Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1544442 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5910 Dátum: 2018.03.26 18:53:30 »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #5911 Dátum: 2018.03.26 19:40:39 »
Húha, ezt most olvastam. D-Cat.
http://nepitelet.hu/autok/toyota/corolla_verso_2004/menthetetlen_szivbeteg/
Sajnos nem egyedi. Valaki isteníti és semmi gondja vele, de sokkal több ehhez hasonló történetet olvasok.  :whistling:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5912 Dátum: 2018.03.26 23:30:06 »
Húha, ezt most olvastam. D-Cat.
http://nepitelet.hu/autok/toyota/corolla_verso_2004/menthetetlen_szivbeteg/
Ha egyszer túlmelegszik, akkor onnantól vége. A másik, hogy a magyar piacon a tekerés nemzeti sport. A vevők elvárják, a nepperek meg kielégítik az igényt. Aki azt mondja, hogy nem várja el, az tegye a szívére a kezét és mondja meg mikor nézett legutóbb 500.000km körüli futással kocsit úgy, hogy megvolt a tényleges vételi szándéka. Csak azért kérdem, mert 150-re visszatekerve felárral megveszi. Naszóval a tekert órás kocsinál ott a keveredés a karbantartással. Elcsúszik a szervíz, a motor meg érzékeny, úgyhogy vége.

Sajnos nem egyedi. Valaki isteníti és semmi gondja vele, de sokkal több ehhez hasonló történetet olvasok.  :whistling:
Akinél még nem kopott el az isteníti. Itt a fürumon is nemegyszer volt már ilyen, aki a tömeges tapasztalatok ellenére legyintett, mondván hogy ez egy remek konstrukció és mindenki más hülye.

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5913 Dátum: 2018.03.31 12:47:50 »
Corolla Verso 2.2 137 LE.
Elmondanám, hogy a toyota márkaszervíz és egy független (de toyota tapasztalatokkal vezetett) szervíz tesztjével ellentétben más okozta az autóm hibáját. Mindkét szervízbe hibajelzéssel a műszerfalon mentem hibakeresésre és 1-essel kezdődőd hibakódot találtak: injektor hiba.
3 injektor tuti kuka v 4 csere. A várható alkatrész+jav.ktsg kb. 4x105000 + kb. 65000 Ft.
Tanult barát javaslatára (ő is toyotás) felkerestem a diesel szakszervízt. Itt kiszerelt állapotú vizsgálat alapján kiderítették NEM injektor hiba, hanem SCV mágnesszelep.
Hogy mi ez a szelep, itt van egy link:
http://royaldiesel.hu/component/k2/item/57-az-scv-szelep-szerepe-es-meghibasodasa 
(Nem a royaldiesel javította különben.)
Nekem nem produkálta a leállást és az indítási nehézségeket, sőt még teljesítmény esést sem, leglábbis még.
Szóval: a SCV csere után remek az autó, hibajelzés nincs, a teszten hiba:0.
Tanulság: a célra felkészült szakműhelyt érdemes felkeresni... elektromos, motor, lakatos, fényező stb.  :yes:
Tanácsok, amiket kaptam: olajcserénként üzemanyagszűrő csere KÖTELEZŐ! Lehetőleg Mann v egyéb minőség!!
A másik: Magyaro.on a prémium gázolaj tankolása célszerű, mert a tapasztalat szerint a minőségi követelményt csak alapszinten hozó
 sima gázolaj annyira szennyezett, tönkreteszi a rendszereket.
uff beszéltem ::)


espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Corolla Verso
« Válasz #5914 Dátum: 2018.03.31 13:46:24 »
Igy 485e forintot sikerült megsporolnod, vagy elcsùszott egy nulla, és inkàbb 107e van szo?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Corolla Verso
« Válasz #5915 Dátum: 2018.03.31 15:06:17 »
Nincs az elírva... egy injektor ~100.000.-
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #5916 Dátum: 2018.03.31 17:05:37 »
Corolla Verso 2.2 137 LE.
......
Tanácsok, amiket kaptam: olajcserénként üzemanyagszűrő csere KÖTELEZŐ! Lehetőleg Mann v egyéb minőség!!
A másik: Magyaro.on a prémium gázolaj tankolása célszerű, mert a tapasztalat szerint a minőségi követelményt csak alapszinten hozó
 sima gázolaj annyira szennyezett, tönkreteszi a rendszereket.
uff beszéltem ::)
Mindkét tanács jogos és ismert is modern dízelek között. A sima gázolaj azért nem koszos, inkább "száraz", az injektor csúcsok jobban kopnak miatta. Az adalékolt prémiumokat ezért is javasolt sűrűn használni.
Előírásnak megfelelő olaj, gyári vagy Mann szűrőkkel, az előírt intervallumonként vagy sűrűbben cserélve, prémium üzemanyag rendszeres használata, üzemmeleg motorral (az, hogy a víz elérte a kívánt hőfokot, nem jelent üzemmeleg motort!) rendszeresen használni, turbó hűtésére figyelni és valószínű nem lesz sok gondod.

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5917 Dátum: 2018.04.01 12:23:44 »
Mindkét tanács jogos és ismert is modern dízelek között. A sima gázolaj azért nem koszos, inkább "száraz", az injektor csúcsok jobban kopnak miatta. Az adalékolt prémiumokat ezért is javasolt sűrűn használni.
Előírásnak megfelelő olaj, gyári vagy Mann szűrőkkel, az előírt intervallumonként vagy sűrűbben cserélve, prémium üzemanyag rendszeres használata, üzemmeleg motorral (az, hogy a víz elérte a kívánt hőfokot, nem jelent üzemmeleg motort!) rendszeresen használni, turbó hűtésére figyelni és valószínű nem lesz sok gondod.

