Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1539604 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #6045 Dátum: 2018.06.28 19:45:16 »
Kavicsfelverődés valószínűleg. Mindenképp mutasd meg fényezőnek, akár Toyota szalonban, hogy színhelyes legyen. Ha szétfutott a fényezés alatt, akkor egy szélvédő ki-be se kizárt.  :wacko:

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6046 Dátum: 2018.06.28 21:18:12 »
...hát nem tudom. 1,5m magasan, elszórva a kocsi teljes szélességén - nem értem hogy a manóba' sérülhetett meg.




Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #6047 Dátum: 2018.06.28 21:52:41 »
Ez inkább úgy néz ki mintha alulról rohadna ki/felfelé. Olyankor történik amikor a szélvédő pl. kőfelverődés miatt cserélve lett és megsérül a peremnél a fényezés, de nem csinálják meg, csak beteszik az üveget. Üvegest ugye nem érdekli, látszani nem látszik, mire szétrohad addigra rég elfelejtik hogy hol  volt cserélve.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6048 Dátum: 2018.06.29 08:13:32 »
na ott lesz a pont... mert egyedül a szélvédő üveg nem Toyota feliratos, szóval volt cserélve valamikor(nem nálam).
Csak nem gondoltam volna hogy azt így el lehet ***ni - föleg hogy ahol az üveg ráfekszik a lemezre, ott semmi baja, ez úgy fél centire van tőle... bosszantó.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #6049 Dátum: 2018.06.29 08:55:30 »
na ott lesz a pont... mert egyedül a szélvédő üveg nem Toyota feliratos, szóval volt cserélve valamikor(nem nálam).
Csak nem gondoltam volna hogy azt így el lehet ***ni - föleg hogy ahol az üveg ráfekszik a lemezre, ott semmi baja, ez úgy fél centire van tőle... bosszantó.
Simán. Az ablak körüli rozsda kezdemények 99%-ban szélvédő csere következményei. :cry:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #6050 Dátum: 2018.06.29 10:16:12 »
na ott lesz a pont... mert egyedül a szélvédő üveg nem Toyota feliratos, szóval volt cserélve valamikor(nem nálam).
Csak nem gondoltam volna hogy azt így el lehet ***ni - föleg hogy ahol az üveg ráfekszik a lemezre, ott semmi baja, ez úgy fél centire van tőle... bosszantó.
Ha hosszabb távon megtartod, akkor addig érdemes lakatoltatni amíg van maradék anyag amihez a lakatos tud dolgozni...

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #6051 Dátum: 2018.06.29 10:34:15 »
kösz, de ez nálam nem kérdés, eléggé vonalas vagyok a karbantartás-küllem témakörben.
...lesz is gond ha majd egyszer el akarom adni, mert mindig kijavíttattam minden sérülést - a rétegvastagságmérő-fétisiszták visítva menekülnek majd.  :D Pont azért vagyok mérges, mert végre kiköltöztünk vidékre, a paripa is kapott garázst  az óvodával súlyosbított lakótelepi parkoló helyett - örültem hogy végre nem leszek törzsvendége a fényezőnek  :hmmmm:

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #6052 Dátum: 2018.06.30 16:44:27 »
Sziasztok

Én most vettem 2 hónapja egy (cov)ot rossz volt a zárbetét ugyanazt csinálta mint neked .kiszedtem a zárat szétszedtem és akkor látom ,hogy
kikopott egy kis műanyag ragasztottam bele egy kis fémlemezt és azóta jó.

Köszönöm a választ...sajnos nálam zár csere lett...el volt törve benne egy csap amin fordult volna egy elem...lehet ragaszthattam volna, de akkor szerintem ismét eltörik...és szerelhetek megint...

kamionos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #6053 Dátum: 2018.07.04 10:56:30 »
Sziasztok tudna nekem segiteni valaki abban,hogy a covom bal oldalt meleget fúj jobb oldalt pedig hideget mi lehet a baj ,digit klimás

encore

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla Verso
« Válasz #6054 Dátum: 2018.07.04 12:38:17 »
Sziasztok, tud valaki segíteni kulcs felprogramozásban?

Mazso-m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re:Corolla Verso
« Válasz #6055 Dátum: 2018.07.04 12:51:08 »
Sziasztok!

2005-ös évjáratú COV -ra keresek gyári tetőcsomagtartót.
Ha valakinek van eladó ne tartsa magában!  ::)

Köszi

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #6056 Dátum: 2018.07.04 13:34:39 »
Sziasztok!

2005-ös évjáratú COV -ra keresek gyári tetőcsomagtartót.
Ha valakinek van eladó ne tartsa magában! ::)

Köszi
:eek: :eek:
A csomagtartót??

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #6057 Dátum: 2018.07.05 07:19:21 »
Sziasztok tudna nekem segiteni valaki abban,hogy a covom bal oldalt meleget fúj jobb oldalt pedig hideget mi lehet a baj ,digit klimás
Valamelyik airmix szervo motor beadta a kulcsot. Ha olyan mint az Avensis-é, akkor márkaszervízben 110k, utángyártott nincs. Ha megvan melyik romlott el, akkor nézd meg rajta a cikkszámát és vágj neki ebay-nek, amayama-nak vagy a bontóknak.

kamionos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #6058 Dátum: 2018.07.05 09:16:01 »
köszönöm

RoyPaci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Corolla Verso
« Válasz #6059 Dátum: 2018.07.06 09:11:38 »
Sziasztok,


tegnap volt olajcserén az autónk (Verso 2.2 D-cat 2006) , és nem tudom van-e összefüggés, de ahogy hazaértem, azt vettem észre, hogy a hűtőtank nyakán lévő pici lyukon keresztül a csövön az autó kinyomott egy kevés hűtőfolyadékot.
Levettem a sapkát a hűtőtankról, és szerintem túl magas nyomás lehet a tankban.
A párom használja az autót, így tegnap vettem észre azt is, hogy maga a hütőfolyadék a minimum szint alatt volt.
A leengedett olaj nem volt habos, illetve a hűtőfolyadékban sincs olaj (hengerfej tömítésre utaló dolgok ugye...)
A műszerfalon nem jelenik meg a piros jelzés, ami ugye a motor túlmelegedésre utalna.
Álló helyzetben 50-60 fokos hőmérsékleten is bugyog a hűtőfolyadék a tartályban.
Ami biztos, hogy a ventillátor üzemel.
Reggel amikor levettem a sapkát hideg motornál is ugyanúgy nyomást éreztem kiszökni a tartályból.

Eléggé tanácstalan vagyok.
(Olajcserénél tudomásom szerint annyi történt a hűtővel kapcsolatban, hogy a szerelő levette a hűtősapkát, majd visszatette)


Valaki esetleg tudna tanácsot adni, hogy mi okozhatja ezt, illetve mit kéne megnézni?
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.06 09:22:58 írta RoyPaci »