene lennie, hogy milyen olaj kell a váltóba. Valóban nem ártana tapasztalat az érintettektől, hogy kinek mi vált be.
Nekem a Carinában jól teljesít a Castrol Syntrans Transaxle 75w90 GL4+ olaj, de legalább olyan jó volt a Castrol Syntrans Multivehicle 75w90 GL3/4 olaj is. Sajnos ez neked nem biztos, hogy segítség :(
Viszont érdemes olajkeresőkkel próbálkozni, pl. Liqui Moly Oil Guide, Castrol olajválasztó, stb. Itt autótípusra lehet keresni, mit ajánl a gyártó a termékei közül az adott autóhoz.

TtkRN2...

Az előírásnak megfelelő olaj került bele, nem gondolom, hogy attól, hogy GL4 vagy GL5 van benne akadna a hármas fokozat ilyen szinten, ráadásul ilyen rapszódikusan (tehát a tökéletes és szinte használhatatlan között oda-vissza). Én is arra gondoltam, hogy a féltengelycserénél esetleg valami szennyeződés belekerült.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6340 Dátum: 2019.01.10 10:46:28 »
...mikor máskor hagyjon cserben mint Karácsony előtt 1 nappal.  :censored:
Már hetek óta csinálta hogy bemelegedés után alig gyorsult - aztán 2600-as fordulat körül nagy füstpamacs és megindul. Hibakód semmi. Visszaolvasva többeknél hasonló problémát EGR/légtömegmérő pucolás oldotta meg - be is jelentkeztem a szervizbe, 4-ére kaptam időpontot. Aztán vasárnap félúton hazafelé Pesten megálltam egy bevásárlóközpontnál, és onnan nem indult - valami morgás a motortérből, de nem forgat az önindító. Assistance kijött, behúzással beindult, így hazajutottam - de beindítani továbbra sem lehet.
Viszont most már legalább égnek a hibajelzők a műszerfalon, ha már karácsony van...  :cry:
Ma készült el.1. gyorsulási probléma: szívócsonk volt elkoszolódva (...most már tudom hogy van ilyen is ::) )2. beindítási probléma: nem nagy meglepetés - önindítót kellett cserélni.

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Corolla Verso
« Válasz #6341 Dátum: 2019.01.10 14:31:41 »
Sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni.

Öcsém le szeretné cserélni a dízel böhömnagy egyterűjét (Sharan) valami kisebb benzinesre, és ez a Corolla Verso tetszett meg neki.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1_6_linea_terra_digit_klima-13677912

Három gyermek van a családban, a fő kérdés az, hogy kényelmes lehet-e ez a kocsi ötüknek, illetve hogy az 1.6 motor mennyire elég ehhez a "terheléshez"? 

Esetleg abban tudnátok segíteni, hogy mire kell figyelni Verso vásárláskor a szokásos dolgokon kívül?

Köszi,

Gergő

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #6342 Dátum: 2019.01.10 15:08:02 »

Három gyermek van a családban, a fő kérdés az, hogy kényelmes lehet-e ez a kocsi ötüknek, illetve hogy az 1.6 motor mennyire elég ehhez a "terheléshez"? 


Szia,

Én a fentihez tudok hozzászólni, mert nálunk ugyanez a felállás (3 gyerek, 1.6-os motor). 3, 10 és 12 évesek a gyerekek, tökjól elférnek. Mindhárom övet be lehet normálisan csatolni, ha beülnek, nem horzsolja le senki a kezét, miközben becsatolják magukat. Középen is hárompontos öv van. Az 1.6-os motor 98%-ban elég, legalábbis nekünk. Nyáron ha, fent van 4 bicikli a tetőcsomagtartón és meg van pakolva a csomagtartó, akkor azért érezzük, hogy lehetne erősebb is, bár szerintem ez nem felétlenül a rendeltetésszerű használat... Ha csak öten beülünk akkor én nem érzem kevésnek.

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #6343 Dátum: 2019.01.10 16:40:54 »
Sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni.

Öcsém le szeretné cserélni a dízel böhömnagy egyterűjét (Sharan) valami kisebb benzinesre, és ez a Corolla Verso tetszett meg neki.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1_6_linea_terra_digit_klima-13677912

Három gyermek van a családban, a fő kérdés az, hogy kényelmes lehet-e ez a kocsi ötüknek, illetve hogy az 1.6 motor mennyire elég ehhez a "terheléshez"? 

Esetleg abban tudnátok segíteni, hogy mire kell figyelni Verso vásárláskor a szokásos dolgokon kívül?

Köszi,

Gergő

Itt tudod ellenőrizni
Toyodiy.com
Állapot, kéne feltétlen egy mérés, FULL átvizsgálás, márkaszervizben. A kb. 249e km nem kevés, (ha több, akkor meg főleg...) nehéz és bátor döntés kell. Lehet minden baja és lehet tuti jó, de ahogy mondják az okosok, a vételár 30 %-a szükséges lesz az első évben. Ha ez így ok. nektek, jó tudni.
Itt már nem a tipus sajátosságai dominálnak, bár nem tipushibás autó ez, és a benzinmotor se, ellenben a 175 le-s d-cat-tal... hanem az eddigi használat és kalandok, meg a karbantartás mikéntje.
Sok szerencsét!

Kiváló autó amúgy, tágas és jól megy, elférni, jók a lámpái (persze jó izzókkal értem), remek a fék. Közepesen erős, de jól autózható. A motorok közül a dízelek jobbak, de a common rail nagyon húzós, márpedig mindig jöhet és jönni fog vmi egy idő után.


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Corolla Verso
« Válasz #6344 Dátum: 2019.01.10 17:13:18 »
Három gyermek van a családban, a fő kérdés az, hogy kényelmes lehet-e ez a kocsi ötüknek... 
Sharan után kicsinek fogják érezni. Az egy guruló hangár, hamar hozzászokik az ember. Nagyon menthetetlen?