Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1546249 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5610 Dátum: 2017.11.01 23:04:19 »
Mint írtam, csak miután hátul betét+tárcsát cseréltek a szakszervizben érzékeltem a jelenséget, összehasonlítva az előtte állapottal, szóval a szerviznél ezt nem jelezhettem, mert ez annak a következménye, amit csináltak, előtte nem állít fent...reméltem az automatikus után állító (ha van benne ilyen) majd vissza áll, ezért nem piszkálom őket, de nem tudom nem e nyúltak máshova is..vagy esetleg lehet nekik ez a normális (jó) beállítás, csak nekem tűnik másként..meg is számolom majd mennyit kattan...de az biztos, hogy jóval feljebb kell húzni, mint előtte
Ez elkerülte a figyelmemet. Az ok az lesz, hogy a hátsó fékbe van a kézifék integrálva. A probléma egyértelműen garanciális, elvileg szerelés után ellenőrizniük kellett volna.

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #5611 Dátum: 2017.11.02 07:54:54 »
Sziasztok!

Nos, az én 1.8-as benzinesem eddig megelégedéssel gurul alattam, lassan 10e km után mondhatom, hogy összeszoktunk.
A fogyasztása most 8 fölé ment picit, ami nyáron 7,5 volt, de ezt betudom az automata szivatónak, elég magasan tartja egy ideig
a fordulatszámot.
2 jelenleg aktuális kérdésem lenne:
1, Hogyan lehet/érdemes a hűtőfolyadék fagyállóságát mérni? A kiegyenlítő tartály nyakában lévő terelőlemezek nem engedik, h
ledugjam a fokolót. (Spéci cucc kell, valami indikátorpapír? Vagy máshol lehet elérni a folyadékot?)

2, Automata digitális klíma van benne, így a hőfokállító eszköz billentyű. Nagyon nehéz állítani, valószínűleg a nyák van messze a billentyűtől,
félrecsúszhatott a billentyű mögötti gumiharang, v ilyesmi, spéci szögben,igen erőteljesen lehet hatást elérni.
A nyáron volt szervízben, de akkor nem volt ennek javítására alkalmas ember, mondtak későbbi időpontot, de aztán akkor sem jött össze,
úgyhogy hagytam, hűtésben a 23 jó volt, most fűtésben feltoltam 26-ra, de jó lenne,ha ez is rendben van. Szóval, ismeri valaki ennek
a működését? A panelt kivenni nem gond, csak széthullik-e, ha lecsavarozom a hátlapot? Vagy vigyem szerelőhöz inkább? Próbálkozzak a szakszervízzel újra, vagy tudtok Bp-en tuti toyo-szerelőt,ahol pikkpakk rendbe teszi?


Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #5612 Dátum: 2017.11.02 22:25:37 »
Nincs nálam a kézikönyv, de valami olyasmi rémlik, hogy 9-10(!) kattanás a normális. A Corsán asszem az ötödik kattanáshoz már nagyon be kellet húzni...
Ma megnéztem, kb. 10 kattanásig húzható. Voltam a szervizben, ahol a márkakereskedés vezetője fogadott és mondta reggel menjek és megoldják...csak azt nem mondta, hogy gari vagy másképp gondolja, de megpróbálta megmagyarázni...
1. ha tárcsát cseréltek, akkor nem nyúltak a kézifékhez, mert az egy másik rendszer... [rohog]
2. autópályán a féktárcsa felmelegszik, anélkül, hogy fékeznénk, akár több száz Celsius fokra, emiatt van, hogy így van beállítva és szerinte ez csak hidegen tapasztalható"... :lol:

Nem akartam elmagyarázni neki, hogy egy okleveles gépésszel beszél,  ráadásul gépjárműtechnika szakirányon, aki már több motort szétborított, bár nem toyotát :) szóval csak egy jót mosolyogtam belül.... :lol:

Remélem nem akarnak holnap fizettetni semmit, különben dübe jövök  :devil:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5613 Dátum: 2017.11.02 23:27:18 »
Ez melyik márkakereskedés volt?

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #5614 Dátum: 2017.11.03 10:11:10 »
Ez melyik márkakereskedés volt?
Az előzmények ellenére...HAPPY END  :clap: lett....

3/4 8-ra kellett mennem... most reggel is a márkakereskedés vezetője fogadott, Ő állt be a kocsival és intézte a dolgokat, kiadta a munkát és (természetesen) gariban megcsinálták az állítást (csak a tárcsán lévő furaton keresztül állították után) Ő adta vissza is a kocsit. Ellenőriztette velem, hogy ez így már megfelel e az elvárásaimnak  :hug: :hmmmm: Szóval igazából, ha Én egy "sima" autótulaj lettem volna, akkor az előző hsz-ben leírt magyarázatokat tuti elhiszem és savanyú szájíz nélkül elintézettnek tekintem a dolgot, de így kicsit más a helyzet, de lényegében megcsinálták, tehát mondhatom korrekten jártak el...ennél csak az lett volna a korrektebb, ha már csere után így kapom vissza a kocsit. Egyébként kb a 6. kattanásnál tovább most nem lehet húzni, úgy, mint tárcsa+betét csere előtt.....

