Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1544859 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5895 Dátum: 2018.03.09 10:10:40 »
Ezért is mondtam, hogy ha ezt a motort tartják rossznak, akkor milyen lehet a jó?
Nem azért tartják rossznak ahogyan fut, amíg működik. Azért húzzák le még a márkaszervizek is, amit akkor csinál amikor beüt a krach és meglátod a szervizszámlát.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #5896 Dátum: 2018.03.09 10:11:15 »
Szia

Á, azt nem állítottam, hogy pl BMW-t vennék.
Sztem én már maradok "japános".
Ezért is mondtam, hogy ha ezt a motort tartják rossznak, akkor milyen lehet a jó?
A második autó is leghetőség szerint Toyo vagy Honda lesz (Jazz tetszik páromnak is).


Azt mi is szívesen...hallgatjuk. ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corolla Verso
« Válasz #5897 Dátum: 2018.03.09 10:44:18 »
Azt aligha, hacsak nem Honda-motorok fülelése a hobbid. ;)
music     

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5898 Dátum: 2018.03.09 18:28:26 »
Van azért ellenpélda is. Mi már 250e fölött járunk Ave D-CAT-al és nincs vele különösebb gond(sok hosszú út/autópálya).
Én még az EGR rendszeres(olajcserével) tisztítását ajánlanám, szerencsére nem bonyolult. Nekem Pécsett javasolták a T-nél, hogy cseréljem ki, mert már nem zár rendesen, pedig csak ki kellett tisztítani (gondolom nekik abból nincs bevételük 120e Ft).
94e-t mondtak, gyáriban....

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Corolla Verso
« Válasz #5899 Dátum: 2018.03.10 13:15:44 »
94e-t mondtak, gyáriban....
Jóárasították :-D
'08 RX400h
'09 Prius 3

GMJ

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #5900 Dátum: 2018.03.14 21:46:01 »
Üdvözlet, nem tudja valaki hogy a Corolla verso-knal a komputer hány helyen és hol tárolja a km állást? Egy Insignia- t használok most, abban pl. a km óra mellett négy másik helyen tárolják.Valamelyik helyen nem nagyon lehet módosítani,van ahol lehet csak feltűnő.Koszonet előre is

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla Verso
« Válasz #5901 Dátum: 2018.03.15 02:00:40 »
Évjárat?
A Toyotáknál a km tájékoztató adat, könnyedén a vevő kívánsága szerintire állítható.

Egy ideje a szervizkönyv elektronikus, a Toyota szerverein tárolódik minden márkaszervizben bejegyzett adat.
Sajnos nem mindenhol vezetik egyformán, ezért a hiányt a hagyományos módon lehet pótolni ( számlák és állapot)

encore

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla Verso
« Válasz #5902 Dátum: 2018.03.16 12:50:53 »
Sziasztok,

Tudja valaki, hogy 2007-es TCV-ben hol találni a hátsó lambda szonda csatlakozót?

Üdv.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről


frobi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corolla Verso
« Válasz #5903 Dátum: 2018.03.16 13:46:03 »
Sziasztok ! Előre is bocs /ha rossz helyre írok / új vagyok ezen a fórumon. :)
Kérdésem : Corolla Verso 2003-as D4D . Van benne dvd navi + valami telefon kihangosító ( pz 456....) valami .  Sajnos a mai szabvány mobilt nem tudom csatlakoztatni. Valaki járt már így, vagy tud segíteni 
Köszi. :)

Laci88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #5904 Dátum: 2018.03.18 10:00:10 »
Sziasztok! Most találtam rá a fórumra és volna egy kérdésem, remélem tudtok segíteni! Van egy 2006-os Corolla Versom d4d 2.2 es 177 le. A problémám az amit már olvastam több helyen ha mínusz alá esik a hőmérséklet nem indul be az autó! Tegnap 2 fok volt beindult szépen ma reggel -6 es csak teker az önindító mintha nem jutna el az üzemanyag oda ahova kell! Többször előjött már a hiba! OMW maxmotiont tankolok bele vettem hozzá dermedesgatlot,továbbá kicsereltettem az izzítógyertyákat + üzemanyagszűrőt is! Amint melegebb az idő szépen beindul akármikor, de fagypont alatt semmi! Nincs valami ötletetek? Computert is ráraktuk de nincs hiba, Szervízben porlasztó problémával riogattak!
Válaszaitok köszönöm előre is!

