Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1539976 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5835 Dátum: 2018.02.08 17:30:53 »
Hol kerül a kis szervíz 25K-ba?  :)
Elvileg mindenhol, itt ellenőrizheted a hivatalos 4+ árakat: https://www.toyota.hu/szervizakcio/szervizcsomag_kedvezmeny.json
Motorolaj (5W30) és olajszűrő csere, karbantartási munkadíj   25 800 Ft
Motorolaj (5W30) és olajszűrő csere, fékfolyadék csere, pollenszűrő csere, karbantartási munkadíj 41 100 Ft
Motorolaj (5W30) és olajszűrő csere, levegőszűrő csere, pollenszűrő csere, gyújtógyertyák cseréje, fékfolyadék csere, karbantartási munkadíj  53 500 Ft

Szerintem te is ezeket az árakat kaptad, csak kértél még valamit ami még háromezer forint. Pontosan melyik tételt találtad indokolatlanul drágának? :hmmmm:

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #5836 Dátum: 2018.02.08 18:44:35 »
Köszönöm!

Nem volt más tétel ezt is írtam le ma. Azt mondta a munkafelvevő, a sima olajcsere szűrővel 28, a 120 ezres nagyszervíz,amiben az összes szűrő, fékolajcsere és a gyertyák is benne vannak, az 56ezer, akciós csomagajánlatban.
A rezsióradíjuk 16ezer. Egy olajcsere negyed óra alatt megvan, s abban ki is lehet cserélni akár a szűrőket is. De ha csak az olajcserét nézem, 12ből bárhol megveszem a normális olajat egy szűrővel,akkor is 1 órát számolnak fel. hA azt nézem, hogy 1 óra alatt meg lehet csinálni a full szervízt, s az anyagköltség elérhető kb 20-22ből, akkor sem reális az 56e.

Az meg pláne elfogadhatatlan az én véleményem szerint, hogy egy hivatalos márkaszervíz egy hivatalos akcióra magasabb árat mond.



Elvileg mindenhol, itt ellenőrizheted a hivatalos 4+ árakat: https://www.toyota.hu/szervizakcio/szervizcsomag_kedvezmeny.json
Motorolaj (5W30) és olajszűrő csere, karbantartási munkadíj   25 800 Ft
Motorolaj (5W30) és olajszűrő csere, fékfolyadék csere, pollenszűrő csere, karbantartási munkadíj 41 100 Ft
Motorolaj (5W30) és olajszűrő csere, levegőszűrő csere, pollenszűrő csere, gyújtógyertyák cseréje, fékfolyadék csere, karbantartási munkadíj  53 500 Ft

Szerintem te is ezeket az árakat kaptad, csak kértél még valamit ami még háromezer forint. Pontosan melyik tételt találtad indokolatlanul drágának? :hmmmm:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5837 Dátum: 2018.02.08 20:37:53 »
Ez fura. Nekem a Mayer mindig a hivatalos árat adja. Ha valami olcsóbb 4+ keretében, akkor szólnak és arra számolják el. Valahol megértem amit mondasz. Közben néztem, hogy az OFF autóba kb ugyanakkora olajtöltet megy mint a Toyotába és a maszek tényleg 7.000ft-al olcsóbb.
Egyébként saját szervízkönyvemben a kocsi 6-8 éves korából nem csak Toyota szervízek ütöttek pecsétet. Szerintem az a lényeg, hogy vezetve legyen. Ha a megbízható maszek beleüti, az is jó.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla Verso
« Válasz #5838 Dátum: 2018.02.09 09:56:23 »
Sajnos én is találkoztam olyan tétellel márkaszervizben, hogy garancia lejárata előtti átvizsgálás (0,2 h), féktisztító Xezer. ESajnos el kell olvasni a megrendelőlapot és a számlát, mert különben nehéz utólag reklamálni. Gépjárművet meg felügyelet nélkül nem hagyunk szervizben, mert az ördög nem alszik.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #5839 Dátum: 2018.02.09 10:05:29 »
Sajnos én is találkoztam olyan tétellel márkaszervizben, hogy garancia lejárata előtti átvizsgálás (0,2 h), féktisztító Xezer. ESajnos el kell olvasni a megrendelőlapot és a számlát, mert különben nehéz utólag reklamálni. Gépjárművet meg felügyelet nélkül nem hagyunk szervizben, mert az ördög nem alszik.
Te szeretsz úgy dolgozni hogy közben állnak feletted (ügyfél, főnök, stb)? :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5840 Dátum: 2018.02.09 10:21:35 »
Te szeretsz úgy dolgozni hogy közben állnak feletted (ügyfél, főnök, stb)? :)
Nem biztos hogy szeret ügyfél mellett dolgozni, de a VW szerelőimnek nem volt vele gondja. A Mazda szerelő meg egyenesen megkérdezi, hogy nem akarok-e maradni a műveletre. Persze az is lehet, hogy egyesek csak nem tudnak nem láb alatt lenni.
Mayernél nem tudom mit szólnának ha állandóan ott akarnék lenni, de ha be akartam menni a kocsihoz, akkor mindig bekísértek egy szó nélkül. A normál szerelő kicsit morc minden esetben, eleinte azt hittem, hogy a jelenlét miatt, de aztán rájöttem, hogy ez az alapállapota. Nem mindig megyek be, mert üvegfal mögül elég jól látszik mi történik. Mondjuk legutóbb valami közrádió az ügyféltérben, 5 percenként valami "védjük meg az országot a migránsoktól" reklámmal teátrálisan vészjósló hangon, úgy hogy tisztára 1940-es évek Németországában éreztem magam. Na itt jön az, hogy inkább átkéredzkedek a kocsi mellé, mert ott legalább nem megy a bullshit. Inkább tolnának japán népzenét, vagy bármit.

