Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526564 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #5715 Dátum: 2017.12.07 23:29:53 »
Nem, ez sajnos ilyen.
music     

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #5716 Dátum: 2017.12.08 10:56:53 »
Sziasztok!
2 (3) bosszantó problémára keresem a hatékony megoldást:
Automata légkondi hőmérséklet állító billentyűi csak erőszakkal működnek. Egy angol nyelvű blog alapján elcsúszott mikrokapcsoló, v hasonló
kontakthiba lehet (eltávolodtak egymástól azon felületek,melyeket a billentyűk zárnának rövidre gondolom). Találkozott valaki ilyennel?
Szétszedte, vagy szerelő, vagy szervíz segített? Nekiállnék, ha nem ugrik szét az egység szétszedés közben. A Toyota Mayer 2 telephelye is csak hitegetett nyáron, h majd ha bent lesz a megfelelő ember, meg majd visszahívjuk, stb...

A másik: nem műxik a hátsó ablak fűtés. Néztem a használatiját, nincs benne egyértelmű jelölés a biztosítékot illetően, de aztán teszteltem, a tükrök melegszenek. Kontakthiba,vagy vezetékszakadás lehet... Szal, hátsó ablak belső burkolatát macera lebontani, hogy legalább a sarut, meg a kasztniba átvezetést ellenőrizni tudjam?

A 3. hiba az utólagosan beépített kamera, 1-2 hónappal a vásárlás után nem kapcsol be tolatáskor, de mivel eléggé zsúfolt a kábelezése, már lehet,hogy egy autóvillamosságisra bíznám egy kalap alatt.

Szóval, ha nincs tipp a házi javításra, s a Szakszervíz nem foglalkozik velem, meg nyilván drága is ilyen apróságokhoz, tudtok Bp-en olyan villamosságist, aki ismeri a típust, s ilyeneket bevállalhat?

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5717 Dátum: 2017.12.08 14:31:39 »
Sziasztok! Annyit szeretnek kerdezni akinek 1.8 vvti- je van reggel elso inditaskor hidegen mekkora a motor fordulatszama? 2004-es Corolla versom van, hidegen kb 1800 forog de ha a gazpedalra lepek akkor akar fenn marad 1900-on is egy par percig, utana szep lassan beall 800-900-ra, de sztem az 1800 az tul magas lehet.


Erre válaszolnék:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9056647
a hozzászólás száma, 5040
Utána (vagyis azóta) több hozzászólás volt, de ellenkező a jelzés: túl alacsony a fordulat és rázza a kasznit.
Ami szerintem nem egészséges, lehet motortartó bak vagy egész más, elektromos, üzemanyagellátás, érzékelő stb hibája.
Mások szerint ez ilyen. Vicces.  Tied meg ilyen... 1800? Erről nincs szó a fórumon, esetleg ott kérdez rá.
Azt tudom, hogy indulásnál, főleg ha légkondi is indítva, mindig emelkedik a fordulatszám, életre kell kelnie, de ez a felpörgés szerintem ugyan úgy hiba, mint a 600-as rángatózás.
Hozzáértó szerelő kell...
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.08 14:40:43 írta lef818 »

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #5718 Dátum: 2017.12.08 14:43:24 »
[quote
Azt tudom, hogy indulásnál, főleg ha légkondi is indítva, mindig emelkedik a fordulatszám, életre kell kelnie, de ez a felpörgés szerintem ugyan úgy hiba, mint a 600-as rángatózás.
Hozzáértó szerelő kell...
[/quote]

A 600 nyilván kevés, de hidegen alapvető, hogy az automata szivató ráemel a fordulatra a gyorsabb bemelegedés miatt. Nyári melegben ez csak 1-200 rpm, télen meg többen megerősítették, ahogy én is, hogy 1800on forgatja. Ergo nem véletlen, ha mindenkinek ezen jár.. Pár perc után kezd esni, ha hagyom 5-6 percig, beáll a 8-900as alapjárat. Ez meg ugye nem a leg egészségesebb, el kell indulni vele, ha a kenés már mindent elért, s akkor majd bemelegszik. Nekem kb 2 -3 km után elalszik a kék lámpa, ha nem megy a fűtés!! Ha bekapcsolva marad, kéőbb melegszik, + 1 km legalább...