Lacy89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Corolla Verso
« Válasz #5905 Dátum: 2018.03.18 11:31:28 »
Szia nekem is ugyanez a baj volt, sok szerelő porlasztóval ijesztget,  és hát itt németbe nagyon szeretik lehuzni az embereket kézbe vettem az irányítást vettem tesztert toyotahóz nagyon sokmindent letudtam olvasni porlasztó rendben semmi hibát nem adót ki, új aksi új izzó gyertya és új üzemanyag szűrő, és legfontosabb a legjobb üzemanyag bele

Lacy89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Corolla Verso
« Válasz #5906 Dátum: 2018.03.18 12:07:18 »
Sziasztok
Utóbbi időben ( ahogy második autót keresek) egyre többször futok bele a Toyota D-Cat motorjának rettenetes konstrukciós hibáinak taglalásába különböző cikkekben. Erre szeretnek itt a fórumon pró és Kontrát.
Lévén nekem is ez a motorizaltsagu COV-om van, ami most jár ~150 000 km magasságában.
Jelzem, ha tényleg ez a legpocsekabb motorja a Toyonak, akkor melyik/milyen lehet a legjobb?
Nekem a nálam levő 4 éve  és ca 50.000 km alatt csak kötelező szerviz és kopó alkatrészek jöttek.
Szóval szívesen olvasnék érveket ellenérveket és tapasztalatokat. Utóbbi időben a dízeleket így is nagyon kezdik ‘kiutálni’.
Vajon agyaljak inkább a Verso lecserélésén, a másik kocsi csere helyett?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Szia nemrég vettem énis d cat motoros Toyotát, mar több mint 20 autóm volt bmw merci opel stb stb, féltem persze a sok rosszat olvasni róla, de tapasztalatom a többi autónál is megvannak ugyanazok a hibák pld a PD motor, pláne inen németből bevit autok hát nem részletezem mik mennek be az országba, olaj csere időbe jó üzemanyag és mindig legyen egy hosszabb utad az autóval, igen hálás tud lenni hidd el, ez egy bomba nő ami törődést kér de utánna meghàlálja, itt ami autót vettem kezdeti költségek minim600eu,  toyotam eddig 70eu +200 egy Toyota teszter

Laci88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #5907 Dátum: 2018.03.18 12:23:52 »
Szia nekem is ugyanez a baj volt, sok szerelő porlasztóval ijesztget,  és hát itt németbe nagyon szeretik lehuzni az embereket kézbe vettem az irányítást vettem tesztert toyotahóz nagyon sokmindent letudtam olvasni porlasztó rendben semmi hibát nem adót ki, új aksi új izzó gyertya és új üzemanyag szűrő, és legfontosabb a legjobb üzemanyag bele

És neked utána megszűnt ez a jelenség? Amiket leírtál 2 hete csináltattam meg, akksi is cserélve lett! és mégsem akarja az igazságot! Az autó 4. éve van nálam és most  télen jelentkezett csak, pedig volt fagy a többi télen is!

Lacy89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Corolla Verso
« Válasz #5908 Dátum: 2018.03.18 12:53:15 »
És neked utána megszűnt ez a jelenség? Amiket leírtál 2 hete csináltattam meg, akksi is cserélve lett! és mégsem akarja az igazságot! Az autó 4. éve van nálam és most  télen jelentkezett csak, pedig volt fagy a többi télen is!
igen elmúlt,  izzó gyertyát  mindet cseréltem

Lacy89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Corolla Verso
« Válasz #5909 Dátum: 2018.03.21 08:26:31 »
Sziasztok! Most találtam rá a fórumra és volna egy kérdésem, remélem tudtok segíteni! Van egy 2006-os Corolla Versom d4d 2.2 es 177 le. A problémám az amit már olvastam több helyen ha mínusz alá esik a hőmérséklet nem indul be az autó! Tegnap 2 fok volt beindult szépen ma reggel -6 es csak teker az önindító mintha nem jutna el az üzemanyag oda ahova kell! Többször előjött már a hiba! OMW maxmotiont tankolok bele vettem hozzá dermedesgatlot,továbbá kicsereltettem az izzítógyertyákat + üzemanyagszűrőt is! Amint melegebb az idő szépen beindul akármikor, de fagypont alatt semmi! Nincs valami ötletetek? Computert is ráraktuk de nincs hiba, Szervízben porlasztó problémával riogattak!
Válaszaitok köszönöm előre is!

Szia tegnap került hozzám ugyancsak egy Toyot Verso d cat ugyanazzal a problémával tesztre raktam semmi problémát nem adott ki porlasztó is lemértem azis jó de nem gyulladt az istenért se, ma - 4fok reggeli indítás : ugy sikerült elsőre beinditani hogy adtam az izzitást miután kialudt az izzó még vártam 2 percet utánna egyből indult próbáld ki hátha neked is megy igy