kolo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corolla Verso
« Válasz #5841 Dátum: 2018.02.09 10:29:02 »
Sziasztok!
 corolla verso 2006 2.2d 136le gondol egyet nem indul elsőre,van hogy harmadik nekifutásra indul,aksi jó,teljesen rendszertelenül csinálja,van hogy egy hétig semmi baja,de mindig hideg motornál.Valaki találkozott a problémával?
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.09 10:34:50 írta kolo »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla Verso
« Válasz #5842 Dátum: 2018.02.09 10:53:35 »
Te szeretsz úgy dolgozni hogy közben állnak feletted (ügyfél, főnök, stb)? :)
Amikor én fizetek , én fütyülök, amikor más fütyül én táncolok. Ez nem szeretet kérdése.
Mennyi idő is egy kulcstanítás egy felügyelet nélkül hagyott autóhoz? Mennyi egy 2 csavarral rögzített légtömegmérő, egy liter Toyota 0W20 olaj ... ?
Az egyik visszahívásos javításnál, ha nem vagyok ott, akkor kis idő múlva zárlat miatt  akár leéghetett volna a kocsim, de biztosan meghibásodott volna. Az ügyes szerelő az egyik elektromos kábelt egy éles vas alá akarta rögzíteni, mert elvesztette a rögzítőpatentet.

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #5843 Dátum: 2018.02.09 13:48:28 »
Ez a másolós gondolat nekem is megfordult a fejemben, így a váltózár kulcsát levettem az indítókulcsról,mielőtt átadtam.
Lehet, hogy ha 5 percig nem vagy mellette, vagy épp másra figyelsz, lemásolható az indítójel, nem tudom. De így legalább már
eleve félsiker, ha nem tudja a másik kulcsot másolni, talán másiknál játssza meg..
De én is akkor lennék nyugodt, ha mellette lehetnék. Ha barátságos árat kapok egy szinvonalas maszek műhelyben, lehet lemondok
a pecsétről is a szervízkönyvből. Ha 7000 ft a difi, s belerakok 200.000 km-t, akkor 100e-t spórolok eladásig.
10 év mulva sztem ennyit nem fog érni..
Vagy tévedek?


Amikor én fizetek , én fütyülök, amikor más fütyül én táncolok. Ez nem szeretet kérdése.
Mennyi idő is egy kulcstanítás egy felügyelet nélkül hagyott autóhoz? Mennyi egy 2 csavarral rögzített légtömegmérő, egy liter Toyota 0W20 olaj ... ?
Az egyik visszahívásos javításnál, ha nem vagyok ott, akkor kis idő múlva zárlat miatt  akár leéghetett volna a kocsim, de biztosan meghibásodott volna. Az ügyes szerelő az egyik elektromos kábelt egy éles vas alá akarta rögzíteni, mert elvesztette a rögzítőpatentet.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #5844 Dátum: 2018.02.09 13:59:37 »
Amikor én fizetek , én fütyülök, amikor más fütyül én táncolok. Ez nem szeretet kérdése.
Mennyi idő is egy kulcstanítás egy felügyelet nélkül hagyott autóhoz? Mennyi egy 2 csavarral rögzített légtömegmérő, egy liter Toyota 0W20 olaj ... ?
Az egyik visszahívásos javításnál, ha nem vagyok ott, akkor kis idő múlva zárlat miatt  akár leéghetett volna a kocsim, de biztosan meghibásodott volna. Az ügyes szerelő az egyik elektromos kábelt egy éles vas alá akarta rögzíteni, mert elvesztette a rögzítőpatentet.
Én spec ki nem állhatom ha valaki áll felettem. Bizalmi szakma, ha nem bízik bennem ne hozza át. Ha még ért is hozzá, akkor csinálja meg magának. Persze általában azok a gépek kerülnek hozzám, amit a tulajdonos már "megcsinált". Ezek után meg pláne ne akarjon beleszólni.
Nekem egy szaki hagyta hogy ott álljak a kocsi mellett amikor dolgozik, nem szóltam bele, mondjuk nem is tudtam mit csinál.
Szóval bizalmi szakma ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5845 Dátum: 2018.02.09 14:27:40 »
A nagy szervizekben nem mindig engedik be a kuncsaftot, sőt: azt mondják az ő biztonsága érdekében nem mehet be.
Mit lopnak el, spórolnak ki, vagy szarul rögzítenek? Ez olyan, mint a fodrász. Meg kell bíznod benne, mert ez az egy választásod van. Igen lemásolják sokszor a kulcsot, lopnak így, bűnszervezetben, hallani ilyet. Lebukás után....
Elspórolják az alkatrészt és maszekban eladják. Renault szervízben a manus a zoknijába hozta ki a gyújtótrafót. Azért azt valakitől ellopták, igaz? (jelzem, nem tudtam előtte, hogyan lesz trafóm, csak odamentem az időpontra...)

Szerelés... ha megbízol benne, jobb nem ott lenni és főleg nem beledumálni...

A szervízdíjakról meg nem mondok semmit. Mindenki a maga gazdája. Csinálja úgy, ahogy jónak tartja.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5846 Dátum: 2018.02.09 15:45:40 »
Én spec ki nem állhatom ha valaki áll felettem. Bizalmi szakma, ha nem bízik bennem ne hozza át. Ha még ért is hozzá, akkor csinálja meg magának. Persze általában azok a gépek kerülnek hozzám, amit a tulajdonos már "megcsinált". Ezek után meg pláne ne akarjon beleszólni.
Nekem egy szaki hagyta hogy ott álljak a kocsi mellett amikor dolgozik, nem szóltam bele, mondjuk nem is tudtam mit csinál.
Szóval bizalmi szakma ...
Oké, de mi alapján tudja az ember, hogy bízhat a szakiban? Én a kulcskérdés miatt nem parázom, de ennek a fő oka az, hogy a kocsik bejelentett címe és a tartás helye nem egyezik.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corolla Verso
« Válasz #5847 Dátum: 2018.02.09 17:22:22 »
A nagy szervizekben nem mindig engedik be a kuncsaftot, sőt: azt mondják az ő biztonsága érdekében nem mehet be.
Mit lopnak el, spórolnak ki, vagy szarul rögzítenek? Ez olyan, mint a fodrász. Meg kell bíznod benne, mert ez az egy választásod van. Igen lemásolják sokszor a kulcsot, lopnak így, bűnszervezetben, hallani ilyet. Lebukás után....
Elspórolják az alkatrészt és maszekban eladják. Renault szervízben a manus a zoknijába hozta ki a gyújtótrafót. Azért azt valakitől ellopták, igaz? (jelzem, nem tudtam előtte, hogyan lesz trafóm, csak odamentem az időpontra...)

Szerelés... ha megbízol benne, jobb nem ott lenni és főleg nem beledumálni...

A szervízdíjakról meg nem mondok semmit. Mindenki a maga gazdája. Csinálja úgy, ahogy jónak tartja.

Ezért preferálom én a kis magán szervizt, ahol  a tulaj (is) ott van és ő a főnök... saját magától csak nem lopja el az alkatrészt, hogy "maszekban" eladja másnak... :yawn: És nem engedheti meg magának, hogy a "boltját" lejárassa, amit esetleg hosszú év(tizede)k alatt épített fel... ebből él! Míg egy "nagy szervízben", ahol a szervízvezető is csak alkalmazott (bért kap), nem igazán érdekli, hogy jó-e e hírük...legfeljebb elmennek máshová dolgozni... :hmmmm:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #5848 Dátum: 2018.02.09 18:15:09 »
Vagy egy itteni anno aktív fórumtárssal kell megismerkedni személyesen, majd kiderül, hogy a szombathelyi márkaszervizben dolgozik. Eddig 20x volt nála az autó (bár 6 éve nem Szombathelyen élek)  :clap:
Maximálisan megbízok benne, de dumálás miatt meg úgyis szinte mindig ott vagyok. Aki rajta kívül még szervizelte, ő most a szerviz vezető. Azt hiszem továbbra is odahordom  :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5849 Dátum: 2018.02.09 21:05:12 »
Oké, de ez kivételes. ;)