Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1526784 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5550 Dátum: 2017.09.19 12:49:48 »
Hogy mennyire relatívak a dolgok... a nyáron felkeveredtünk (kb dirrekt, csak nem tudtuk hogy ENNYIRE:-) Neum előtt a hegyi szerpentinre. Full, tetőbox és 4 fő, teli cucc, tengerpari nyaralás...
Nagyon mulatságos lett volna, ha "Kiscelli u." effekt jön elő. Hát basszus ide nemhogy felmenni, de a fejed fölé kanyarodva sok kilóméteren át mukk nélkül kell menjen mondjuk a 2.2. Nem biciglik ezek, még szép, hogy felmegy.

Ja ha kicsi az autó motorja, akkor nem menj ilyen világvégi helyekre, mint a Kiscelli u.  :cry: :cry: :cry:

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Corolla Verso
« Válasz #5551 Dátum: 2017.09.19 13:09:11 »
Amig a picit off Favorittal többször megálltam és aggódtam a kuplung miatt a Grossglocknerre menet, addig az 1,8-as COV simán hozta ugyanezt. Pedig nem is volt megpakolva, csak a csomagtartó a tetőig. (+3 szemely, 1 m2 szederlekvár, 3 bicikli a hátsó ajtón)  :yes:

barizo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Corolla Verso
« Válasz #5552 Dátum: 2017.09.29 16:06:51 »
Sziasztok

Olyan kérdésem volna, hogy cserélt e már valaki kulcsházat.
A Verso (Prius) nyomógombos kulcsára gondolok.
Mert ugye a szokásos betegsége, hogy a nyomógombokról lekopik
a műanyag és a kapcsolók szabaddá válnak (lásd fotó)
Szóval rendeltem már új házat hozzá, de nemigen tudom hogy hogy álljak neki
a gyári szétfeszítésének..

Köszönöm előre is

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #5553 Dátum: 2017.09.30 08:22:22 »

Szóval rendeltem már új házat hozzá, de nemigen tudom hogy hogy álljak neki
a gyári szétfeszítésének..


megcsinálni könnyebb mint leírni :) kiveszed belőle a kulcsot (elhúzod a kis pöcköt a kulcskarika mellett, a hátlapon lehúzod az elemfedelet, és akkor már óvatosan egy késsel/csavarhúzóval szét lehet pattintani. Ne feledd az immo chipet is áttenni, mint egyesek :D

encore

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla Verso
« Válasz #5554 Dátum: 2017.10.04 08:05:17 »
Sziasztok,

Valaki tudna segíteni, hogy egy 2007-es Verson a hátsó 5. ajtón a kárpitot hogyan lehet leszedni?

Köszi!

Erdős János

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corolla Verso
« Válasz #5555 Dátum: 2017.10.04 08:26:09 »
Sziasztok!
 A 2006. decemberi Corolla verso-ból hiányzik a guminyomásra vonatkozó cimke. Elvileg a bal oldali "tokon" van feltüntetve a fekete táblácska alatt, gyakorlatilag meg csak a fekete van meg,  másik hiányzik.
Valaki le tudná a sajátját fényképezni és el tudná nekem küldeni az erdosjanos3013@t-online.hu email címre?
Köszönöm szépen

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #5556 Dátum: 2017.10.04 10:10:13 »
Sziasztok!
 A 2006. decemberi Corolla verso-ból hiányzik a guminyomásra vonatkozó cimke. Elvileg a bal oldali "tokon" van feltüntetve a fekete táblácska alatt, gyakorlatilag meg csak a fekete van meg,  másik hiányzik.
Valaki le tudná a sajátját fényképezni és el tudná nekem küldeni az erdosjanos3013@t-online.hu email címre?
Köszönöm szépen
Ide beírtam ezt is. Elvileg ez a ráncfelvarrott modellekre igaz, de nem hiszem, hogy nagy eltérés lenne az elődhöz képest.
music     

Ajax

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #5557 Dátum: 2017.10.08 22:06:36 »
Sziasztok! 2004-es 1.8 benzines corolla versot vasaroltam a problemam a kovetkezo  vele: hidegen ha beinditom akkor kb 1.5 percig 1900 fordulaton porog majd ezt kovetoen szepen lassan vissza all a normal ertekre, mi lehet a problema? Tovabba ugy vettem eszre h eszi az olajat ennek mi lehet az oka? A kocsi nemetbol valo, az ora szerint 130 ezer van benne de ugye ki tudja... valaszotokat elore is koszonom....

