Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1544896 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5700 Dátum: 2017.12.05 12:52:59 »
Tök mind1, hogy gyári, vagy sem, eltérő az átmérő.
Azért a gyári piros kalap elég jó segítség. Plusz gyári hosszban ha jól emlékszem akkor nem is ér el kényelmesen az adott köteg a másik pólusig.

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5701 Dátum: 2017.12.05 13:34:33 »
Írta, hogy már korábban győzött a szakmai tudás és hozzáértó-kokler módon át lett szerelve az akkusaru...

Lehetnek még csapdák, legalább most kiégett... izé... bocs... kiderült (meg kiderül) mi minden lehet még gányolva.
Az elektromosság és az üzemanyag cuccos gányolása egyformán nagy eséllyel vezethet egy kellemes tábortűzhöz, ami faanyag helyett csupa autóalkatrészből, felszerelésből stb. áll. Az anyagi kár jelentős, az emberélet meg olcsó.

De rendbeteszik, mindent átnéznek és kijavítanak, kicserélnek, amit kell. Jó lesz az. Egy Toyota feketében is Toyota.  ;)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Corolla Verso
« Válasz #5702 Dátum: 2017.12.05 13:51:08 »
Amikor a Yaris-ba cseréltem akksit tavaly, akkor baromira megnéztem az eredetit ami benne volt, hogy mekkora fizikailag, melyik oldalon van a polaritás stb. Már csak azért is, mert (pont Bannert vettem) az eredeti helyére befért egy nagyobb kapacitású és indítóáramú, ami hosszú távon mindenképp jótékony hatású. Így nem a default katalógusi ajánlás szerint mentem, hanem centivel méricskélve felül tudtam bírálni azt.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #5703 Dátum: 2017.12.05 14:57:40 »
Akku és polaritás csere: csak a legmélyebb részvétem tudom nyilvánítani!  :ph34r:
A kölcsönautó, csereautó, bérautó- az segít. Egy jó barát, akinek van egy skoda s100-a a sufniban arra az időre, mire az elektromosok kiröhögik, majd kikvaanyázzák magukat. Lesz mit szöszölni.
A vigasz.
Magyar határ,előtte benzinkút, éjszaka. Mi eszünk stb. szemben a kútnál Audi8 áll. Meg az Úr, talpig öltönyben. Nagyon ideges. Megjön a tréler. Az úr feje vörös az éjszakában, a tréleres kérdez, csóválja a fejét és majdnem röhög, de lehet csak az együttérzés könnyeit törölte ki. És optimista: milyen jó Uram, hogy ha már fullra benzint tankol a dizelbe, legalább észrevette, mielőtt beindítja!!!

Minden szarban van valami jó, mondja a ganajtúró bogár.
Nagyon át lesz nézve az egész elektromos rendszered...
emlitettem ezt a kabarét egyik autovillanyász barátomnak, mondta h ő nem is vállalná,mert lehet hogy órákat kinlodna és nem lenne meg a gond...
azt mondta h ha vki el is vállalja,akkor nem lesz olcso.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #5704 Dátum: 2017.12.05 14:58:59 »
A fehérvári Toyota mélyentisztelt szerelője már ***aanyázta magát mielőtt bármit megszólalhattam volna, mert merészeltünk a parkolóban a trélerrel nem ott leállni ahol neki tetszik (nyilván olvasnom kellett volna a gondolataiban, valamint rá volt írva a homlokomra hogy nem vagyok hajlandó odébbtolni) Idézet: "akkor ott rohad meg". Nem, nem túlzok, nem ferdítek.
Úgyhogy az első 2 látogatásom után már korábban elhatároztam hogy nem megyek oda soha többet(akkor a szervizelés minősége miatt), de ez a harmadik most túl volt minden határon. Bár a márkakereskedők szövetsége megmondta a tutit, hogy a márkaszervizbe kell menni mert ott minőségi szolgáltatást kapsz...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #5705 Dátum: 2017.12.05 15:03:13 »
nem kétséges,h te most nagyonnagyon lexopattad magad igy karácsony elött ezzel az aksival....