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5719 Dátum: 2017.12.08 14:44:42 »
Sziasztok!
2 (3) bosszantó problémára keresem a hatékony megoldást:
Automata légkondi hőmérséklet állító billentyűi csak erőszakkal működnek. Egy angol nyelvű blog alapján elcsúszott mikrokapcsoló, v hasonló
kontakthiba lehet (eltávolodtak egymástól azon felületek,melyeket a billentyűk zárnának rövidre gondolom). Találkozott valaki ilyennel?

Pontosan ez történhetett, nekem is volt ilyen tip. gondom. Márkaszervíz látatlanban: kompl.csere, 160 000 Ft várható ktsg-gel.
Kellően lelkiismeres szerelő szétszedte és megcsinálta, rögzítés, szöszölés, imádott, de baráti árat kért.
Sajnos nem tudom őt ajánlani, de iylen szakit kéne keresned. Vagy otthon (is) dolgozó Toyotást.
Tehát meg lehet csinálni, de úgyis a többi dolgot is meg kell csináltatnod...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Corolla Verso
« Válasz #5720 Dátum: 2017.12.08 15:24:05 »
Szerintem a stabil 600-as fordulat alapjàraton rendben van, viszont ha ingadozik, akkor annak utàna kellene jàrni.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5721 Dátum: 2017.12.09 01:08:16 »
Szerintem a stabil 600-as fordulat alapjàraton rendben van, viszont ha ingadozik, akkor annak utàna kellene jàrni.

Én még ilyen alacsony alapjárati fordulatszámot nem láttam. Szerintem kell a 8-900, ha már meleg a motor, alatta fulladoznia kellene nyomaték hiányában.

szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5722 Dátum: 2017.12.09 01:16:21 »
Sziasztok!
Cserélt már valaki jobb hátsó kilincset? A kilincs kinti része eltört. Vettem egy bontott színazonosat, de a szerviz nem vállalta a beszerelést, egy karosszériás felé irányítottak. Azt gondoltam, megpróbálom magam megcsinálni, de elég nehezen hozzáférhető helyen van. Esetleg saját tapasztalattal, vagy egy videó linkeléssel tud valaki segíteni?
Köszi!
Segítség hiányában is sikerült megoldanom. Ha valakinek hasonló gondja lenne, keressen bizalommal. Igaz, hogy a kárpit leszerelése után a zárszerkezetet is le kell venni, hogy hozzáférhető legyen, de avatatlan kéznek is max. 1 óra az egész mutatvány. Nem tudom, miért nem vállalja el szakszerviz, vagy karosszériás..... rövid idő alatt kereshetnének pénzt rajta.....

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corolla Verso
« Válasz #5723 Dátum: 2017.12.09 08:55:56 »
Segítség hiányában is sikerült megoldanom. Ha valakinek hasonló gondja lenne, keressen bizalommal. Igaz, hogy a kárpit leszerelése után a zárszerkezetet is le kell venni, hogy hozzáférhető legyen, de avatatlan kéznek is max. 1 óra az egész mutatvány. Nem tudom, miért nem vállalja el szakszerviz, vagy karosszériás..... rövid idő alatt kereshetnének pénzt rajta.....

Mert "hülyék". Márka szervíz ilyenkor "fél autót" akar cserélni "nagyon drágán". "Mezei" szerviz elvállalja, csak biztos nem megfelelő helyre mentél... :hmmmm: :hug:
De én is SK próbálkoztam volna ...
Spóroltál munkadíjat, és ismerkedtél is az ajtó "belsejével". :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.09 09:01:29 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5724 Dátum: 2017.12.09 09:36:05 »
Szerintem a stabil 600-as fordulat alapjàraton rendben van, viszont ha ingadozik, akkor annak utàna kellene jàrni.

