Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1527215 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Corolla Verso
« Válasz #6120 Dátum: 2018.07.31 13:02:31 »
A váltócsapágy például szintén típushiba, de meghallod a csörgést...

Lehet, hogy idióta kérdés, de milyen jellegű csörgés és honnan jön?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Corolla Verso
« Válasz #6121 Dátum: 2018.07.31 21:00:13 »
Lehet, hogy idióta kérdés, de milyen jellegű csörgés és honnan jön?
Egyáltalán nem idióta kérdés. Leginkább olyan a kocsi amikor váltócsapágyas, mintha dízel lenne. Egy folyamatos dízeles kerregés van jelen menet közben, ami végig megmarad amíg az autó kapcsolt sebességben van mozgás közben. Úgy próbálható ki, hogy tényleg váltócsapágyról van-e szó, hogy menet közben kinyomja az ember a kuplungot. Ilyenkor a váltócsapágy leáll és nem kerreg tovább. Tehát ha a kuplung kinyomására elmúlik a kerregés, akkor lehet rákészülni egy cserére. Illetve kettőre, mert kettő van benne.

bpeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Corolla Verso
« Válasz #6122 Dátum: 2018.07.31 22:12:19 »
Sziasztok! Szeretnék kérni néhány jó tanácsot mire érdemes figyelni Corolla Verso vásárlásakor. A kiszemelt 2005-2008 1.8 benzin, manuális váltóval. Pl
:Olvastam itt féltengelytörésről is, milyen árban van, vásárlás után érdemes kicseréltetni?

Bogesy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #6123 Dátum: 2018.08.01 07:33:22 »
Sziasztok! Szeretnék kérni néhány jó tanácsot mire érdemes figyelni Corolla Verso vásárlásakor. A kiszemelt 2005-2008 1.8 benzin, manuális váltóval. Pl
:Olvastam itt féltengelytörésről is, milyen árban van, vásárlás után érdemes kicseréltetni?

Hát, sztem mindenképpen egy szakival nézesd meg vétel elött, aki már legalább látott Toyotát... Toyota szakservice ajánlott..!
Ott azért elég jól megmondják milyen állapotban van a kicsike..

Ha nem volt még benne féltengely csere..mindenképpen ajánlatos cserélni a későbbi kellemetlenségek kikerűlése végett, más olyan nagy széria baja talán ...nincs..?...de majd a cartársak elmodják... volt még az olajevés mizéria amire figyelni kell, de asszem ettől az évjárattól már rendben van..ha jól tudom!
Aztán pedig egy remek autód lesz....!

bpeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Corolla Verso
« Válasz #6124 Dátum: 2018.08.01 07:54:44 »
 Köszönöm!

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Corolla Verso
« Válasz #6125 Dátum: 2018.08.01 08:59:27 »
Egyáltalán nem idióta kérdés. Leginkább olyan a kocsi amikor váltócsapágyas, mintha dízel lenne. Egy folyamatos dízeles kerregés van jelen menet közben, ami végig megmarad amíg az autó kapcsolt sebességben van mozgás közben. Úgy próbálható ki, hogy tényleg váltócsapágyról van-e szó, hogy menet közben kinyomja az ember a kuplungot. Ilyenkor a váltócsapágy leáll és nem kerreg tovább. Tehát ha a kuplung kinyomására elmúlik a kerregés, akkor lehet rákészülni egy cserére. Illetve kettőre, mert kettő van benne.

Köszönöm!  :flowers:

HJ_VERSO

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla Verso
« Válasz #6126 Dátum: 2018.08.01 09:16:06 »
19 ezer plusz 5 ezer munkadij volt emlekem szerint komplett uj gyari csukokkal egyutt.
Gumibak alatt fog korrodalni, en kicserelnem a helyetekben enyem haz elott tort el, automento 20kert vitt be ismeros szervizebe. Szoval igen ez tipushiba, es tobbe kerul a vontatas, elszallitas.

Szia Konrad!

Hol vetted 19 ezerért? Engem is érdekelne. Bontott vagy új volt?