egyébként ki szerelte át a kocsidban az idiótabiztos gyári akkusarukat a mostani megviccelösre?? ???
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5706 Dátum: 2017.12.05 15:17:45 »
A fehérvári Toyota mélyentisztelt szerelője már ***aanyázta magát mielőtt bármit megszólalhattam volna, mert merészeltünk a parkolóban a trélerrel nem ott leállni ahol neki tetszik (nyilván olvasnom kellett volna a gondolataiban, valamint rá volt írva a homlokomra hogy nem vagyok hajlandó odébbtolni) Idézet: "akkor ott rohad meg". Nem, nem túlzok, nem ferdítek.
Úgyhogy az első 2 látogatásom után már korábban elhatároztam hogy nem megyek oda soha többet(akkor a szervizelés minősége miatt), de ez a harmadik most túl volt minden határon. Bár a márkakereskedők szövetsége megmondta a tutit, hogy a márkaszervizbe kell menni mert ott minőségi szolgáltatást kapsz...
Csak nem a Mayernél történt? Vagy van a városban más márkakereskedés is is? Pilisvörösváron és Budakeszin eddig minden rendben volt, pedig 1998 óta gyűlik a tapasztalat.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #5707 Dátum: 2017.12.05 15:48:28 »
nem kétséges,h te most nagyonnagyon lexopattad magad igy karácsony elött ezzel az aksival....
egyébként ki szerelte át a kocsidban az idiótabiztos gyári akkusarukat a mostani megviccelösre?? ???

őszintén szólva az utóbbi pár hónapom után ez csak hab a tortán, legyen elég annyi: nem véletlen hogy nem volt helyén az eszem.

2 éve van nálam, nem tudom hogy nem gyári kialakítás-e hogy az a plusz lecsavarozási lehetőség van a saru előtt. A saruk mérete rendben volt mint írtam, nem kellett volna a könnyebb szerelés miatt az előtte lévő kábelcsatlakozást levenni, és akkor észreveszem hogy *** van a palacsintában.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #5708 Dátum: 2017.12.05 15:51:37 »
Csak nem a Mayernél történt? Vagy van a városban más márkakereskedés is is? Pilisvörösváron és Budakeszin eddig minden rendben volt, pedig 1998 óta gyűlik a tapasztalat.
de ott. A másik korábbi márkaszerviz már megszűnt a városban, de szerencsére találtam megfelelő-megbízható mestert - aki pl. észrevette azt az olajszivárgás problémát a váltónál, amit a Mayer a váltófolyadék utántöltéssel "javított". Most muszály volt a computer miatt oda vinni, de amúgy soha.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Corolla Verso
« Válasz #5709 Dátum: 2017.12.05 18:42:17 »
Már csak azért is, mert (pont Bannert vettem) az eredeti helyére befért egy nagyobb kapacitású és indítóáramú, ami hosszú távon mindenképp jótékony hatású.
Mely akku paraméterekkel lehet variàlni és mennyivel erösebb akkut lehet még megvenni?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Corolla Verso
« Válasz #5710 Dátum: 2017.12.05 18:52:38 »
Bármelyikkel. Igazság szerint fizikailag a legnagyobbat meg lehet venni, ami be tud férni a helyére, szélesség, hosszúság és magasság (motorháztető ne okozzon zárlatot!).  10-20% kapacitásnövekedésed is lehet, de ami fontosabb a mindennapokban és főleg hidegben, az indítóáram. 30%-al nagyobb indítóáram se baj.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5711 Dátum: 2017.12.05 23:17:06 »
Bármelyikkel. Igazság szerint fizikailag a legnagyobbat meg lehet venni, ami be tud férni a helyére, szélesség, hosszúság és magasság (motorháztető ne okozzon zárlatot!).  10-20% kapacitásnövekedésed is lehet, de ami fontosabb a mindennapokban és főleg hidegben, az indítóáram. 30%-al nagyobb indítóáram se baj.
Így van, a nagyobb méret főleg a magasabb indítóáram miatt hasznos. Minden akku öregszik, de a túlméretezett akksik sokkal később érik el azt a szintet amikor már nem képesek leadni a minimálisan szükséges indítóáramot. Pl. a magasabb kapacitású akksi esetemben 20%-al került többe, viszont a korábbi 2-3 évek helyett 8 évig ment vele a kocsi.

