Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1546320 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5535 Dátum: 2017.09.14 20:30:59 »
A kocsi indítható, az ajtók táv-nyitása nem fog csak működni, de kulcslyukon keresztül mechanikusan lehet.

köszi, szuper :)

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5536 Dátum: 2017.09.14 20:32:43 »
Nekem volt kétliteres Avensisem, jobb ez így, hidd el...!  ;)
Ugyanezzel a váltóval látványosan jobban menne, ha a hosszabb áttételű váltó lenne benne, akkor nem, viszont autópályán nem enne többet. De az kényesebb motor.

Igen, emlékszem mesélted. Kényesebb volt? Nagyon akartam olyan avensist annakidején :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #5537 Dátum: 2017.09.15 11:53:00 »
Igen, mert az közvetlen befecskendezéses motor. Nem szabad a tankot nagyon kiüríteni, mert az aljáról feljövő trutyi eltömítheti a nagynyomású benzinpumpát, ami drága mulatság. Bontóból volt 50e, az új 230 lett volna... És aztán még egyszer leállt, de kocogtatásra elindult.
music     

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5538 Dátum: 2017.09.15 19:12:39 »
Igen, mert az közvetlen befecskendezéses motor. Nem szabad a tankot nagyon kiüríteni, mert az aljáról feljövő trutyi eltömítheti a nagynyomású benzinpumpát, ami drága mulatság. Bontóból volt 50e, az új 230 lett volna... És aztán még egyszer leállt, de kocogtatásra elindult.

Igen, emlékszem, akkor pont Te mesélted. Én mindig figyelek, hogy ne jelezzen a lámpa, de mikor átvettem a kereskedésben annyi volt benne, hogy csak pár km-re volt elég, gyorsan tankolnom kellett ott rögtön valahol. Nagyon nem örültem neki.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5539 Dátum: 2017.09.15 20:12:00 »
Új kocsi árába azért beleférhetne egy tele tank friss benzin. Használt német vételnél volt már olyan, hogy amíg a papírmunkát intézték addig kapott a kereskedőtől friss mosást és egy teletankolást a verda. :whistling:

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Corolla Verso
« Válasz #5540 Dátum: 2017.09.15 21:37:32 »
Új kocsi árába azért beleférhetne egy tele tank friss benzin. Használt német vételnél volt már olyan, hogy amíg a papírmunkát intézték addig kapott a kereskedőtől friss mosást és egy teletankolást a verda. :whistling:

Mivel a kereskedés nem benzinkút (=nem jogosult jövedéki termékek árusítására), ezért adják csak minimál benzinnel. Legalább van mire fogni nagy sajnálattal.. :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5541 Dátum: 2017.09.15 22:09:08 »
Mivel a kereskedés nem benzinkút (=nem jogosult jövedéki termékek árusítására), ezért adják csak minimál benzinnel. Legalább van mire fogni nagy sajnálattal.. :)
Ha a Mazda szalon képes egy 5 éves beszámított MX5-öt frissen elvinni megtankolni, akkor egy Toyota is képes lehetne rá. Főleg, hogy a német Mazda szalon azért sejti, hogy magyar vevőként nem leszel visszatérő vendég.

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5542 Dátum: 2017.09.16 09:00:37 »
Sosem tankolták teli, sőt. A szállítások miatt a min. üzemanyaggal töltötték fel, épp csak ami kell a vonatról/trélerről leálláshoz stb.
Réges régen a Merkur csepeli telepén átvett autókkal alig lehetett elmenni az első Áfor kútig... mindenki ott akart benzinkutas lenni, nagy protekciós hely volt.  ;)
(Emellett hoztam el olyan új autót onnan, aminek a hátsó kereke csak 1 db kerékcsavarral volt rögzítve, értsd amin volt is anya... valahogy elfelejtették visszatenni és a fene nézte, de hamar kiderült...  :innocent:)

A német kereskedő más, és nyilván benne van az árban, meg a kultúrája is ezt hozza. Azért a török seftes tuti nem tankolja meg az 1200 euros autót, amit veszel.  :ph34r: :ph34r: :ph34r:
A gyári merdzsó átadáskor tuti teli van tankolva.  ::)



p2pp2p

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Corolla Verso
« Válasz #5543 Dátum: 2017.09.16 21:41:48 »
Mielőtt meglett az 1.8 Corolla Verso 2006. Mentem 1.6-al,
de keveseltem hozzá. Az újabbak már ott vannak a szeren. Néha ha ki van nyitva mind a 7 ülés az 1.8 is kevés. 2.0 lenne az ideális sztem benzinesből. Viszont amióta benne van a Denso Iridium gyertya sokkal jobb lett. Erről megoszlanak a vélemények. Volt sima Denso és Ngk is, de ez messze a legjobb. Induláskor is, mindíg.

alapból elég, csak nem bírom megszokni hogy nincs az a jó kis ugrás, mint ami a ts yarisban volt, még így 1,5 év után sem tettem túl magam rajta sajnos.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5544 Dátum: 2017.09.16 22:36:52 »
Mielőtt meglett az 1.8 Corolla Verso 2006. Mentem 1.6-al,
de keveseltem hozzá. Az újabbak már ott vannak a szeren. Néha ha ki van nyitva mind a 7 ülés az 1.8 is kevés. 2.0 lenne az ideális sztem benzinesből. Viszont amióta benne van a Denso Iridium gyertya sokkal jobb lett. Erről megoszlanak a vélemények. Volt sima Denso és Ngk is, de ez messze a legjobb. Induláskor is, mindíg.

Nezegettem annakidejen a densokat, de aztan nem vettem. Majd lehet kiprobalom legkozelebb.
Chiptuning? Vagy hagyjuk szegeny motort inkabb?

Juliusban balatonra mentunk, meleg volt, klima is ment, sok csomag volt benne, 2 felnott 2 gyerekkel, majd kb 60-rol kellett gyorsitanom olyan brutal gyenge volt, h mogottem egy kettes prius siman kielozott es otthagyott, nem ertettem, mert ennyire nem lehet gyenge, a motornak nincs baja, minden ok, de megis keves bele.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #5545 Dátum: 2017.09.17 11:24:05 »
Feltételezem a kettes Priusban nem volt négy személy és sok csomag. Nem mellékes ez a körülmény, kb. 200 lóerő fölött kezdi elveszteni a jelentőségét. Egy személlyel klíma nélkül a Yarisunk simán fölmegy a Kiscelli utcán hármasban nem lendületből indulva. Ha tele van pakolva és megy a klíma, akkor esélytelen.
music     

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Corolla Verso
« Válasz #5546 Dátum: 2017.09.17 12:08:57 »
<OFF>
Ha a Mazda szalon képes egy 5 éves beszámított MX5-öt frissen elvinni megtankolni, akkor egy Toyota is képes lehetne rá. Főleg, hogy a német Mazda szalon azért sejti, hogy magyar vevőként nem leszel visszatérő vendég.

Mondok egy durvát. Németországban az ÁFA is kevesebb, vannak piros lámpás negyedek, furcsa nevű zenekaraik vannak, és egy idétlen, keményen hangzó nyelvet beszélnek.

Más a szabályozás valószínű.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5547 Dátum: 2017.09.17 22:02:51 »
Feltételezem a kettes Priusban nem volt négy személy és sok csomag. Nem mellékes ez a körülmény, kb. 200 lóerő fölött kezdi elveszteni a jelentőségét. Egy személlyel klíma nélkül a Yarisunk simán fölmegy a Kiscelli utcán hármasban nem lendületből indulva. Ha tele van pakolva és megy a klíma, akkor esélytelen.
Ketten voltak csak benne. De eddig nem ereztem ennyire erotlennek. Rossz napja volt :)
Kiscellin felmegyek harmasban tobb szemellyel is, csak fent a kanyar elott valtok vissza kettobe. Az mas dolog, hogy az ut nedves idoben rettenet, oda kell a lendulet. Na ott a kis ts nagyon ment, az hianyzik :)

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Corolla Verso
« Válasz #5548 Dátum: 2017.09.17 22:22:40 »
Jó ötlet ez a Kiscelli utca. Amikor ott laktunk az Off Favorit 4 szemellyel megküzdött, de kettesben leküzdötte. Az 1.8-as COVnak a 3-as jó volt. Majd megnézem, hogy az Auris hibrid, hogy szereti... ( nagyon Off, de az S100 nál nincs jobb autó 😥 )

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5549 Dátum: 2017.09.18 19:17:30 »
Jó ötlet ez a Kiscelli utca. Amikor ott laktunk az Off Favorit 4 szemellyel megküzdött, de kettesben leküzdötte. Az 1.8-as COVnak a 3-as jó volt. Majd megnézem, hogy az Auris hibrid, hogy szereti... ( nagyon Off, de az S100 nál nincs jobb autó 😥 )

Én is szeretek tesztelni ott :)
Gond akkor van, ha beáll a sor, nem mindig könnyű az indulás, esőben főleg, ott a kanyar nagyon síkos, kopottabb gumival főleg. Néha a verosnál kikapcsolom a TRC-t, mert nagyon visszafog a kanyarban, ha épp nedves az aszfalt.