Nem tudom koszos-e, csak hogy rengeteg lebegtetett szennyeződést hordoz. Ehhez jó szűrő kell, sajna ugye a jó szűrő drága. De az a 3-4000 Ft különbség a "gazdaságos" és a pl. Mann szűrő között nem áll arányban a lehetséges hibák miatti javításokkal.
Cserélni minden olajcserénél javasolják. Elvileg 60 e-renként, így viszont 4x a gyári előírásokhoz képest, feltételezve a 15e-kénti, egyébként javasolt olajcserét.

Injektor árak: a márkaszervizes ajánlat 94000 Ft/db. A maszek toyotás 134000 Ft-ért tud gyárit és 104000.- Ft-ért gyári minőségű felújítottat valahonnan Angliából. Micsoda véletlen, hogy mint négyesre végződik!!
A másik nagy különbség, hogy ezek a szervizek csak 4 db cseréje esetén vállalnak 6 havi garanciát és nem cserélnek egyenként. Igaz az is, hogy nem tudják bevizsgálni a kivett injektorokat, mert nincs rá próbapaduk.
A dizeles szervizeknek meg van.
Ennyit tudok erről. Üdv mindenkinek.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #5918 Dátum: 2018.04.01 12:58:02 »
...hogy ezek a szervizek csak 4 db cseréje esetén vállalnak 6 havi garanciát és nem cserélnek egyenként. Igaz az is, hogy nem tudják bevizsgálni a kivett injektorokat, mert nincs rá próbapaduk.
A dizeles szervizeknek meg van.
Ennyit tudok erről. Üdv mindenkinek.
Anno volt CR dízele, ott is volt injektor probléma. Ott nekem a márkaszerviz vezetője adott elérhetőséget (és oda is telefonált, eljuttatta a kiszerelt injektorokat) dízelspecifikus szervizhez. Ott egyesével, mérőpadon nézték meg mind a 4 befecskendezőt, komplett elemzést nyomtattak és eszerint adta javítási/csere ajánlatot. Full korrekt megoldás, szerintem, mindkét szerviz részéről.

huan

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Corolla Verso
« Válasz #5919 Dátum: 2018.04.01 15:19:03 »
Sziasztok!
A Corolla Verso-knál mit jelentenek pontosan a Linea Sol, Linea Terra, Luna... felszereltség jelölések? Mik a jellegzetes különbségek?
Van megbízható forrás Verso-kat illetően?

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5920 Dátum: 2018.04.01 18:23:49 »
Sziasztok!
A Corolla Verso-knál mit jelentenek pontosan a Linea Sol, Linea Terra, Luna... felszereltség jelölések? Mik a jellegzetes különbségek?
Van megbízható forrás Verso-kat illetően?
pl
 https://www.autonavigator.hu/vt/toyota/corolla-verso/
és
Toyodiy.com
A forgalmi adatai alapján mindent megtudhatsz, ez megbízható forrás.
Vagy mire gondoltál?  :szemez:

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5921 Dátum: 2018.04.01 18:29:58 »
Anno volt CR dízele, ott is volt injektor probléma. Ott nekem a márkaszerviz vezetője adott elérhetőséget (és oda is telefonált, eljuttatta a kiszerelt injektorokat) dízelspecifikus szervizhez. Ott egyesével, mérőpadon nézték meg mind a 4 befecskendezőt, komplett elemzést nyomtattak és eszerint adta javítási/csere ajánlatot. Full korrekt megoldás, szerintem, mindkét szerviz részéről.
Igen, szerintem is ez a jó út. Tudni mi a rossz és pont mit kell cserélni.
Ezzel szemben
1. Másutt elvállalják beépített állapotú hibajellel és vetetnek 4-et. Ok, rendben beszerelik, belövik és jó is.
2.Mások kiveszik és ők tényleg elküldik bevizsgálásra, aztán adnak újra és felújítottra ajánlatot. A szakműhely visszaküldi és a szerviz szakszerűen berakja és generál kódot, beállítja.
3.Másutt pedig mindez egyben van. Nekem ez szimpatikusabb. Szerintem a legköltséghatékonyabb is. Főleg az elsőhöz képest.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Corolla Verso
« Válasz #5922 Dátum: 2018.04.01 19:03:11 »
Sziasztok!
A Corolla Verso-knál mit jelentenek pontosan a Linea Sol, Linea Terra, Luna... felszereltség jelölések? Mik a jellegzetes különbségek?
Van megbízható forrás Verso-kat illetően?

Terra - Föld, Luna - Hold, Sol - Nap --- ilyen sorrendben volt emelkedő a felszereltség.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Corolla Verso
« Válasz #5923 Dátum: 2018.04.01 21:27:06 »
Emlékeim szerint (Belgiumban) a Terrában nem volt légkondi, a Lunában nekünk manuàl volt es a Solban automata lett volna. A Lunába bele tudták tenni a gyári navit.

huan

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Corolla Verso
« Válasz #5924 Dátum: 2018.04.01 21:33:24 »
Dilemmában vagyok, hogy Corolla Verso-t vegyünk (asszonynak jobban tetszik), vagy Prius P3-t. Tudom nem ugyan az a kategória árban sem, de véleményetek szerint megéri a Prius a többletet? Jó Verso milyen áron van?