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #5558 Dátum: 2017.10.08 22:23:54 »
automata szivato pörgeti a motort,h mihamarabb melegedjen. olvasd el a kézikönyvét, leirják benne.
meg azt is,h eheti az olajat...
kérdés mennyit...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Ajax

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #5559 Dátum: 2017.10.08 22:39:01 »
Koszi utana olvasok.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corolla Verso
« Válasz #5560 Dátum: 2017.10.09 00:53:02 »
Sziasztok! 2004-es 1.8 benzines corolla versot vasaroltam a problemam a kovetkezo  vele: hidegen ha beinditom akkor kb 1.5 percig 1900 fordulaton porog majd ezt kovetoen szepen lassan vissza all a normal ertekre, mi lehet a problema? Tovabba ugy vettem eszre h eszi az olajat ennek mi lehet az oka? A kocsi nemetbol valo, az ora szerint 130 ezer van benne de ugye ki tudja... valaszotokat elore is koszonom....
Alapjárat: ez ilyen, nincs vele gond.
Olajevés: ezt egy kicsit részletezd, mennyi idő és km alatt mennyi fogyott el, biztos, hogy azonos körülmények közt nézted, stb.
music     

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5561 Dátum: 2017.10.09 10:33:45 »
A pörgetés indításkor a légkondi bekapcsolt állapotában is fokozott. Később is lehet észlelni különben. Persze ha van légkondid benne és ha használod.
Az olajfogyasztás csak úgy saccolható, ha tuti megfelelő olajcsere/szűrőcsere és legalább megtett kb.1000 km  után a beöntött mennyiség alapján megnézed. Fel kell tölteni max.ig és ami belement - kb. annyit fogyasztott. Jól van, ezt tudtuk eddig is, de nem véletlen írtam, hogy 'saccolható', mert minden számít, hogy mennyire állsz -és álltál a beöntéskor- vizszintesen, mennyire volt meleg az olaj - értsd visszafolyás, szóval 1-2-3 deci eltérés könnyen lehet a valóságostól.
Tehát a pálca alapján nem lehet fogyasztást számolni: kimondottan a beöntött mennyiségek számítanak és a motorban az olajszint többnyire csak tájékoztató a pálca alapján.
Egy kérdés: volt állapotfelmérés? Kompresszió stb. re gondolok. Azért egy ilyen műszeres mérés többet mond, mint a vélhető olajfogyás.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Corolla Verso
« Válasz #5562 Dátum: 2017.10.09 11:30:31 »
...mert minden számít, hogy mennyire állsz -és álltál a beöntéskor- vizszintesen, mennyire volt meleg az olaj - értsd visszafolyás, szóval 1-2-3 deci eltérés könnyen lehet a valóságostól.
...
Azt se felejtsük el, hogy a CoV tipikus városi család szállítmányozó, gyakran kis utakra használva, amik miatt felgyűlhet az olajban lecsapódott víz és belekerült benzin is lehet pár dl mennyiségben. Akkor érdemes nézni, ha volt mondjuk 100km-es menet egyszerre és biztosan kipárolgott mind a víz, mind a benzin és volt ideje az olajnak visszacsurogni. Hosszabbtávú következtetést mondjuk féléves, éves után érdemes levonni.

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5563 Dátum: 2017.10.09 11:42:31 »
Nagyon igaz! A motorolaj fogyás hosszabb út után mutat valamit! Viszont vigyázni, sosem szabad túltölteni, a túl sok olaj nagy nyomása tönkreteszi a tömítéseket.

Ajax

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #5564 Dátum: 2017.10.16 22:10:40 »
2004-es corolla verso, iranyjelzonel letezik komfort fokozat? ( 3at villog egy lehuzassal )