Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1538181 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

GuMiSZu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Corolla Verso
« Válasz #5970 Dátum: 2018.05.10 13:38:02 »
Sziasztok,

Lenne egy Corolla Verso 1.8 VVTI-vel szerelt kocsi. Még a régi motor van benne, nem a módosított.
Nagyon durván eszi már az olajat.
A kérdésem az lenne, hogy pest környékén tudnátok ajánlani olyan szerelőt aki orvosolni tudná, illetve nagyságrendileg mennyibe kerülhet a művelet?

köszi előre is
Corolla XLI  '93 1,6 4a-fe "hecsbekk"
Corolla Verso  SOL '03 1,8 1ZZ

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #5971 Dátum: 2018.05.10 14:51:59 »
Sziasztok,

Lenne egy Corolla Verso 1.8 VVTI-vel szerelt kocsi. Még a régi motor van benne, nem a módosított.
Nagyon durván eszi már az olajat.
A kérdésem az lenne, hogy pest környékén tudnátok ajánlani olyan szerelőt aki orvosolni tudná, illetve nagyságrendileg mennyibe kerülhet a művelet?

köszi előre is

Keresd meg a TTG-s fiúkat.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5972 Dátum: 2018.05.10 23:14:55 »
Sziasztok,

Lenne egy Corolla Verso 1.8 VVTI-vel szerelt kocsi. Még a régi motor van benne, nem a módosított.
Nagyon durván eszi már az olajat.
A kérdésem az lenne, hogy pest környékén tudnátok ajánlani olyan szerelőt aki orvosolni tudná, illetve nagyságrendileg mennyibe kerülhet a művelet?

köszi előre is
ToyoTeam Pesten piaci áron, vagy olcsóbb megoldás vonatozással Békéscsabán.

hungoliat

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corolla Verso
« Válasz #5973 Dátum: 2018.05.11 12:32:36 »
Sziasztok, szeretném kérni a segítségeteket. 2006 os corolla verso műszerfal tetején található rekesz fedelet szeretném kicserélni. Két oldalsó függőleges műanyag borítást levettem de így nem férek hozzám. mi a megoldás? sajnos a régi mindkét lába eltörött. előre is köszönöm a segítséget!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Corolla Verso
« Válasz #5974 Dátum: 2018.05.11 22:02:26 »
Nem tudom, mire akarod kicserélni, mert kétféle COV létezik: amelyikben már eltört, és amelyikben nem sokára el fog törni. Valamit ott nagyon félreterveztek, mert mindegyik COV-ban csálén áll. Ebből számomra az következik, hogy hiába veszel bele újat, az is erre a sorsa fog jutni.
music     

hungoliat

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corolla Verso
« Válasz #5975 Dátum: 2018.05.12 12:08:44 »
szia, először a jobb majd most a bal lába tört el. szerintem a feszítő "rugó" túlságosan erős. ki szeretném vele együtt cserélni, csak bontás nem nagyon megy. szakszervízben mondtak hogy a két oldalsó levételével hozzáférhető, persze ez nem így van. netén se tálaltam ismertetőt.


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Corolla Verso
« Válasz #5976 Dátum: 2018.05.13 00:42:52 »
Én örültem, mikor nekem eltört, mert előtte folyton kinyílt. Most viszont nem marad nyitva, tartani kell a fedelet, különben lecsapódik. Mivel elég kicsi, csak a bevásárlókocsiba való százast és húszast tartom benne, túlélhető, hogy ilyenkor két kezes manőver a pénzérme ki-, berakása.
És most nem áll csálén...
music     