Üdv. József

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #6127 Dátum: 2018.08.01 14:45:08 »
Teljesen buta lévén a mechanikához, gépészethez és úgy általában az autó működéséhez, nekem a bal oldali kitételen akadt fenn a szemem...Valaki, ki oly jártas a tudományokban, elárulná nekem hogy miért csak az? Miben különbözik a jobb és a bal féltengely anyaghasználata, gyártástechnológiája? Vagy más ok van a háttérben?
Csak a baloson van az a gumiharang, ami miatt az egész mizéria van.
music     

bpeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Corolla Verso
« Válasz #6128 Dátum: 2018.08.01 17:23:33 »
Pontosan mit is érdemes cserélni? Csak a a két oldali külső félt.csuklókat? Vagy kompletten?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10230
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6129 Dátum: 2018.08.01 17:58:56 »
Pontosan mit is érdemes cserélni? Csak a a két oldali külső félt.csuklókat? Vagy kompletten?
Én teljesen cserélném az egészet.
De ki lehet szerelni a tengelyt is a csuklókból és csak tengelyt cserélni (mert ugye ez törhet el), de ha begyógyult nagyon, akkor lehúzáskor a külsőt ilyenkor meg lehet nyektetni annyira, hogy már azt is érdemes akkor lecserélni.
Összefoglalva  legalább a tengelyt és a külső csuklót érdemes cserélni. Leggyorsabb viszont, ha az egészet cseréled komplett. Szerintem.

bpeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Corolla Verso
« Válasz #6130 Dátum: 2018.08.01 18:49:15 »
 Köszi a tanácsot. Mennyire rúghat kb forintosítva?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10230
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6131 Dátum: 2018.08.01 18:57:03 »
A minimális szerviztapasztalatom alapján az alkatrész plusz a munkadíj, ha közben más nem derül ki.
45-ért láttam jófogáson külső csuklóval a tengelyt, de a minőségéről nem tudok semmit.
Ki a régi, belső csukló le, rá a tengelyvégre és vissza az egész. Ha váltóolajat is cseréltetsz (viheted is), akkor az még plusz pénz és idő, én nem töltetném vissza a régit (gondolom le kell engedni hozzá).
Egy jól felszerelt műhelyben szerintem 2-3 óra alatt meglehet ez így, nem tudom az óradíjakat (8-10-12 ezer/óra ??).

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Corolla Verso
« Válasz #6132 Dátum: 2018.08.01 20:42:18 »
ki lehet szerelni a tengelyt is a csuklókból és csak tengelyt cserélni
ùj (eredeti vagy utàngyàrtott) tengelyhez hol lehet hozzàjutni? csak màrkaszervizben, vagy pl. Bàrdinàl is esetleg? vajon van a tengelynek is külön cikkszàma, vagy csak egyben?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10230
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #6133 Dátum: 2018.08.01 21:12:32 »
Most csak gyorsan rákerestem a jófogáson:
https://www.jofogas.hu/pest/Toyota_Corolla_Verso_BAL_Feltengely_Szar_1_6__1_8_Benzin_Uj_JO_AR_81705171.htm
és
https://www.jofogas.hu/pest/Toyota_Corolla_Verso_1_6__1_8_Benzin_BAL_Feltengely_csuklo_Uj_Jo_Ar_82145270.htm

Mélyebben nem néztem utána egyelőre. Ha CoV-m lenne, a 45 ezrest venném, persze előtte élnék a kérdezés lehetőségével az eladó felé, mégis milyen minőségű (pl. milyen a rajta levő csukló, a gumiharang mennyire tartós, a tengely milyen gyártmány, ilyenek), ha nem passzol, akkor mi van...
A belső csuklók el szoktak bírni akár 2-3 külsőt is.

TptkXRN2...
« Utoljára szerkesztve: 2018.08.01 21:18:14 írta vd1234 »

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Corolla Verso
« Válasz #6134 Dátum: 2018.08.01 22:02:17 »
persze előtte élnék a kérdezés lehetőségével az eladó felé, mégis milyen minőségű (pl. milyen a rajta levő csukló, a gumiharang mennyire tartós, a tengely milyen gyártmány, ilyenek), ha nem passzol, akkor mi van...
Igen, ezért gondoltam, hogy igazàbol ùjat (utàngyàrtottat vagy eredetit) lenne akkor màr jobb venni, mert egy hasznàltban is van elég sok riziko...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos