Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1546632 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Csari

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
    • Flickr
Re:Corolla Verso
« Válasz #5670 Dátum: 2017.11.28 16:31:04 »
Utánakérdezek, mert nem saját autó.

Verzoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #5671 Dátum: 2017.11.28 20:13:00 »
Sziasztok!
 Regisztráltam, így már direktbe tudok én is írni!  :clap: Enyém a Corolla Verso 1.8. Szóval Ott voltam amikor ki lett olvasva a hibakód! A szerelő mérte   (OBD-n keresztül ment minden)és próbálta magyarázni bár nem vagyok hozzáértő! Azt mondta, hogy a szondák dolgoznak, de nem megfelelően. Konkrétan a hátsónak 0,4-0,35 V között kellene lennie , de ez ugrál össze vissza. volt amikor leesett 0,1-re. Szerinte ki van égve a katalizátor. Most ki van ütve a hibakód ami ha jól emlékszem P0420 volt :clap:, de ez nem száz!  Nem szeretnék egyből katalizátort cserélni. Amúgy most vettem az autót nem rég, kb 1400 km mentem vele. A mostani tankolásom 8 literre jött ki százon. Ez 550 km-ből kb 170 országút a többi város (Debrecen). Ez sztem normális. Esetleg tudtok valakit aki itt Debrecenben meg tudná mondani, hogy akkor muszáj e katalizátort cserélnem? Köszi köszi!  ::) 

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5672 Dátum: 2017.11.28 21:05:08 »
Szerinte ki van égve a katalizátor.
A kipuffogógáz összetétele mit mutat? Ha az nem lett mérve, akkor a szerelő találgat.

Esetleg tudtok valakit aki itt Debrecenben meg tudná mondani, hogy akkor muszáj e katalizátort cserélnem? Köszi köszi!  ::)
Debreceni műszaki vizsgaállomás tudja mérni az összetételt. Elvileg a márkaszervínek is van rá műszere.

szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5673 Dátum: 2017.11.28 21:46:41 »
Sziasztok!
Cserélt már valaki jobb hátsó kilincset? A kilincs kinti része eltört. Vettem egy bontott színazonosat, de a szerviz nem vállalta a beszerelést, egy karosszériás felé irányítottak. Azt gondoltam, megpróbálom magam megcsinálni, de elég nehezen hozzáférhető helyen van. Esetleg saját tapasztalattal, vagy egy videó linkeléssel tud valaki segíteni?
Köszi!

Verzoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #5674 Dátum: 2017.11.28 22:07:41 »
A kipuffogógáz összetétele mit mutat? Ha az nem lett mérve, akkor a szerelő találgat.
Debreceni műszaki vizsgaállomás tudja mérni az összetételt. Elvileg a márkaszervínek is van rá műszere.

Megnézetem, mert a kipufogó gáz nem lett mérve!  :yes:

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #5675 Dátum: 2017.11.29 12:31:14 »
A mostani tankolásom 8 literre jött ki százon. Ez 550 km-ből kb 170 országút a többi város (Debrecen). Ez sztem normális.
Szerintem is. Az enyém 2007-es, nyáron 7,3-7,8l körül eszik, most felment 8-ra, napi 30 km városi ingázással, de hosszabb távokon ez is visszamegy pár decit..

Verzoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Versoh
« Válasz #5676 Dátum: 2017.12.01 08:15:32 »
A kipuffogógáz összetétele mit mutat? Ha az nem lett mérve, akkor a szerelő találgat.
Debreceni műszaki vizsgaállomás tudja mérni az összetételt. Elvileg a márkaszervínek is van rá műszere.
Sziasztok! Most voltam a kipufogó gázt méretni. Azt modták a vizsgaállomáson minden rendben van. Simán átmenne műszakin is. A legutóbbi hibatörlés óta mentem kb 150 km-t és azóta nem jelent még meg a hibakód. Amúgy a nagy hazai benzinkút valamelyikénél szoktam tankolni. (MOL) Esetleg váltsak? OMV? kicsit tanácstalan  vagyok..... :?:
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.01 08:17:23 írta Verzoli »

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Versoh
« Válasz #5677 Dátum: 2017.12.01 09:28:54 »
Sziasztok! Most voltam a kipufogó gázt méretni. Azt modták a vizsgaállomáson minden rendben van. Simán átmenne műszakin is. A legutóbbi hibatörlés óta mentem kb 150 km-t és azóta nem jelent még meg a hibakód. Amúgy a nagy hazai benzinkút valamelyikénél szoktam tankolni. (MOL) Esetleg váltsak? OMV? kicsit tanácstalan  vagyok..... :?:

Ha a mérés szerint rendben van, akkor használd és figyeld. Kiderül. Fölöslegesen ne izgasd magad. Próbáld meg, tankolj 3-4x (legalább, hogy a tankban csak az legyen) prémium üzemanyagot. Csodát tehet, az az az igazság, sok szart bekapni mindenféle kutakon. Igazából a 150 km nem sok, de az is számít, hogy folyamatosan annyi vagy napi kevés km. Tervezz valami hosszabb utat, üzemmeleg motor, tartós tisztulás, talán segíti a tüneteket.

Verzoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #5678 Dátum: 2017.12.01 09:33:16 »
Ha a mérés szerint rendben van, akkor használd és figyeld. Kiderül. Fölöslegesen ne izgasd magad. Próbáld meg, tankolj 3-4x (legalább, hogy a tankban csak az legyen) prémium üzemanyagot. Csodát tehet, az az az igazság, sok szart bekapni mindenféle kutakon. Igazából a 150 km nem sok, de az is számít, hogy folyamatosan annyi vagy napi kevés km. Tervezz valami hosszabb utat, üzemmeleg motor, tartós tisztulás, talán segíti a tüneteket.
Rendben! Köszi az infot. Akkor most tesztüzemmód!  ::)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Versoh
« Válasz #5679 Dátum: 2017.12.01 22:16:44 »
Sziasztok! Most voltam a kipufogó gázt méretni. Azt modták a vizsgaállomáson minden rendben van. Simán átmenne műszakin is. A legutóbbi hibatörlés óta mentem kb 150 km-t és azóta nem jelent még meg a hibakód. Amúgy a nagy hazai benzinkút valamelyikénél szoktam tankolni. (MOL) Esetleg váltsak? OMV? kicsit tanácstalan  vagyok..... :?:
Ha a mért értékek rendben vannak, akkor meg lehet nyugodni, valószínűleg csak a hátsó lambdaszonda kezd veszíteni a fürgeségéből. Ha megint előjön a jelzés, akkor be lehet rakni egy szondakiemelőt. Ez egy becsavarható 5000 forintos réz cucc, ami kiemeli kicsit a szondát, így a mért értékek rendben lesznek.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #5680 Dátum: 2017.12.04 15:22:58 »
Sikerült fordított polaritással betenni az új akkut  :censored: kérem a mennyirehülyvagy kommenteket mellőzni mert jól tudom.  :whistling:
ACC módba bekapcsol, belső és külső világítás működik, de IG-ONba kapcsolva csak egy pillanatra felvillan minden aztán semmi.

Valaki ismerősének a barátjának a cimborája járt már így? Van értelme nézegetni a biztosítékokat (ami könnyen elérhető azt megnéztem, a többit a hóesés-mínusz miatt feladtam egyelőre), esetleg valami rendszerinicializálás módszer - vagy nincs házibarkács és szerviz?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #5681 Dátum: 2017.12.04 15:30:38 »
na,te legalább magadtol is elismered,h idióta vagy...ez haladás! grat!!!  de a gondodon nem segit!
biztositéktáblán a nagy amperosokat nézd meg,h nem e pukkadt ki vmelik.
ign van ráirva. van ott mellette relé is meg miegymás. keress feketedést, égésnyomot!

amugy  hogy a brébe sikerült forditott polaritással beszerelni az aksit? tudtommal a saruk is hűlllyebiztosak, nem egyforma az átmérőjük!!!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #5682 Dátum: 2017.12.04 15:43:12 »
már nem az eredeti saru van rajta, a gondolkodást meg nehezíti a lefagyott bré kéz és a behavazott fej, miután 2km cipelted az új akkut a bótbó' és az üffél' tajtékzik a telefonban, és közeleg a gyerekovibólelhozás ideje is, közben arra gondolsz hogy a kedves építtető édesanyja hogy van akinek már októberben át kellett volna adnia a házad a garázzsal.
Szóval valóban - kicsit nehezebb volt összehozni a dolgot mint pálcát törni felettem érte.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #5683 Dátum: 2017.12.04 15:48:50 »
pfú,nyakamat mertem volna tenni rá,h át van mókolva az aksisaru.
igy könnyen megesik,h benézi az ember a polaritást.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5684 Dátum: 2017.12.04 16:06:07 »
Sikerült fordított polaritással betenni az új akkut  :censored: kérem a mennyirehülyvagy kommenteket mellőzni mert jól tudom.  :whistling:
ACC módba bekapcsol, belső és külső világítás működik, de IG-ONba kapcsolva csak egy pillanatra felvillan minden aztán semmi.

Valaki ismerősének a barátjának a cimborája járt már így? Van értelme nézegetni a biztosítékokat (ami könnyen elérhető azt megnéztem, a többit a hóesés-mínusz miatt feladtam egyelőre), esetleg valami rendszerinicializálás módszer - vagy nincs házibarkács és szerviz?
Részvétem. Amikor sűrűsödnek a dolgok, hajlamos az ember a fontos és a sürgős dolgokat összekeverni. Ügyfelek hangerejét ilyenkor érdemes ignorálni. A hangos és agresszív nem feltétlen jelent elsőbbséget. Nagy levegő, relax, nem kapkodni semmivel. Szervízzel most lehet jobban járnál. Assistance nincs már rá?