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #5977 Dátum: 2018.05.15 09:19:10 »
Nekem tavaly nyáron sokszor kinyílt,ha a napon állt a kocsi. Aztán ősszel elmúlt, most meg már nem is záródott,ahogy
bejött a meleg. Azt gondoltam, a zárnyelven kell picit módosítani, s megfogja. Tévedtem.
Tegnap megnéztem közelebbről, miért van ez.
Annyi az egész,hogy a fedél 2 szárán jobbról-balról van egy lyuk, a műszerfalon ellendarabként 2-2 pöcök,ami a forgástengelyt adja.
A meleg hatására évek alatt ez sztem lágyul, a használattól kopik, kenődik, deformálódik.
A rugó miatt a kocsi belseje felé görbül, ergo a fedél is elindul befele, s a zárókarom már nem akad be a perembe, s kinyílik.
Nekem most kiugrottak a rugók, egyik van csak meg. Visszanyomtam rugó nélkül a helyére, beakad, s mivel nem feszíti a rugó, a helyén marad, csak nem nyílik magától.
Megcsinálnám csavarokkal, de mivel ez a műszerfal fix részén van, nem lehet hozzáférni, így elég esélytelennek tűnik..

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5978 Dátum: 2018.05.16 21:12:37 »
Nekem is szar az a fedél, de még sosem nyílt ki magától, viszont kinyitni sem olyan egyszerű, alá kell nyúlnom. Mondjuk én semmire sem használom, egy zsepi van berakva, aminek a széle picit kilóg, hogy ne zörögjön, mert azt tud rendesen.
Viszont ha van egy jó méretű mobilotok, simán berakható oda úgy, hogy megálljon és látszódjon a kijelző, pl GPS-nél. A fedél nyitva pedig árnyékot tart neki :)

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #5979 Dátum: 2018.05.17 08:37:28 »
Viszont ha van egy jó méretű mobilotok, simán berakható oda úgy, hogy megálljon és látszódjon a kijelző, pl GPS-nél. A fedél nyitva pedig árnyékot tart neki :)

...ja, már régen tervezem, hogy leveszem azt a fedelet, a zsanér/lyukak helyét letakarom valami gumicsíkkal vagy műanyaggal hogy ne legyen csúnya, és rakok helyére egy fix mobiltartót.
Úgyhogy engem is érdekel, hogy lehet levarázsolni onnan :)

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #5980 Dátum: 2018.05.24 12:22:33 »
Más téma:
Nálatok is állandó probléma, hogy kb 1 hónap alatt kb 2 percet késik az óra a műszerfalon?
Nyilván nem normális dolog, de mitől lehet ez?

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Corolla Verso
« Válasz #5981 Dátum: 2018.05.24 12:31:11 »
Más téma:
Nálatok is állandó probléma, hogy kb 1 hónap alatt kb 2 percet késik az óra a műszerfalon?
Nyilván nem normális dolog, de mitől lehet ez?

Ez attól van, hogy nem állítod eléggé előre. Ha óraátállításkor rutinból 5-6 perccel előrébbállítod, akkor sokkal ritkábban fordul elő a probléma. Figyeld csak meg!
 [rohog]
Én így gyógyítom...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #5982 Dátum: 2018.05.24 13:28:29 »
Más téma:
Nálatok is állandó probléma, hogy kb 1 hónap alatt kb 2 percet késik az óra a műszerfalon?
Nyilván nem normális dolog, de mitől lehet ez?

Túl lassan közlekedsz, lehagy a fedélzeti idő (is). ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #5983 Dátum: 2018.05.24 13:43:15 »
Túl lassan közlekedsz, lehagy a fedélzeti idő (is). ::)
te meg tul gyorsan...még a hajad is lobog...[emoji39]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #5984 Dátum: 2018.05.24 14:10:07 »
Más téma: Nálatok is állandó probléma, hogy kb 1 hónap alatt kb 2 percet késik az óra a műszerfalon?
Nyilván nem normális dolog, de mitől lehet ez?
attól hogy gyenge minőségű az órát vezérlő oszcillátor - de gondolom ettől az információtól még nem vagy jobban  :D
Ha nem az én autóm lenne, viccesnek találnám hogy tök jól megcsinálnak olyan irtózatosan bonyolult dolgokat mint motor, futómű, stb - és olyan p***sz dolgokat mint az óra, ajtókárpit, tárolófedél meg el***k.  :cry: