Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1542923 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Corolla Verso
« Válasz #5805 Dátum: 2018.01.29 19:17:43 »
Sziasztok!
Ismerős valakinek ez a Verso? Esetleg itt van a tulaja?
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol-12303950
'08 RX400h
'09 Prius 3

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5806 Dátum: 2018.01.29 20:10:52 »
Sziasztok, 2.2 136 LE-s dizel. 118 eKm. az autó 9 évig nem kért semmit. Kopót (fékbetét) és nyilván 15ekm/olaj és szűrők.
Elvitt délre és keletre és nyugatra, soha semmi.
Namost injektor problémák jöttek, hibajel a műszerfalon, de kiütik és semmi, megy mint a golyó, de javítani kell.
Hova vigyem, kinek van tapasztalata?
A képek toyota mérés eredmények. Az 5 a kuka, a mértek korrigálnak, csere 1x, 2x, 4x, Ezek a lehetőségek a márkaszervízben.


lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5807 Dátum: 2018.01.29 20:11:37 »
..és

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corolla Verso
« Válasz #5808 Dátum: 2018.01.30 09:17:42 »
Sziasztok!
Ismerős valakinek ez a Verso? Esetleg itt van a tulaja?
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol-12303950
Előre mondom, nem mernék rá mérget venni, hogy jól emlékszem.
Mindig autóvásárlás előtt hónapokig tájékozódom a piac felől, táblázatot készítek, ezért amikor a COV-ot vettük (2011.11), előtte majd egy évre visszamenőleg megvan a hahu kínálata táblázatos formában. Sajnos rendszámot nem írtam fel, ha volt is, ezért nem 100%, amit írok, de nagyon ismerős ez a rendszám. Évjárat/szín kombó alapján 3 autó jöhet szóba, amiből egy kiesik, mert csak 5 személyes volt, tehát ha jól emlékszem, hogy a rendszámát innen ismerem, akkor két lehetőség van - de ha rákérdezel az eladónál, kiderül az egyezés, vagy nem egyezés.
Nekem úgy rémlik, hogy 2011 tavaszán árulta második gazdája ezt az autót, akkor 162ezer volt benne, ára átlagos volt, és a 30 nap is, ameddig a hirdetés fent volt.
A második számú lehetőség, de nem erre tippelek, hanem az előzőre, hogy 164ezerrel árulta szintén második gazdája Szentesen. Ára elég alacsony volt, amiből még engedett is. Nem írtam fel, hogy mikor kelt el, de legalább másfél hónapig fent volt, és frissült a hirdetés sorszáma. (Ebből persze a világon semmi nem következik...)
Megnézni egyiket sem néztem meg, mert akkor még megvolt az Avensisünk, nem volt még olyan éles a dolog, meg örültem volna, ha nem a színe nem a szürkeárnyalatok egyike, bár ez nem lenne döntő szempont.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.30 09:19:22 írta music »
music     

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Corolla Verso
« Válasz #5809 Dátum: 2018.01.30 13:43:55 »
Előre mondom, nem mernék rá mérget venni, hogy jól emlékszem.
Mindig autóvásárlás előtt hónapokig tájékozódom a piac felől, táblázatot készítek, ezért amikor a COV-ot vettük (2011.11), előtte majd egy évre visszamenőleg megvan a hahu kínálata táblázatos formában. Sajnos rendszámot nem írtam fel, ha volt is, ezért nem 100%, amit írok, de nagyon ismerős ez a rendszám. Évjárat/szín kombó alapján 3 autó jöhet szóba, amiből egy kiesik, mert csak 5 személyes volt, tehát ha jól emlékszem, hogy a rendszámát innen ismerem, akkor két lehetőség van - de ha rákérdezel az eladónál, kiderül az egyezés, vagy nem egyezés.
Nekem úgy rémlik, hogy 2011 tavaszán árulta második gazdája ezt az autót, akkor 162ezer volt benne, ára átlagos volt, és a 30 nap is, ameddig a hirdetés fent volt.
A második számú lehetőség, de nem erre tippelek, hanem az előzőre, hogy 164ezerrel árulta szintén második gazdája Szentesen. Ára elég alacsony volt, amiből még engedett is. Nem írtam fel, hogy mikor kelt el, de legalább másfél hónapig fent volt, és frissült a hirdetés sorszáma. (Ebből persze a világon semmi nem következik...)
Megnézni egyiket sem néztem meg, mert akkor még megvolt az Avensisünk, nem volt még olyan éles a dolog, meg örültem volna, ha nem a színe nem a szürkeárnyalatok egyike, bár ez nem lenne döntő szempont.
Köszi. Holnap megnézik anyósék, aztán ha az első szűrőn átment, akkor jön egy Toyotás átvizsgálás. Ezeknél az 1,8-asoknál előfordulhat az olajevés ugye?
'08 RX400h
'09 Prius 3