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5712 Dátum: 2017.12.06 09:22:13 »
A csere aksi választásnál arra is figyelni kell, hogy az aksi rögzítése mit enged meg. Pl. a Versoba többféle magasságút lehet tenni, de a rögzítés egyféle és a magasabb méretet tudja jól a helyén tartani. Szóval ha nincs abban a magasságban, akkor alá kell pakolni, de nem mindegy, hogy mennyire lesz stabil! Ne feledjük a súlyát! Tuti elmozdul egy fékezésnél, ha nem elég stabilan, jól van rögzítve.
Ami a kapacitást illeti, a dízelnél az indítóáram a lehető legnagyobb legyen, mert ugye erős fagyban is meg kell tudni forgatni a motort, váltót...
Tehát pl. Verso, gyári aksi: MUTLU 800A (760A) 84 Ah. Jobbos. Szemben állva a  sarukkal a + jobbra esik. És van hossza, szélessége, magassága. Amik magasságban elérhetőek (a felső rogzító fix, erről írtam feljebb). Ami kapható volt, a legerősebb: Banner, 720 A 84 Ah.
Megj.
A gyári aksik mindig sokkal jobbak, mert az autógyárnak eszébe sincs gariban cserélni... A beszállító a legjobb minőséget muszáj adja a vadi új autókba, százezres db tételekről van szó ugyebár, a lehető legjobb éri meg akkor nekik...

Kisebb autóknál az "erősebb" indítóáram és Ah ad valamennyi tartalékot, nem merül annyira hamar, ha minden elektromosság rendben van (nem szívja a kendácsolt riasztó v más...), de nyilván szempont, hogy egy aksi 22e Ft vagy 38e esetéeg Moll és 60 e.
A nagyobb és drágább nem biztos tovább tart... vagy 2x annyi ideig, ez inkább függ a tipustól, az autó rendszreitől és a használat módjától.
Jelzem anno a MULTU 8 évre volt elég és 107000 km-re, vegyes használattal, rengeteg téli (külföldi) versenyre járással, folyamatos légkondi használattal, fűtés, hűtés, gyári bekötésekkel.
Még ide tartozik a bikázás... a dizeleket ezekkel a mindenhol kapható csirkebél drótokkal nem szabad bikázni. Szarrá égnek! épp az indítóáram miatt! De rá is van írva a csirkebelekre, hogy max. 1600 cm3 és benzines autókhoz használható! Figyelni, kollegák!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Corolla Verso
« Válasz #5713 Dátum: 2017.12.06 09:40:35 »
Egyetértek!

Szerintem az magától érthető, hogy a "fizikailag a legnagyobbat meg lehet venni, ami be tud férni a helyére" magában foglalja azt is, hogy megfelelő gyári rögzítés mellett.

Ajax

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #5714 Dátum: 2017.12.07 23:07:17 »
Sziasztok! Annyit szeretnek kerdezni akinek 1.8 vvti- je van reggel elso inditaskor hidegen mekkora a motor fordulatszama? 2004-es Corolla versom van, hidegen kb 1800 forog de ha a gazpedalra lepek akkor akar fenn marad 1900-on is egy par percig, utana szep lassan beall 800-900-ra, de sztem az 1800 az tul magas lehet.