A kereskedés nevét direkt nem említem, mert szerintem korrekt lett a dolog, így nem gondolnám, hogy negatív hírt kellene róluk terjesztenem.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #5615 Dátum: 2017.11.04 19:35:00 »
Megnéztem a kézikönyvet, nem ír semmit, hogy hány kattanás a jó. Valszeg a 9-10 az Avensisnél lehetett, mert annak még hosszabb útja volt.
music     

Dzsarod

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Corolla Verso
« Válasz #5616 Dátum: 2017.11.05 02:36:59 »
Sziasztok,

újonc COV-osként téli gumi vásárlás előtt állok.
Az lenne a kérdésem, hogy 205/55 R16 91V méretben alig van választék.
Ti "V" (240 km/h) sebesség indexű gumit vesztek, vagy "H" (210 km/h) esetleg "T" (190 km/h) indexűt?

Köszi a válaszokat!
Dzsarod

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Corolla Verso
« Válasz #5617 Dátum: 2017.11.05 14:32:34 »
Sziasztok,

újonc COV-osként téli gumi vásárlás előtt állok.
Az lenne a kérdésem, hogy 205/55 R16 91V méretben alig van választék.
Ti "V" (240 km/h) sebesség indexű gumit vesztek, vagy "H" (210 km/h) esetleg "T" (190 km/h) indexűt?

Köszi a válaszokat!
Dzsarod
Nekem még a COVról megmaradt Conti winter contact 850 blabla H van fenn az Aurison és eppen most mentünk vele bő 3000 km-t és nagyon elégedett vagyok vele.  A COVra elvileg elég otthon a T is, igaz a németeknél még a kezdetekben kipróbáltuk az autot 195-ig 🤓, de abból a megfontolásból, hogy a H-ban szerkezetileg van annyi tartalék, hogy rendesen bírja a hosszú távú pályázást ennél maradtunk. Volt V-s gumim is mert épp az volt akciós, de kb tök mindegy. Szerintem, már csak korlátozottan lehet kihasználni a magas indexű gumikat, a forgalom és útépítések miatt, azaz, a H elég kell, hogy legyen.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #5618 Dátum: 2017.11.05 16:25:20 »
Az lenne a kérdésem, hogy 205/55 R16 91V méretben alig van választék.
???  :eek:  Az egyik leggyakoribb méret. Én a legkisebb sebességindexűt veszem, de nem is járok gyorsan. Talán ha egyszer mentem 160-nal.
music     

Dzsarod

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Corolla Verso
« Válasz #5619 Dátum: 2017.11.05 22:23:52 »
Nekem még a COVról megmaradt Conti winter contact 850 blabla H van fenn az Aurison és eppen most mentünk vele bő 3000 km-t és nagyon elégedett vagyok vele.  A COVra elvileg elég otthon a T is, igaz a németeknél még a kezdetekben kipróbáltuk az autot 195-ig 🤓, de abból a megfontolásból, hogy a H-ban szerkezetileg van annyi tartalék, hogy rendesen bírja a hosszú távú pályázást ennél maradtunk. Volt V-s gumim is mert épp az volt akciós, de kb tök mindegy. Szerintem, már csak korlátozottan lehet kihasználni a magas indexű gumikat, a forgalom és útépítések miatt, azaz, a H elég kell, hogy legyen.

Köszi a megerősítést, én is H vagy T sebesség indexűn gondolkodom kis országunkban utazgatásra...

Dzsarod

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Corolla Verso
« Válasz #5620 Dátum: 2017.11.05 22:25:54 »
???  :eek:  Az egyik leggyakoribb méret. Én a legkisebb sebességindexűt veszem, de nem is járok gyorsan. Talán ha egyszer mentem 160-nal.

Pontatlanul fogalmaztam: a 91V a ritka a 205/55 R16 méretben. Leginkább 91T és 91H indexűek vannak.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #5621 Dátum: 2017.11.05 23:55:12 »
Ja, csak a sebességindex a gond, az más. Nem is szoktam nézni, csak a gumiméreteket, meg az árat.  :whistling:
music     

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5622 Dátum: 2017.11.06 13:13:20 »
A gumi méretben érintett vagyok és téli gumiban Fulda van fenn. Azért az, mert vizes/havas/ téli (mocsok) időkre jó tesztet írtak róla, és megfizethető normális volt az ára. Azt gondolom, ésszerűen a téli használat nem a legtolósabb német autópálya tempóhoz igazodik, tehát a legjobb minőségi-gazdasági mutatók szerint kéne választani. Ha szar az idő és esik, havas, meg jeges, képtelenség elmenni a határig, minek is tenné bárki is?

XgyuresX

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corolla Verso
« Válasz #5623 Dátum: 2017.11.07 18:19:17 »
Sziasztok!Én augusztós vagyok új tulaja az autónknak,az első oldaltól az utolsóig végig olvastam mindent,legfőképpen ezt a topikot.Még most jutottam el,hogy regisztráljak is :) .Az autónk COV 1.8 VVTI és MMT !!!Garanciában cserélve lett még az előző tulajnál,azóta se nála se nálunk nem okozott problémát.Imádat van,nagy tágas....sorolhatnám.Legfőképpen a kutya elfér hátul !!! :)Kulcsházat épp a napokban cseréltem mindkét kulcson,csak roncsolással jön szét mivel ragasztva van,az új meg pattintós.Bocs ha hosszú voltam.
Csákány !

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Corolla Verso
« Válasz #5624 Dátum: 2017.11.07 20:38:19 »
Sziasztok!

Versot szemelt ki egy ismerősöm és mindenképpen dieselt szeretne.

Biztosan volt már téma, hogy melyik motorral érdemesebb megvenni:

2.0 D4D 116LE vagy 2.2 D4D 136LE? A 177 lovas 2.2-től tart, hogy az nagyon kihegyezett motor.

2005-2006 körüli évjáratban gondolkozik.

Ha valakinek van tapasztalata, vagy tudna egy hivatkozást beilleszteni, azt megköszönném!

Üdv