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corolla Verso
« Válasz #5810 Dátum: 2018.01.31 06:42:46 »
Egy 13 éves, 280.000-ez futott autóról beszélünk, ott már mindegy, hogy gyárilag eszi az olajat, vagy csak a használattól...
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.31 09:00:37 írta music »
music     

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5811 Dátum: 2018.01.31 07:50:26 »
Köszi. Holnap megnézik anyósék, aztán ha az első szűrőn átment, akkor jön egy Toyotás átvizsgálás. Ezeknél az 1,8-asoknál előfordulhat az olajevés ugye?
Nem tudom hogy áll a vásárlás, amit javaslok, a klímapanelt feltétlen nézzétek meg, mert gyenge pontja az autónak. A mikrokapcsolók a panel mögött egy idő után eltávolodnak, mert piszok genge a tartója. Javítható, ha vki érti és szét tudja szedni, és van vénája hozzá... a toyota 160e Ft.ot mond a cserére.

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5812 Dátum: 2018.01.31 08:00:22 »
Egy 13 éves, 280.000-ez futott autóról beszélünk, ott már mindegy, hogy gyárilag eszi az olajat, vagy csak a hasznásztól...

Sajnos mennem kellett a márkaszervízbe, de mindenkinek ajánlom, hogy vigye oda az autóját, ha gondja van vagy a vásárlás előtti helyzetben állapotfelmérésre. Mindenről szakvéleményt adnak, gyári műszerekkel és 10-20e Ft között kérnek érte. (1 ó 13000+áfa). Az autó árához képest általában ez nem sok. Az egy más kérdés, hogy a gyári alkatrész és munka rohadt drága itt, lehet nem itt kell megcsináltatni. A sufni és a márkaszervíz között sok jó lehetőség van, csak meg kell taláni...
Mint most én keresek:  tudtok injektor felújítót, cserét, szakcéget? Sajnos belefutottam, megvan a márkaszervíz vizsgálata. Sajnos az árak az egekben. Ők maguk is ajánlotak mást, mert tisztában vannak vele, hogy nagyon drágák.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corolla Verso
« Válasz #5813 Dátum: 2018.01.31 09:03:21 »
Sajnos mennem kellett a márkaszervízbe, de mindenkinek ajánlom, hogy vigye oda az autóját, ha gondja van vagy a vásárlás előtti helyzetben állapotfelmérésre. Mindenről szakvéleményt adnak, gyári műszerekkel és 10-20e Ft között kérnek érte. (1 ó 13000+áfa). 
Anno 6 éve, amikor a COV-t vettem, a halásztelki márkaszervizbe vittem átnézetni. Szinte rögtön fogadtak, (az M5 bevezetőjén lévőben nem tudtak volna, de utólag nem is bánom), 40 perc volt, és bruttó 6.000 Ft-ot számoltak rá, végignézhettem mindent, készségesen meg is mutatták, amit kellett (és mondták, hogy dízelt eszembe ne jusson, viszont ezt az autót vegyem meg...)
Ha nincs túl messze, bátran ajánlom ezt a szervizt!
music     

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #5814 Dátum: 2018.01.31 10:07:30 »
Szvsz nem (úgyse segít). Viszont a beszerzési lehetőségekkel érdemes tisztába kerülni. Gyárira nekem 150-et mondtak beszereléssel márkaszervizben, itt a fórumon többen azt írták, hogy 50k körül sikerült a beszerzés. Gumiharang márkaszervizben 6k, szorítóbilincs 1,5k.
Olajcserénél ellenőriztesd, bár az az igazság, hogy nem mindig látszik rajta, hogy a végét járja.