Látni-hallani kéne ezt a 600-as fordulatot. Ha ez nem rángatózás, kínlódás, hanem simán fut (melegen), akkor rendben van. De ha szenved, erősen rázkódik, akkor vmi baj van. Amúgy lehet motortartó bak probléma is, ami igencsak képes felerősíteni a rezgéseket.

zsoltika007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #5725 Dátum: 2017.12.10 20:42:29 »
Sziasztok!
Autó vásárlás előtt állok, és versenyben vannak a Corolla Versok is. Olyan kérdésem lenne hogy melyik évjárattól ajánlhatók az 1.8-as benzinesek?
Volt a családban egy 2003-as új 1.8-as Corolla Verso és 120k km után elkezdte enni az olajat. Ezt szeretném elkerülni.
2007-es évjárat környékén néztem. Ezeket szabad már?

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Corolla Verso
« Válasz #5726 Dátum: 2017.12.10 22:08:07 »
Nekünk 2005 áprilisában szállították az 1,8-as COV-ot. 2016-ig (170e km) nem ette az olajat.
Kolléga elôtte decemberben kapta meg az övét, annál még elôjött ez a hiba.

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #5727 Dátum: 2017.12.11 08:13:34 »
Sziasztok!
Autó vásárlás előtt állok, és versenyben vannak a Corolla Versok is. Olyan kérdésem lenne hogy melyik évjárattól ajánlhatók az 1.8-as benzinesek?
Tudtommal a Faceliftesek már rendben vannak. (95 kW, 129 LE, 1ZZ motorkód) A 2007esek elvileg már ilyenek, nekem is ez van, s nem eszi az olajat.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #5728 Dátum: 2017.12.11 08:29:32 »
emlitettem ezt a kabarét egyik autovillanyász barátomnak, mondta h ő nem is vállalná,mert lehet hogy órákat kinlodna és nem lenne meg a gond...
azt mondta h ha vki el is vállalja,akkor nem lesz olcso.
most hívtak a szervizből, autóvillamosságis szerint úgy néz ki, hogy csak egy nagy biztosíték ment ki, délután jön meg mert ebből nem is volt rakin gyári. Remélhetőleg ha berakták nem derül ki más, bár az ACC mód működött, szóval gondolom rátette a műszert mielőtt hívott...
Ismeretségi körben amúgy már volt ilyen, nála OFF autónál is "csak" az izzitógyertya távozott el az örök elektromágneses mezőkre, szóval (most már) bizakodó vagyok.
...a tanulság hogy az autómnak több esze van nálam, szóval ezek után lehet hogy a kerékbe levegőt fújatni is szervizbe megyek  :D

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #5729 Dátum: 2017.12.11 08:30:56 »
Újabb megoldandó probléma,ha valaki járt már így közületek,  hálás lennék a tapasztalat megosztásáért.
Szombaton délután egy jóképességű levitte a bal tükrömet.. A vezetékköteg tartotta,mikor visszaértem a kocsihoz. :cry:
Reflexből elővettem a szigszalagot, s sikerült mozgásmentesen rögzíteni, mentem még vele a városban pár km-t, ma bejöttem dolgozni, stabil,
szal ideiglenesen tart. Motor működik benne... A talp és a tükörfej között tört szét a perem,ami mentén fordul a fej.

Mit lehet ilyenkor tenni?
Az egész cserés, vagy esetleg csak valamelyik fele? Sötét volt már, s egyelőre nem bontanám le,mert most legalább fix, így nem tudom, melyik fele sérült..
Márkaszervíz gondolom horror ár, s a Casco önrészt úgyis ki kellene fizetnem, de én szeretném 50 rugó alatt megúszni..
Szóval , tapasztalat, javaslat valakinek?
Köszi előre is