Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1545855 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ajax

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #5595 Dátum: 2017.10.25 19:20:46 »
Sziasztok! Meg mindig corolla verso II. 1.8 VVTI. 2004.
A futessel van bajom, amikor huvosebbre allitom, mondjuk  22°C ala akkor elkezd nyikorogni a futes, mintha egy eger motoszkalna eles hangon benne es ez folyamatosan megy, idegesitoen persze. Volt aki azt mondta, hogy ujra kell tanitatni a futest. Mi lehet a baj?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5596 Dátum: 2017.10.25 19:25:56 »
Szervo? Szerelőnek mutasd meg. Lehet hogy villamosságis autószerelő fog kelleni.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #5597 Dátum: 2017.10.25 19:44:45 »
Sziasztok! Meg mindig corolla verso II. 1.8 VVTI. 2004.
A futessel van bajom, amikor huvosebbre allitom, mondjuk  22°C ala akkor elkezd nyikorogni a futes, mintha egy eger motoszkalna eles hangon benne es ez folyamatosan megy, idegesitoen persze. Volt aki azt mondta, hogy ujra kell tanitatni a futest. Mi lehet a baj?
mixmotor, ami a hideg-meleg levegő arányát szabályozza. Ügyeskezűeknek van házibarkács megoldás (valamelyik topikban van linkelve leírás), egyébként csere drágán. Bontottal ne próbálkozz, mind ilyen.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5598 Dátum: 2017.10.25 19:47:59 »
Erre gondolsz?


fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #5599 Dátum: 2017.10.25 20:55:24 »
valószínűleg - őszintén szólva én meg sem néztem, mivel a leírásokból úgy láttam, hogy kézügyesség kell hozzá - azt meg ottfelejtették a szüleim a boltban ahonnan hoztak :D
Az olcsó megoldás az, hogyha elkezd kattogni, 0,5-1 fokkal feljebb állítod a hőmérsékletet.

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #5600 Dátum: 2017.10.30 15:55:27 »
Sziasztok!
1-2 hete volt a COV-on éves szervíz+hátsó tárcsa és betét csere Toyota szakszervizben....

Ezt követően azt tapasztaltam, hogy a kézifék jóval feljebb fog. Valaki hozzáértő leírná, hogy ennél a tárcsán keresztül lévő lyukon lehet csak állítani, vagy van a bowdenen is lehetőség? Mert megcsinálnám én itthon, de akkor már eleve úgy állnék hozzá...nem tudom a szervizben, ha oda állítanák, hogy ez kimaradt...akkor újabb összeg érdekelné őket vagy megcsinálnák "gariba"? Hány kattanás a normális egyébként(más kocsinknál 5 kattanás környéke még normális tudtommal)?

Köszi előre is az infókat!

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #5601 Dátum: 2017.10.30 18:40:58 »
5-6 kattanás a jó, és ideális sztem. Kézifékkar alatt tudod állítani, a kar előtti műanyag elemet kell kipattintani, és egy 10-es dugókulcs segítségével megfeszíted.  ;)

Legalábbis a legtöbb típusban így működik.  ::)

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #5602 Dátum: 2017.10.31 09:54:14 »
...nem tudom a szervizben, ha oda állítanák, hogy ez kimaradt...akkor újabb összeg érdekelné őket vagy megcsinálnák "gariba"?

magánvélemény: ha még ezért is +pénzt kérnének, én oda többet nem vinném...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5603 Dátum: 2017.10.31 10:47:26 »
magánvélemény: ha még ezért is +pénzt kérnének, én oda többet nem vinném...
Magánvélemény: ha odaállít valaki, hogy állásra be kéne tenni a kocsit kézifékbowden meghúzására, akkor nyugodtan kérhető szervízdíj. Ha ügyfél előzőleg volt ott szervízen és jelezte a problémát és ennek ellenére nem csinálták meg, akkor természetesen az garanciális igény. Ha a kocsi teljes revizióját kérte, vagy ha műszakiztatták a kocsit, akkor ugyanez a helyzet.
Saját tapasztalat az, hogy amikor szóltam akkor megcsinálták külön díj nélkül.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #5604 Dátum: 2017.10.31 13:29:14 »
ugyanazt mondjuk, csak Te kicsit bővebben   :flowers:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5605 Dátum: 2017.10.31 14:46:30 »
Most hogy írogatunk róla, meg is néztem gyorsan és észrevettem, hogy egy év alatt jól eleresztett a bowden, úgyhogy lehet állítani. :ph34r:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #5606 Dátum: 2017.11.01 13:46:22 »
Nincs nálam a kézikönyv, de valami olyasmi rémlik, hogy 9-10(!) kattanás a normális. A Corsán asszem az ötödik kattanáshoz már nagyon be kellet húzni...
music     

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #5607 Dátum: 2017.11.01 20:35:19 »
Nincs nálam a kézikönyv, de valami olyasmi rémlik, hogy 9-10(!) kattanás a normális. A Corsán asszem az ötödik kattanáshoz már nagyon be kellet húzni...

Köszi a hsz-eket srácok....! Lehet vissza gurulok és kíváncsi leszek a reakciójukra...

Ha megoldható azért néz rá légyszíves a kézikönyvre, mert érdekelne a dolog...azt láttam már, hogy a tárcsán keresztül vmit állítanak, de gondolom az csak az után állítója lenne...arra gondoltam hátha azt nagyon visszatekerték, de gondolom, akkor már vissza kellett volna magának ismét állítani...szóval nem csak ahhoz nyúltak....

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #5608 Dátum: 2017.11.01 20:43:25 »
Magánvélemény: ha odaállít valaki, hogy állásra be kéne tenni a kocsit kézifékbowden meghúzására, akkor nyugodtan kérhető szervízdíj. Ha ügyfél előzőleg volt ott szervízen és jelezte a problémát és ennek ellenére nem csinálták meg, akkor természetesen az garanciális igény. Ha a kocsi teljes revizióját kérte, vagy ha műszakiztatták a kocsit, akkor ugyanez a helyzet.
Saját tapasztalat az, hogy amikor szóltam akkor megcsinálták külön díj nélkül.
Mint írtam, csak miután hátul betét+tárcsát cseréltek a szakszervizben érzékeltem a jelenséget, összehasonlítva az előtte állapottal, szóval a szerviznél ezt nem jelezhettem, mert ez annak a következménye, amit csináltak, előtte nem állít fent...reméltem az automatikus után állító (ha van benne ilyen) majd vissza áll, ezért nem piszkálom őket, de nem tudom nem e nyúltak máshova is..vagy esetleg lehet nekik ez a normális (jó) beállítás, csak nekem tűnik másként..meg is számolom majd mennyit kattan...de az biztos, hogy jóval feljebb kell húzni, mint előtte

csatas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Verso
« Válasz #5609 Dátum: 2017.11.01 22:27:00 »
Sziasztok! Kérlek segítsetek már egy kis infóval. Toyota Corolla Verso autómra (2007, 1.8 vvti) téli gumit/lemezfelnit szeretnék venni. Kérdésem hogy R15 -ös felni jó e az autóra? Mert hallottam olyat, hogy a féknyereg beleér. Emiatt tényleg csa R16 jöhet szóba?
Köszönöm.