Mivel nemsokára viszem az autót szervízbe, így valaki meg tudja mondani, hogy milyen látható előjele van (ha van) annak, hogy a féltengely eltörhet a közeljövőben?  Vagy ez inkább olyan, hogy idővel, ahogy korrodál gyengül és egy nagyobb erőhatás miatt törik és nincsen különösebb látható jele?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corolla Verso
« Válasz #5815 Dátum: 2018.01.31 10:41:19 »
Állítólag nincs.
music     

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Corolla Verso
« Válasz #5816 Dátum: 2018.01.31 16:35:34 »
Nem tudom hogy áll a vásárlás, amit javaslok, a klímapanelt feltétlen nézzétek meg, mert gyenge pontja az autónak. A mikrokapcsolók a panel mögött egy idő után eltávolodnak, mert piszok genge a tartója. Javítható, ha vki érti és szét tudja szedni, és van vénája hozzá... a toyota 160e Ft.ot mond a cserére.
Köszi a tippet, azt hiszem még az időpont egyeztetésnél tart a dolog.

Music: Szerintem, ha nem konstrukcióhibás a motor és rendesen megkapta az olajcseréket, akkor nem eheti az olajat(jelentős mértékben). Lásd a Priusom(250e km), az Avensisem(250e km) és az off Astrám(5xxe km). Én belekalkuláltatom a gyűrűzést ennél a COV-nál.
'08 RX400h
'09 Prius 3

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5817 Dátum: 2018.01.31 17:04:54 »
Köszi a tippet, azt hiszem még az időpont egyeztetésnél tart a dolog.

Music: Szerintem, ha nem konstrukcióhibás a motor és rendesen megkapta az olajcseréket, akkor nem eheti az olajat(jelentős mértékben). Lásd a Priusom(250e km), az Avensisem(250e km) és az off Astrám(5xxe km). Én belekalkuláltatom a gyűrűzést ennél a COV-nál.
Persze eheti, 2 egyforma nincs. Jobban izgatna a COV, az is egy szopódolog lehet, ha baja van. És időnként van baja...

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Corolla Verso
« Válasz #5818 Dátum: 2018.02.01 19:36:33 »
Tiszteletem az Uraknak!

Sajnos ma reggel a fiam lenullázta a yaris versonkat.(magát szerencsére nem)
Mivel az autó nálunk lételem minél előbb kell találnom másikat.(nem feltétlen yarist)
Zala és Vas megyében gondolkodom, ha lehet nem mennék érte messzebb.
Egy kiszemeltem már van:
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.6_linea_sol-12488554
Tudom jobb lenne az 1.8-as, jobb lenne a fiatalabb, de most valószínű kompromisszumot kell kötnöm.
Ami számomra lényeg benne van:elektromos/fűthető tükör, klíma
Kérem aki érdemben tud segíteni, ne fogja vissza magát.
Köszönöm: Feri
Ui.
Ha véletlenül valaki a közeljövőben szeretné eladni yaris, vagy corolla verso-ját, szóljon.

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #5819 Dátum: 2018.02.05 10:30:44 »
Sziasztok!

Június óta elértem a 15e km-t, így olajcserét kellene eszközölni a COV-on.
Elviszem márkaszervízbe egy átnézésre, van-e bármi egyéb,amit cserélni kellene( a kormány alaphelyzetből pár fokot elfordítva,
pl kátyú kerüléskor picit beráz/szitál, emiatt mindenképp megnézettem volna).
Mivel ez a kis szervíz, gondolom olaj,meg szűrők esedékesek ilyenkor, lehet nem vinném márkaszervízbe, csak 30 ezres nagyobbaknál.
Erről mit gondoltok? Érdemes egyáltalán egy 10 éves autót még márkaszervízbe vinni a szervízkönyv pecsét miatt?
jó kis autó, lehet megmarad még 10 évig, akkor meg már a kutyát nem fogja érdekelni, meddig van pecsét a füzetben..
Pesten ti ezt hogy/hol intézitek?